Skocz do zawartości
IGNORED

C.E.C CD 3N


WojtekELB

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni Koledzy, czy warto zawracać sobie głowę produktem C.E.C-a jak w tytule? Niezbyt dużo jest informacji w internecie na temat tych urządzeń. Czy w kwocie 15-16 kzł można kupić lepszego, nowego cd-ka? Ogólnie mam alergię na granie z plików, streaming, itp. Z góry dzięki za pomoc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem modelu już nie ma w oficjalnej ofercie. Co prawda jest w niby w oficjalnej ofercie ale w sprzedaży już nie ma. Chciałem nawet ściągnąć znajomemu CD3 od mojego dystrybutora z Niemiec ale nie ma i nie będzie. Jest dostępny tylko tańszy CD 5N. Urządzenie naprawdę fajne. Czy można kupić coś lepszego trudno powiedzieć. Generalnie jeśli chodzi transport jest niezawodny i pewny. Bo to zwykły laser Sanyo bez bajerów zatem trwały. Jeśli chodzi o dźwięk to słuchałem tylko CD5 i generalnie nie miałem żadnych zastrzeżeń.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy

Testowałem go w 2013 r i miło wspominam. Na stronie RCM-u (dystrybutora marki) nadal jest dostępny, więc można założyć, że przynajmniej jedna sztuka grzecznie lezy na półce w Katowicach ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem użytkownikiem CD 3N. Kupiłem nowy w RCM i z tego co wiem (rozmawiałem z R. Adamkiem pod koniec lipca), jest nadal osiągalny. Najlepiej zadzwonić i zapytać.

Jeśli chodzi o samo urządzenie jestem bardzo zadowolony fajnie naturalnie grający odtwarzacz z "duszą". Prosto ale bardzo starannie wykonany. Zapewne więcej można osiągnąć kupując transport CECa i do tego jakiś lepszy przetwornik D/A ale na moje potrzeby w zupełności wystarcza mi ta integra.

 

Uwaga co do samego użytkowania, ponieważ to toploader z napędem paskowym (zarówno płyta jak i laser) trzeba bardzo dbać aby nie dostał się tam kurz i inne zanieczyszczenia. Jest na to naprawdę wrażliwy. U mnie jak nie jest używany to go przykrywam - chociaż niezbyt ładnie to wygląda.

 

Jeśli jesteś z Krakowa lub okolic to zapraszam, możesz sobie go obejrzeć i posłuchać

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda. W takim razie z odtwarzaczy cd produkują już tylko CD5. Fajnie by było jakby CEC zdecydował się zrobić odtwarzacz na bazie napędu TL2 N, cóż pożyjemy zobaczymy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CEC ma coś do powiedzenia jedynie w transportach. Miałem TL0X i to był świetny transport chociaż cena w PL absurdalna.

Osobiście gdybym miał coś polecać to ewidentnie Esoteric. Transporty a zwłaszcza zintegrowane CD biją na głowę dowolnego CECa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"CEC ma coś do powiedzenia jedynie w transportach. Miałem TL0X i to był świetny transport chociaż cena w PL absurdalna.

Osobiście gdybym miał coś polecać to ewidentnie Esoteric. Transporty a zwłaszcza zintegrowane CD biją na głowę dowolnego CECa."

 

Tak tylko ja pytałem o nowego cd-eka w kwocie 15-16 kPLN a Esoteric'i to cena razy 2-3 i więcej.

 

Mam tego CEC'a drugi tydzień na testach i pozytywnie mnie zaskoczył a tak jak piszesz w miarę rozwoju systemu może zostać w przyszłości jako transport cd - ma wyjście cyfrowe AES/EBU i weście zegara BNC.

 

Porównywałem go z kilkoma starszymi cd'ekami min. z Krell'em cd 280kvi i zagrał lepiej - gładko, lekko i z wzorową sceną.

 

Podsumowując chyba dobry stosunek jakości grania do ceny i chyba zostanie u mnie na dłuższą chwilę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz koniecznie wydać 15kzl na cedek grający jak używany za 3kzl Twoja sprawa. Rozsądnie zakupić porządny przetwornik i tańszy transport. Zostajesz przy CD czy marzą Ci się też pliki?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem wcześniej mam alergię na granie z plików, streaming, itp. Pewnie można to leczyć ale po co?Większą przyjemnością jest dla mnie obcowanie z muzyką i jednak magią płyt. Mam świadomość dużych zmian, możliwości plików Hi res, DSD, itd. ale płyta cd w moim sypialnianym systemie gra wyśmienicie, dla mnie oczywiście. Trochę czasu zabrało mi zestrojenie systemu i na razie CEC spisuje się w nim zaskakująco dobrze. Może zostanie może nie. Zobaczymy.

