Skocz do zawartości
IGNORED

Tannoy m2.5 - jaki wzmacniacz do 1000zl?


Tomek323

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam używanego wzmacniacza do Tannoy m2.5.

 

Moje wymagania:

- budżet do 1000zl

- sterowanie pilotem

 

Zastanawiałem się nad:

- Cambridge Audio A500

- Rotel RA-02

- NAD C315BEE

- Marantz pm-68/78/7000/8000

 

Który z tych wzmacniaczy będzie się najlepiej uzupełniał z tymi kolumnami? Czy w tej cenie znajdę coś lepszego od modeli, które wymieniłem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Spójrz proszę na bardzo dobry wzmacniacz, który idealnie będzie współpracował z Twoimi kolumnami - NAD C316 BEE (https://www.q21.pl/nad-c316-bee-dostawa-gratis.html). Z upustem forumowym niewiele przekroczysz budżet, a nie ryzykujesz zakupu urządzenia używanego, masz pełną gwarancję i naprawdę bardzo dobre brzmienie.

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili mam wzmacniacz Sanyo DCA401 i bez podbicia wysokich i niskich tonów gra to fatalnie. Tak jak ktoś pisał: jak przykryte kocem. Chciałbym żeby wzmacniacz wydobył z tych kolumn coś więcej. O ile jest taka możliwość.

 

NAD C316 różni się mocno od C315? Bo używany 315 można kupić za ok. 600zl a 316 niewiele drożej.

Czy ten NAD rozjaśniłby i nadał jakiegoś polotu?

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tannoy M2.5 ma barwę zbliżoną do M3, ciepło i z mocną podstawą basową. One potrzebują dynamicznego, angażująco brzmiącego wzmaka ze zdecydowaną górą.

Mam Tannoye M1 i M3 i obecnie napedzam je m.in Nadem 3300 PE. Generalnie z tymi Tannoyami dobrze zgra się dowolny NAD z serii monitor series, lub z jakąś końcówką mocy z tej serii.

Poza tym, u mnie przynajmniej dobrze też gadają lub gadały z Arcamami serii Alpha i Primare A10.

Z Musicalem Fidelity E11 i z Marantzem PM 63KI jak dla mnie było już za ciepło i przymulająco.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie zaraz mnie nabiją na pal ale ja Ci radzę sprzedaj te kolumny... za kwotę jaką za nie uzyskasz spokojnie znajdziesz zdecydowanie lepsze starsze konstrukcje w oz, tl lub zwykły br. Miałem tannoy m4 zmieniłem z dali 505 i to był spory błąd... teraz mam od ponad roku stare 3 drożne monitory w obudowie tl i grają one lepiej niż tanoy i dali. Osławiona seria tannoy m może zła nie była ale mega przereklamowana na pewno! Średnioniskotonowe przetworniki wyglądały identycznie jak w kolumnach z "lidla" Jeżeli nie chcesz się pakować w takie starocia jak ja to z tego samego okresu moim zdaniem lepsze są eltaxy liberty 3+ i B&w dm302 - ale one są ciut mniejsze. Nowsze B&W chyba model 303 - to w moim odczuciu totalna lipa.

 

W tej chwili mam kolumny w obudowie tl i dwa stare wzmacniacze moim zdaniem lepsze niż nowe konstrukcje. W mojej ponad 10-cio letniej zabawie audio mogę z całym przekonaniem stwierdzić, że cena nie zawsze jest wyznacznikiem jakości.

 

Z pełną świadomością nie piszę firm i modeli posiadanego sprzętu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tannoye serii M, w przedziale cenowym 500-700 zł, to całkiem dobre kolumny, z mocnym, wypełnionym basem, o dobrej barwie i naturalnej prezentacji wokali, tyle że potrzebują niemulącego wzmaka. Takiego który doda im życia i ekspresji, przejrzystości, wydobędzie detaliczność góry.

Ja widzę je z Denonem (720 i wyżej), Rotelem (ra-01, 02, 04), Arcamem (Alpha 7, 8), może jakiś CA...

U mnie grają jeszcze z Musicalem Fidelity B1, ale to 30-to letni, ciężko dostępny już klasyk, bez pilota. Taka stara szkoła MF, brzmi żywiołowo i ekspresyjnie, a jednocześnie b. melodyjnie. Z Tannoyami zgrywa się bajkowo.

