Skocz do zawartości
IGNORED

Używane kino


JohnyPL

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

 

Jestem posiadaczem wzmacniacza yamaha rx-e200 (plus kolumny z zestawu), telewizor Panasonic ST60 (spec: www.morele.net/telewizor-panasonic-tx-p50st60-581326/) i subwoofer tanoy msub10. Stary sprzęt, podłączony na dodatek przez wyjście na słuchawki do telewizora. To powinno wam pozwolić zrozumieć, że nie jestem audiofilem :)

 

Zależy mi na tym by zbudować zestaw KD (na początku 3.1, potem 5.1). Dośc szybko zrozumiałem, że przy moim budżecie wchodzi w grę tylko sprzęt uzywany. Chciałbym wydac na ampli do 1000 zł i kolejne 1000zł na głośniki (2 fronty i centralka). Subwoofer mam (mieści się w szafce koło kanapy - patrz załącznik).

W przyszłości dokupie monitory. W załączniku jest rzut mojego salonu (ok 20m2). Salon jest otwarty, w prawym dolnym rogu dalej jest kuchnia(ok 8m2). W prawym górnym rogu jest nieduży przedpokój(7m2). Telewizor jest na północnej ścianie. Dołączyłem też rzut całego mieszkania (uwaga, jest przekręcony o 180 stopni).

 

Mam znajomego, który mi troche podpowiadał, ale jest teraz poza zasięgiem, a pojawiło się kilka pytań, dlatego postanowiłem się tutaj z wami podzielić moimi pomysłami.

Ważne dla mnie kwestie:

1. Ampli musi być podłączalny do mojego telewizora (wydaje się, że najlepiej przez HDMI).

2. Nie potrzebuje DVD, blue-ray, raczej nigdy nie będę potrzebował! Filmy oglądam podłączając komputer bezpośrednio do tv (ew. pendrive).

3. Zestaw głównie pod telewizor (kablówka, filmy fhd z laptopa po hdmi). Muzyka tylko okazjonalnie (przyjęcia, imprezy) - puszczana z laptopa. Ja oglądam telewizję informacyjną, a moja dziewczyna kanały muzyczne.

 

Denon avr-3806

ale: nie obsługuje formatu FHD (tylko czy to jest dla mnie ważne, skoro nie będę do niego nic podłączał?), podobno moga byc problemy z kompatybilnością przez HDMI. Znajomy powiedział mi, że troche profanacja uzywac go do 3.1.

Yamaha rx-v367

ale:budżetowa wersja, nie koduje Dolby TrueHD ani DTS-HD

Onkyo tx-sr307

o tym nic nie moge konkretnego znaleźc w necie.

 

Do tego kolumny Klipsch F1.

 

Co sądzicie o takim zestawie, a może macie inne propozycje?

 

Dzięki za wszelkie sugestie!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-60393-0-69280200-1443509169_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Czy te czarne pola na pierwszym zdjęciu to kolumny?

Obawiam sie żę będą rozmieszczone za szeroko.

 

Co do amplitunera popatrz na Onkyo 608/609 powinieneś dostać w tych cenach.

 

Co do kolumn z używanych Klipsch seria Synergy, Tannoy F4, Heco Metas, Magnat Quantum.

 

W razie pytań zapraszam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Czy te czarne pola na pierwszym zdjęciu to kolumny?

Obawiam sie żę będą rozmieszczone za szeroko.

 

Co do amplitunera popatrz na Onkyo 608/609 powinieneś dostać w tych cenach.

 

Co do kolumn z używanych Klipsch seria Synergy, Tannoy F4, Heco Metas, Magnat Quantum.

 

W razie pytań zapraszam

proszę zerknąść na P.W

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy te czarne pola na pierwszym zdjęciu to kolumny?

Obawiam sie żę będą rozmieszczone za szeroko.

Witaj,

 

dziękuję za sugestię, nie mam innej mozliwości ustawienia kolumn (meblościanka) więc jakby tego tematu tutaj nie potrzebuję poruszać.

Inna sprawa, że uważam, że takie rozmieszczenie jest dobre (na planie trójkata równoramiennego, gdzie ramie jest niewiele dłuższe niż odległość pomiędzy kolumnami).

 

Może tez mógł by ktoś (może TY! ;) ) się odnieść do jednostek, które przytoczyłem i kolega wyżej? Dokonać porównania?

 

Pozdrawiam,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trojkat rownoramienny to jedno a drugie to długość boków :)zplanu wynika ze głosniki sa od siebie poddalone o ponad 3m. no to ok.

się odnieść do jednostek, które przytoczyłem i kolega wyżej? Dokonać porównania?

Te maja HDMI nowa obsluge 1080p jesli Cina tym nie zalezy mozesz isc w starsze klocki. Jednak polecam wybrac amplituner z dzwiekiem HD, roznica jest.

 

A jakby w mojej konfiguracji sprawował się jakiś soundbar?

Np. Yamahy, YSP-1400?

 

No nie bardzo. raz ze to nie specjalnie dobry model. a dwa ze dobre soundbary kosztuja na prawde sporo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.