Skocz do zawartości

Audiostereo.pl: Audiostereo Forum - Audiostereo.pl


Najbardziej lubiana zawartość


#2857513 Wyroby Pana Kuleszy

Napisano hydrogen w 13.06.2013 - 09:27

Tak, tak, wszyscy juz wiemy ze brakiem kultury u innych myjesz rece ale jak Kulesza zucal miesem na innych w klubie obok to jak ten kundel z podwinetym ogonem slowa nie powiedziales o swojej wybiorczej kulturze.


#3146384 Pokój DIY na Audio Show 2014

Napisano Szymon w 28.04.2014 - 09:30

W tym roku proponuję wybrać nowego prowadzącego i zabrać się dużo szybciej za organizację pokoju na wystawę AS 2014. Przyda się świeża krew i nowe, trzeźwe spojrzenie na pokój wszystkich pasjonatów audio.
Ze Swojej strony proponuję poniższe, unikatowe kolumny (zaprojektowane przez Andrzeja Kisiela ) + adaptację akustyczną + serwer + okablowanie. Chętnie ja lub jeden z moich kolegów w profesjonalny sposób poprowadzi wystawę. Będą garniaki, umyci prowadzący i brak jakiegokolwiek pijaństwa.

Pomieszczenie powinno być stanowczo większe niż co roku minimum 30-40m2. Będzie można pokazać co potrafią złożyć prawdziwi pasjonaci.

Do pomocy zapraszam kilku osłuchanych znajomych w tym Starego Audiofila, mającego olbrzymie doświadczenie na tej wystawie. Piotr zaproponował okablowanie, preamp (łącznie z phono), końcówki lampowe, transport.  Czyli jest praktycznie wszystko oprócz gramiaka DIY.

Przez miesiąc Piotr nie będzie mógł pisać bo jeden z nieprzychylnych moderatorów znowu go prześladuje ale w tym wątku możemy omówić szczegóły. W razie czego proszę pisać na pw.

Zbiórkę ewenualnych pieniędzy na większe pomieszczenie proponuję zacząć po wakacjach aby wszystko dograć. System trzeba zestawić dużo wcześniej i przetestować różne konfiguracje. Dysponuję profesjonalnym pomieszczeniem i chętnie przyczynię się do pokazania co zapaleńcy audio potrafią.

Kumoterstwo, poklepywanie po pleckach nie będzie tolerowane a sprzęty zostaną dobrane tylko na podstawie walorów sonicznych i bezpieczeństwa użytkowania. Proszę nie dostarczać urządzeń niesprawnych, nie dokończonych lub rażących prądem. W latach poprzednich zdarzały się takie sytuacje i chcielibyśmy ich uniknąć.

Załączone miniatury

  • DSCN5146.jpg
  • DSCN5147.jpg
  • DSCN5159.jpg
  • DSCN5165.jpg#3071844 Wyroby Pana Kuleszy

Napisano Kubri w 03.02.2014 - 11:53

Wyświetl postUżytkownik damjan dnia 31.01.2014 - 06:37 napisał

tych kolumn już nie mam dawno, zamieniłem je u darkula na zagrę IV - i z tego jestem zadowolony.
O kolumnach - korek się odklejał (miałem mieć okleinę), przebarwienia na korku, głośniki basowe brzęczały - bo nie można było ich dobrze przykręcić, dźwięk - bas siadł po miesiącu, na początku robił wrażenie - choć bez zejścia, to z dużą swobodą, ale potem jak pisałem. Średnica - wyraźna, wysunięta - tak jak lubię, tylko niestety piskliwa, wrzeszcząca, nerwowa.

Dech mi zaparło :)

Też kiedyś wyłożyłem ściankę kolumn korkiem technicznym ale tylko z przodu kawałek - wyszło piennknie - do tej pory stoją w garażu :-)
A na kolumnach darkulowych nie tylko że korek techniczny to jeszcze te wystające ścianki, to dopiero styl. I srebrne gałeczki :-)

Ludzie że się tak zapytam czy wy coś macie pod czachą czy tylko przeciąg miedzy uszami ? Jak dać dwa tysiące za fabryczną kolumnę to nie - bo drogo, nie - bo marketowa, bo - nie hiendowa albo bo - tonsil .

