Skocz do zawartości
IGNORED

Problem z basem...


Adiamek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Siedząc na narożniku i słuchając muzyki dźwięk słyszę jakby podbity, buczący dochodzący chyba z tylnej ściany. Jak się wychyle do przodu o jakieś 80cm to nie ma już tego podbicia. Mam odchylony narożnik od ściany 10cm i więcej nie mogę bo wjadę za mocno na środek pokoju. Kolumny odsunięte od tylnej ściany 30cm i też to jest max a od bocznej 70cm. Rozstaw między kolumnami 220cm. Na zdjęciach zaznaczyłem niebieską linią gdzie u mnie znajduje się bas a te czerwone krzyżyki to tam jest tego basu najwięcej, kumuluje się właśnie w tym narożniku pokoju. W miejscach nie zaznaczonych bas jest płytki, kartonowy praktycznie go nie ma.

 

Robiłem ostatnio przemeblowanie dosłownie na 2 dni, kolumny powędrowały na przeciwną stronę tam gdzie wisi obraz i trochę było lepiej, ale nie mogłem tak zostawić kolumn bo narożnik blokował mi wejście na balkon.

 

Dodam jeszcze że mam podwieszany sufit, ma on istotny wpływ na dźwięk?

 

Jest szansa żeby ten bas się poprawił, nie buczał i był równomierny w całym rejonie narożnika, a nawet pokoju?

 

Tak się zastanawiam może kolumny są za duże na ten metraż i dlatego bas jest w niektórych miejscach przesadzony?

 

P.S. Ciemna ściana tam gdzie są kolumny jest wyłożona tapetą!

 

Proszę was o jakieś porady!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-64450-0-05687500-1494600594_thumb.jpg

post-64450-0-54866100-1494600594_thumb.jpg

post-64450-0-17178700-1494600595_thumb.jpg

post-64450-0-82727400-1494600595_thumb.jpg

post-64450-0-40216400-1494600596_thumb.jpg

post-64450-0-99609400-1494600596_thumb.jpg

post-64450-0-57584500-1494600597_thumb.jpg

post-64450-0-20222200-1494600598_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny pokój masz, gratuluję.

Mnie ciekawi gdyby pod kolumny jeszcze jakieś podstawy z granitu dać i na szpilkach aby stały czy to by coś zmieniło. Tam gdzie dubluje się bas to zazwyczaj tak w rogach jest, może doniczkę z kwiatkiem tam postaw. Na fotach pokazane duża przestrzeń i gładkie ściany, to też robi swoje, może większy dywan z grubszym włosiem typu "shaggy"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Denon AVR-X6200W / Denon PMA-1510AE / Denon DBT-3313UD

Monitor Audio Silver 10 / Silver Center / Silver 1 / Dali sub E-12F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A próbowałeś wyciągnąć kolumny do przodu? Mniej więcejtak zeby tyl kolumny licowal się z ta szafka? Spróbuj czy to nie poprawi sytuacji. Ja mam podobny układ i na co dzień kolumny stoja jak u Ciebie, ale do odsłuchu wyjeżdżają....

 

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Łoooo ciup !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adiamek odsuń kolumny od tylnej ściany jeszcze o dodatkowe 50cm (czyli 80cm od tylnej ściany). Zobacz co się zmieni. Chociaż tak dla eksperymentu. Na pewno Twój metraż to takie minimum dla Hyperionów. Bas mają trochę podbity. Nie jestem specem od akustyki (na pewno ktoś z forum Ci lepiej doradzi), ale może faktycznie jak radzi Bali daj granity pod kolumny i kolumny na kolcach. Na panelach często to się sprawdza. Nie wiem czy to u Ciebie przejdzie (wystrój pokoju) , ale można by dać w rogach pułapki basowe. Powinno pomóc.

 

Ja mam podobny układ i na co dzień kolumny stoja jak u Ciebie, ale do odsłuchu wyjeżdżają....

 

Też tak robię.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam gdzie dubluje się bas to zazwyczaj tak w rogach jest

Niestety to nie jest takie proste....

doniczkę z kwiatkiem

To nie pomoże..

gładkie ściany

To też nie powoduje problemów z basem :)

Ja mam podobny układ i na co dzień kolumny stoja jak u Ciebie, ale do odsłuchu wyjeżdżają....

Słusznie. To powinno przynieść zmiany w tym zakresie. Spróbuj i zobaczymy jaki efekt.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam rowniez podobny uklad salonu i otwarta przestrzen na przedpokoj jak u Ciebie. W obraz za rogowka swego czasu (obraz 3 czesciowy) uzbroilem w pt-80 bo to jedyny zabieg nieinwazyjny, ktory niweluje odbicia w miejscu odsluchowym za glowa.

Generalnie zaryzykowalem i przeszedlem na OZ i kupilem kolumny ATC, wczesniej testowalem wszelkie inne kombinacje z BR. U mnie to byl udany strzal.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny pokój masz, gratuluję.

