Skocz do zawartości
IGNORED

jaki polecicie wzmacniacz do Magnepanow 1,6QR


T

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, postanowilem po dlugim namysle zmienic wzmacniacz w moim zestawie stereo i szukam podpowiedzi, co moglo by zagrac w moim zestawie lepiej niz obecne wzmocnienie. Z wzmacniacza ktory uzywam obecnie jestem zadowolony, ale nie zachwycony i coraz czesciej mysle o zmianie na cos co by mnie zachwycilo nieco.

 

Slucham glownie wokalu - Leonard Cohen, Chris Isaak, Diana Krall, Natalie Merchant i tym podobne i chodzi mi o bardziej "przekonujacy" mocny wokal. Moj pokoj to 4,5x5,5x3 metry przyjemny akustycznie, a sprzet to:

 

- zrodlo: Apple MacBook

- DAC: Audiolab MDAC

- wzmocnienie: Musical Fidelity A300CR (wczesniej A3CR + Ah Tjoeb CD)

- glosniki: Magnepan 1,6QR

- kable Kimber Kable: glosnikowe 8TC, interkonektory PBJ, zasilajace modelu nie znam

 

Uzywam Musical Fidelity od chyba juz 15 lat i w sumie nie slyszalem nic innego. A3CR gral lepiej ale brakowalo mocy nieco, A300CR mocowo jest OK ale nie ma tego "coś". Znajomy namawia mnie bardzo na Hegel H300 ale mieszka za granicami i nie mam jak pozyczyc i posluchac owego, slyszalem tez duzo dobrego o wzmacniaczach Atoll jako "pasujace" do Magnepanow. Pod uwage biore tylko uzywany sprzet jako ze moj budzet to 7000zl, wiec nic nowego chyba raczej nie kupie na prawde dobrego.

 

Niezmiernie ucieszyla by mnie opinia/rada uzytkownikow Magnepanow ktorzy z wlasnych doswiadczen z tymi glosnikami mogli by cos doradzic. Dziekuje pieknie z gory :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Arcam AVR850 + AVR600 / Klipsch THX 8000L x3 + THX 8000S x4 / SVS PB3000 x2 / NVidia Shield / Panasonic PT-AT6000E / Adeo Plano Reference 120"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardziej "przekonujacy" mocny wokal

 

Te kolumny mają taki delikatny, ezoteryczny, ulotny wokal - nie zmienisz tego.

 

Podłącz na próbę jakiś wzmacniacz z regulatorami barwy i pobaw się ustawieniami. Rozpoznasz, czego Ci brakuje do szczęścia.

McIntosh np. ma odpowiednią jakość i te dodatki na wyposażeniu.

 

Miałem swoje 1.6, ale tylko przez moment. Też lubię Cohena. Nie miałem wzmacniacza z regulacjami. Po 15 latach, to nie wypada wystawiać za próg MF.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja znam wzmak ktory do tego pasuje ale jeszcze nie jest skonczony hehehehehe.

Nawet z uzywanych duza moc i wydajnosc pradowa bedzie trudna do osiagniecia....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te kolumny mają taki delikatny, ezoteryczny, ulotny wokal - nie zmienisz tego.

 

Podłącz na próbę jakiś wzmacniacz z regulatorami barwy i pobaw się ustawieniami. Rozpoznasz, czego Ci brakuje do szczęścia.

McIntosh np. ma odpowiednią jakość i te dodatki na wyposażeniu.

 

Miałem swoje 1.6, ale tylko przez moment. Też lubię Cohena. Nie miałem wzmacniacza z regulacjami. Po 15 latach, to nie wypada wystawiać za próg MF.

 

Poprzedni MF A3CR gral lepiej, w sensie bardziej podobal mi sie wokal niz w tym co teraz mam. Nic tylko zalowac ze sprzedalem, ale generalnie wiecej mozna z tych glosnikow wyciagnac, jako ze na wlasne uszy slyszalem :-) Dla tego wlasnie szukam czegos co mi da to co juz slyszalem :-) A300CR jest bardzo dobry (szczegolnie za cene), ale nie swietny :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Arcam AVR850 + AVR600 / Klipsch THX 8000L x3 + THX 8000S x4 / SVS PB3000 x2 / NVidia Shield / Panasonic PT-AT6000E / Adeo Plano Reference 120"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.