Ale wywalić kasę na jakieś gówno wymyślone jak przez jakiegoś melepetę, to nie żal ? Każdy z Was by sobie takie w kuchni na stole posklejał i jeszcze miał z tego satysfakcję.Szkoda że nie masz zdjęć od środka. Mogłoby zadziałać terapeutycznie.Wyświetl postUżytkownik damjan dnia 31.01.2014 - 10:45 napisał

Generalnie wszystko zostało "pogrubione", ostatecznie ustaliliśmy, że darkul zajrzy do preampa jeszcze raz i odejmie trochę jfetów - aby efekt pogrubienia zmniejszyć, tak się stało i uważam, że jest OK.

Aż oczy bolą od czytania. Czy to jest taka forma marketingu? Badziewny NLP dla naiwnych???

Najpierw przysyła swoje dzieło i jest za mało g... No to obiecuje poprawić przysyła znowu i jest za dużo g.... Za trzecim razem zmęczony pacjent słyszy że jak jest g... to jest świetnie i może zostać..

Zanim się napalicie na dzieła różnych leworękich składaczy Idźcie sobie posłuchać czegoś salonowego najlepiej takiego drogiego na które was nie stać. A potem szukajcie tańszego o jak największych walorach. brzmieniowych... Ale nie po piwnicach i śmietnikach!


#2921589 Dlaczego winyl NIE BRZMI lepiej od CD?

Napisano Vlado w 01.09.2013 - 10:02

Dyskusja z tobą w wątku przez ciebie założonym:-)
Zaraz zbanujesz wszystkich oponentów, aby móc się lansować z własna nieomylnością.
Ty jesteś po prostu uzależniony o lansowania własnej osoby na forum.
Mimo sporej wiedzy w temacie, twój charakter uniemożliwia normalną z tobą dyskusję.


#2907549 Wyroby Pana Kuleszy

Napisano kedyw w 14.08.2013 - 18:12

Wyświetl postUżytkownik HQ150 dnia 14.08.2013 - 14:51 napisał

Jutro ma być u mnie Darkul celem ostatecznego dostrojenia systemu.
Niestety na końcówke do kina jeszcze czekam a miała być już dawno temu u mnie.
Może na początku września się doczekam.

Droga Dziewczynko, szczerze urzekła mnie Twoja historia.
Zawsze wyję z bólu, gdy jakiś niedobry chłoptaś krzywdzi dziewczynki.
Ale - tu jest forum dla dorosłych ludzi. Swoje żale można wyrzucić na priv, facebook, naszą klasę itp.
Oczekuję w tym wątku informacji o wyrobach Pana Kuleszy.


JAJA - zapomniany gadżet.


#2794398 Wyroby Pana Kuleszy

Napisano Jaro_747 w 11.04.2013 - 02:09

Wyświetl postUżytkownik zyzio dnia 09.04.2013 - 07:29 napisał

Nie ma szans na zakończenie sprawy do wakacji !!!!

No im dobrze! Spójrzmy na sprawę optymistycznie - za pieniądze HQ150 wszyscy mają dobra zabawę.
Miszczu prowadzi swój interdyscyplinarny wielopłaszczyznowy eksperyment zawierający caly wachlarz elementów od dzwigni finansowej poprzez marketing partyzancki do zdalnej hipnozy klienta włącznie. Klient przeżywa powtarzający ię quasierotyczny cykl pobudzenia, oczekiwania, szczytowania i przebudzenia z którego dobrowolnie zdaje sprawozdanie na fejsbukową modłę.

Wszystko to w tle komentuje chór grecki ale w konwencji myntypythonowskiej.

Prawdziwy postmodernizm!!!


#3745825 Piotrek, Stary Audiofil odszedł....

Napisano Szymon1 w 25.02.2016 - 14:15

Dzięki uprzejmości właściciela forum zostałem odbanowany i mogę razem z Wami opłakiwać stratę mojego serdecznego przyjaciela w audio Piotrka znanego jako Stary Audiofil.

Wiadomość o jego śmierci spadła na mnie jak grom, wiedziałem że od kilku miesięcy jest mocno zestresowany i załamany kwestiami niezwiązanymi z audio, o których nie będę publicznie wspominał. Od grudnia czuł się gorzej fizycznie chociaż ostatnie badania wypadły pomyślnie. Według naszych lekarzy ponoć był zdrowy.

