Skocz do zawartości
IGNORED

inwestować w dobrą wkładkę SL-2000 czy kupić nowy gramofon?


mercandede

Rekomendowane odpowiedzi

Mam obecnie technicsa SL-2000 z oryginalną wkładką. Stan gramofonu jest wzorowy, igła jest już na wykończeniu.

Jakiś czas temu z CD przesiadłem się na DACa ale jednak brakuje mi gramofonu, więc postanowiłem w niego zainwestować w granicach rozsądku.

 

Zastanawiam się nad dobrą wkładką do SL-2000 powiedzmy do ok 400 zł o optymalnym brzmieniu, lubię lekko ocieplone granie środkiem.

Mam obecnie wzmacniacz regi brio-r z wbudowanym przedwzmacniaczem gramofonowym oraz Dj pre 2, który używałem z gramofonem na działce.

Zastanawiam się również nad wymianą przewodu sygnałowego z oryginalnego mającego kilkanaście lat na nowy, czy warto? może moglibyście zaproponować kilka kabli, zależy mi na czymś elastycznym.

Chciałbym go trochę dopieścić, wiem że technicsy z tamtych lat to solidne konstrukcje i może niedużym kosztem udałoby się wycisnąć z niego satysfakcjonującą jakość brzmienia. Może zaproponowalibyście jeszcze jakieś rozwiązania, wymianę headshella, docisk, w zasadzie mój gramofon od wielu lat to ,,golas".

 

 

Nachodzi mnie również myśl o zmianie gramofonu, dysponowałbym budżetem do 1500 zł. Czy w tej kwocie znalazłbym dużo lepiej brzmiącą alternatywę dla SL-2000 ze zmienioną wkładką - uważacie że warto, czy dopieścić mojego staruszka?

Uprzejma prośba o zaproponowanie kilku sprawdzonych wkładek do 400 zł i propozycji nowego/używanego gramofonu.

 

Dzieki!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może At120? Osobiście grałem na niej i była ok. Pięterko wyżej masz AT440mLa. Też grałem i z czystym sumieniem polecam. Jak Ci będzie odpowiadała 120, to 440 też Ci przypasuje. Co do 120 to jest wiele opisów, również tu na forum. Osobiście w opisy nie wierzę, bo każdy słyszy inaczej i czego innego oczekuje od brzmienia. Ale to dobra wkładka w relacji jakość-cena.

Zadałeś pytanie..... odpowiedziałem.

Co do zamiany gramofonu? Po co? Szkoda pieniędzy. Jeżeli gramofon nie jest głównym elementem Twojego systemu, a nie jest... to po co wyrzucać pienążki?

Headshell? Do proponowanej wkładki oryginał Technicsa jest ok, więc po co nowy headshell? Przy tym pre, i takim torze kabli nie usłyszysz, więc nie szukaj super przewodów... Zwykła, średnia półka wystarczy, a takich znajdziesz full na wszechobecnym portalu aukcyjnym.

Zmień wkładkę, zacznij słuchać analogu..... jak Cię wciągnie winyl, to już po Tobie....... a wtedy wszystko zaczniesz zmieniać od nowa!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję, lubię takie konkretne podpowiedzi z racjonalnym podejściem. Co do wkładek to brałem wcześniej pod uwagę: grado black, grado 1, A95.

 

Czy macie pomysł gdzie można kupić najtaniej AT120 wstępnie widziałem ją za 600 zł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz tam oryginalną wkładkę Technicsa to lepiej moim zdaniem kupić nową igłę. To są dobre wkładki. Zakup innej do 400 zł nie poprawi brzmienia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdrożała.... Ja swoją kupowałem za coś koło 400. Dawno to było. Pewnie zrobili kolejny upgrade, bo to dobra wkładka, i stąd ta cena.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, wkładki technicsa są ok. Pewnie masz 270C. Igłę można kupić bez problemu. W sumie ta wkładka gra tak dobrze, jak dobry jest zamiennik igły.....

Było do 400zł, nie zauważyłem że AT120 tak zdrożała. Opcja, zakup igły rekomendowana przez Kolegę seniortelefono, biorąc pod uwagę relację koszt-efekt, lepsza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem wam koledzy, że czytając wątki w analogu widzę same sprzeczności. Część osób pisze, że 80 % zależy od wkładki z igłą, cześć pisze że 70% to jakość preampa bo nadaje charakterystykę brzmieniu itd. Dużo sprzeczności ale w zasadzie jeden mianownik wspólny ok 20 % zależy od samego gramofonu :)

 

może i macie rację z tą igłą do 270C ale zastanawiam się jeszcze nad AT95, niedroga i dosyć popularna....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczęło się......hahahaha.

 

Przepraszam, za powyższy wpis. Odpowiedź: AT95 równie dobra dla Twojego systemu.... Nie wskazywałem jej bo było o wkładce do 400zł, a ja myślałem że 120 się załapie.

 

I jeszcze jedno. Tak jak napisałem i potwierdziłem słowa kolegi seniortelefono, wkładka epc270c to dobra wkładka i zagra tak dobrze jak dobra jest igła. A tu można poszaleć.... Słabiutkie zamienniki po "ileśtam" zł i jakość za kilkadziesiąt $. Zobacz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a teraz mam jeszcze jedno pytanie....zastanawiam się już od dłuższego czasu nad czymś takim - feliks audio Espressivo wzmacniacz słuchawkowy OTL - chciałem go zakupić 1) do słuchawek, 2) pomiędzy wzmacniaczem regi a daciem regi w celu ocieplenia brzmienia cyfrowego 3) no i tutaj pytanie jeżeli przedzmacnaicz gramofonowy mam wbudowany we wzmacniaczu regi to mogę go podłaczyć między wzmacniacz a gramofon ?:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

doszedłem do wniosku, że SL-2000 zostaje na działce (bez urazy dla fanów technicsów, uważam że jest świetny więc będzie tam gdzie słucha mi się najlepiej muzyki:), zmieniam igłę na nową zgodnie z sugestią. Do domu kupuję używany lub nowy gramofon o mniejszym gabarycie. W zasadzie gramofon będzie każdorazowo chowany po zakończeniu słuchania (tak tak Panowie). Mam wielofunkcyjne pomieszczenie więc im mniejszy gramofon tym lepiej oczywiście właściwą relacją będzie jakość/cena/wymiar :)

 

ze względu na posiadany system najbardziej odpowiadałaby mi rega planar ale przyznam, że gabarytowo na ten moment patrzę w kierunku pro-jectów o wiadomym charakterystycznym kształcie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 27

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.