 

Wracając do Esoteric'ów to który model ze zintegrowanch cd-eków polecasz? Myślę żeby nie był to kombajn cd/dvd i jak już to z wybitnym napędem VRDS Neo, np X03se. Trudno jednak go upolować w idealnym stanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy obecny esoteric to konstrukcyjnie kombajn cd/dvd. Odczyt sacd wymusza taką konstrukcję.

Napędy odczytujące wyłącznie cd odeszły wraz z topowym transportem P70 w granicach 2004 roku.

Zacznij od poczytania poniższego wątku, rzuci trochę światła na konstrukcje tej firmy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

W kwocie do 20kzl da się upolować pierwszą wersję K03 i w niego bym celował. Pod każdym względem góruje nad serią X03.

 

Napisz jaki zestaw obecnie posiadasz i jaka sygnatura brzmienia Cię interesuje. Czy porównywałeś obecny odtwarzacz z innymi?

Plików bym nie skreślał bo istnieją kombinacje dla purystów odtwarzających głównie 16bitów 44,1kHz. Można w tym przypadku użyć nowoczesnego transportu plikowego i starszego uznanego przetwornika bez zbędnych bajerów i wodotrysków z pierdylionem papierowych bitów i kHz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątek

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

mam za sobą od kilku miesięcy. Jak to na forum audiostereo najwięcej jest tam wątków pobocznych ale jest tam moim zdaniem najlepsze w polskim internecie podsumowanie - kompendium wiedzy na temat wersji TEAC VRDS i ESOTERIC VRDS NEO twojego autorstwa, czapki z głów - myślę że nie tylko z mojej głowy ale i wielu głów czytających to forum.

 

Aktualny zestaw jest w o mnie ale przypomnę:

 

- pomieszczenie: sypialnia ok 20m2, bez adaptacji akustycznej (uciekam tam też w dzień z dobrą książką dla muzyki w tle),

- pre: Roksan Platinum,

- końcówka: Roksan Platinum (po odsłuchach kilku wzmaków, Roksan Platinum na razie zostaje),

- monitory: Dynaudio Focus 160 + standy Dynaudio 6 (o dziwo lepiej zagrały od Dynaudio Contour 20 i nie wiem czy to przypadek czy nie ale uderzająco podobne do nieprodukowanych już Focus 160 są nowe jubileuszówki Dynaudio Special 40 - pewnie je przetestuję jak będą szerzej dostępnę w dystrybucji), szczerze to dopiero Roksan Platinum dał radę Focusom 160, większości wzmaków brakowało "pary" mimo że "papiery" miały "dobre" i ciężar słuszny ;-)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

- kabelki xlr'y: Roksan, Organic, Chord, inne które od czasu do czasu testuję,

- kabelki głośnikowe: Chord, VdH, Qed, inne które od czasu do czasu testuję.

 

Brzmienie ma być przede wszystkim nie męczące i powtórzę to jeszcze raz: nie męczące, takie analogowe (ale vinyl odpada z uwagi na trzaski, trzaskowy szum w przerwach i w bardzo cichych partiach utworów, wystarczy posłuchać sobie z vinylu Brothers In Arms Dire Sraits i ma się dość, przynajmniej ja mam dość, za to dynamika Vinylu i analogowośc przekazu mi się bardzo podoba). Bas nie musi przenosić ścian bo to sypialnia ale musi być dobrze zaznaczony. Zależy mi na dobrym zszyciu całego pasma i Focusy 160 nieźle sobie z tym radzą. Ma być muzykalnie i z Roksanem Platinum tak jest. Ale uwaga Focusy 160 grały u mnie przejściowo (ale było to kilka miesięcy więc zdanie jest wyrobione) też z integrami Roksan Caspian M1NG i Roksan Caspian M2 i dopiero Roksan Platinum zdjął z Focusów 160 nie firankę ale kocyk. Roksan Caspian M1NG i Roksan Caspian M2 mają za mało prądu by rozpędzić te niepozorne monitory i odbywa się to kosztem dużego spadku rozdzielczości.

 

Koledzy jakie sugestie? Ważne że podoba mi się granie aktualnego systemu ale ewolucja jest też czymś naturalnym, u mnie zawsze była i pewnie zawsze będzie - bez względu na to co o ewolucji myśli Kościół ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozkład kosztowy w systemie wygląda dość nietypowo:

- jeśli cenę kolumny uznamy za X, to...