Piotrek, człowiek legenda polskiego audio. Ikona walki o wolność słowa na forum, mój brat w walce z audio głupstwami, oszustwami i krętactwami.
Prześladowany i szykanowany przez wiele nieprzychylnych osób z forum i sprzedawców. Teraz mogą być z siebie dumni!
Razem śmialiśmy się do łez, że jak ja wychodzę z narożnika (po banie) to on wchodzi i na odwrót.
Nienawidził kłamstwa i oszukiwania ludzi. Na zewnątrz twardy, silny chłop a w środku serdeczny, przyjazny i pomocny w każdej sytuacji. Niesamowicie pracowity, nie bał się żadnej nawet najcięższej pracy. Kochał swoją żonę i zawsze pięknie o niej mówił „moja Ewcia”. Zostawił nie tylko żonę ale także syna, przyjaciół i ukochane zwierzaki psiaka oraz gołębie. Przeczuwał, że zbliża się coś niedobrego ponieważ zaczął wyprzedawać swoje ulubione sprzęty audio ale nikomu nie chciało się wierzyć, że coś takiego się wydarzy! Niestety tragedia się dokonała.

Piotrek na zawsze pozostaniesz w mojej pamięci.

Poznaliśmy się przy lampach i pożegnamy się przy lampce. Spoczywaj w spokoju mój druhu. Kiedyś wpadnę posłuchać Twojej niebiańskiej referencji. Chór anielski na żywo ponoć jest nie do pobicia.


#3148186 Pokój DIY na Audio Show 2014

Napisano Szymon w 30.04.2014 - 15:44

Wszystkim kolegom serdecznie dziękuję za wsparcie, bez Was by mnie tu nie było.


Postanowiłem założyć wątek i wspomóc w tym roku pokój lub pokoje wszystkich chętnych forumowiczów w tym DIY.
Moim celem było ustalenie szczegółów i wyniesienie tej prezentacji do możliwie wysokiego poziomu. Zaproponowałem zamówione przeze mnie kolumny, które ponad dwa lata powstawały w pracowni naszego forumowego mistrza stolarstwa DIY. Konstrukcje te grają wybitnie i moim zdaniem stałyby się świetnym filarem pokoju forumowego/DIY. Zestaw ten posiada obudowę zamkniętą i jest mało wrażliwy na niekorzystne warunki akustyczne jakie panują w hotelowych pokojach.
Dodatkowo proponowałem ustroje rzecz jasna bez jakichkolwiek oznaczeń producenta (jak to miało miejsce w latach wcześniejszych) aby okiełznać temat, nad którym pracuję wiele lat.
Zaproponowałem też możliwość wcześniejszego porównania sprzętów DIY z referencyjnymi systemami w profesjonalnie zaadaptowanym pomieszczeniu odsłuchowym.

Wątek powstał po to aby ustalić czy Wam drodzy koledzy taka forma prezentacji i mój pomysł się podoba czy nie. Nie chcę się w jakikolwiek sposób narzucać ze Swoimi sprzętami, jest to jedynie propozycja do omówienia.


#3122438 Cała prawda o świecie audio

Napisano erazm2 w 30.03.2014 - 22:44

on niekoniecznie jest biedny
sa ludzie dla ktorych to idiotyzm a nie jak sobie wmawiacie -zazdrosc ich zżera

tez do nich naleze i nie ma znaczenia zem biedny a nie bogaty- nawet gdybym wygrał w totka 7ke zalosne byłyby te wszystkie akcesoria

srebrne lusterka do forda
i svaworski na telefonie

to przypomina jolcie rutowicz a nie akcesoria audiofilskie


akcesoria audiofilskie to elektronika i kolumny wzglednmie kabel czy płyta wysmienitej edycji  napewno nie podstawki pod ...kabel
to prozna i glupia ....głupota , zachciewajki dla znudzonych przypominajace dzieciece wolanie a jak chce lodaaaaa

mnie tam brzydza tacy ludzie zadnej zazdrosci nie wzbudzaja ich drogocenne podstawki :p
nic nie zwbudzaja poza obrzydzeniem dla upadłego stanu ich mózgu

pewna grupa zazdrosników zawsze bedzie wołala ta krytyka to zazdrosc - taka sama glupota jak tych pierwszych
jak ktos ma złote narozniki w bentleyu to nie zazdroszcze - "wymiotuje"
idiota zawoła - "zazdrosci"-  ale to idiota modlacy sie o takie same i skomlacy o przynaleznosc do  towarzystwa próznych dekli wiec wybaczam mu - niech mu bedzie ze tez zazdrosze - biedny człowiek :)


#3073477 Wyroby Pana Kuleszy

Napisano mimat w 04.02.2014 - 21:23

Jak nie masz żadnego osłuchania z innymi ampami słuchawkowymi to jak możesz pisać że "jest świetny". Ciekawe czy słuchawki też u darkula zamówisz. Dali już kleknęło przed mistrzem. Teraz pora na AKG lub Sennheiser.


