Skocz do zawartości
IGNORED

Grundig T3000 - prosba o pomoc


oops2k

Rekomendowane odpowiedzi

Dzien dobry wszystkim.

 

Mam wielka prosbe o pomoc. W niedziele zakupilem na gieldzie tuner Grundiga T3000 i wzmacniacz V2000. Wzmacniacz jest OK ale tuner ... I tu wlasnie chcialem poprosic o wyrozumialosc ...

To co udalo mi sie ustalic to:

- tuner stroi bez najmniejszego probemu. Dioda stereo dziala jak trzeba

- niestety nie wydobywa z siebie dzwieku ... to znaczy wydobywa ale jest on bardzo, bardzo cichy.

- kontrolki od "tunoscope" swieca sie na stale - 2 czerwone skrajne, zielona nie chce sie zapalic.

 

To co ustalilem to to, ze jest za duze napiecie na nozce 3 z ukladu IC154 (S0459) - wg manuala przy wlaczeniu "muting" powinno pojawic sie 8,8V - a u mne wyskakuje 14V.

To samo powinno byc w przypadku sterowania "tunoscope" - na nodze 15 w momencie dostrojenia stacji powinno pojawiac sie 0V, natomiast tam caly czas jest napiecie 12V (nie ma go natomiast na nogach odpowiedzialnych za 2 czerwone diody (nogi 2 i 16)

To samo dzieje sie w miejsu testowym S - powinno byc 7V przy wylaczonym sprzecie, a ja mam 16V. Po wlaczeniu nic sie nie zmienia.

 

Teoretycznie to moze byc ten uklad IC154 ale z tego co znalazlem w sieci i na tym forum - niekoniecznie.

Czy mogbym liczyc na pomoc?

Bede wdzieczny.

Jak bedzie potrzeba serwisowki i schematow to prosze dac znac - mam i moge wystawic link.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.