Skocz do zawartości
IGNORED

Kino domowe do 6 tyś zł


michał23

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zamierzam na dniach zakupić zestaw kina domowego 5.1. Będzie to mój pierwszy taki zestaw, dotąd głos zawsze docierał do mnie z telewizora. A więc przechodzę do konkretów. Na cały zestaw chce przeznaczyć max 6 tyś zł. Sprzęt ma być nowy, wszystko chce kupić od razu. Nie ma opcji że teraz tylko fronty a za jakiś czas resztę czy coś podobnego. Niestety musze się zmieścić w tych pieniądzach. Elektronika będzie wykorzystywana w ponad 90 procentach do oglądania filmów, przy graniu na PCecie, oglądaniu TV. Reszta to słuchanie muzyki (głównie rap). Stąd wybór pada na amplituner oraz zestaw kolumn 5.1. Jeśli chodzi o amplituner to jestem praktycznie zdecydowany na Onkyo 656. Trudniejszym wyborem są głośniki. W oko mi wpadł zestaw STX electrino 250. Tak skompletowany zestaw plus uchwyty, kable wyniósłby mnie właśnie niecałe 6 tyś. Poniżej plan pomieszczenia w jakim sprzęt będzie działał. Powierzchnia (salon+aneks)prawie 19 m2. Kanapa będzie oczywiście po środku tylnych głośników (kable już w ścianie przygotowane). Jeszcze nie wiem gdzie będzie stał sub. Na całej długości (gruba kreska czerwona) pod TV jest półka, wysoka na 37 cm i głęboka na 43 cm. Przed nią staną fronty. Oczywiście wybieram się posłuchać tych STXów ale prosiłbym Was o ewentualne doradzenie na jakie jeszcze głośniki mogę zwrócić swoją uwagę.

Dziękuję za pomoc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Onkyo 656 jeden z tańszych amp av i to dość ciekawy klocek. Z kolumn to hmmm...set 5.0 zrobisz, gorzej z subem.

Tu ciekawa aukcja jest :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) lub takie cudo :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Zwróć uwagę na Heco MusicStyle lub Melodika. Myślę że jak z jednego sklepu będziesz kupować to MOŻE set 5.1 + amp będzie po rabatach, na bank 5.0 za 6k dostaniesz.

Tu jest jeden kolega @Artiz_ on miał STXy ale przesiadka na Heco MS i jest o niebo lepiej, pogadaj z nim to może coś Tobie powie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Denon AVR-X6200W / Denon PMA-1510AE / Denon DBT-3313UD

Monitor Audio Silver 10 / Silver Center / Silver 1 / Dali sub E-12F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Onkyo 656 to dobry wybór. Jest to elektronika która dobrze sprawdzi się w kinie.

Co do głośników to @BaliGdynia ma rację. dużo łatwiej zmieścisz się z zestawem 5.0 niż 5.1

Heco Music Style 500/200/center lub Magnat Quantum 677/673/67 zjedzą większą część budżetu. Z subwooferów raczej z niczym lepszym niż Magnat Supreme Sub 302A się nie zmieścisz.

Zapraszam na odsłuchy, będziesz mógł porównać oba zestawy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adek45 - oczywiście mam taki zamiar

BaliGdynia, Mateusz80, S4Home - chcę kupić nowy sprzęt i muszę się zmieścić z 5.1 w takiej kwocie jak pisałem. Zdaje sobie sprawę że nie jest to dużo kasy na dobry sprzęt ale tyle mam hajsu i chcę go dobrze wykorzystać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adek45 - oczywiście mam taki zamiar

BaliGdynia, Mateusz80, S4Home - chcę kupić nowy sprzęt i muszę się zmieścić z 5.1 w takiej kwocie jak pisałem. Zdaje sobie sprawę że nie jest to dużo kasy na dobry sprzęt ale tyle mam hajsu i chcę go dobrze wykorzystać.

Ja bym polował na to

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) jest gw, gdyby amp av nie pasował to byś sprzedał i kupił inny i jeszcze zł na sub zostanie.

Może Onkyo656+Heco Vitka z subem lub Heco MS500 może coś z expozycji, takie też posiadają pełną gw. lub Tannoy Mecury.

A to teraz znalazłem :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ciekawa cena chyba bo na JBL się nie znam.

 

Pogadaj dobrze z branżą to MOŻE coś będzie z tego, oni mają większe pojęcie i na bank doradzą dobrze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Denon AVR-X6200W / Denon PMA-1510AE / Denon DBT-3313UD

Monitor Audio Silver 10 / Silver Center / Silver 1 / Dali sub E-12F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BaliGdynia - te Monitor Audio z ogłoszenia z yamahą bardzo fajne, prawie nowe. A tak jak pisałem nie chce używek. Minus to ta Yamaha brak suba i kolor ;) Musze mieć czarne lub białe głośniki aby pasowały do pomieszczenia. Z Heco to tylko victa prime w tych pieniądzach.

