Skocz do zawartości
IGNORED

Kolumny aktywne do 600 zl


Wrzask

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Jest taka sprawa, ze mam 600 zl i chce audio do kompa wymienic, bo narazie mi gra chinska wieza panasonix (nie do znalezienia model w necie) z kolumnami jakimis. Na 3 forach komputerowych zalozylem tematy, uzyskalem 2 nazwy Microlab Solo 6c i Edifier R1280DB. Na te 2 bylem zdecydowany az do jednej recenzji, w ktorej wyczytalem, ze one z bliska graja nie tak jak trzeba. Trojkat akustyczny miedzy kolumnami a sluchaczem powinien byc okolo 2 metrow, no minimum 1,5. Przy zalozeniu ze z kolumn bede korzystal na 3 sposoby - granie w fpsy przy biurku 110 cm (to odleglosci miedzy kolumnami i mna bedzie 80 c ), ogladanie filmow z lozka czy fotela odrobine dalej od biurka( to tez nie bedzie 2m i musialbym jeszcze filary pod kolumny kupic i rozstawiac wokol biurka) i sluchanie muzyki jak sobie laze po pokoju, sprzatam czy cos tam robie. No i sie wstrzymalem z kupnem tych Edifierow R1280DB , moze mi to doradzicie z powrotem albo polecicie jakies inne kolumny aktywne w moim budzecie. Karte dzwiekowa mam zintegrowana narazie, ale kupie jakas za 200-300 zl za jakies 3 tygodnie dopiero. Dodam jeszcze, ze audiofil ze mnie zaden, obce mi kwestie akustyki, rozrozniania poszczegolnych tonow czy dostrajania w equalizerze, interesuje mnie generalna poprawa w jakosci dzwiek do tego co mam bo to trzeszczy i denerwuje. Takze bede zobowiazany za pomoc. Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udana zintegrowana, szczególnie do tej klasy sprzętu wystarczy. Zamiast kupować dodatkową za 250-300zł, lepiej kup kolumny za 850-900 zł ;)

 

Co do opinii "że coś nie grają z bliska" - nie bardzo w to wierzę, bo sam mam dosyć spore kolumny, słucham ich z ~1m ( Nubert NuPro A300 ) i grają z takiej odległości świetną przestrzenią.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołóż trochę albo się targuj albo poluj taniej:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

lub coś w tym stylu. Te ostatnie nowe, więc używane będą tańsze.

Wiem, że to przekracza budżet, ale... ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. Jest taka sprawa, ze mam 600 zl i chce audio do kompa wymienic, bo narazie mi gra chinska wieza panasonix (nie do znalezienia model w necie) z kolumnami jakimis. Na 3 forach komputerowych zalozylem tematy, uzyskalem 2 nazwy Microlab Solo 6c i Edifier R1280DB. Na te 2 bylem zdecydowany az do jednej recenzji, w ktorej wyczytalem, ze one z bliska graja nie tak jak trzeba. Trojkat akustyczny miedzy kolumnami a sluchaczem powinien byc okolo 2 metrow, no minimum 1,5. Przy zalozeniu ze z kolumn bede korzystal na 3 sposoby - granie w fpsy przy biurku 110 cm (to odleglosci miedzy kolumnami i mna bedzie 80 c ), ogladanie filmow z lozka czy fotela odrobine dalej od biurka( to tez nie bedzie 2m i musialbym jeszcze filary pod kolumny kupic i rozstawiac wokol biurka) i sluchanie muzyki jak sobie laze po pokoju, sprzatam czy cos tam robie. No i sie wstrzymalem z kupnem tych Edifierow R1280DB , moze mi to doradzicie z powrotem albo polecicie jakies inne kolumny aktywne w moim budzecie. Karte dzwiekowa mam zintegrowana narazie, ale kupie jakas za 200-300 zl za jakies 3 tygodnie dopiero. Dodam jeszcze, ze audiofil ze mnie zaden, obce mi kwestie akustyki, rozrozniania poszczegolnych tonow czy dostrajania w equalizerze, interesuje mnie generalna poprawa w jakosci dzwiek do tego co mam bo to trzeszczy i denerwuje. Takze bede zobowiazany za pomoc. Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi.

Korzystam z KRK Rokit 5 - fajnie grające monitory, stereofonia wg mnie b. dobra, basu za dużo nie mają ( i dobrze bo nie jestem bassheadem) ... grają fajnie, muzykalnie (ale droższych monitorów nie słyszałem). Wady: wrażliwe na szum w kompie (wpinając bezpośrednio odtwarzacz CD zero szumów ale z kompa to wkurzyć się idzie) i syf w gniazdku (mieszkam na wsi i spawarka czy krajzega to normalka); potrzebna regulacja głośności (przedwzmacniacz - w moim przypadku jest to wzmacniacz do słuchawek z opcją przedwzmacniacza) no i przyzwoity DAC. Miałem Asus Xonar oraz DAC FiiO D03 i tyłka nie urywało. Dopiero DAC Audio-Gd pokazał co KRK potrafią. Dodatkowo KRK nie nagłośnisz pokoju 14 m2 - one są dobre jako monitory bliskiego pola i tak trzeba je traktować. Monitory to droga inwestycja (całościowo) i warto przesłuchać co potrafią. W moim przypadku Beyerdynamic 990 dźwiękowo lepiej grają niż KRK ale sposób prezentacji utworów bardziej podoba mi się na KRK (wolę kolumny od słuchawek).

A może do grania/muzyki/filmów wolałbyś jednak słuchawki... za 1100 zł niezłe słuchawki można wyhaczyć (do poszukania na innych forach).

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 20

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.