Skocz do zawartości
IGNORED

Wymiana amplitunera Sony STR-DA50ES na wzmacniacz stereo


vitos

Rekomendowane odpowiedzi

Mam prośbę do Szanownych Kolegów o doradzenie wyboru wzmacniacza stereo zamiast rzeczonego STR-DA50ES.

 

Zacznę od opisu. Posiadam kolumny Quadral Phonologue Gold Shogun i chciałbym zmienić amplituner na wzmacniacz stereo. Dodam, że słucham muzyki jazzowej i rocka z płyt analogowych, oraz z kaset magnetofonowych. Niedawno kupiłem odtwarzacz sieciowy Teac CD-P800NT. Będę korzystać tylko z kolumn stereo, nie zamierzam korzystać z trybu wielokanałowego, gdyż kolumny posiadają bardzo fajny bas, i mi on zupełnie wystarcza.

 

Amplituner gra nawet ok, lecz chciałbym co nieco poprawić. W amplitunerze korzystam z wbudowanego EQ, w którym mam delikatnie podbity dźwięk dla magnetofonu oraz gramofonu. Odtwarzacza CD nie podbijam.

Posiadam jeszcze, choć chwilowo nie podpięty korektor Technics SG-HE70 i mam pomysł taki, żeby kupić wzmacniacz stereo z możliwością wyjścia Tape Monitor i skorzystać z korektora dla słuchania muzyki z magnetofonu oraz gramofonu (wiem, że to nie po audiofilsku, no ale tak lubię ;-) ).

 

Myślałem o zakupie używanego wzmacniacza Sony z serii QS np. TA-FB730R lub podobnego albo jakiegoś niskiego ES'a. Nie chciałbym przeznaczyć na ten cel więcej niż 1000 zł.

 

Jakie jest Wasze zdanie na ten temat, czy pomysł jest z przysłowiowej "d..y", czy może kupić jakiś inny wzmacniacz, czy może zostawić DA50ES i wymienić w nim kondensatory zasilacza i toru stereo na jakieś lepsze. Kolega elektronik polecał mi właśnie to drugie rozwiązanie, gdyż jak twierdzi DA50ES nie jest najgorszy, tylko trzeba poprawić w nim tor stereo i będzie git.

 

Pomóżcie proszę :-)

Z góry dziękuję za wszystkie pomocne porady.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.