Skocz do zawartości
IGNORED

Odtwarzacz do Spotify


pawel7318

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

 

chwile szukalem az w koncu zdecydowalem sie zalozyc watek blizniaczy do Odtwarzacz do Tidala, radio internetowe etc..

Tym razem priorytet to Spotify (powod to cena planu rodzinnego).

 

Kolekcja plyt poszla w odstawke, kolejnej analogowej tez raczej chcialbym uniknac. Dostep do serwisu i czlowiek staje sie posiadaczem polowy muzyki swiate. Niby tak prosto, wygodnie i bez zajmowania miejsca na wlasna kolekcje.

W teorii... bo u mnie w praktyce oznacza to, musze ustawic obok sprzetu laptopa, podlaczyc go po HDMI, czasem jeszcze podlaczyc do niego zasilacz, uruchomic go i wlaczyc Spotify. Czasem jeszcze do tego odpalam apke na tel.

Jednym slowem - meka.

 

Chodzi o to, zeby jednym przyciskiem "ON" mozna bylo przejsc szybko do tego ostatniego kroku (do tego moglbym na stale do sciany przytwierdzic tablet ze Spotify) ale opcja "ON" + "Play" tez bylaby fajne (odtwarzanie co tam bylo ostatnio ustawione).

 

Z gory dziekuje za pomoc i propozycje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytalem opis na tej stronie i tak, to jest to ! ... chyba :)

Pytanie pojawia sie o jakos sygnalu z takiego pudeleczka (mam jakas awersje po tym jak podlaczylem raz tel takim kabelkiem do ampli i byla straszna bieda)

I tu moze rozwiazaniem jest chromecast 2, podlaczany po HDMI (?).

 

Ciekawy watek w sprawie jakosci po HDMI tego urzadzenia tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu moze rozwiazaniem jest chromecast 2, podlaczany po HDMI (?).

 

Nie mam pojęcia jak ten telewizyjny sprawdza się w zastosowaniach audio, bo korzystałem tylko z chromecasta audio.

Przede wszystkim do tej pory widziałem chyba tylko jednego DACa z wejście HDMI, więc to była mocna przesłanka, żeby chromecasta 2 nie używać ;)

 

Jakość jest taka, jaka jest przy transmisji cyfrowej - zawsze taka sama. Nausznie testowałem chromecast vs CD na CDku audiolaba do którego dzięki wejściom optycznym można było podłączyć chromecasta. Reszta toru sugden i kolumny chario, więc jak dla mnie to bardzo konkretny zestaw - i żadnych różnic nie dało się stwierdzić.

 

Aha, teraz mi dopiero do głowy przyszło o ci ci może chodzić z tym kabelkiem. Chodzi ci o to, że podłączałeś telefon kabelkiem analogowym jack i była bieda? Chromecast w złączu jack ma wyjście optyczne, więc sygnał z chromecasta może lecieć cyfrowo po optyku - całkowicie bezstratnie. To jest jego najważniejsza funkcja, a w zasadzie większość materiałów marketingowych w ogóle o niej nie informuje.

 

Gdzieś tam za to widziałem jakieś pomiary, że przy plikach wyższej rozdzielczości chromecast audio już sobie nie radzi idealnie, ale kompletnie nie wnikałem, bo pliki HiRes to i tak ściema i nie używam ;)

For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj. Chromecast 2 się nie nadaje bo ma tylko wyjście hdmi.. no chyba że masz taki wzmacniacz z wej. HDMI.

 

Co do Chromecast Audio to największa jego zaleta to wygoda sterowania i możliwość samodzielnego grania.. no i miniaturowe wymiary. Szybkość startu nie powala na kolana ale te 1-2 minuty to nie problem.

 

Musisz pamiętać że on musi mieć dostęp do WiFi i to mocnego w miarę sygnału.. o tym że Router też powinien być dobry nie wspomnę.

 

Ja mam Chromecast Audio 2 rok i jakość wyjścia cyfrowego jest ok.. analogowo też nie jest źle.. tzn znacznie lepiej od telefonu.

