Skocz do zawartości
IGNORED

Pre do Rega Planar 3 (2016)


enzo

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

Rozglądam się za pre do ww. drapaka. Rzeczona Rega, model 2016 z fabrycznie zainstalowaną wkładką Elys 2. W perspektywie może, za jakiś czas upgrade do droższej wkładki Exact. Z wstępnego oglądu moje typy to:

 

1) LAR LPS-1

2) Coś z oferty Graham Slee - tu spotkałem się zarówno z bardzo pozytywnymi opiniami jak i stwierdzeniami, że warto kupić podstawowy model ponieważ wyższe wiele nie wnoszą. Jak to z tym Grahamem?

3) Rega Fono MM lub Rega Aria - firmowe pre ponoć dobrze się zgrywają z wkładkami Regi.

4) Atoll P200SE

5) Phasemation EA-200 - słuchałem, ale nie w swoim systemie jednak na 3 różnych drapakach ze sporym rozstrzałem cenowym i pre nieźle różnicowało źródła.

6) Trlogy 906

 

Doradźcie co warto zorganizować do posłuchania u siebie a co sobie odpuścić. Wiem, że zakres cenowy jest spory, ale rozważam zarówno coś niedrogiego na początek jak i bardziej docelowe rozwiązanie. Lepsze pre zapewne wyciągnie również więcej ze wspomnianych wkładek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystkie warto posłuchać , ale na dobrej władce bo do niej dobierasz elektrycznie pre . Wkładka trochę odstaje od towarzystwa. W dobre pre warto wchodzić od igieł z dobrym szlifem od microline w zwyż.

Najrozsądniejszym rozwiązaniem jest taki pre , gdzie masz najwięcej ustawień , co daje możliwość doboru większej ilości wkładek.

 

zostaje lar , atoll , i aria

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trilogy rozjeżdża pre regi.

 

To musi być wyjątkowy. Słuchałem przez tydzień Arii w swoim systemie, porównywałem z Nudą. To bardzo dobre urządzenie. Ostatecznie zostawiłem Nudę, a różnice były niewielkie. Moim zdaniem Aria bardzo dobrze zgrywa się z gramofonami Regi, z RP6 grało to lepiej, niż z Sony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

We stand in the Atlantic
We become panoramic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za dotychczasowe opinie. Generalnie dobrze by było mieć pre z możliwie jak najszerszą regulacją żeby optymalnie dopasować parametry do wkładki. Jednak to mocno zawęża wybór, szczególnie w przypadku pre MM only lub takiej opcji w pre MM/MC (jak np. Aria). Swoja drogą nie wiem dlaczego wielu producentów pre MM/MC daje mozliwość regulacji w przypadku wkładek MC a MM ma zafiksowane parametry.

 

Co do samych pre: Aria zbiera niezłe opinie a dodatkowo liczyłbym na synergię z wkładkami Regi. LAR - dobra cena i regulacje. Trilogy - słyszałem dobre opinie, ale drogo. Jeszcze może phono stage od Lebena? (ale to już może overkill dla Planara 3).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

enzo masz jeszcze jedną opcję - w kwietniu Rega miała wypuścić nową, budżetową wkładkę MC, Rega Ania (500 funtów), z dedykowanym przedwzmacniaczem Fono MC do tej wkładki (200 funtów)

 

sam nad tym myślałem (no może bez fono mc) i ciągle się biję z myślami, czy wypróbować tę wkładkę na RP6, czy sprzedać Regę ;) bo już czuję pod skórą czas na zmiany

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

We stand in the Atlantic
We become panoramic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, widziałem, że ma być nowe Fono MC i zdaje się, że również zasilacz TT PSU ma dostać skrzynkę w nowym dizajnie, ale póki co to taka opcja nie wchodzi w grę, ponieważ... czekam na zamówionego drapaka a on ma na wyposażeniu wkładkę Elys 2. Zobaczę jak się u mnie rozwinie analogowa choroba to będę myśleć nad upgrade'ami. Do tego czasu muszę jednak wybrać pre żeby było na czym grać :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Zwróć uwagę na bardzo dobry i rozsądny cenowo przedwzmacniacz Vincent PHO-700 (http://www.q21.pl/vincent-pho-700.html), który oferuje bardzo plastyczny, dobrze wypełniony, gęsty dźwięk. Ciekawą opcją jest także polski produkt 1ARC Arrow Phono Pre MM/MC (http://www.q21.pl/1arc-arrow-phono-preamplifier-mc-mm.html).

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, w przypadku pytań oraz oferty finansowej dla forumowicza oczywiście służę pomocą.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Wracam do tematu pre..., ale jak zwykle plany to jedno a realizacja drugie. Zamiast Regi jest Pro-ject 2Xperience SB DC z fabryczną wkładką 2M-Silver. Słuchałem już z nim min. pre Octave Phono EQ2 (grało fajnie, ale cena jest imho zbyt wysoka) oraz LAR LPS-1 (jakościowo podobnie jak Octave z tym, że w moim set-up'ie LAR był trochę za chudy i sterylny). Myślę, że pre do 2kzł załatwi sprawę przy MM więc taki jest budżet.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.