Skocz do zawartości
IGNORED

Kolumny do Denon AVR X3300W


Oliwier Klos

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Postanowiłem napisać tutaj gdyż już tyle naczytałem się o różnych kolumnach że nie wiem sam co sadzić. Kupiłem amplituner Denon AVR X3300W i czas przyszedł aby zdecydować się na jakiś zestaw kolumn w systemie 5.1 Myślałem na poczatku o secie Dali Zensor7 z Dali Sub E12F. Byłem prawie zdecydpwany ale dziś znajomy polecił mi Polskie kolumny STX FS-250... Poczytałem i faktycznie mają świetne recenzję a są o połowę tańsze...

Ahaaa pokój to salon około 30m2 i kuchania około 12m2...

 

Będę wdzięczny za pomoc :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj. Panie Oliwier, żadna opinia nie będzie na tyle wiarygodna by na jej podstawie kupować kolumny - to tak jakbyśmy zapytali jakie lody mamy kupić waniliowe czy śmietankowe - każdy doradzi co innego.

 

By nie żałować zakupu najlepiej posłuchać samemu - koniecznie się do odsłuchów przygotować - kilka kawałków muzyki dobrze nagranej, kilka w złej jakości, jakieś efekty żeby sprawdzić subwoofer.

 

PS. Dali to dobra marka, na topie i z BAAArdzo dobrym mocnym marketingiem, za co się płaci więcej. Z jednej strony zapłacimy więcej, ale za parę lat jak przyjdzie czas na zmiany weźmiemy więcej za używany sprzęt a do tego szybko go zbędziemy.

STX to jak dla mnie marketingowo kompletna klapa.. W W-wie jest jeden salon gdzie można posłuchać kolumn STXa, ale w sobotę jaśnie państwo nie pracują.

 

PS. 2. Nie wiem jak subwoofer Electrino 150S, ale STX S-250 ma bardzo słaby wzmacniacz - mocowo nie podoła w 30m - jego maksimum to 15m i huraganu nie zrobi.

 

PS. 3. Poproś Panów z branży z forum o ofertę odsłuchową i cenową.

 

Powodzenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Wybór kolumn zależy od wielu czynników. Na pewno Dali Zensor jest bardzo dobrym uzupełnieniem amplitunera Denon, zestaw taki zgrywa się bardzo dobrze, oferując uniwersalny dźwięk.

STX to bardzo dobrze wycenione kolumny, natomiast musisz zdawać sobie sprawę, że nie jest to klasa Dali. W swoim budżecie rzeczywiście kolumny wyróżniają się pozytywnie.

 

Moja propozycja jest następująca - na pewno wyboru dokonaj po wcześniejszych odsłuchach, skup się na muzyce. Poza STX i Dali Zensor na pewno proponuję posłuchać bezpośrednią konkurencję Dali - kolumny Monitor Audio serii Bronze (http://q21.pl/monitor-audio-bronze-6-bronze-1-bronze-center-bronze-w10.html) oraz Tannoy Mercury 7.4/7/1/7C z subwooferem (http://q21.pl/tannoy-mercury-7-4-7-1-7c-ts2-8.html). Tannoy jest aktualnie bardzo atrakcyjnie wyceniony, to dobre kolumny, które w Twojej konfiguracji mogą okazać się wyjątkowo atrakcyjne i uniwersalne.

 

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz oferty finansowej dla forumowicza oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania. Wszystkie wymienione powyżej zestawy mamy w salonie, w danym budżecie znajdziemy jeszcze kilka innych propozycji które można w komfortowych warunkach odsłuchać.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Kolumny dali są jednak na wyższym poziomie. Zgadzam się że ich marketing winduje ceny.

 

Jednak po zniżce te kokumny wyglądają lepiej i są warte rozważenia.

 

Obstawial bym z tańszych kolumny magnat quantum 677 z subem 6725, lub niwa serię 725.

 

W razie pytań zapraszam. Podjedz do nas na odsluch i rozjasnimy twoje wątpliwości

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witajcie,

Nie będę zakładał kolejnego tematu, ponieważ ten idealnie wpasuje się i w moje poszukiwania :-)

Nabyłem amplituner Denon AVR-X3300W, do tego dokompletowałem też odtwarzacz BluRay, też Denon, model DBT - 3313UD. I teraz ostatni krok, dobranie głośników.

Jest jednak kwestia tego typu, że pokój w którym będzie stał zestawik, jest otwarty, łączy się z kuchnią, a dalej w sumie też i z resztą mieszkania - pomieszczenie ok. 20m. Generalnie jest ono za małe na przyjęcie ogromnych kolumn, więc szukam jakieś mniejszej alternatywy. Myślę o zestawie 5.1, ale w możliwie najmniejszych rozmiarach :-) (czy to jest w ogóle możliwe, żeby znaleźć coś równie dobrego w mini rozmiarach?).

Zestaw ma być w miarę możliwości uniwersalny - filmy, muzyka, a i z gier na PS4 było by fajno uzyskać przyjemne dźwięki :-)

Oczywiście decyduję podejmę na podstawie odsłuchów, byłbym po prostu wdzięczny za propozycje, które mają prawo w takim zestawieniu sprzętowym się odnaleźć.

Będę niezmiernie zobowiązany!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, da się to zrobić. To jedynie kwestia ceny.

Jeśli przy najmniej na fronty wybierzesz kolumny typu monitory to nadadzą się one zarówno do odsłuchu muzyki jak i koncertów. Dobrze też spiszą się w kinie. Do tego odpowiednio dobrany sub.

Zależy od kwoty.