#2841540 Wyroby Pana Kuleszy

Napisano Vlado w 28.05.2013 - 09:16

Witaj HQ150.
Dziękuję ci za bardzo pouczający wątek. Przeczytałem cały. Zachowując kurtuazję powinienem napisać, że ci współczuję i wspieram, oraz oczekuję na pozytywne dla Ciebie zakończenie całej sprawy. Jednak to nie prawda. Współczułem ci do ok. 30tej strony Twoich skamleń i irracjonalnego postępowania. Ze wszystkich poszkodowanych przez "Pana" Darka ty jesteś najoryginalniejszy. Jesteś wprost wymarzonym klientem dla tego typu "biznesmenów". Twoja wręcz nachalna kultura osobista, jest tylko zasłoną bezradności i strachu przed oszustem. Taka kultura to patologia, bo jak tą kulturą wytłumaczyć agresję i zamykanie ust ludziom stającym po twojej stronie w Twym sporze z Drakulem? Zrobiłeś już wszystko czego NORMALNY klient robić nie powinien. Choćby w myśl zasady, że z terrorystami się nie układa i nie dyskutuje. To co z Tobą wyprawia Drakul jest terroryzmem. A udaje mu się doskonale, bo trafił na ciebie jak w totka. Na człowieka o słabej osobowości strachliwego i podatnego na manipulacje. Jesteś współautorem swej traumy.
Pozdrawiam i życzę ci aby ta farsa skończyła się jak najszybciej, obojętnie jak.
W.


#2814935 Wyroby Pana Kuleszy

Napisano Gość w 01.05.2013 - 08:57

Wyświetl postUżytkownik HQ150 dnia 01.05.2013 - 06:52 napisał

zrobi mi końcówkę siedmiokanałową do kina domowego GRATIS

W październiku dorzuci jeszcze toster i automat do bramy.
A że się nie wyrobi to na Wielkanoc zaproponuje renifera z lampek choinkowych przed dom.

HQ, czy Ty jeszcze łykasz te obietnice czy już oprzytomniałeś?


#3142718 Starcie Tytanów….najlepsza lampa SE w bi-ampingu z tranzystorami

Napisano Wuelem w 22.04.2014 - 22:25

Gram na innych, niż te Neutriki, ale mam je, więc możesz przyjechać ze swoimi i porównamy. Idź jeszcze do realizatorów koncertów i powiedz im, że tracą wiele na jakości, bo mają tanie kable. Wiesz co to zmieni? Pomogę: nic. W dobrym sprzęcie kable łączą urządzenia i to wszystko.

Natomiast zauważ, że użyłeś w swojej wypowiedzi takich słów:

"pierdoły", "inteligencja", "pośmiewisko", "politowanie", "niedorzeczności".

Myślę, że ci "młodzi", o których się tak martwisz potrafią myśleć i oceniać wypowiedzi. Nie masz systemu, który realizuje założenia tego tematu. Nie masz tej jakości, o którą zabiega sly30. Nie masz w końcu za grosz kultury.


#3112890 Najpiękniejsze pokoje odsłuchowe

Napisano sebna w 20.03.2014 - 14:25

Wyświetl postUżytkownik sly30 dnia 20.03.2014 - 11:43 napisał

Nie przejmuj się, Stary jest radykałem w swoich poglądach i wali z grubej rury

Nie Sly, nazywajmy rzeczy po imieniu. Stary jest po prostu zwykłym chamem. Cała reszta to dorabianie sobie do tego teorii.

Wyrażać radykalne poglądy można jak najbardziej w sposób kulturalny, gdy komuś się nie chce to jest po prostu chamem i myślę, że nie powinien mieć do nikogo pretensji, że tak jest malowany później.

i nie jest to opinia, która powstała na podstawie tego jednego czy innego konkretnego postu Starego Audiofila a na bazie wielu, które czytałem.

Jak to się stało, że jeszcze nie dostał banana za swoje posty? nie wiem ale zgaduje, że to taka maskotka forumowa...

