Skocz do zawartości
IGNORED

Wzmacniacz i kolumny do 20k


Bourne

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

 

Co polecacie do pokoju na poddaszu ze skosami - jakieś 23 metry po podłodze? Pokój wyłącznie do odsłuchu. Słucham jazzu, ale zakochałem się też w albumie Gilmoura "Live at Pompei". Także dosyć szeroko.

 

Chciałbym kupić wzmacniacz i kolumny (źródło na razie zostawiam obecne i nie bierzmy go pod uwagę).

 

Z góry dziękuję za porady!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dosyć nieortodoksyjne co powiem, ale ja bym kupił KEF LS50 Wireless z dobrym subem, na przykład REL.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio widziałem w sprzedaży Akkusy V3 diy. Pogoogluj, może jeszcze są. Coś koło 5 czy 6kzł człowiek chciał. Bardzo przyjemne granie. I zostaje ci spora kasa na jakiś piecyk.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Biorąc pod uwagę Twoje preferencje, zwróciłbym uwagę na hybrydę lampową Vincent SV-237MK (https://www.q21.pl/vincet-sv-237mk.html), którą połączyłbym z kolumnami Apertura Armonia (https://www.q21.pl/apertura-armonia.html). To bardzo dobry zestaw, który w Twoich gatunkach muzycznych powinien w pełni usatysfakcjonować.

Spójrz także na kolumny Klipsch serii Heritage - jeśli nie zależy Ci na dużej ilości basu, dobrą opcją może być Heresy III (https://www.q21.pl/klipsch-heresy-iii.html), natomiast opcją bezkompromisową jest Forte III (https://www.q21.pl/klipsch-forte-iii.html). Warto także posłuchać dwie brytyjskie konstrukcje, wywodzące się z rynku studyjnego - Herbeth (https://www.q21.pl/manufacturer/harbeth) oraz ATC (https://www.q21.pl/manufacturer/atc).

 

To tylko przykłady ciekawych brzmieniowo rozwiązań. Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania. Poza wymienionymi powyżej konstrukcjami, w naszym salonie znajdziesz wiele bardzo ciekawych urządzeń o kolumn.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odsłuchaj też Studio 16Hz Minas Anor IV lub Arcada 2,5 + Cayin A-70T mk2. To sprawdzone dobre połączenie. Dla porównania np. Dynaudio Focus 260. Dynki często są łączone z elektroniką Octave lub szybki mocny tranzystor.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zaproponuje rodzime kolumny od Impuls Audio oraz wzmacniacz od Haiku Audio np. SOL2.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne pytanie. A dotychczas nie miałeś żadnego sprzętu? Jeśli nie, lepiej zacząć od mniejszego pułapu cenowego - będzie więcej zabawy na potem w zmiany i ulepszenia.

A jeśli miałeś/masz to co?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, do Jazzu Impuls Audio Lagune może się spodobać - to kolumny grające piękną barwą, na których doskonale brzmią instrumenty, przy mocniejszym graniu może być trochę za płytko na basie.

Z Haiku to można spróbować lampowego Wiliamsona, ale jeśli ma być i rock (ale nie nader hard) to Sol II też zrobi super robotę dzięki świetnej mikrodynamice i uroku w graniu.

 

Sol II kapitalnie zgrywa się też z Audio Academy Rhea.

Vincent jest całkiem fajny do jazzu, ale za bardzo zmulony i rozwlekły na basie, jak trzeba zagrac szybciej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dosyć nieortodoksyjne co powiem, ale ja bym kupił KEF LS50 Wireless z dobrym subem, na przykład REL.

 

Słuchałem tego w wersji z kablem, coś tam słychać, ale raczej niezbyt wiele :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytam ....kolega ma podłoge drewnianą tzn

Legary czy beton .?

Bardzo ważne aby określić.

 

Beton, na tym podłoga drewniana i spory gruby dywan między głośnikami a fotelem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie Sugden i może Spendory, może Xaviany.

Haiku przy Sugdenie to mizerotka - imho Sugden (przed odsłuchem LAR i Sonneteera) to wyraźny nr 1 do 10k

 

Do Sol II musisz mieć zupełnie inne kolumny niż do Sugdena i to kompletnie inne granie, natomiast faktem jest, że do Jazzu da się znaleźć lepsze rozwiązania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość numik

(Konto usunięte)

Do Sol II musisz mieć zupełnie inne kolumny niż do Sugdena i to kompletnie inne granie, natomiast faktem jest, że do Jazzu da się znaleźć lepsze rozwiązania.

 

i to wg mnie jest wada SOL2, on tylko zarządza basem, który musi być w kolumnach, sam w sobie go "nie ma", nie moja filozofia tworzenia systemu raczej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i to wg mnie jest wada SOL2, on tylko zarządza basem, który musi być w kolumnach, sam w sobie go "nie ma", nie moja filozofia tworzenia systemu raczej

 

To co w jednym systemie jest wadą w innym jest zaletą, a filozofie są różne.Mając Sol II w swoich 20mkw mogłem grać nawet na YB Zephyrze - dużej, 3 drożnej kolumnie z chyba 24 na basie i ten bas nie przytłaczał i był ładnie trzymany w ryzach. Ja w graniu lubię mieć precyzję na basie kosztem jego ilości zamiast dociążony bas... a co za tym idzie i bardziej rozwleczony :) Słyszałem Sol II w kilku konfiguracjach i o ile w kilku zagrał nieprzekonująco i słabo (Harbeth 30.1, czy 7) , o tyle w kilku powodował opad szczęki - choćby z Arvilem Wiggartu, z którym dał taki fun na dole, że nie mogłem się nadziwić. No i jest to piec, który fantastycznie sprawdza się właśnie w typowych 20mkw pomieszczeniach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również popieram odsłuch Heresy III od Klipscha. Kolumny o tyle fajne, że nie reagowały drastycznie na bliskość mebli i ścian i świetne do wspomnianego gatunku. Do tego właśnie jakaś lampa, może Unison S6 - widziałem używkę na gwarancji, z końca 2016 poniżej 10 tys. zł. Zresztą myślę, że nawet nowe wzmacniacz + kolumny może udać się upchnąć w budżecie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak zaadoptowałeś akustycznie to pomieszczenie?

