Skocz do zawartości

Cardas Twinlink

Typ sprzętu: Kable Głośnikowe

Producent: Cardas

Model: Twinlink


Rewalacyjny

(5/5)


(5/5 na podstawie 1 opinii)

sprzet
rafko

Data dodania: 23 marzec 2005

rafko

Data dodania: 23 marzec 2005

Jakość/cena
Ocena ogólna
Jakość/cena
Ocena ogólna
  • Bardzo neutralny, liniowy i myzykalny kabel ze świetną sceną
  • Może wysoka cena? Do czegoś innego nie mogę się przyczepić

Jak długo posiadasz oceniany sprzęt?: krócej niż 1 miesiąc

Gdzie kupiłeś/aś oceniany sprzęt?: sprowadzony z USA

Ile zapłaciłeś/aś?: sporo mniej niż w sklepie

Dlaczego wybrałeś/aś ten sprzęt?: Jest to kabel którego szukałem i wreszcie znalazłem....

Z czym porównywałeś/aś przed decyzją o zakupie?: AQ Type 6+, AQ CV4, DNM Reson, Cardas Crosslink, Nordost Flatline Gold, Nykiel Audio, Sound Project S4, Tara Labs Prism Nexa, Supra Ply 3.4, XLO ER 14, Real Cable BM 400. Bezpośrednio porównywałem z Nordostem Flatline Gold, AQ CV4 oraz z kabelkiem Fadeovera.

Podaj zestaw w jakim używany jest oceniany sprzęt: H/K HK 680, H/K HD 740, Tannoy M4 (modyfikowane przez McGyver), IC Garmina

Opinia:

Jest to kabel, którego szukałem przez parę miesięcy moich ciężkich odsłuchów i porównań. Jest idealnym połączeniem neutralności, realizmu, muzykalności i szczegółowości przy zachowaniu świetnej dynamiki i stereofonii. A przy tym ma to coś, co nie pozwoliło mi już go wypiąć z systemu…

Muzyka po postu sobie gra i nie myślę, co jest nie tak. Każdy z wcześniej pożyczanych kabli mając jedną dobrą cechę, raził czymś innym. Twinlink jako pierwszy pokazał, że jedno nie musi być wcale kosztem drugiego…

 

Zabawę z Cardasem zacząłem od tańszego brata – Crosslinka, który od razu mi się spodobał swoją liniowością i detalami. Po paru godzinach grania stwierdziłem jednak, że za bardzo ociepla dźwięk, i choć na pierwszy rzut oka było to bardzo przyjemne, to po czasie stało się męczące. Stąd następny wybór padł na droższego brata - Twinlinka. Mimo zachowania „mięska”, wypełnienia i przy zachowaniu wszystkich dobrych cech Crosslinka - nie ociepla tak jak on, gra neutralnie, choć nadal minimalnie bardziej w kierunku ocieplenia niż surowości (tego szukałem). Ponadto dzwięk się otworzył, stał się bardziej detaliczny. Jeśli komuś odpowiada dźwięk, jaki prezentuje Crosslink, to w Twinlinku po prostu się zakocha. Od pierwszej chwili wiedziałem, że to jest właśnie to, czego szukam, a dalsze odsłuchy zupełnie mnie w tym przekonały. I odechciało mi się szukać dalej…

 

Góra najlepsza ze wszystkich kabli jakie miałem. Bardzo dźwięczna i wyrazista, ale nie szorstka – gładka i szalenie szczegółowa. Blachy brzmią naturalnie, z blaskiem i tak melodyjnie… A dźwięk pędzli na blachach to po prostu poezja!

Średnica również zasługuje na najwyższe noty. Dzwięk otwarty, z mnóstwem powietrza; wokale, gitary i fortepiany wybrzmiewają po prostu rewelacyjnie. A przy tym ta scena!

Dół pełny i szczegółowy. Kontrabas gra realistycznie, ze wszystkimi smaczkami. Jest krótki, sprężysty, nie podbity. Czasami mogłoby być go może trochę więcej, ale schodzi nisko i nie ma się wrażenia uszczuplenia. Jeśli chodzi o bas, to tylko jeden z pożyczonych do domu kabli zagrał lepiej od Cardasa…

To, co mnie dodatkowo zdziwiło, to że choć Twinlink gra świetną sceną i przestrzenią, to po włożeniu „ostrzejszej” płyty gra nadal dobrze! Jest szybki i „nie owija w bawełnę”. Nie ma się wrażenia „ciepłych kluchów”. Czasami oprócz muzyki fortepianowej, wokali i jazzu lubię posłuchać rocka lat 60’tych – Cardas mnie tu nie zawiódł – gra szybko i dynamicznie. Góra nawet na wyższych poziomach nie staje się szorstka i gryząca, jest tak gładka i przy tym tak dzwięczna. Twinlink nie ubarwia dzwięku, ale nie jest też surowy. Jest bardzo muzykalny i potrafi wciągnąć. Gra bardzo analogowo i przyjemnie. Świetne rozseparowanie planów. Po raz pierwszy na moim, bądź co bądź, budżetowym systemie pojawił się trzeci plan.

 

Reasumując – kabel bardzo neutralny, szczegółowy i równy, który się sprawdzi w większości systemów. Łączy cechy kabli szczegółowych z kablami ciepłymi i analogowymi. Dla mnie ma najlepszy stosunek szczegółow i neutralności do ciepła i „mięska”. Wszystkie inne kable grały albo szczegółowo i zimno, albo ciepło i analogowo z utratą szczegółów. Twinlink łączy te cechy.

Jego jedyną wadą może być dość wysoka cena. Twinlink nie jest sprzedawany ze szpuli; można kupić tylko kabel konfekcjonowany oryginalnie przez Cardasa. Koszt 2 x 2 metry na bananach to 1200 PLN, ale wdg. mnie i tak warto…




Opinie użytkowników

Rekomendowane komentarze

Brak komentarzy do wyświetlenia


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.