Pozdrawiam


#2847931 Wyroby Pana Kuleszy

Napisano Woodolec w 03.06.2013 - 19:17

@darkul
Wszystko mogę zrozumieć. To że HQ150 czeka (widać obraz dźwiękowego raju go kusi, mało podobnych rozwiązań na rynku). To że się obsunąłeś o pół roku, też (choć z większą trudnością). Jednego nie mogę zrozumieć. Jak w świetle zaistniałych faktów masz odwagę tu przychodzić, prawić ludziom złośliwości, grać obrażoną świętość... Pytam się Ciebie jako freelancer zmuszony pieścić każdego klienta i nie dosypiać, by zdążyć. Ty się naprawdę nie boisz??? Nie masz za grosz wstydu?? Jak obrazisz wszystkich, to gdzie uciekniesz?
Nawet jeśli Twój sprzęt jest taki zajefajny i wyjątkowy, nie zmienia to faktu, że przekroczyłeś wszelkie dopuszczalne normy profesjonalnej rzetelności. Gdy daję plamę na taką skalę, wtedy kulę uszy po sobie i przepraszam, a nie chodzę zadzierając nosa. Zaiste, Twój sprzęt musi być prawdziwym dziełem sztuki, skoro zachowujesz się jak Picasso.
Jest mi smutno tym badziej, że jeszcze jakieś pięć lat temu szanowałem twoją wiedzę i zdolność udzielania precyzyjnych odpowiedzi. Myślałem sobie: „Wow! Ten facet się na tym zna!”. Przyznam, że nawet przez chwilę kusiła mnie wizja powierzenia Ci konstrukcji DACa (tak rzeczowo wyciągałeś błędy cudzych konstrukcji). I co? Jak człowiek o takiej wiedzy był w stanie zrazić do siebie tak dużą grupę? Kiedy z jednego z najbystrzejszych forumowiczów stał się nierzetelnym rzemieślnikiem ze skłonnościami autorytarnymi?


#2653864 Analogowe FAQ - jeżeli poszukujesz pierwszego gramofonu, przeczytaj, zanim za...

Napisano tomasz_pianista w 01.12.2012 - 15:19

Wersja robocza, prosze o poprawki, będę wdzięczny za dodatkowe informacje (zwłaszcza o gramofonach dual, technics, oraz polskich, lepszych gramofonach - daniel, adam), potem się złączy wszystko w całość i podepnie do zakładki Analog. Myśle, że tekst powinien być konkretny, bez lania wody, nie jak dla polonistki w liceum. Uważam, że nie musi być zbyt dokładny, dlatego np.kwestie ramion będe traktować ogólnikowo.  Tekst powinien być możliwie obiektywny. Na pewno troche zejdzie na napisanie całości, będziemy doklejać kawałek po kawałku.

1. Co potrzebuje do odtworzenia winyli?

Do odtworzenia czarnej płyty potrzebne są - gramofon, wkładka z igłą oraz przedwzmacniacz gramofonowy (w skrócie pre) oraz reszta toru audio, czyli wzmacniacz i kolumny/słuchawki. Podstawą poprawnego dźwięku z winyla jest dopasowanie tych wszystkich elementów na równym poziomie i ich "zgrania", bowiem nie każda wkładka pasuje do każdego ramienia gramofonowego etc. Nie można bezpośrednio podłaczyć gramofonu do np.głośników komputerowych czy słuchawek. Niektóre wzmacniacze posiadają wbudowane "pre" (zwłaszcza starsze modele wzmacniaczy) oznaczone jako wejście PHONO. Jeżeli nie ma takiego wejścia w Twoim wzmacniaczu będziesz musiał zakupić osobne pre ( więcej o przedwzmacniaczach - punkt XXX w FAQ). Istnieją także gramofony z wbudowanym przedwzmacniaczem (patrz FAQ -  nowe gramofony do 2000zł).

2. Ile muszę wydać na analog?

Niestety mit o "gramofonie za 300zł" jest nieprawdziwy, przedwszystkim ze względu na konieczność posiadania przedwzmacniacza. Minimalny budżet na 3 elementy (gramofon, wkładka, pre) to okolice 1000zł i więcej, jeżeli mówimy o sprzęcie używanym. Niestety, w przypadku urządzeń ze sklepowej półki, musimy liczyć ze znacznie wyższym wydatkiem - około 2000zł wzwyż. Podany budżet zakłada najwyżej poprawne odtworzenie.