 

Eltaxy serii Liberty to inny balans tonalny, raczej neutralny z naciskiem na żywą górę. Mam akurat podłogowe Liberty 5+. W sumie też dobre w tej cenie. Tyle, że Tannoye są, jak dla mnie, przyjemniejsze i strawniejsze do długich, spokojnych wielogodzinych odsłuchów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie cena za te tannoye 500-700 jest ceną rynkową ale wg mnie nie odzwierciedla ceny sonicznej tak samo jak B&W dm 303 ich ceny rynkowe to totalna pomyłka. W takich pieniądzach zdecydowanie bardziej poleciłbym coś z focal dawny jm lab jakieś chorusy można spokojnie wyczaić w tej cenie, do tego jakiś MF z serii E może luxman serii L albo stary nad - ogólnie coś ciepło grającego i imo będzie bardzo bardzo dobrze. W mojej opinii 60-70 % systemu to właśnie kolumny. Chorusy są wg mnie co najmniej klasę lepsze niż tannoy serii m.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kable mam zwykłe 10pln z metra jakiś chyba prolink, tak samo interkonekty. Źródła różne budżetowe, nie mam go już ale bardzo fajny był start akai cd a7 fabryczny nos na pcm53.

Nie upieram się, że tannoy m to złe kolumny ale uważam, że za 500-700 pln np. focal/jmlab chorus są zdecydowanie lepsze.

 

Ale to chyba nie było pytanie do mnie :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to było pytanie do Tomek 323 :)

 

A ten Akai do całkiem dobry CD, otwarty dźwiek :)

Słuchałem go kiedyś przy okazji w komisie audio i jak na krótki odsłuch w średnich warunkach zrobił dobre wrażenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie chcesz się pakować w takie starocia jak ja to z tego samego okresu moim zdaniem lepsze są eltaxy liberty 3+ i B&w dm302 - ale one są ciut mniejsze. Nowsze B&W chyba model 303 - to w moim odczuciu totalna lipa.

Miałem w domu te mikruski DM302 ("Prism") które basem nie dorównują nawet mniejszym Tannoy M1 (zresztą moim zdaniem, nie tylko basem), miałem również Liberty starsze i nowsze. Te wszystkie kolumny grają jaśniej od Tannoy, to na pewno. Natomiast nie forsowałbym takich kategorycznych opinii, lepsze / gorsze, tym bardziej że ocena dźwięku to bardzo złożona kwestia - każdy ma własny gust i ceni inaczej inne aspekty dźwięku (akurat dla mnie obie grają słabiej od Tannoy M2 i tym bardziej M2.5). Sukces kolumn Tannoy, zwłaszcza tych najtańszych serii bierze się ze świetnego zbalansowania dźwięku, nie silenie się na tanie efekciarstwo w stylu podbijania skrajów pasm. Tym biją większość konkurencji na rynku. Natomiast sama jakość, rozbierając dźwięk na czynniki pierwsze - jest dobra we wszystkim, nie najlepsza ale bez szczególnie słabych punktów. Można znaleźć kolumny lepsze w jakimś elemencie, ale ogólnie pobić kolumny Tannoy jest bardzo trudno (zwłaszcza jeśli mówimy o kolumnach podobnych cenowo).

 

Nie upieram się, że tannoy m to złe kolumny ale uważam, że za 500-700 pln np. focal/jmlab chorus są zdecydowanie lepsze.

Chorusy też mi się podobają (np 705v, 806v), można je stawiać nieco wyżej, nawet mimo braku tego ciepła jak w Tannoy (choć czasem tego jednak brakuje), tylko weź znajdź Chorusy w tej samej cenie co Tannoy serii M. 705V to pewnie bliżej 1 tys. a dźwięk o skali Tannoy M1 za połowę tego. M2 / M2.5 to skala dźwięku 706, 806, różnica cenowa również podwójna.

Miałem kolegę, który na porządnym lampowym systemie był zachwycony Tannoy M2 a Focal 806V zupełnie mu nie podeszły. Audio nie jest takie proste jak się wydaje :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Don 111, w samo sedno ;)

 

Trzymajmy się założeń początkowych założyciela wątku.

Tomek 323 kolumny już ma, nie są złe, nie chce ich zmieniać i chce tylko uzyskać z nich lepszy dźwięk niż ma obecnie z Sanyo DCA401. Zamiast proponować wymianę kolumn doradźmy mu optymalnie dobrany wzmacniacz pod to co już posiada.

Przy okazji może też warto zwrócić uwagę na jego obecne źródło, okablowanie. To też może ostatecznie nieco polepszyć i doszlifować brzmienie, nawet w tej kategorii cenowej, oczywiście optymalnie do założeń budżetowych.

 

Tomek 323, jakie masz źródło, interkonekty, kable głośniowe?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście masz rację don111 dlatego zawsze starałem się podkreślić że jest to moja opinia i komuś może się podobać co innego.

Co do kwestii cen to uważam że 700 pln za tannoy m2 to naprawdę sporo zwłaszcza, że nowe kosztowały ok 1000 fakt że 1000 pln miało inna wartość nabywczą w 1999r niż teraz.

 

A focale chorus 707s można kupić poniżej 700 pln może stan nie jest idealny ale imo warto. Miałem jmlab cobalt 815 bardzo mi się podobały.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Don 111, w samo sedno ;)

 

Trzymajmy się założeń początkowych założyciela wątku.

