Skocz do zawartości
IGNORED

Superlux HD381 czy 381F do muzyki w komunikacji miejskiej?


lapsio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Szukam jakis tanich IEM troche lepszych niz fabryczne od Samsunga S3. Ostatnio kupilem nowy telefon Asusa ZS570KL i dali do niego tak tragiczne sluchawki ze nadawaly sie tylko do kosza (metaliczne echo, tragedia pod kazdym wzgledem, szkoda slow). Jako ze od dluzszego czasu zastanawialem sie nad tymi Superluxami stwierdzilem ze moment kupna podstawowych akcesoriow do nowego telefonu to dobry moment na zmiane.

 

Wybor marki nie jest przypadkowy - posiadam m.in HD668B oraz HD669 i uwazam je za naprawde swietny sprzet w cenie. Recenzje i doswiadczenie z innymi produktami marki prowadzi mnie do wniosku ze seria HD381 gra duzo lepiej niz sugeruje cena.

 

Zamierzam uzywac tych sluchawek tylko i wylacznie "mobilnie" przy czym mam na mysli doslownie w drodze do/z pracy/uczelni. W domu uzywam DT770 PRO, a na wszelkiego rodzaju wyjazdy/dluzsze pobyty poza domem mam 668B/669. I w tym wlasnie tkwi szkopul. Normalnie bralbym 381F bez chwili zastanowienia gdybym mial ich uzywac w cichym srodowisku - ale tak nie bedzie. DT770 mimo bardzo dobrego dzwieku w tramwaju wypadaja zwyczajnie slabo bo bas kompletnie zanika od buczenia tramwaju/autobusu. Dlatego tez zastanawiam sie nad nie-F. Z drugiej strony troche obawiam sie "mlotkowatego", gumowego basu jak w sluchawkach Samsunga ktory jest okropny. Dodatkowo za nie-F przemawia dostepnosc - F wydaje sie byc oferowane raptem przez kilka sklepow.

 

Niemniej jednak chcialem sie spytac o rade osoby ktora ma doswiadczenie z IEMami w glosnym otoczeniu i dobrymi sluchawkami w cichym czy liniowe IEMy beda wypadac zle w komunikacji i lepiej wziac cos ze wzmocnionym basem czy lepiej liniowe?

 

Dodam ze nigdy w zyciu nie sluchalem zadnych innych IEMow niz te Samsunga (no bo Asus w zasadzie sie nie liczy) dlatego nie wiem jak graja IEMy z basem czy bez basu. Nie wiem tez jaka jest odpowiedz w czestotliwosciach Samsunga wiec mimo diagramow nadal nie mam punktu odniesienia zeby ocenic bo zgaduje ze porownywanie wykresow do sluchawek nausznych mija sie z celem. Jest to troche zakup w ciemno pewnie rownie dobrze moglbym rzucic moneta...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.