3. Kupić nowy, czy używany gramofon?

Tu nie ma jednej odpowiedzi. Kupno nowego gramofonu gwarantuje zakup sprawnego urządzenia, ale koszt jest znacznie wyższy. Gramofon jest urządzeniem o niskiej awaryjności, więc nie należy się obawiać kupna nawet 40 letniego gramofonu, pod warunkiem, że jest sprawny i nie posiada automatyki. (Gramofony z automatyczne i półautomatyczne są podatne na drobne awarie).Nie należy obawiać się ustawiania i kalibracji gramofonu, to czynności bardzo proste. Dalsze rozważania stare vs. nowe zawarte są w punkcie XXX.

4. Jak zbudowany jest gramofon?

Pierwszym rodzajem jest rozróżnienie napędu - paskowy (belt drive - BD) oraz bezpośredni (direct drive - DD).
Oba rozwiązania mają swoje wady i zalety, BD z reguły przenosi mniej wibracji i jest cichsze, DD posiada większą stabilność obrotów. Ponieważ rynek gramofonów jest bardzo bogaty, rozważania o tym co lepsze tutaj nie ma sensu, odpowiedź co wybrać szukaj w punkcie XXX - stare gramofony - jakie modele? Istnieje także napęd Idler Drive, ale to już gramofony dla bardziej zaawansowanych. Drugie rozróżnienie to konstrukcja - są gramofony sztywne, oraz takie które posiadają różnego rodzaju zawieszenie. (Szczegóły w punkcie gramofony thorens)

5. Co powinien mieć dobry gramofon?

To co powoduje, że jedne gramofony są dobre, a inne złe to przede wszystkim kwestia konstrukcji oraz drobnych szczegółów. Gramofon powinien posiadać:
-Stabilne obroty (inaczej dźwięk będzie "pływał" i powodował znaczne zniekształcenia)
-Stabilność talerza (takie same objawy jak wyżej)
-Cichy napęd (inaczej muzyce będzie towarzyszył nieustanny hałas silnika)
-Ciężki talerz (eliminuje rezonanse, co powoduje, że dźwięk będzie dobrze poukładany, wysokie tony czystsze)
-Konstrukcje nie podatną na drgania z np.podłogi, ulicy, a przede wszystkim kolumn (gramofony podatne na drgania wymagają platformy antywibracyjnej)
-Bardzo przydatna jest możliwość ulepszania gramofonu (np.możliwość wymiany ramienia)
-Precyzyjne ramie gramofonowe
Nigdy nie kieruj się wyglądem gramofonu. Nigdy nie kieruj się marką gramofonu, wybieraj tylko konkretne modele.

6. Jaki nowy gramofon do 2000zł?

Niestety rynek nowych gramofonów jest bardzo ograniczony. Ponieważ jest sporo informacji w sieci, po prostu wymienię modele, które uważam, za dobry wybór w tej cenie, ich opis ogranicze do minimum. Uwaga - nie sugeruj się recenzjami w gazetach audio, bierz pod uwagę tylko opinie użytkowników, najlepiej tych doświadczonych i uważaj na zbyt superlatywne opinie.

-Pro-ject RPM 1.3 + wkładka Ortofon 2m red - około 1400zł - bardzo lekka konstrukcja, ale silnik jest zupełnie odseparowany, więc gramofon pracuje bezszelestnie. Gramofon daje możliwość wymiany talerza na akrylowy, wymaga solidnej podstawy antywibracyjnej. Pomimo bardzo skromnego wyglądu może dać dźwięk relatywnie wysokiej jakości. Gramofon nie posiada pokrywy przeciwko kurzowi. Ramie jest przeciętne, ale do oferowanej wkładki wystarczy. Napęd oczywiście paskowy.

-Pro-ject Debut III / Rega RP1 - bliźniacze gramofony, również lekkie konstrukcje, podatne na drgania, część egzemplarzy posiada wadliwą stabilność talerza, niektórzy piszą o "brumieniu", czyli hałasie z silnika. Talerze są lekkie (około 1kg), ramiona co najwyżej poprawnie zrobione. Model Debut III oferowany jest także z wbudowanym przedwzmacniaczem oraz talerzem akrylowym (talerz akrylowy mniej rezonuje niż ten metalowy). Napęd paskowy.

