Skocz do zawartości
IGNORED

WiMP HiFi - wystartował HiFi Week - darmowy dostęp do usługi streamingu FLAC/ALAC przez 30 dni. Czy warto wchodzić w streaming plików bezstratnych?


audiostereo.pl

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administratorzy

WiMP zaprasza do korzystania z usługi WiMP HiFi czyli streamingu muzyki w jakości bezstratnej. Każdy kto do końca tygodnia weźmie w niej udział będzie mógł przez 30 dni korzystać z darmowego konta. Wystarczy wejść na stronę www.wimp.pl/hifiweek :)

Sprawdź nasze recenzje sprzętu w Magazynie Audiostereo:

https://www.audiostereo.pl/magazyn/

 

Chcesz zostać partnerem audiostereo? Zajrzyj tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Pewnie, że warto. Nie wiem jak działają serwisy streamingowe ale dlna is the best...od dwóch lat tak słucham i jakość jest bardzo dobra...słucham flac transkodowane w serwerze komputerowym do lpcm...polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam wole mieć muze na nośniku fizycznym,kolekcja CD robi większe wrażenie niż posiadanie dysków twardych,ile to teraz największy jest? 2TB?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Łokmen Saba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam wole mieć muze na nośniku fizycznym,kolekcja CD robi większe wrażenie niż posiadanie dysków twardych,ile to teraz największy jest? 2TB?

 

Popieram. Konsekwentnie CD player i fizyczne nosniki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fizyczny nośnik jest ograniczeniem ... słuchasz tylko to co posiadasz.

A ja biorę sobie gazetkę audio, przeglądam dział z recenzjami płyt i sobie ich słucham na WIMP Hi-Fi. Większość płyt jest dostępna - oprócz płyt ECM.

Kiedyś dział płytowy to była dla mnie abstrakcja. Nie miałem możliwości posłuchania większości opisywanych płyt. A zakupi ich wszystkich to wydatek ok. 1000 zł Teraz to czysta przyjemność móc poczytać i od razu posłuchać ... za 39,99 miesięcznie.

 

Nie rozumiem więc zupełnie przywiązania do fizycznego nośnika ... przecież muzyka jest taka sama czy to z CD czy z WIMP Hi-Fi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem więc zupełnie przywiązania do fizycznego nośnika...

 

kolekcja CD robi większe wrażenie...

 

Dodam, że słucham z netu i często jedno przesłuchanie płyty/utworu wystarczy, aby wyleczyć się z chęci zakupu. Chęć gromadzenia i zbierania

płyt jest niemal natręctwem, ale zupełnie nieszkodliwym i jako takim pożytecznym - z punktu widzenia kultywowania tradycji na słuchanie muzyki rodem z XX-tego wieku.

 

Przypomina mi się kawał "z brodą":

Jacenty chciał kupić maść na pchły i w tym celu udał się do sklepu. Zakupił ją, ale miał wątpliwości o sposobie stosowania.

- Normalnie, bierze pan pchłę, smaruje maścią i pchła zdycha - wyjaśnił sprzedawca.

- Ale panie, jak ja będę miał pchłę w łapach to mogę ją sam zabić.

- Można i tak - i tak.

 

Jak ze słuchaniem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy rzeczywiscie procz ta sama jest podana w wysokiej jakosci? Rzedu jakiej ceny cd player?

 

Chętnie odpowiem ale nie rozumiem ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WIMP Hi-Fi to jakość CD czyli innymi słowy FLAC.

Różnic pomiędzy WIMP a CD nie uświadczyłem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kennijczyk

(Konto usunięte)

Dla mnie w WIMP chodzi o to ze mozna odkrywac nowa muzyke w bezstratnej jakosci. Co znaczacznie uprzyjemnia sprawe w porownaniu do spotyfiy, lastfm czy radia. Nie trzeba tez biegac do sklepu, wszystko jest pod reka. A jak wyzej, jakosc jest b. dobra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla kogoś te cd playery produkują przecież :)

Flac z ps3 a dzwięk z CD jest róznica,nie w jakości nagrania tylko w jakości sygnału,co wpływa na efekt końcowy

Jak bedzie awaria netu to posłuchane?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Łokmen Saba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Flac z ps3 a dzwięk z CD jest róznica,nie w jakości nagrania tylko w jakości sygnału,co wpływa na efekt końcowy. Jak bedzie awaria netu to posłuchane?

W moim systemie nie ma różnicy - zarówno transport CD jak i kompa z WIMP mam podpiętego do tego samego DAC.