Dzięki Bali :)

 

Panowie doniczka z kwiatkiem w narożniku nie pomaga natomiast wysunąłem kolumny od ściany o 80cm i jest dobrze. Tylko ta opcja z wysuwaniem kolumn mi nie odpowiada i raczej tego nie będę robił, ponieważ kolumny zastawiają mi dość sporo miejsca w pokoju. Chciałbym żeby pozostały na tym samym miejscu nie ruszane.

 

Jeśli chodzi o narożnik pokoju przy miejscu odsłuchu zaznaczony czerwonymi krzyżykami na zdjęciu to dalej kumuluje się tam bas. Można go stamtąd jakoś wypędzić w środek pokoju?

 

Czy te podstawy pod kolumny muszą być z granitu czy na próbę mogą być np. z drewna? Gdzie takie podstawy ewentualnie kupie i ile kosztują?

 

Na pewno Twój metraż to takie minimum dla Hyperionów. Bas mają trochę podbity.

Czy zmiana Hyperionów na kolumny z bas reflexem z przodu wniesie poprawe w moim pokoju jeśli chodzi o bas?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez kiedys gralem w pomieszczeniu 4 x 4.5 m m.in. na Harbethach SHL5, ktore maja bas refleks z przodu i to nie zmienialo systuacji z basem w porownaniu do kolumn ktore mialy bas refleks z tylu. Niestety, ale kolumny musza miec przestrzen z tylu jak i po bokach i nie da sie tego uniknac jezeli chcesz miec poprawna scene. Moze rozwiazaniem moga byc kolumny z obudowa zamknieta?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zmiana Hyperionów na kolumny z bas reflexem z przodu wniesie poprawe w moim pokoju jeśli chodzi o bas?

 

Nie wniesie, jak pisalem wczesniej przerobilem wszelkie konstrukcje. Ok jedna z nich z br z tylu dawala rade i sa to Sonus Oliva monitory o dlugosci 55cm. Nie mniej obudowa zamknieta wyciagnela mnie z problemu i nie mam tutaj zludzen.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ATC (Acoustic Transducer Company)

Bas, jak bas ale one graja w kazdym zakresie bardzo udanie ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny tych ATC są duże ale dzięki :)

 

Raczej będę próbował coś z tą akustyką poprawić niż zmieniać kolumny. No chyba że będę musiał...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy br czy closed to i tak rezonanse własne pomieszczenia w złych akustycznie proporcjach zniszczą porządany efekt

Nie wiem jakie modele sluchales i w jakich warunkach, ale patent na glosniki atc ma wlasny i sprawdza sie w trudnej adaptacji cokolwiek tam zrobili. Generalnie z glosnika wychodzi gotowy przekaz bez emitowania dodtkowych snujacych sie po pokoju fal czy podbic.

Ceny tych ATC są duże ale dzięki :)

Ale gra warta swieczki..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z glosnika wychodzi gotowy przekaz bez emitowania dodtkowych snujacych sie po pokoju fal

Ciekawostka..... Może jeszcze odbicia w pokoju nie działają :) ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pokoju wszystko dziala jak nalezy. Ciekawostka ta polega na tym, ze zamontowalem sobie swego czasu polke na cd-ki nad jedna z kolumn z BR z tylu i zachwial sie balans w basie. Przy OZ nie mam tam zadnego podbicia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem u siebie podobny problem, i niestety, siedząc z głową w narożniku pokoju, będziesz słyszał wzbudzony bas i buczenie. Po prostu w tym miejscu powstaje fala stojąca. W swoim przypadku także rozważałem zastosowanie pułapek basowych w formie ćwierćwałków, powinny one jednak znaleźć się we wszystkich narożnikach pokoju i to na całej wysokości ściany, nie tylko w tym miejscu, gdzie występuje fala stojąca. Ze względów użytkowych i estetycznych, ja u siebie pułapek basowych nie zainstalowałem, za to w moim przypadku bardzo pomogły następujące zabiegi:

1. postawienie zestawów głośnikowych na kolcach i na płytach granitowych (ceny w moim mieście od 50 zł / m2 płyty o grubości 5 cm);

2. zastosowanie ZG w obudowie zamkniętej (poprzednio miałem Focal Chorus z BR z frontu i potwierdzam słowa przedmówców - niezależnie od tego, czy BR jest z przodu czy z tyłu skrzyni głośnikowej, kolumna przysunięta mniej niż 50 cm do ściany będzie grała wzbudzonym basem. obecnie mam głośniki 10", grają dużo większym basem, lecz nie wzbudza się on tak, jak wcześniej);

3. odsunięcie ZG od ściany na odległość 1,00 m (do poważniejszych i dłuższych odsłuchów nawet 1,40 m), podobnie po bokach min. 0,80 m;

4. zastosowanie przewodów głośnikowych o dobrej kontroli niskich tonów.

