Skocz do zawartości
IGNORED

Szukam dobrego ustawienia.


Yeung

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,odkąd mam sprzęt walczę z akustyką,szukam dobrego dźwięku i najlepszego ustawienia.Przeskakuję ze ściany na ścianę pozostawiając po sobie dziury itp.Jak na razie jeszcze go nie znalazłem,bas hula i dudni nie miłosiernie.Dźwiękowo też chyba nie jest najlepiej,pomieszczenie jest wysokie,uważam że jest pogłos.Starałem się zaadaptować pierwsze odbicia dźwięku panelami grand-11,za miejscem odsłuchu ramą z panelami z wełny i ogólnie symetrycznie wszystko porozstawiać by cieszyć się dobrym efektem.

Salon posiada 18,5 metra wysokość 2,80 a sprzęt grający to:

-creek evo 50cd

-hegel h80

-monitor audio gold gx-200

Przedstawię wam poniżej swoje wcześniejsze pomysły,obecne ustawienie i pomysł na ostatnią próbę krótszej ściany(dodam tylko że mieszkanie nie jest moje,są pewne ograniczenia które mnie mega denerwują i wprowadzają w zakłopotanie)

 

Ustawienie pierwsze było na dłuższej ścianie którego niestety nie zobrazuję ponieważ było to dawno itp.

Ustawienie drugie było na krótszej ścianie z oknem,które było trochę kłopotliwe ponieważ we wnęce parapetu z oknem stał 49calowy telewizor zasłaniając światło i uniemożliwiając dostęp do okna,grzejnika.Dźwiękowo było to najlepsze ustawienie z tym że bas dalej rządził się swoimi prawami.Kolumnami najdalej udało mi się wyjechać 80cm od tylnej ściany,dalej nie było możliwości ponieważ zgodnie z wyjazdem kolumn musiałem przestawiać miejsce odsłuchu i blokowałem sofą wejście do salonu.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Widząc problemy tego ustawienia,Prośby mojej żony zlitowałem się po paru miesiącach i przeszedłem na dłuższą ścianę.Te ustawienie jest obecnie.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Dźwięk jest jak dla mnie dużo gorszy niż ten z krótszej ściany z oknem.Bas dalej ma mnie w tyłku,a kolumnami może i dałoby się jeszcze wyjechać z tym że stałyby prawie na środku salonu.

 

Rozmyślając już na wszystkie sposoby pomyślałem o ostatniej ścianie której jeszcze nie wypróbowałem.Jest z nią małe ale... Ściana ta będzie ścianą za kolumnami i nie jest ona jednolita ponieważ posiada z jednej strony wejście do salonu.Zresztą zobaczcie sami

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Dodatkowo w pomieszczeniu znajdują się jakieś wiszące półki,parę paneli z wełny o grubości 5cm,4sztuki avcon grand-11,ramę z paneli pochłaniających tworząc widok 107 na 200 szerokości,trochę mieszkalnych gratów które w rzeczywistości porównując do salonu pustego wniosły poprawę,lecz to nie jest jeszcze ten dźwięk(albo już zgłupiałem).

W tym ustawieniu byłaby duża możliwość odsunięcia się od ściany z wejściem,uważam że spokojnie nawet dalej niż metr.Cofając się z miejscem odsłuchu z sofą nie zasłaniałbym okna.Zdaję sobie sprawę ze wszystkiego i żeby wygrać z niskimi tonami,akustyką pomieszczenia to trzeba zrobić pomiary a później do nich zastosować-dostroić różnego rodzaju gadżety itp.Wiem też jedno że bywałem w pomieszczeniach gorszych niż moje(nie specjalnie zaadaptowanych) i zestawy wcale źle nie grały,więc może spróbuję coś z waszą pomocą osiągnąć i wykorzystać maksymalnie potencjał zestawu.Czasami już myślę żeby sprzedać to wszystko,poskładać coś nowego na kolumnach podstawkowych lub dopóki mieszkam u kogoś odpuścić całkowicie temat audio,bo w rzeczywistości okazuję się to walką z wiatrakami!

Pozdrawiam!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie rewelacja. Będziesz miał granie nawet lepsze niż w opcji pierwszej, dodatkowo tv nie będzie zasłaniał okna. Na czas odsłuchu postaw ustróje przed TV i w wejściu do pokoju.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.AcousticLab.pl  Kompleksowe adaptacje akustyczne.
Projektowanie, pomiary, realizacja, doradztwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam podobny pokój i również walczyłem z ustawieniami. Kolumny stały wcześniej jak w opcji pierwszej, teraz stoją na dłuższej ścianie. Basu jest mniej, za to scena jest przeogromna. Idealnie nigdy nie będzie, trzeba próbować, u mnie zmiana kabli bardzo dużo pomogła. Dwa lata temu przeszedłem na podstawkowe plus sub, ale to kompletnie nie było to i po miesiącu wróciłem do podłogówek. Teraz walczę z akustyką i cały czas zagracam pokój :)

 

Powodzenia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie rewelacja. Będziesz miał granie nawet lepsze niż w opcji pierwszej, dodatkowo tv nie będzie zasłaniał okna. Na czas odsłuchu postaw ustróje przed TV i w wejściu do pokoju.