Tak dla przykładu podam bym tylko studio 16 hz canto grand na fronty resztę do kina no dali zensor pico i sub dali albo klipsch. Wszystko z innej parafii, ale ma sens. Jeśli jeden producent wchodził by w gre to Dali, focale, magnaty. Kwestia ceny i odsłuchu jak słusznie zauważyłeś.

 

Dlatego zapraszam, sprawdzimy posłuchamy i wypijemy kawkę.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja wam mogę powiedzieć coś o Dali Zensor7. Miałem taki zestaw Denon AVR-X3200W Dali Z7/Central/Z1 Dali E12f set 7.1. W kd rewelacyjne kolumny, gorzej już w stereo, proponuje dokupić wzmacniacz Denon PMA 1500AE lub 1510AE lub 1520AE. Sam mam teraz 1510AE i 3313UD super jako stereo.

Z Denonem dobrze gra Heco Music Style900 set oraz Monitor Audio Silver.

Dajcie spokój z STX lepiej i taniej wyjdzie set Heco MS900/CENTRAL/ MS200.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Denon AVR-X6200W / Denon PMA-1510AE / Denon DBT-3313UD

Monitor Audio Silver 10 / Silver Center / Silver 1 / Dali sub E-12F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiem Ci dlaczego.

Nie neguj Zensor 7 bo to nie o to chodzi.

Chodzi o połączenie Dali z Denonem!!

To jedno z gorszych połączeń. Niestety na allegro czy w sklepach jest to jedyne połączenie gdyż jest to jeden dystrybutor.

Ja jednak nie polecam takiego zestawienia.

Co nie zmienia faktu że Zensor 7 z innym amplitunerem gra dobrze.

 

Heco 900 zgoda.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiem Ci dlaczego.

Nie neguj Zensor 7 bo to nie o to chodzi.

Chodzi o połączenie Dali z Denonem!!

To jedno z gorszych połączeń. Niestety na allegro czy w sklepach jest to jedyne połączenie gdyż jest to jeden dystrybutor.

Ja jednak nie polecam takiego zestawienia.

Co nie zmienia faktu że Zensor 7 z innym amplitunerem gra dobrze.

 

Heco 900 zgoda.

Ja nie neguje takiego połączenia bo Denon z Dali fajnie grał w KD.

Mały niedosyt miałem przy stereo ale może temu iż pokój około 35m2 był lub akustyka a cholera wie :)

Ja byłem kiedyś strasznym "fanboy" Dali, wygląd detale itp. A teraz hmmm....rozczarowały mnie strasznie Opticon6 a zakochałem się w Monitor Audio Siver10. To jest ten dźwięk co lubię, Dali mi tego w stereo nie dawały niestety A Opticon8 zdecydowanie za drogie już.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Denon AVR-X6200W / Denon PMA-1510AE / Denon DBT-3313UD

Monitor Audio Silver 10 / Silver Center / Silver 1 / Dali sub E-12F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silver 10 mają dobrą cenę co do możliwości (po rabacie) więc się zgadzam.

Dali jest ok ale jak mówię nie z Denonem.

No nie inaczej :) i w dodatku super wyglądają.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Denon AVR-X6200W / Denon PMA-1510AE / Denon DBT-3313UD

Monitor Audio Silver 10 / Silver Center / Silver 1 / Dali sub E-12F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to już indywidualna sprawa :)

Klasyczne skrzynki z białymi membranami.

No nie tak do końca klasyk :)

Lakier daje delikatne bajeczny efekt, do tego te białe membrany zrobione jak piłki golfowe

741a3949d9f52597d67b55b9f9a0f974.jpg

1a2878602fa51568c7aee36e78e7963a.jpg

81f6db742d54e3050a6d9cee8b931e2e.jpg

Takie detale jak wejścia pod przewody

8fbf437aed88c80b9da9957dbe77bdca.jpg

No tak każdy ma swój gust, może z wyglądu Sonus Faber nie przypominają ale wyglądem robią robotę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Denon AVR-X6200W / Denon PMA-1510AE / Denon DBT-3313UD

Monitor Audio Silver 10 / Silver Center / Silver 1 / Dali sub E-12F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monitor Audio zawsze miały starannie wykonane skrzynki.

 

Silver 10 mają dobrą cenę co do możliwości (po rabacie) więc się zgadzam.

 

No własnie przy MA cena jest mocno do stargowania :) Pamiętam jak kiedyś szukałem kolumn to na Monitor Audio były najwyższe rabaty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi recenzjami, że o połowę tańsze a równie dobre, to trzeba ostrożnie. Spokojne granie Denona bardzo dobrze zgrywa się z Melodiką, a nawet wizualnie do siebie pasują

http://sklep.rms.pl/melodika-bl40-mkii-mk2-nowa-wersja-kolumny-podlogowe-stereo-2szt

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie przy MA cena jest mocno do stargowania :) Pamiętam jak kiedyś szukałem kolumn to na Monitor Audio były najwyższe rabaty.

Można dostać dobry rabat ;)

Z tymi terminalami to akurat w kwocie 8000 cennikowo to się nie popisali :)

A lakier no jak lakier wiadomo wygląda ekskluzywnie. Chodź tu zaskoczenie bo coraz więcej ludzi ma w domach lakierowane meble a kolumny wlaśnie szukają w macie, ale nie drewnie. I zauważyłem że część producentów już to wyhaczyło.

Pierwsze jakie kojaże to Roth z nowej linii (chodź ich nie polecam) później Elac FS, teraz Heco, Magnat i inni.

 

Ot to jak zmieniają się gusta.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 20

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.