 

Planuję jeszcze zakup ustrojów akustycznych rozpraszająco-pochłaniających, będą zainstalowane na ścianach za ZG. Można dostać ładnie wykonane panele, będą widoczną ozdobą wnętrza.

 

P.s. bardzo gustownie urządzony pokój, gratuluję :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pułapek basowych w formie ćwierćwałków

Jeśli masz na myśli takie z pianki to po 1 nie działają, po 2 - to nie są pułapki basowe.

odsunięcie ZG od ściany na odległość 1,00 m (do poważniejszych i dłuższych odsłuchów nawet 1,40 m), podobnie po bokach min. 0,80 m

Racja. To może zmienić sytuację.

zastosowanie przewodów głośnikowych o dobrej kontroli niskich tonów.

Chyba wzmacniacz miałeś na myśli.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wzmacniacz, ten musi mieć dobrą kontrolę niskich tonów in spe :) Miałem na myśli takie przewody głośnikowe, które nie będą dodatkowo wzmacniały i rozmiękczały basu, lecz ujmą go w karby.

 

Co do pułapek basowych - zadziałają, jeśli: 1. będą we wszystkich narożnikach pokoju, 2. będą na całej wysokości ściany, 3. będą dostrojone do pochłaniania fal o określonej długości. Prawdą zaś jest, że to nie jest takie proste, i niestety półśrodki tutaj nie pomogą, trzeba iść na całość. Dlatego też, między innymi, ja u siebie takich ustrojów nie instalowałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Łukasz właśnie rozważam zakup tych podstaw granitowych.

 

1. postawienie zestawów głośnikowych na kolcach i na płytach granitowych (ceny w moim mieście od 50 zł / m2 płyty o grubości 5 cm);

Czy takie jak z tej aukcji mogą być 3cm grubość?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

2. zastosowanie ZG w obudowie zamkniętej

Co znaczy skrót ZG bo nie bardzo kumam?

 

P.s. bardzo gustownie urządzony pokój, gratuluję :)

Dzięki :)

 

W tym tygodniu będę miał Atolla in100se na testowanie z moimi kolumnami i może on wniesie jakąś poprawę do pokoju w zakresie basu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atoll in100se ma lekko podbity bas takze bym nie liczyl na poprawe. Sam go mialem w 18m2 pokoju i basu bylo stanowczo za duzo.

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow, fajne te podstawy granitowe. Coś takiego jak najbardziej, aczkolwiek z uwagi na wielkość i masę Twoich skrzyń sugerowałbym jednak 4 lub nawet 5 cm. Poza tym, grubsze płyty lepiej odsprzęgają skrzynie od podłoża i powinny dać większą poprawę. Ja zamówiłem u miejscowego kamieniarza, wykonanie pierwsza klasa, można wziąć i pomacać sobie ;)

 

ZG - to skrót od "zestawy głośnikowe"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do pułapek basowych - zadziałają, jeśli: 1. będą we wszystkich narożnikach pokoju, 2. będą na całej wysokości ściany, 3. będą dostrojone do pochłaniania fal o określonej długości. Prawdą zaś jest, że to nie jest takie proste, i niestety półśrodki tutaj nie pomogą, trzeba iść na całość. Dlatego też, między innymi, ja u siebie takich ustrojów nie instalowałem.

Właściwie to wcale nie muszą one być kategorycznie w rogach pomieszczenia.... Pokaż jakie masz pułapki na myśli .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc wersja tania, z pianki:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Wersja dużo dużo droższa, wełna + drewno:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Dla mnie osobiście, do pokoju mieszkalnego, w normalnym mieszkaniu, kwestia postawienia takich pułapek jest poza dyskusją. Nawet nie pytam swej Małżonki :) Czy ta wersja bardzo droga jest o tyleż lepsza, co droższa od wersji taniej? - cóż, ja nie sprawdzę.

 

Są również dostępne pełne walce, z obudową drewnianą i wypełnieniem wełną. Ponoć te są najlepsze, lecz trzeba mieć sporo miejsca na ich postawienie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadne z podanych przez Ciebie nie są pułapkami basowymi :)

Poczytaj o Rezonatorze Helmholtza - to są pułapki basowe....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja doskrobie jeszcze, ze jak zamontujesz Adiamek ustoje akustyczne tak jak nalezy, to po 1 Zona da Ci ultimatum albo ona albo te ustroje. Po 2 zaplacisz za nie-mowa o profesjonalnych materialach i konstrukcjach kilka tys zl.

 

Zastanow sie dobrze bo to trudne i drogie rozwiazanie, a pulapki basowe maja swoje gabaryty i wyglad.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uff, dobrze więc, że nie kupiłem tych ustrojów... nie dość, że uroda kontrowersyjna i zagracają pokój, to jeszcze nie są to pułapki basowe :)

 

Ale na poważnie, nie ma sensu zanadto kombinować - najprostsze rozwiązania są najlepsze. Pozdrawiam i dobrego dnia!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 14

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.