Skocz do zawartości
IGNORED

Podłączenie instrumentu do wzmacniacza + kolumien


Peter Quill

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

kupiłem nie najlepszej jakości zestaw nagłaśniający: zasilacz SL500 oraz 2 kolumny SL 10, który chciałbym podłączyć do nie najlepszego instrumentu jakim jest Yamaha PSR E-333.

 

Zacznijmy od tego, że zarówno wzmacniacz jak i kolumny mają zaciski na "goły kabel". Kabel, który kupiłem w zestawie oraz gniazda w zasilaczu, są tak oznaczone kolorami, że raczej nie da się tu nic pomylić.

 

Włączam więc wzmacniacz z podłączonymi i kolumnami i jak rozumiem na tym pierwszym powinny zapalić się dwie diody "signal". Tak się nie dzieje pomimo kilkukrotnego przepinania kabli. Z samego wzmacniacza dochodzi charakterystyczne "buczenie", natomiast z kolumn - cisza.

 

Jeśli uda się rozwiązać powyższy problem, będe musiał zmierzyć się z kolejnym: instrument posiada wejście typu jack 6,3 mm (np. na słuchawki). W sklepie, gdzie kupowałem zestaw powiedziano mi, że mogę podłączyć instrument z zestawem kablem typu jack 6,3mm -> cinch. Na wzmacniaczu przy gniazdach cinchowych widnieją jednakże tylko następujące napisy: TV, CD, PC. Do której pary gniazd powinienem podłączyć instrument? stawiam na CD?

 

Z góry dziękuję za wszelką pomoc i przepraszam za mało techniczne przedstawienie problemu oraz brak grafik, lecz w tej chwili nie jestem w stanie takowych wykonać.

 

Pozdrawiam!

 

Witam,

 

kupiłem nie najlepszej jakości zestaw nagłaśniający: zasilacz SL500 oraz 2 kolumny SL 10, który chciałbym podłączyć do nie najlepszego instrumentu jakim jest Yamaha PSR E-333.

 

Zacznijmy od tego, że zarówno wzmacniacz jak i kolumny mają zaciski na "goły kabel". Kabel, który kupiłem w zestawie oraz gniazda w zasilaczu, są tak oznaczone kolorami, że raczej nie da się tu nic pomylić.

 

Włączam więc wzmacniacz z podłączonymi i kolumnami i jak rozumiem na tym pierwszym powinny zapalić się dwie diody "signal". Tak się nie dzieje pomimo kilkukrotnego przepinania kabli. Z samego wzmacniacza dochodzi charakterystyczne "buczenie", natomiast z kolumn - cisza.

 

Jeśli uda się rozwiązać powyższy problem, będe musiał zmierzyć się z kolejnym: instrument posiada wejście typu jack 6,3 mm (np. na słuchawki). W sklepie, gdzie kupowałem zestaw powiedziano mi, że mogę podłączyć instrument z zestawem kablem typu jack 6,3mm -> cinch. Na wzmacniaczu przy gniazdach cinchowych widnieją jednakże tylko następujące napisy: TV, CD, PC. Do której pary gniazd powinienem podłączyć instrument? stawiam na CD?

 

Z góry dziękuję za wszelką pomoc i przepraszam za mało techniczne przedstawienie problemu oraz brak grafik, lecz w tej chwili nie jestem w stanie takowych wykonać.

 

Pozdrawiam!

 

Jednak udało mi się wykonac screeny - przepraszam za kiepska jakość.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-67811-0-71548400-1505225355_thumb.jpg

post-67811-0-87670900-1505225379_thumb.jpg

post-67811-0-06762600-1505225389_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tytułem update'u: teraz, gdy naciskam klawisze na instrumencie, świecą się diody na przednim paneli wzmacniacza, ale dźwięku brak.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pokręciłeś na wzmacniaczu channel A B ?

Może masz na organach jakieś wyciszenie ?

Próby z kręceniem głośności robić stopniowo !!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek- w instrumencie masz WYJŚCIE, nie wejście.

Ten SL500 to WZMACNIACZ, nie zasilacz.