-Denon dp300f - może Frywolny coś napisze
-Audio-Technica AT120 USB (prosze o dokładną nazwe gramofonu oraz obiektywny opis ze zwróceniem uwagi, że to kopia technicsa 12xx)
- tanie reloopy - nic o nich nie wiem, ale ponoć coś tam minimalnie grają.

Gramofony nie wymienione w tej liście można od razu skreślić - są bardzo źle wykonane i nie nadają się do odłuchu. ( nie wiem, czy nie przeoczyłem jakiegoś modelu, jak coś to dopiszcie)

7. Na jakie używane modele warto zwróćić uwagę?

1. Thorens
-
TD160 oraz pochodne modele (TD166 - tańsza wersja, TD145/146 - z automatyką ramienia,TD165) - wysokiej klasy gramofon produkowany od lat 70' do początku 90'. Jest to konstrukcja z zawieszeniem, czyli talerz oraz ramie jest zawieszone na 3 sprężynach znajdujących się wewnątrz gramofonu, daje to dodatkową izolację od drgań zewnętrznych oraz od silnika (czyli talerz i ramie są zamontowane na tzw. subchassis, reszta, czyli obudowa gramofonu z sinikiem to chassis). Talerz w zależności od wersji waży 2,7kg lub 3,2kg, jest bardzo stabilny. Obroty są w miare stabilne, choć jest to najsłabszy parametr tego modelu, choć nie ma mowy o wyraźnym zniekształceniu dźwięku. Przydźwięk z silnika jest niewielki i można go bardzo łatwo zminimalizować do zera. Gramofon był wyposażany w różne ramiona, większość z nich jest przyzwoitej jakości i precyzji. Gramofon oferuje bardzo duże możliwości ulepszania, wręcz nie ograniczone (dla zainteresowanych - http://www.theanalogdept.com/thorens_td_160_dept_.htm ) Napęd paskowy. Sugerowana cena w zależności od modelu i stanu - 400zł - 800zł, niektóre egzemplarze mogą być warte nawet nieco więcej.

-TD 316/318/320/321 - tzw. 3xx - wysokiej klasy gramofon z lat 80', ulepszona wersja TD160, posiada dokładniejsze zawieszenie (linkowe zamiast sprężyn), więc izolacja jest jeszcze dokładniejsza. Silnik generuje stabilniejsze obroty, talerz oraz łożysko talerza są te same co modelu TD160. Gramofon również miał montowane różne ramiona w zależności od wersji, wszystkie pozwalają na zamotwoanie średniej i wysokiej klasy wkładek MM (rodzaje wkładek - patrz punkt XXX). Napęd paskowy. Sugerowana cena w zależności od stanu i jakości, z zamontownym ramieniem Thorensa - 800zł-1300zł.

2. Dual - prosze o pomoc
3. Technics - tak samo
4. Stare denony DD
5. Polecać jakieś Sony?
6. telefunkeny
7.Polskie?
8. Używane Regi+możliwość upgrade'u


-Narazie tyle, po opisie gramofonów myśle, że trzeba porównać stare z nowymi, opisać rodzaje wkładek MM/MC, zwrócić uwage na montowanie 1/2 cala, oraz polecić wkładki do 500-600zł, wspomnieć o przedwzmacniaczach i wymienić oferte pre do 1000zł. Warto by też napisać coś o nowszych gramofonach za wyższą cene, tak do 3500zł. Myśle, że opis ramion i rodzaj nie ma sensu w przypadku początku zabawy w analog, można najwyżej wymienić znane ramiona (SME, rega, linn). Dobrze, jakby udało się napisać całość, troche uporządkuje to forum.  Wszelkie uwagi mile widziane. Mam nadzieje, że z późniejszą edycją nie będzie problemu.