Awarię netu miałem może z 2 razy w ciągu ostatnich 3 lat. Awarie netu zdarzają się tak samo często jak awarie prądu ... da się przetrzymać ... ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwalają mnie te dyskusje wyzszosci jednego nad drugim. Fizyczny nosnik, ma to cos. Pliki, striming nieograniczone mozliwosci. Lubie sluchac z plyt i je poprostu miec jak i slucham tez plikow. Zapewne niedlugo przejede na same pliki, ale napewno nie przestane sluchac CD i ich kupować.

To tak jak czytac E-booki i miec zwykla papierową książkę. Zawartośc ta sama, ale ciezko porownywac jedno do drugiego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy rzeczywiscie procz ta sama jest podana w wysokiej jakosci? Rzedu jakiej ceny cd player?

 

 

To jest stream,jakość taka sama jak na nośniku CD,a jakiej klasy kupisz streamera do odtwarzania zawartości to już raczej Twoja sprawa;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

l'enfant sauvage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie warto. Tak jak pisał Piopio. Kiedyś nie do pomyślenia dla mnie było, bym mógł posłuchać sobie wszystkich płyt, które recenzuje czasopismo muzczne czy też czasopismo hifi. Musiałbym wydać grube tysiące. A w momencie kiedy jakość jest na poziomie płyty cd, to to jest rewolucja.

 

Oczywiście fajnie jest mieć fizyczny nośnik, rozumiem tych, którzy lubią MIEĆ i lubią ZBIERAĆ. Kiedyś też tak miałem, na półce miałem z 40 płyt Toola (wydania kolekcjonerskie) i setki innych płyt. To jest normalny odruch człowieka wydaje mi się - pewnie jakiś atawizm - czyli zbieranie, gromadzenie różnych rzeczy i dóbr, często luksusowych.

 

Tyle, że od czasu jednak kiedy pojawiły się serwisy streamingowe, u mnie środek ciężkości przesunął się z "chcę posiadać" na "chcę posłuchać". To sama muzyka dla mnie jest teraz najważniejszą wartością, fakt, że mogę jej słuchać praktycznie bez żadnych ograniczeń i limitów, poszerzając w ten sposób horyzonty muzyczne. Fakt posiadania muzyki jest już dla mnie mnie ważny. Bo nawet jeśli nie posiadam fizycznego nośnika, to fakt, że za cenę jednej płyty mogę posłuchać setki płyt, być na bieżąco z nowymi wydawnictwami jest dla mnie bardziej wartościowe niż wrażenie jakie niby ma robić półka z płytami. Bo liczy się dla mnie, jak pisałem, doznania estetyczne płynące ze słuchania muzyki a nie z obracania kawałka plastiku w ręku.

 

Co nie znaczy, że w ogóle nie będę kupował płyt. Owszem, jakieś ciekawe, wyjątkowe wydawnictwa, ewentualnie te, które wywarły na mnie największe wrażenie. Ale zdecydowanie to streamer będzie głównym źródłem muzyki, cd player będzie na drugim miejscu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja już całkowicie zaprzestałem kupowania płyt.

To nie ma sensu skoro mam natychmiastowy dostęp do tego co mnie interesuje.

Za jakiś czas ECM i DG dadzą dostęp do swoich zbiorów i wtedy będzie pełny luksus ;-)

 

 

warto wiec zainwestowac w lepszy streamer?(Nad m 50)

Streamer musi obsługiwać WIMPA !!! NAD go nie obsługuje.

Za chwilę wyjdzie Auralic ARIES z obsługą WIMPA i taki streamer warto kupić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że NAD obsługuje WIMPa:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam bardzo podobnie z tą różnicą, że korzystam ze streamingu (akurat tak się zdarzyło, że to WiMP) i winyli, które zaspokajają moją potrzebę POSIADANIA i DOTYKANIA. Z płyt CD zrezygnowałem podobnie jak z kaset. Co ciekawe muzę streamuję głównie na telefonie a w zasadzie korzystam z niej w trybie offline.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z własnych zasobów (plików/płyt) słuchamy tego na co mamy ochotę. Z serwisu słuchamy tego, co oferuje serwis. To jak z biblioteką, może być ogromna, a i tak nie będzie wszystkich pozycji i akurat pech sprawi, że będziemy chcieli przeczytać to czego nie ma na stanie. WIMP jako dodatkowe źródło muzyki, jak najbardziej (szczególnie jak chcemy poznawać nowe rzeczy). Jako podstawowe? Raczej nie, chyba, że czyjś gust pokrywa się idealnie z tym co oferuje dany serwis. Jest jeszcze jeden minus takich serwisów. Dzisiaj dany wykonawca jest w ofercie, jutro go nie ma (przyczyn może być wiele).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 15

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.