 

Teraz do rzeczy- we wzmacniaczu masz 3 elektrycznie identyczne WEJŚCIA. Instrument rzeczywiście morzesz podłączyć przewodem Jack-cinch do dowolnego z nich. Po wybraniu odp wejścia powinieneś uzyskać sygnał. Jak pisał kolega, zacznij od niskiej głośności. W instrumencie masz wybór wyjść? Jest wyjscie w innym formacie? Może masz regulację poziomu wyjściowego skręconą na 0?

 

Możesz sprawdzić układ wzm-kolumny dotykając styku zewnętrznego lub 2go (pierscienia) wtyku cinch na włączonym sprzęcie (cicho!), powinien być słyszalny przydzwięk (brum) sieciowy.

 

W tym wzmacniaczy nie jesteś skazany na podłączanie gołego przewodu- możesz zastosować widelki, będzie lepsze połączenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za (p)odpowiedzi i przepraszam za błędy w nazewnictwie.

 

A pokręciłeś na wzmacniaczu channel A B ?

Może masz na organach jakieś wyciszenie ?

 

Jak najbardziej kręciłem tymi pokrętłami.

 

Na instrumencie wyciszenia być raczej nie może, ponieważ gdy tylko wyjmę ze znajdującego się w nim gniazda kabel, sprzęt gra normalnie. Również gdy włożę do tego samego gniazda słuchawki, wszystko działa ok.

 

Instrument posiada funkcję "PC mode", które służy do przesyłania plików typu midi po podłączeniu go do komputera, ale w tym trybie również nic nie słychać (myślałem, że jest to może jakoś powiązane z cinchami inputowi z etykietą "PC" na wzmacniaczu).

 

Teraz do rzeczy- we wzmacniaczu masz 3 elektrycznie identyczne WEJŚCIA. Instrument rzeczywiście morzesz podłączyć przewodem Jack-cinch do dowolnego z nich. Po wybraniu odp wejścia powinieneś uzyskać sygnał. Jak pisał kolega, zacznij od niskiej głośności. W instrumencie masz wybór wyjść? Jest wyjscie w innym formacie? Może masz regulację poziomu wyjściowego skręconą na 0?

 

Możesz sprawdzić układ wzm-kolumny dotykając styku zewnętrznego lub 2go (pierscienia) wtyku cinch na włączonym sprzęcie (cicho!), powinien być słyszalny przydzwięk (brum) sieciowy.

 

Jak już odpisywałem koledze wyżej w tym poście, próbowałem już kręcić pokrętłami na przodzie wzmacniacza. W instrumencie są następujące wyjścia (etykiety na górnej części instrumentu w załączonym pliku): od lewej wyjście na zasilanie, wyjście z gniazdem jack właśnie np. na słuchawki, usb na podłączenie do komputera oraz na pedał sustain "wydłużający" dźwięk.

 

W samym instrumencie nic nie może być wyciszone, ponieważ gdy tylko wyjmę kabel z gniazda jack, instrument gra normalnie. Ponadto, jak już też wspominałem, w instrumencie nie ma innych trybów niż "zwykły" oraz PC mode.

 

Styki oczywiście sprawdzę, jak będę w domu.

 

Jako, że - jak już pisałem - gdy wciskam klawisze instrumentu na przodzie wzmacniacza świecą się diody signal i nic nie jest wyciszone, stawiałbym raczej na problem z outputem (kabel audio lub kolumny) niż z inputem.

 

Jeszcze raz dziękuję.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałeś podłączyć organy do innego wejścia we wzmacniaczu oprócz wejścia PC tzn. CD TV ?

Jeśli nie to weź jakiekolwiek źródło dźwięku np .DVD ,odtwarzacz CD dekoder i podłącz po kolei we wszystkie gniazda .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z przyjemnością informuję, że problem rozwiązał się sam po zakupie nowego kabla audio :)

 

Dziękuję za pomoc!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymień trzy kable głośnikowe.

Nie jestem jakimś zwolennikiem high endu e tej kwestii ale te twoje to chyba od lampki choinkowe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.