Tomek 323 kolumny już ma, nie są złe, nie chce ich zmieniać i chce tylko uzyskać z nich lepszy dźwięk niż ma obecnie z Sanyo DCA401. Zamiast proponować wymianę kolumn doradźmy mu optymalnie dobrany wzmacniacz pod to co już posiada.

Przy okazji może też warto zwrócić uwagę na jego obecne źródło, okablowanie. To też może ostatecznie nieco polepszyć i doszlifować brzmienie, nawet w tej kategorii cenowej, oczywiście optymalnie do założeń budżetowych.

 

Tomek 323, jakie masz źródło, interkonekty, kable głośniowe?

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Jestem miło zaskoczony poziomem wypowiedzi na tym forum.

marantz_boy dziękuję, że to napisałeś. Na razie nie chcę zmieniać kolumn. Chcę usłyszeć ile można z nich wycisnąć i jaka będzie różnica w porównaniu ze wzmacniaczem Sanyo.

 

Co do źródła i kabli to chciałbym pominąć to pytanie, ponieważ wiem, że jakość dźwięku, którą mam obecnie można diametralnie poprawić samym wzmacniaczem. Myślę, że kable zaczynają mieć znaczenie na trochę wyższym poziomie. Tzn. kiedy już uzyskamy mniej więcej to czego oczekujemy, ale jeszcze czegoś nam brakuje. Taka kropka nad i. Moje kable są dosyć porządnie wykonane i na pewno nie są grubości włoska jak niektóre z marketu. Firmy niestety nie jestem w stanie podać.

 

Czy rotel ra-02 będzie grał podobnie jak nad c315bee? Czy wg Was ten NAD będzie się dobrze komponował z tymi tannoyami? Pytam o niego, bo akurat mógłbym go kupić od ręki, ale niestety nie mam możliwość przetestowania go na tannoyach.

 

I jak wypada Denon 720 przy tym właśnie Nadzie, Rotelu i Cambridge Audio A500? Jest to chyba zbliżona półka cenowa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli znajdziesz PM8000 w tej cenie to szedł bym w ten wzmak.

Ewentualnie niebo bezpieczniejszy bo nowszy zakup NAD 326BEE.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomku323, a może rozważ Onkyo A-9030. Ma technologię WRAT czyli ujemne sprzężenie zwrotne które zwiększa kontrolę kolumn przez wzmacniacz. W tej chwili ten wzmacniacz jest w cenie która prawie mieści się w Twoim budżecie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemyśl jeszcze temat "niezbędności" pilota... wyjście regulowane w cd załatwia sprawę sterowania głośnością a nie ograniczasz się przy wyborze wzmacniacza.

Pozdr.

Ps. Jak jesteś z Wawy to na 2 - 3 dni mogę Ci pożyczyć mojego wzmaka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kup wydajny , mocny a przede wszystkim sprawny wzmacniacz i "bedziesz Pan zadowolony"

a w ramach czsu wolnego pomiędzy przeglądaniem poszczególnych ofert polecam poczytać to

i zapewniam że pisały to poważne i osłuchane osoby

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"... w kawiarniany gwar jak tornado jazz się wdarł, i ja też .... chciałem grać ... "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cyrus One? Masz na myśli to?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Nad c326bee jest poza moim zasięgiem budżetowym raczej. Czy c315/316 jest dużo gorszy?

 

Co do marantza pm 68/78/7000/8000 to z tego co czytałem niezbędny jest tuning żeby grał przyzwoicie. Czy warto kupować go po to żeby go przerabiać?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspomniane Marantze to mocne maszyny, ale moim zdaniem trochę przereklamowane i faktycznie wiele osób je późnej tuninguje. Seryjne grają dość sucho, płasko i mułowato, z przejaskrawioną górą.

Miałem PM66ki i nie sprawdził się z Tannoyami. Słuchałem później porównanie PM7200 vs. Arcam alfa 5 i Arcam grał żywiej i melodyjniej. W efekcie teraz u mnie w drugim, nabiurkowym systemie grają Tannoye M1 podpięte pod Arcama One. Ale podpinałem go też kiedyś pod podłogowe M3 i też było dobrze. Mimo że ten podstawowy Arcam ma tylko 2x35W, to jest wystarczająco wydajny prądowo, nie ma niedostatków na basie i średnicy, a góra jest dynamiczna i przejrzysta. Wyższe modele graja tylko lepiej.

Arcam alfa 7, a nawet 8, z pilotem, mieszczą się w twoim budżecie (ok 800 zł), jeszcze starczy na kable głośnikowe albo interkonekt, jeśli będziesz chciał póżniej "doszlifować" brzmienie.

Co do NAD 315/316 nie wypowiem się, bo niestety nie słyszałem tych modeli.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem o prawdziwym One (starym). Ten jest drugi One .

ii

a jeszcze wcześniej oznaczony jako Mission nie docenione u nas świetny muzykalnie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby jeszcze utrudnić ponawiam moją sugestię co do "niezbędności" pilota w/w cyrus/mission chyba takowego nie posiada

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 14

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.