 

Mateusz80 - celuję w podłogówki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BaliGdynia - te Monitor Audio z ogłoszenia z yamahą bardzo fajne, prawie nowe. A tak jak pisałem nie chce używek. Minus to ta Yamaha brak suba i kolor ;) Musze mieć czarne lub białe głośniki aby pasowały do pomieszczenia. Z Heco to tylko victa prime w tych pieniądzach.

 

Mateusz80 - celuję w podłogówki.

Jak byś upoliwał za 3tyś ten zestaw to kolor by odpowiadał a amp av sprzedać, o ile by nie grał Tobie :)

 

Uparłeś się na set z subem. Przemyśl to jeszcze, ja wiem że sub dużą robotę robi ale na początek 5.0 styknie.

Odłożyć i porządnego suba kupić.

Ja za 6k to bym celował Onkyo656 to około 2tyś i set 5.0 za 4tyś. Dali Zensor7 chyba by były, bynajmniej były kiedyś :) Heco MS900 lub 500, Tanooye czy Melodika. Na początek kup amp av+set5.0 a za 2-3mc suba lepiej na tym wyjdziesz bo set 5.0 już lepszy kupisz a tak to hmmm....rób jak uważasz opcje masz i porady od innych.

Ja proponuje S4Home, sam kupowałem od nich i polecam sklep. Inni koledzy też kupowali i zadowoleni są :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Denon AVR-X6200W / Denon PMA-1510AE / Denon DBT-3313UD

Monitor Audio Silver 10 / Silver Center / Silver 1 / Dali sub E-12F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ten temat coś pomorze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) właśnie kolega też stał przed zakupem i całkiem fajny zestaw wybrał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Denon AVR-X6200W / Denon PMA-1510AE / Denon DBT-3313UD

Monitor Audio Silver 10 / Silver Center / Silver 1 / Dali sub E-12F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak napisal Bali celuj w 656 bo to super stosunek jakosci do ceny i mocy a do tego 5.0 heco magnat dali tannoy melodika a na suba zbieraj bo na tym nie ma co oszczedzac

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak napisal Bali celuj w 656 bo to super stosunek jakosci do ceny i mocy a do tego 5.0 heco magnat dali tannoy melodika a na suba zbieraj bo na tym nie ma co oszczedzac

Tam kolega poszedł na testy :)

Zamiast 656 to najnowsze Onkyo zakupił 676 i super po co w stare modele się bawić, jak nowy to i nowy model :) i do tego kolumny same fronty Jamo Concert C97. Słuszna decyzja jak dla mnie, z czasem komplet będzie a kolumny oko cieszą ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Denon AVR-X6200W / Denon PMA-1510AE / Denon DBT-3313UD

Monitor Audio Silver 10 / Silver Center / Silver 1 / Dali sub E-12F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Przekonałem się do tej aukcji z Monitor Audio ale coś mi się wydaje że cena końcowa będzie dla mnie zaporowa.

Heco MS900 5.0 koło 5k (MS500 tańsze o 500 zł), Dali Zensor7 i Tennoy 7.4 Tonney Mercury 7.4 podobnie. Ogólnie sporo ponad budżet i to bez suba.

Może inaczej zapytam, co sprawia że te STXy są takie słabe ? ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może skup się teraz na najlepszych głośnikach na jakie Ciebie stać.

I polecam Sony 930 QS ( +/- 500 pl , kilka wejść opt. , coax) kilka setek na odtwarzacz BR lub jakiś odtwarzacz multimedialny ( Dune Solo, Med8er itp )

 

Sony jest bardzo dobry dzwiekowo . We wrześniu , październiku wychodzą nowe modele avr . Więc będą przeceny na obecne modele .

 

Jeżeli kupisz czarny Sony 930 , chętnie bym go od Ciebie odkupił.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Przekonałem się do tej aukcji z Monitor Audio ale coś mi się wydaje że cena końcowa będzie dla mnie zaporowa.

Heco MS900 5.0 koło 5k (MS500 tańsze o 500 zł), Dali Zensor7 i Tennoy 7.4 Tonney Mercury 7.4 podobnie. Ogólnie sporo ponad budżet i to bez suba.

Może inaczej zapytam, co sprawia że te STXy są takie słabe ? ;)

Ja osobiście STX nie słuchalem, ale jak mówiłem jest kolega @Artiz_ tu na forum, w klubie Heco znajdziesz jego opis. Przesiadka z Stx na Heco MS900.