- źródło C.E.C = 2X

- wzmacniacz Roksan = 3X

 

Tutaj ewolucję może przynieść zmiana kolejności na poszczególnych pozycjach :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątek

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

mam za sobą od kilku miesięcy. Jak to na forum audiostereo najwięcej jest tam wątków pobocznych ale jest tam moim zdaniem najlepsze w polskim internecie podsumowanie - kompendium wiedzy na temat wersji TEAC VRDS i ESOTERIC VRDS NEO twojego autorstwa, czapki z głów - myślę że nie tylko z mojej głowy ale i wielu głów czytających to forum.

 

Aktualny zestaw jest w o mnie ale przypomnę:

 

- pomieszczenie: sypialnia ok 20m2, bez adaptacji akustycznej (uciekam tam też w dzień z dobrą książką dla muzyki w tle),

- pre: Roksan Platinum,

- końcówka: Roksan Platinum (po odsłuchach kilku wzmaków, Roksan Platinum na razie zostaje),

- monitory: Dynaudio Focus 160 + standy Dynaudio 6 (o dziwo lepiej zagrały od Dynaudio Contour 20 i nie wiem czy to przypadek czy nie ale uderzająco podobne do nieprodukowanych już Focus 160 są nowe jubileuszówki Dynaudio Special 40 - pewnie je przetestuję jak będą szerzej dostępnę w dystrybucji), szczerze to dopiero Roksan Platinum dał radę Focusom 160, większości wzmaków brakowało "pary" mimo że "papiery" miały "dobre" i ciężar słuszny ;-)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

- kabelki xlr'y: Roksan, Organic, Chord, inne które od czasu do czasu testuję,

- kabelki głośnikowe: Chord, VdH, Qed, inne które od czasu do czasu testuję.

 

Brzmienie ma być przede wszystkim nie męczące i powtórzę to jeszcze raz: nie męczące, takie analogowe (ale vinyl odpada z uwagi na trzaski, trzaskowy szum w przerwach i w bardzo cichych partiach utworów, wystarczy posłuchać sobie z vinylu Brothers In Arms Dire Sraits i ma się dość, przynajmniej ja mam dość, za to dynamika Vinylu i analogowośc przekazu mi się bardzo podoba). Bas nie musi przenosić ścian bo to sypialnia ale musi być dobrze zaznaczony. Zależy mi na dobrym zszyciu całego pasma i Focusy 160 nieźle sobie z tym radzą. Ma być muzykalnie i z Roksanem Platinum tak jest. Ale uwaga Focusy 160 grały u mnie przejściowo (ale było to kilka miesięcy więc zdanie jest wyrobione) też z integrami Roksan Caspian M1NG i Roksan Caspian M2 i dopiero Roksan Platinum zdjął z Focusów 160 nie firankę ale kocyk. Roksan Caspian M1NG i Roksan Caspian M2 mają za mało prądu by rozpędzić te niepozorne monitory i odbywa się to kosztem dużego spadku rozdzielczości.

 

Koledzy jakie sugestie? Ważne że podoba mi się granie aktualnego systemu ale ewolucja jest też czymś naturalnym, u mnie zawsze była i pewnie zawsze będzie - bez względu na to co o ewolucji myśli Kościół ;-)

Wojtek wpadnij do Łodzi najlepiej z gratami to posłuchasz coś ciekawego. Jak na moje oko to brakuje lampki i docelowych paczek. Źródło bym zostawił na koniec. Masz rzut beretem do Tomka azis_light, możesz posłuchać jego klocków w podobnych pieniądzach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monitory za 2,5X (Contour 20) zagrały jak te za X (Focus 160) więc nie było warto płacić za Contour'y.

 

Wojtek wpadnij do Łodzi najlepiej z gratami to posłuchasz coś ciekawego. Jak na moje oko to brakuje lampki i docelowych paczek. Źródło bym zostawił na koniec. Masz rzut beretem do Tomka azis_light, możesz posłuchać jego klocków w podobnych pieniądzach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Szymonie dzięki za zaproszenie, na pewno skorzystam no i mamy już A1 do samej Łodzi. Zaanonsuje się na priv.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monitory za 2,5X (Contour 20) zagrały jak te za X (Focus 160)

 

Gdybyś chciał możemy zrobić próbę i monitor za 1/7X (profesjonalny monitor studyjny) zagra jak ten za X.

 

Jak już stawiać świat audio na głowie to spektakularnie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś chciał możemy zrobić próbę i monitor za 1/7X (profesjonalny monitor studyjny) zagra jak ten za X.

 

Jak już stawiać świat audio na głowie to spektakularnie...

 

Podoba mi się ;-) Już słyszę ten spektakularny huk ;-) Na priv jesteśmy w kontakcie więc kto wie.

 

Myślę, że nie ma co rozbudowywać tego wątku, bo dotyczyć miał on cd-eka CEC cd 3n.

 

Natomiast mile widziane są merytoryczne opinie na temat tego sprzęta.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.