Skocz do zawartości
IGNORED

Graaf GM20 OTL


Slawomir2007

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

chciałbym zapytać Forumowiczów o doświadczenia z końcówką mocy Graaf GM20.

Jest to konstrukcja OTL, na lampach mocy 6C33C (tzw. diabełki), więc niesie pewne wymagania odnośnie doboru głośników.

Czy ktoś może z Was ma doświadczenia z tą końcówką? Jak bardzo skomplikowany jest process ustawiania biasu lamp?

Na ile są one stabilne? Jak często trzeba bias ustawiać? No i czy brzemieniowo gra jest warta świeczki? Wiele dobrego

słyszałem o tej marce, jak i o tym klocku, ale może ktoś zechce podzielić się doświadczeniami?

Z góry dziękuję

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Witam,

chciałbym zapytać Forumowiczów o doświadczenia z końcówką mocy Graaf GM20.

Jest to konstrukcja OTL, na lampach mocy 6C33C (tzw. diabełki), więc niesie pewne wymagania odnośnie doboru głośników.

Czy ktoś może z Was ma doświadczenia z tą końcówką? Jak bardzo skomplikowany jest process ustawiania biasu lamp?

Na ile są one stabilne? Jak często trzeba bias ustawiać? No i czy brzemieniowo gra jest warta świeczki? Wiele dobrego

słyszałem o tej marce, jak i o tym klocku, ale może ktoś zechce podzielić się doświadczeniami?

Z góry dziękuję

Wg. mnie idea robienia OTL na diabłach jest bardzo kontrowersyjna - do poprawnej pracy wzmacniacz taki potrzebuje idealnie spasowanych lamp, co w przypadku 6c33 jest nie tyle trudne co wręcz niemożliwe - po prostu warunki pracy tej lampy są na tyle płynne i nieprzewidywalne, że IMO używanie tej lampy w innej koncepcji niż SE jest niefortunnym pomysłem. Inna sprawa, że o ile 5 lat temu koszt 1 diabła wynosił 10-20 zł i wymiana kwadry co pół roku nie była problemem (bo zle sparowane OTL czy PushPull bedzie bardzo szybko zajeżdżał lampy), to teraz zaczyna tych lamp brakować na rynku i ceny zaczynają się od 100zł/szt.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wg. mnie idea robienia OTL na diabłach jest bardzo kontrowersyjna - do poprawnej pracy wzmacniacz taki potrzebuje idealnie spasowanych lamp, co w przypadku 6c33 jest nie tyle trudne co wręcz niemożliwe - po prostu warunki pracy tej lampy są na tyle płynne i nieprzewidywalne, że IMO używanie tej lampy w innej koncepcji niż SE jest niefortunnym pomysłem. Inna sprawa, że o ile 5 lat temu koszt 1 diabła wynosił 10-20 zł i wymiana kwadry co pół roku nie była problemem (bo zle sparowane OTL czy PushPull bedzie bardzo szybko zajeżdżał lampy), to teraz zaczyna tych lamp brakować na rynku i ceny zaczynają się od 100zł/szt.

 

Dzięki za opinię. Właśnie też mam obawy o dostępność tych lamp w dobranej kwadrze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinię. Właśnie też mam obawy o dostępność tych lamp w dobranej kwadrze.

Ale dzwiękowo ten wzmak jest bezkonkurencyjny ,ma swoje fankluby w skandynawii. Żadne parowanie się tu nie zda bo po kilku godzinach pracy wszystko się rozjeżdza ,ale ze wszystkim można sobie poradzić. Dzwięk rekompensuje wszystkie niedogodności.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.