pzdr


#2595102 Akcesoria Bazodruta

Napisano stary audiofil w 30.09.2012 - 08:29

Pan Wiesław za kwadrans został już moim kolegą wkraczając niezwykle dziarsko i energicznie nawet bym
powiedział nonszalancko i z dużą dozą pewności siebie do akcji wygłaszając przy tym wyuczoną na pamięć regułkę
..........A TERAZ POPRAWIMY TE KIEPSKIE BRZMIENIE TWOJEGO SYSTEMU-ZWRÓĆ UWAGĘ NA POPRAWĘ BRZMIENIA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Stał się powiem wszystkim istny wprost cud,polegajacy na tym,że pozwoliłem Panu Wiesiowi działać według jego
pomysłu i koncepcji,a mianowicie miałem podpięty system kablami sieciowymi transparent reference i wyżej pod
shynyatę hydrę  v-ray.Pan Bazodrut wniósł trzy torby swych kabli i dodatków-rozpiął ją......i się zaczęło.
Na pierwszy ogień poszły sieciówki do wymiany wraz z kondycjonerem.Sama instalacja tychże sieciówek była wręcz
jak jakaś trudna operacja chirurgiczna))-ponieważ były takie sztywne jakby w środku posiadały nie drut,a pręt jakiś.
Pan Wiesio powiedział.że zmarzły w samochodzie w kufrze-było to zimą podczas sporego mrozu.Nie wiedziałem czy mam
się śmiac czy płakać czy zakończyć prezentację już nagle.Postanowiłem się przyjrzeć jak wielką czarodziejską mocą
obdarzony jest Pan Bazodrut-więc kontynuowałem to przedstawienie dalej......udzieliła mi się wszechobecna tzw.
głupawka-przecież już byliśmy na Ty.Mówię więc tak WIESIEK jakie Ty fajne przewody robisz,tylko troszkę są trudne
do wpięcia,a Wiesław mi na to ale czujesz różnicę jak dżwięk sie poprawił?......no i się zaczęło))
Znaczy sie zacząłem poddawać w watpliwość nie jakość przewodów i kondycjonera Pana Bazodruta lecz sprawność jego
narządu słuchu.Dla mnie po podłączeniu tych arcydzieł skończył się przekaz w rodzaju spektaklu,a zaczęła się po
prostu rzeżnia))Krew z uszu jak to nazywają wytrawni słuchacze po prostu nie żeby się sączyła lecz po prostu lała
się strumieniem.
Idę teraz na śniadanie......czy chcą państwo dalszej opowieści tej niesamowitej historii?))


#3071703 Wyroby Pana Kuleszy

Napisano szwagier83 w 03.02.2014 - 02:16

Dziś już poniedziałek i znowu nie dostałem fotek i niestety wysyłka znowu się opozni ,najpóźniej we czwartek ale za to p Kulesza dzwonił i obiecał mi wzmacniacz do kina domowego nie 10 kanałowy a 12kanałowy  do tego zrobi mi też pilota ,:)


HQ150 wyreczylem cię bo chyba już nudno ci to samo pisać :)


#2909263 Metronome C8 vs.CH Precision vs. DCS Vivaldi

Napisano Gość w 17.08.2013 - 10:38

Wyświetl postUżytkownik palton dnia 17.08.2013 - 10:07 napisał

Off top jest przenoszony - [size=4]Rozmowy na luzie[/size][size=4]. Zrobiłem to po raz ostatni, dalsze offtopy spowodują zamknięcie tematu.

PROSZĘ O WYPOWIEDZI ZGODNE Z TEMATEM WĄTKU. [/size]

Jak widać wątek przeszkadza i powoduje agresję u określonej liczby osób.
Po raz kolejny Moderacja kasuje /przenosi wpisy pomimo ,że nie są one ani wulgarne ani nie godzą w "interesy osób trzecich".
Rozumiem ,że dzieje się tak z troski o interes konkretnej osoby , z którą niniejszy portal łączą powiązania biznesowe , o które za wszelką cenę należy dbać.

Nie zgadzam się z takim traktowaniem mojej osoby i innych osób oraz dyskryminacją w imię obrony partykularnych interesów grupy kilku osób.

Ten portal stał się farsą i nie zamierzam dalej uczestniczyć w tym cyrku.

W związku z powyższym zamykam ten wątek i jednocześnie żegnam.

Życzę wszystkim pozostałym uczestnikom miłej zabawy.

DOBRANOC.


#4228320 Raspberry Pi (Malinka) z DACiem - HiFi - swietny odtwarzacz sieciowy

Napisano Ciechomir w 07.11.2017 - 16:41

Jak pod tym wpisem będzie 10 zainteresowanych to zrobię lopatologiczny manual jak zrobić sobie nowe Moode. Czekam na łapki :D


Nasza strona internetowa wykorzystuje cookies (pol.: ciasteczka)

Na naszej stronie wykorzystujemy ciasteczka (ang. cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej - więcej o tym w Naszej polityce prywatności. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień dotyczących cookies, umieszcza je w pamięci Twojego urządzenia.

Akceptuję   Zmiana ustawień