Audiostereo Magazyn
Zaloguj się na forum
Najnowsze tematy
- Blu-ray z odtwarzaczem strumieniowym?
przez peem
dziś, 10:43 - Open Baffle pod PP el84
przez TattooYakuza
dziś, 09:36 - tlumienie kolumny zamknietej
przez lopez22
dziś, 08:08 - Modernizacje Fonica
przez Kubri
dziś, 01:02 - Gustavo Dudamel
przez stanik
dziś, 00:19 - jakie kolumny do harman kardon PM665 VXi?
przez danieleszczak
wczoraj, 23:11 - OGG lub FLAC - odtwarzacz stacjonarny
przez dalmatyn
wczoraj, 22:55
Acoustic Projects-modyfikacje głośników
#1
Napisano 27.10.2006 - 17:07
Właśnie do Was kierujemy naszą oferte - wszechstronne i zaawansowane
modyfikacje
zestawów głośnikowych.
Jeśli wydałeś dużo pieniędzy na nowe głośniki lecz po jakimś czasie stwierdzisz,że
czegoś im brakuje,
albo jeżeli słuchanie muzyki na Twoich starych głośnikach
sprawia Ci sporo
satysfakcji ale wiesz, że z upływem czasu okablowanie, zwrotnica, terminale głośnikowe
lub przetworniki nie pozwalają w pełni rozwinąć im skrzydeł z
Twoim najnowszym
odtwarzaczem i wzmacniaczem-skontaktuj się z nami!
Razem znajdziemy rozwiązanie,
które pozwoli poprawić to, co z upływem czasu uległo pogorszeniu lub na co zabrakło pieniędzy
w procesie produkcji masowej.Wszystko to za ułamek ceny głośników z wyzszej półki!
Zapraszamy na naszą strone.
http://www.acoustic.com.pl
#2
Napisano 29.10.2006 - 16:36
#3
Napisano 30.10.2006 - 01:08
My też robimy wszystko sami :)
#4
Napisano 30.10.2006 - 09:58
Temat sponsorowany można założyć w dowolnej zakładce - tam będzie widoczny przez miesiąc na górze.
Po tym terminie trafia do zakładki "sponsorowane".
#5
Napisano 30.10.2006 - 12:07
Pozdrawiam i Powodzenia : )
#8
Napisano 02.11.2006 - 12:53
Nasze drogi skrzyżowały się już wcześniej. Dzięki Waszej pomocy moje monitory DYI grają tak, jak grają.
Życzę powodzenia i wielu równie zadowolonych klientów.
Pozdrawiam
Papamek
#9
Napisano 02.11.2006 - 14:26
Moga zagrac jeszcze lepiej :)
Pozdrawiamy
AP
#10
Napisano 05.11.2006 - 13:34
Czy jesteście Państwo w stanie zlikwidować furkotanie przetworników nisko-średniotonowych (SEAS CA18 RLY) w zestawach SONICS ARGENTA ?
* * *
Dla mnie te kolumny grają kapitalnie (tzn. jak lubię ;), niestety furkotanie membran powstrzymało mnie przed ostateczną decyzją ich zakupu. (Ubolewam bardzo.) Czyżby J.G. nie umiał (czy tam nie mógł) nic z tym zrobić ?
To samo zjawisko występuje (w jeszcze większym stopniu) w Harbeth'ach NRG. W nich towarzyszy muzie niemal ciągle...
Co je powoduje ?
Pozdrawiam.
#11
Napisano 05.11.2006 - 17:03
Co dokladnie ma Pan na mysli? Czy to zjawisko jest zalezne od poziomu
glosnosci, czestotliwosci? Kiedy jest slyszalna? Czy to nie jest wynik pracy
tunelu B-R?
Pozdrawiam AP
#12
Napisano 05.11.2006 - 21:10
Z obecnej perspektywy należałoby to wszystko sprawdzić pod kątem problemu, bo kolumny grają b. dobrze - tak jak lubię. Na dziś odpowiem, że nie podjąłem dogłębnego dociekania przyczyny tego zjawiska. Mój prywatny czas - 2. dni urlopu - był dla mnie cenny, a kolumn i tak nie konstruuję. Jestem tylko potencjalnym klientem który szuka, słucha i wybiera...
Zjawisko furkotania membran (tak mi się wydaje, że membran), odwiodło mnie od zamiaru zakupu tych kolumn, które poza tym jednym, spełniają moje dzisiejsze - chyba jednak dość wysokie - oczekiwania, najbardziej ze wszystkich odsłuchanych konstrukcji (chociaż niepozorne Ushery S520 też, a nie zafurkotały na pewno).