 

Dzięki.Co do rozstawu paneli to myślałem żeby avcony dać za kolumnami (przy prawej kolumnie w wejściu do salonu) i z boku czyli wzdłuż dłuższych ścian.A co do ustawienia przed tv jakoś tak się mocno nie skupiałem.Będę musiał wybrać pomiędzy bocznym lub tym przed tv.Chyba że zrezygnuję z widoku w ramię który miałem ustawiony za miejscem odsłuchu.Składa się on właśnie z trzech paneli o wym. 60/100/12 wygląda to tak:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Czyli byłyby do dyspozycji 4 avcony grand-11,trzy z ramy widokowej które porozstawiałbym pojedynczo w innych miejscach.Czy ta rezygnacja na rzecz drugiej byłaby dobrym rozwiązaniem??W sumie za miejscem odsłuchowym,we wnęce okiennej na szybach są rolety dzień-noc,po bokach długie-grube zasłony to może tragedii by nie było.A co do ustawienia paneli to jaką preferować wysokość od podłogi??Do tej pory stawiałem na podstawkach o wysokości 15cm.Kurcze jeszcze jakieś dwa tygodnie temu miałem 6sztuk avconów,tylko wzięły mnie nerwy na to wszystko i powystawiałem ustroje na sprzedaż (dwie sztuki już stoją w innym salonie :-) )

 

Witam mam podobny pokój i również walczyłem z ustawieniami. Kolumny stały wcześniej jak w opcji pierwszej, teraz stoją na dłuższej ścianie. Basu jest mniej, za to scena jest przeogromna. Idealnie nigdy nie będzie, trzeba próbować, u mnie zmiana kabli bardzo dużo pomogła. Dwa lata temu przeszedłem na podstawkowe plus sub, ale to kompletnie nie było to i po miesiącu wróciłem do podłogówek. Teraz walczę z akustyką i cały czas zagracam pokój :)

Powodzenia

 

My się męczymy w pocie czoła a co niektórzy nie mają problemu.Wstawiają stereo do skromnie umeblowanego salonu i później opisują swoje najlepsze smaczki dźwiękowe :-) A jakie podstawkowce nie zdały egzaminu?Podłączałeś je do 200tki czy grały w innej konfiguracji??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej testowałem Dali zensor 3 i bostony a26. W stereo cenię jak największą scenę a tam jej nie było. Modele nie były zbyt hiendowe, a wzmak też był inny. Pewnie Hegel by je rozpędził. Na szczęście wróciłem do podłogówek mimo 17m2, jestem zadowolony choć cały czas coś zmieniam :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej testowałem Dali zensor 3 i bostony a26. W stereo cenię jak największą scenę a tam jej nie było. Modele nie były zbyt hiendowe, a wzmak też był inny. Pewnie Hegel by je rozpędził. Na szczęście wróciłem do podłogówek mimo 17m2, jestem zadowolony choć cały czas coś zmieniam :)

Podobno dobre podstawki potrafią zagrać magicznie z mega sceną.Ciekaw jestem konstrukcji diapason adamentes III,dynaudio specjal 25,harbethów super hl5 plus.Ciekaw też jestem innego wzmaka w swojej konfiguracji.Starszych modeli h200,h300 bo 80tka nie jest mocarzem.Jak nabiorę nowych sił na przewracanie salonu,ogarnę ustawienie,powiedzmy że zagra tak jak mi się marzy to będę chciał coś wziąć na odsłuchy domowe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zazwyczaj ustawiam ustroje na wysokości +/- 20-30cm względem najniższego i najwyższego głośnika w kolumnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.AcousticLab.pl  Kompleksowe adaptacje akustyczne.
Projektowanie, pomiary, realizacja, doradztwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzisiaj udało mi się zakończyć swój ostatni pomysł.Przestawiłem wszystko i wykorzystałem krótszą ścianę z wejściem (nie było łatwo).Jak na razie od trzech godzin słucham muzyki.Nie mogę dokładnie sprawdzić jak jest z niskimi tonami ponieważ jest noc :-) Za parę dni opisze co uległo zmianie i jak się słucha.Powklejam nowe ustawienie z wymiarami i może jakieś foty.

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.