 

sorry ale set Heco MS900 za 4tyś masz z pełną gw :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Co do aukcji cena x2 już jest i hmmm....Twoja decyzja czy walczyć :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Denon AVR-X6200W / Denon PMA-1510AE / Denon DBT-3313UD

Monitor Audio Silver 10 / Silver Center / Silver 1 / Dali sub E-12F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja ze swej strony proponuję Ci Kef E 305. Przeczytaj mój wpis o tych głośnikach z amplitunerami Onkyo 656. W tym metrażu będziesz miał kino marzenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja ze swej strony proponuję Ci Kef E 305. Przeczytaj mój wpis o tych głośnikach z amplitunerami Onkyo 656. W tym metrażu będziesz miał kino marzenie.

 

To jest chyba kwestia gustu. Mało kto chcąc słuchać muzyki decyduje się na głośniku typu jajko.

Fizyka ma niestety swoje prawa i chociaż nie wiem co byś robił - nie wyciągniesz z jajka pełnego zakresu częstotliwości.

Będzie to odczuwalne nie tylko w muzyce, ale również podczas oglądania filmów.

Subwoofer z tego zestawu również potworem nie jest, więc i wypełnienie dołu nie będzie dla każdego satysfakcjonujące.

Zależy zatem kto o czym marzy.

 

No i jeszcze dodam...

 

podstawowe wady takich zestawów:

- limitowany zakres częstotliwości kolumn

- rezonans obudowy przy większych poziomach głośności

- dużo mniejsze ciśnienie akustyczne w porównaniu do zestawów pełnowymiarowych

- brak możliwości słuchania muzyki stereo bez wykorzystania subwoofera

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 4 tys można mieć zestaw fakt tylko 5.0 ale można o wiele lepiej niż te małe "dupki" i np. Taga Harmony Platinum F100 set za to dokładając tylko 8 setek zestaw 5.1 z Taga Harmony Platinum SW10.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

I zgodzę się z Kolegą jaamar1

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 4 tys można mieć zestaw fakt tylko 5.0 ale można o wiele lepiej niż te małe "dupki" i np. Taga Harmony Platinum F100 set za to dokładając tylko 8 setek zestaw 5.1 z Taga Harmony Platinum SW10.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

I zgodzę się z Kolegą jaamar1

Kolega Adek podał ci najlepszy zestaw kolumn,i to nie tylko w takiej cenie.Te Tagi spokojnie mogą konkurować z każdym zestawem 5,1 do 6 tyś zł,i ciężko dla nich o konkurencję.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie koledzy z forum nie słuchali Kefów tylko już wyrokują na podstawie wyglądu, że to nie może zagrać. Każdy ma prawo do swoich opinii. Jeżeli kupisz np. Taga Harmony to na pewno dobrze nagłośnią to pomieszczenie ale....po co w 19 m kw.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nowik1968

Myślę, że nie będę w błędzie, jeżeli napiszę, że 10cm głośniki bardzo szybko osiągają limit swoich możliwości i trzeba je stosunkowo wysoko ciąć aby nie było zniekształceń przy mocniejszym impulsie.

Druga sprawa ... chyba nie chcesz powiedzieć, że przykładowo dialogi z takiej kolumienki będą tak samo wypełnione jak z kolumny z głośnikami o średnicy 16cm.

Tego nie przeskoczysz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaamar1, Tak masz rację, ale to działa na podobnej zasadzie jak monitory czy kolumny podstawkowe, które projektowane są do niewielkich pomieszczeń, kiedy np. nie ma miejsca na ustawianie dużych skrzynek. Tak one zawsze dadzą pełniejszy dźwięk mocniejsze dialogi a bas będzie trząsł meblami i szybami...

Kef e305 to taki odnośnik do ATC SC7 lub 11...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czysto teoretycznie...

Gdybym decydował się na taki zestaw, to i tak chciałbym, aby kolumna centralna była większa. Dlatego też - prawdopodobnie tę kolumnę kupiłbym większą - spójną oczywiście dźwiękowo z resztą, również firmy KEF.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zależy od tego, czy kupujący lubi sobie troszkę poszaleć mocą, czy też wystarczy mu średnie granie ale z dobrą jakością.

Jeśli lubimy poszaleć, to fakt - głośnik musi być mocniejszy, kolumna większa i pewnie droższa

ale nie każdy ma mus odsłuchu by cały blok słuchał tego co my.

 

odwieczny problem, jakie kolumny kupić - na rynku sporo firm, w różnych cenach, o różnych wielkościach i wyglądzie.