Weź od nas na wypożyczenie Studio 16 HZ z Cayinem A55TP i sprawdź.

Będziesz miał świetne źródło odniesienia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnią rzeczą do jakiej bym się przyczepił przy SOL 2 są niskie tony, świetnie różnicowane, bardzo dobra kontrola, jest i wypełnienie i zaznaczony kontur, nie ma żadnych górek i wycofania w całym zakresie niskich tonów, jest w idealnej ilości do reszty pasma. No ale nikogo nie będę przekonywał do swojej racji, trzeba wypożyczyć, posłuchać u siebie i wtedy możemy wymienić się wrażeniami co zagrało a co nie zagrało itd. Na pewno, gdy szukamy wzmaka w cenie do 10 kzł. sprawdzenie u siebie Haiku Audio Sol 2 uważam za obowiązkowe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja polecam cierpliwie poszukać używanych Diapason Adamantes (około 12k) i do tego fajna lampka. Ewentualnie JMR Euterpe( nowe w cenie około 10k) które brzmią świetnie i do tego za drugą dyszkę dobrać lampkę (np. Cayin ) i DAC i masz kolego zestaw na lata. Słuchałem tych konfiguracji i brzmią pięknie :) Za taką kasę już jest co kupić. Polecam rozmowę raz z p. Grzegorzem ze Studio 16 Hertz oraz polecam szczerze rozmowę z chłopakami z salonu Audio Connect z Bydgoszczy. Mi pokazali, otworzyli oczy i uszy obaj wymienieni i jestem bardzo zadowolony. Do tego można dodać YB Audio i ich kolumny Zephyr (7500 zł) które brzmią naprawdę fajnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Cayin a88T MK I, Diapason Adamantes III, Questyle CMA 600i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, dziekuje za dotychczasiwe wskazowki. Wezme je pod uwage, natomiast sytuacja troche ulegla zmianie. W dobrej cenie moge kupic uzywki Dynki S 5.4 do tego dobralibysmy jakis piecyk. Tylko czy to nie za duze dziala na te moje 23-25 metrow (z tym ze poddasze ze skosami)?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, dziekuje za dotychczasiwe wskazowki. Wezme je pod uwage, natomiast sytuacja troche ulegla zmianie. W dobrej cenie moge kupic uzywki Dynki S 5.4 do tego dobralibysmy jakis piecyk. Tylko czy to nie za duze dziala na te moje 23-25 metrow (z tym ze poddasze ze skosami)?

Dynek wprawdzie nie słuchałem, ale chyba nie są to najlepsze kolumny pod... Jazz?

Nie wolałbyś wziąć Tannoy Gold Monitor 12? Kapitalna dynamika i barwa instrumetów. Do wzięcia za ok 7k i zostaje duzy zapas na piec!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sluchalem Dynek S 3.4 i zarowno Coltrane jak i Gilmour brzmial baaardzo zadowalajaco. Nie chcialbym sie fixowac wylacznie na Jazz’ie. Dobra gitara tez mbie kreci.

 

Tylko czy te dynki s 5.4 nie za duze??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz o pomieszczeniu pod skosami - 23 m2 po podłodze a rozważasz wstawienie tam kolumn, które z dobrym piecem rozniosą standardowe 23 m2 i więcej. No chyba, że te skosy to ściana kolankowa 1,8 m a kalenica na wysokości 3 m, to ok :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej posłuchać tych dynek u siebie, nikt ci nie powie czy za duże czy nie...wszystko zależy jak ci siądą w pomieszczeniu. jak nie ma szans odsłuchać to ja bym się nie pchał się w takie rozwiązanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Cayin a88T MK I, Diapason Adamantes III, Questyle CMA 600i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstawiłem kiedyś na próbę dobre kolumny Elac na poddasze ze skosami i to była tragedia. Coś bardzo złego zaczęło się dziać z basem. Czym prędzej zniosłem je z powrotem na dół. Dlatego zalecałbym wypożyczenie i odsłuch kolumn przed zakupem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, dziekuje za dotychczasiwe wskazowki. Wezme je pod uwage, natomiast sytuacja troche ulegla zmianie. W dobrej cenie moge kupic uzywki Dynki S 5.4 do tego dobralibysmy jakis piecyk. Tylko czy to nie za duze dziala na te moje 23-25 metrow (z tym ze poddasze ze skosami)?

 

Dobre :) :). To bardzo dobre paczki, ale nie do tego pomieszczenia. gdyby Bourn sie na nie skusił, to nie wiem gdzie bym jest w tym pokoju ze skosami postawił. Pewnie w centralnej części :). Przecież to są wielkie kolumny. Co innego 3.4 LE. Te będą na styk. Taki urok porad porad internetowych. Koledze radzę tez uważać na wszelkiego rodzaju naganiaczy na nieznany sprzęt.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 22

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.