________________________________________________________________________________________
Poziom głośności utrzymywaliśmy stale średni - taki normalny, jakiego używa się z nastawieniem na długie, przyjemne słuchanie. Zjawisko ujawniło się w jakieś 1,5 h od rozpoczęcia testowania. I jak na którymś utworze się objawiło, tak trwało podczas odtwarzania tegoż (niestety nie pamiętam jaki to był ale z pewnością nie było to nic specjalnie trudnego do odtworzenia (!). Wtedy zmieniono kolumny na inne. (Zraziło mnie furkotanie.)
S. A. wyłożyły się na mało wymagającym materiale muzycznym, na normalnym (średnim) poziomie głośności.
Odsłuchiwanym materiałem były płyty z jazzem akustycznym i trochę muzyki rozrywkowej (różne samplery). NORMALNEJ MUZYKI, a nie np. sygnałów testowych. (Tych boję się puszczać i w testach nie używam - nie są mi potrzebne.)
Zjawisko odebrałem tak jakby membrana nisko-średniotonowca wpadła w jakiś niepotrzebny (pasożytniczy) rezonans - określam to furkotaniem. Inne określenie nie przychodzi mi na myśl, a "furkotanie" dobrze oddaje charakter zjawiska. Czyżby gumowe zawiesznie głośnika "rozgrzało się" i pofolgowało ze sprężystością ? /Nie wiem jaka prawda./
* * *
Czy było związane z głośnością, częstotliwością ? -Nie wiem z czym ale było. (Nie dociekałem, bo nie miałem czasu, no i przeszła mi na takie problematyczne kolumny ochota. /Ale żal pozostał, bo fajnie, precyzyjnie grają./ Zresztą co by mi - klientowi - przyszło z dociekania przyczyny ? Jako klient na kolumny - szukam - nie tropię ani nie dochodzę zbytnio przyczyn czemu zafurkotały. Liczy się sam fakt. Złe to szukam dalej. Zjawisko wystąpiło choć z głośnością nie przeginałem. Prócz Harbethów NRG i S. A. na żadnych innych czegoś takiego NIGDY nie zaobserwowałem.
* * *
Jeśli jest to wynik pracy tunelu B-R to co z tym można zrobić ?
Czyżby J. G. (no, nie tylko on) wypuścił niedopracowane kolumny, czy może tylko ja jestem taki wybredny ?
#13
Napisano 06.11.2006 - 17:58
nadmiar pasożytniczych niskich częstotliwości. Jeśli niskotonowiec był
zrobiony tak, że miał dużo dołu przy małych rozmiarach to prawdopodobnie
miał też dość wyrazny rezonans a więc miał podatność na tego typu reakcje w
pewnych sytuacjach.
#14
Napisano 06.11.2006 - 21:27
http://www.audiosystem.com.pl/sonics/sonics_argenta.html
http://www.av.com.pl/index.php?art=115
Jeśli zjawisko dotyczyłoby tylko jednego utworu - pal to licho. Jednak takiej gwarancji nie mam, a obawiam się czy nie objawiałoby się częściej, czego bym sobie nie życzył.
Jestem w kropce, bo - jak pisałem - kolumny brzmieniowo bardzo przypadły mi do gustu. Nie słyszę też "zszycia" przetworników. Chyba nie przenoszą zbyt równo pasma ale nie jest to dla mnie najważniejsze, bo mają to coś. No i grają świetnie tak z tranzystorem jak z lampą, a takie mi są potrzebne.
* * *
Pytanie: da się z nimi coś zrobić żeby zjawisko zlikwidować czy raczej będzie trudno i lepiej bym poszukał sobie innych kolumn ? (Eech, trudno będzie :(
* * *
Bardzo dziękuję za dotychczas udzielone odpowiedzi.
Pozdrawiam.
#15
Napisano 07.11.2006 - 00:40
ale wynik stosowania małych niskotonowców z bardzo niska czestotliwością
rezonansową. Takie głośniki nie są w stanie produkowac dużo basu z dużym
ciśnienim za to maja dużo dołu przy średnim odsłuchu.
Pozdrawiam
AP
#16
Napisano 07.11.2006 - 12:38
Prawdopodobnie chodzi o furkotanie BR. Głośnik jest dobry i w innej obudowie w nieco innym zestrojeniu może nie furkotać, albo będzie to słyszalne w mniejszym stopniu.