Są tacy co preferują konkretne kolumny i tylko jedną firmę będą polecać - bo akurat taką mają u siebie.

A tak na prawdę, jest wiele dobrych produktów i czasami różnice są na tyle małe, że teoretycznie będzie dużo kolumn w podobnym zakresie cenowym - które nam będą odpowiadać.

Druga sprawa, trzeba pamiętać - że jesteśmy wzrokowcami - i kolumna musi się nam też podobać - czasami jesteśmy skłonni podarować sobie "troszke" jakości grania, byle mieć ładniej dla nas wyglądającą kolumnę.

 

Dlatego np kiedyś hitem były wharfedale 10.6 - które grały nie najgorzej, ale wygląd się sporo wyróżniał na tle konkurencji na owe czasy. ładnie zrobiona, błyszczące fronty, głośniki zamontowane na błyszczącym pierscieniu itd

 

odnosnie rozmowy 5.0 czy 5.1

jesli będziesz filmy oglądał przy okazji - to spokojnie wystarczy ci zestaw 5.0 na razie

natomiast jesli jestes kinomaniakiem i często oglądasz filmy- to fakt lepiej kupić tasze kolumny ale dobry sub- który da ci niski i potężny bas tak potrzebny w filmach akcji.

Na te pytanie sam sobie musisz odpowiedzieć

Ale pamiętaj że sub subowi nie równy.

Są różne konstrukcje, a to ważne, bo inny sub stawiasz we wnęce, a inny na środku pokoju - widziałem tematy na forum o subach- więc tam znajdziesz odpowiedzi o czym dokładnie mówie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Wam, że sam byłem zaskoczony jakością basu zresztą potęgą też wydobywającą się z tego subwoofera. Nic nie tańczy, nie drży. Przypominam jednak. że ten zestaw nagłaśnia 18- metrowe pomieszczenie.i tu spisuje się znakomicie. Nie podgłaszam więcej jak 60-65.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Wam, że sam byłem zaskoczony jakością basu zresztą potęgą też wydobywającą się z tego subwoofera. Nic nie tańczy, nie drży. Przypominam jednak. że ten zestaw nagłaśnia 18- metrowe pomieszczenie.i tu spisuje się znakomicie. Nie podgłaszam więcej jak 60-65.

Czy te KEF'y to Twój pierwszy zestaw? Miałeś może styczność z czymś innym? Chodzi mi o porównanie tego zestawu do czegoś co posiadałeś wcześniej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zależy od tego, czy kupujący lubi sobie troszkę poszaleć mocą, czy też wystarczy mu średnie granie ale z dobrą jakością.

Jeśli lubimy poszaleć, to fakt - głośnik musi być mocniejszy, kolumna większa i pewnie droższa

ale nie każdy ma mus odsłuchu by cały blok słuchał tego co my.

 

Kolego hajdzik tu nie chodzi o wariacje by cały blok słuchał tego co my tylko o niższe zejście z lepszą dynamiką na "dole" a taki subek z 8" membranką jak nisko on może zejść. Podobna sprawa tyczy się satelitek i tak jak napisał Kolega jaamar1, że trzeba będzie je wysoko ciąć, żeby uniknąć zniekształceń przy mocniejszych impulsach no i jak to ktoś już gdzieś tam "mówił" fizyki nie oszukasz. Poza tym inny jest bas z subwofera a inny z kolumn i to się słyszy, że razem z kolumnami gra subwofer. a przy takich małych satelitach jest to nieunuknione. Ale,,, jednemu się to podoba bo jest tzw pełniejszy bas a innemu nie.

 

 

Taga Harmony to na pewno dobrze nagłośnią to pomieszczenie ale....po co w 19 m kw.

 

popytaj ludzi, którzy na dwudziestukilkumetrach mają dwa kilkusetwatowe subwofery. Albo i wiecej. Trzy. I wcale nie trzodzą bo nie muszą wtedy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adek45 - jak chce słuchać kolega michał - tylko on sam wie.

nie mówimy tu o oczywistych oczywistościach -

Sub prócz mocy, jeszcze ma ustawienie kierunkowe lub 360. Są zupełnie inne basy - ale cenowo kierunkowe są tańsze i w tej cenie z reg. mocniejsze

tak samo wiemy, że im mocniejsza kolumna to lepiej gra przy mniejszych mocnach- bo nie musimy jej tak żyłować.

Ponieważ u Michała kino w 90% będzie wykorzystywane do filmów, to temat raczej powinien skupić się na subie, bo w kinie to on daje najwięcej "czadu" i to na nim skupione są efekty dźwiękowe - razem oczywiscie z centralką

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 18

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.