 

To co mnie denerwuje to stabilność jego pracy.. ale kolega ma też i u niego nie zrywa połączenia. To co wydaje mi się ma największy wpływ to jakość WiFi.

 

 

Jak masz 200 zł to nie znajdziesz nic lepszego w tej cenie do tego nawet używanego. Poza Spotify możesz słuchać wszystkiego z telefonu z BubbleUpnp.. łącznie z Xiaa Live radio internetowe, oraz muzyki z karty SD.

 

 

Opcją może być Malinka ze sterowaniem z telefonu ale tutaj 400 i troche konfiguracji jednak.. ale może warto.

Z tym że ja próbowałem odpalić Daphila i działał ok.. z tym że lubił przestać działać .. znikała zakładka z Tidalem. Pomagała reinstalacja od zera co trwa 30 minut z konfiguracją...

Może to naprawili już.

 

Więc jak ma być prosto i tanio to Chromecast.

 

PS. Na laptopie możesz zainstalować foobara + wtyczka foo_dlna i grać cyfrowo z telefonu przez BubbleUpnp.. ale nie wiem czy wspiera Spotify.

 

Wiem że jak na laptopie włączysz Spotify to możesz sterować z telefonu...

 

Ile ten lapek startuje? U mnie szybciej od Chromecasta.. bardziej mi przeszkadza hałas wiatraczków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje wszystkim za uwagi - masa cennych informacji.

 

Aha, teraz mi dopiero do głowy przyszło o ci ci może chodzić z tym kabelkiem. Chodzi ci o to, że podłączałeś telefon kabelkiem analogowym jack i była bieda?

 

Dokladnie tak :)

 

Chromecast w złączu jack ma wyjście optyczne, więc sygnał z chromecasta może lecieć cyfrowo po optyku - całkowicie bezstratnie. To jest jego najważniejsza funkcja, a w zasadzie większość materiałów marketingowych w ogóle o niej nie informuje.

 

Szok... szczegolnie, ze juz zamowilem tego HDMI. Poszukalem i sa rzeczywiscie kabelki do tego na stronie producenta. Nic to... miejmy nadzieje, ze po HDMI tez bedzie ok - a podlaczone bedzie to do Ampli (tak jak do tej pory podlaczalem lapka czyli tez po hdmi).

 

Ile ten lapek startuje? U mnie szybciej od Chromecasta.. bardziej mi przeszkadza hałas wiatraczków.

 

Sam start lapka to niby szybko bo to nowy sprzet i nawet wypasiony... ale to jest tak, ze startuje system, potem kazdy ma swoj profil wiec trzeba jakis wybrac, potem startuje Spotify i z jakis wzgledow to nawet zchodzi z tym z kilka(nascie) sekund co jak sie czlowiek na to gapi i czeka to jest dosc denerwujace. Tyle, ze wczesniej tego lapka trzeba tam ustawic, podlaczyc kabel, czasem znalezc i podlaczyc zasilacz. Jesli nawet Chromecast startuje pare minut ale moge sobie go wlaczyc i zajac sie w miedzy czasie chocby robieniem herbaty to juz lepiej. Inne opcja to nie wylaczac go wcale - o ile sie tak da, a nie ze po kazdym parowaniu trzeba na niego czekac te pare minut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój chromecast działa elegancko - raz konfigurujesz i po zawodach. Leży sobie za DACem tak, że go nawet nie widać. Jak chcę odpalić muzyczkę, to to zajmuje tyle ile wyciągnięcie telefonu i odpalenie aplikacji - jeszcze ze 3 sekundy trwa zanim chromecast odbierze sygnał.

For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W koncu znalazlem chwile i odpalilem chromecast'a. Super przyjemny proces konfiguracji (nawet nie trzeba wprowadzac hasla do wifi bo tel. mu je przekazuje) no i dziala. Kolejny etap to jakis niedrogi tablet na sciane, ktory bedzie robil za player. Dziekuje wszystkim za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.