Pomaga zaokrąglenie BR z obydwu stron, mozna sie tym pobawić ale gwarancji nie daje. Można też włożyć przegrodę do BR, oczywiście w pionie z jakiejś gąbki, tez nie daje gwarancji.
Przy tak małych obudowach wskazane jest liczenie proporcji dł x szer x gł. Jeżeli skrzynka nie była liczona w ten sposób to niektóre częstotliwości rezonansowe są zbyt blisko siebie i dzieją sie właśnie takie rzeczy. Ostatnio przekonałem sie o tym na Tethysach.
Wytłumieniem tez nic nie zrobisz.
Wybierz sie tam jeszcze raz z kawałkiem gąbki i włóż ja w rure BR. Zobaczymy jaki będzie efekt. Tylko włóż ja w pionie, nie zatykaj BR.
#17
Napisano 07.11.2006 - 23:45
"... za to maja dużo dołu przy średnim odsłuchu."
Jak to mam rozumieć ? -Znaczy dużo dołu przy średnim poziomie głośności, tak ?
/Eeech ciągle się nad nimi zastanawiam ;)/
Pozdrawiam.
#18
Napisano 08.11.2006 - 00:17
Dziękuję za wypowiedź :)
To mebrana głośnika furkotała. Głośnik odtwarzał muzykę, a gdy pojawiło się latanie mebrany to i objawił się furkot. Ona sama jakiegoś dodatkowego dźwięku nie wprowadzała ale furkotanie zaburzyło/wpłynęło słyszalnie na pogorszenie jakości odtwarzanej muzyki.
Wyraźnie słychać było, że coś złego się dzieje z membraną.
* * *
C.d. przerzucam na PW, bo nie chcę zaśmiecać swoim problemem sponsorowanego wątku za który ktoś zapłacił.
Pozdrawiam.
#20
Napisano 15.11.2006 - 22:27
Małe głośniki nie wyprodukują dostatecznej ilosci basu. Taki głośnik wytwarza bardzo małe moce akustyczne dla niskich czestotliwości. Niewiele pomoże w tym zwiekszanie wychylenia membrany, bo zdolnosć do odtwarzania basu wynika z kwadratu powierzchni membrany i wychylenia (więc np 2-krotny wzrost powierzchni czynnej membrany ma znacznie wiekszy wpływ na zdolności basowe niż 2-krotny wzrost wychylenia - a ten i tak w pewnych wartościach jest trudny do osiągnięcia).
Taka mała popierdółka po prostu przy wyższym poziomie głośności na basie nie nadąża. Wystarczy trochę więcej mocy i bas staje sie rozmyty i niewyraźny. Pewnie to miał na myśli Acustoc Project w powyższym wpisie.
Stosowanie małych głośników do basu, to bardziej moda i ergonomia (oraz niska cena i łatwość zastosowania w układach 2-drożnych).
#21
Napisano 16.11.2006 - 11:48
Andrea słuchał tych kolumn z normalną głosnością i ten głosnik wcale nie jest taki mały bo ma 18cm.
Problem chyba lezy gdzie indziej.
#22
Napisano 16.11.2006 - 23:04
#23
Napisano 16.11.2006 - 23:49
Pozdrawiam
AP
#24
Napisano 18.11.2006 - 09:22
Faktycznie, efekt występował co prawda w głosniejszych partiach. Ale to miało być trzepotanie membrany a nie rozmywanie basu...
Nigdy nie słyszałem takiego efektu. Raz zdarzyło się że głośnik się wychylał podczas drgania - było jakies uszkodzenie końcówki mocy. Raz też słyszałem w obudowie zamkniętej limitację wychylenia - głśnik wychylał sie tak mocno że siła układu magnetycznego była pokonywana przez spręzyctosc resora i go dosłownie wrzucało do środka obudowy (działo się to jednak przy dużej głosnosci, a głosniki były bardzo małe).
Być może Andrea miał w tym przypadku do czynienia z podobnym zjawiskiem. Ale raczej stawiam na źle dostrojony BR do konieczności działania zestawu na niskim basie.
#25
Napisano 20.11.2006 - 11:47
Czyzby ten facet - Joahim, miał problemy z zaprojektowaniem obudowy :)
#26
Napisano 05.12.2006 - 19:39
#27
Napisano 07.12.2006 - 08:24
#29
Napisano 20.12.2006 - 22:03
#30
Napisano 21.12.2006 - 11:20
Pozdrawiamy i wzajemnie,wesołych i spokojnych świąt.
Acoustic Projects











