Skocz do zawartości
IGNORED

B&W 685 s2 czy Dali Zensor 3


damianmielec

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, szukam do pokoju 16m2 małego zestawu stereo, do wyboru mam B&W 685 s2 z wieżą Yamaha PianoCraft MCR-N670 lub Dali Zensor 3 z Marantz MCR-611. Cena jaką mogę dać to 3500, max 4000zł, co sądzicie o tych zestawach?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obydwa modele elektroniki oferują podobne wyposażenie, może drobny plus brzmieniowo dla Yamaha. Natomiast do elektroniki Yamaha bardziej zaproponowałbym kolumny o bardziej ciepłym, plastycznym i wypełnionym brzmieniu. Dobrą opcją będzie Dali Zensor 3 (https://www.q21.pl/dali-zensor-3.html), Indiana Line Tesi 260 (https://www.q21.pl/indiana-line-tesi-260.html) czy Wharfedale Diamond 11.2 (https://www.q21.pl/wharfedale-diamond-11-2.html). Natomiast do Marantz rzeczywiście pasuje Dali Zensor 3 (https://www.q21.pl/marantz-mcr611-dali-zensor-3.html), chociaż alternatywnie warto także pomyśleć o Monitor Audio Bronze 2 (https://www.q21.pl/monitor-audio-bronze-2.html),

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz specjalnej oferty cenowej dla forumowicza oczywiście służę pomocą. Zapraszam do zapoznania się także z naszymi zestawami promocyjnymi (https://www.q21.pl/category/zestawy-stereo-z-kolumnami). Ciekawą opcja są także pakiety na elektronice Pioneer XC-HM86D (https://www.q21.pl/product/search?query=Xc-hm86d) ze szczególnym naciskiem na zestaw oparty na bazie kolumn Monitor Audui Silver 2.

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Dali Zensor 3 ale z Yamaha R-N602, bardzo udane połączenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Z audio jest jak z chlebem, jeden lubi słodki a drugi kwaśny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś podobnego Marantza mcr-502, grał z B&W 685. Udane połączenie ciepłej elektroniki z detalicznymi kolumnami. Jeśli zdecydujesz się na tę Yamahę, to tak jak sugerowali powyżej, połącz ją z ciepłymi kolumnami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z3 to swietna srednica i delikatna ale bardzo przyjemna gora, w cenie do 2 kzl. chyba nie ma nic grajacego lepszym srodkiem, az chcialbym je teraz posluchac vs excite x14 bo cos z pamieci mi mowi, ze w wokalizie dynie by z Z3 polegly...A jak zerknac na ceny obu to mozna sie chwile zastanowic... ze cena nie gra? Hah

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość numik

(Konto usunięte)

Dali są uniwresalniejsze, gdyby nie lekko poluzowany bas nie pozbywałbym się swoich Z5 w ogóle - świetna seria, a w relacji cena/jakość bestbuy wśród zagranicznych marek, pewnie tylko AA Phoebe z naszych konkuruje

 

B&W da ci granie trochę ostre, detaliczne, jak teraz z czymś się zgra po zmianie może być koszmar, a Zensorki dalej będą ok imho

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość numik

(Konto usunięte)

Witam, szukam do pokoju 16m2 małego zestawu stereo, do wyboru mam B&W 685 s2 z wieżą Yamaha PianoCraft MCR-N670 lub Dali Zensor 3 z Marantz MCR-611. Cena jaką mogę dać to 3500, max 4000zł, co sądzicie o tych zestawach?

posłuchaj też Phonarów, Kef, , Studio 16hertz, Audiosolutions i Xavianów, pewnie jakieś monitorki znajdziesz w tym budżecie - nie siedzę w temacie. Jeśli WiggArt robi monitorki w tym budżecie, też warto.

 

Inna opcja, starsze Paradigmy Studio. Dają świetną energię i wypełnienie jak na monitory, można je bardzo fajnie yłożyć wzmacniaczem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dali są uniwresalniejsze, gdyby nie lekko poluzowany bas nie pozbywałbym się swoich Z5 w ogóle - świetna seria, a w relacji cena/jakość bestbuy wśród zagranicznych marek, pewnie tylko AA Phoebe z naszych konkuruje

 

B&W da ci granie trochę ostre, detaliczne, jak teraz z czymś się zgra po zmianie może być koszmar, a Zensorki dalej będą ok imho

 

 

Zgadza się, z tej dwójki Dali są bardziej uniwersalne. U mnie po zmianie elektroniki, bowersy z czasem zostały zastąpione cieplejszymi Celestionami i Tannoyami

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Yamahy MCR-n670 zdecydowanie Zensor 3, to podobna półka. Miałem takie połączenie i się sprawdzało znakomicie. Próba podłączenia do tej yamahy canto one new, dm2/7, s-520 owocowała niekoniecznie lepszym brzmieniem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wyżej polecam dali zensor 3.

Ciepłe brzmienie, barwna przyjemna średnica, szczegółowa ale nie ostra góra. Może lekko poluzowany bas ale to usłyszysz porównując z czymś innym/lepszym. Potrafi też zejść dość nisko. Ogólnie bardzo miły w odbiorze przekaz.

Alternatywą może być kef q350 ale dla mnie było już za bardzo ociężale.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanie dla posiadaczy zensor 3, czy nie będzie im przeszkadzało ustawienie tuż przy tylnej ścianie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to powodować podbicie basu choć ja mam dość blisko tylnej ściany i jest dobrze. Przy głośniejszym słuchaniu i podbitych realizacjach może przydudnić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie Dali zensor 3 gra z Yamaha mcr-n 560 w kuchni :) mimo ze głośniki blisko ściany to jestem z nich bardzo zadowolony. Miałem kilka modeli rożnych firm i te zdecydowanie najbardziej przypadły mi do moich preferencji brzmieniowych. Oczywiście najlepiej posłuchać samemu :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, szukam do pokoju 16m2 małego zestawu stereo, do wyboru mam B&W 685 s2 z wieżą Yamaha PianoCraft MCR-N670 lub Dali Zensor 3 z Marantz MCR-611. Cena jaką mogę dać to 3500, max 4000zł, co sądzicie o tych zestawach?

Ani jedne ani drugie.

Wybrałeś gotowe systemy od dystrybutora które nie do końća pasują do siebie.

Trzeba się rozejżeć i złożyć zestawik samemu. Później napisać do jednego drugiego salonu i będziesz miał cenę podobną a granie lepsze.

Zensor i MCR to granie nieco nudne, relaksacyjne.

Z kolei Bowersy z Yamaha to granie na przekór pierwszemu. Nie da Ci odpocząć i się zrelaksować.

A gdyby tak połączyć?

Yamaha + Elac B6,

Pioneer SXN30 + Studio 16 HZ Canto Grand

Pioneer SXN30 + Dali Opticon 2

Yamaha RN602 + Magnat Quantum 753

.....

Mnóstwo lepszych zestawów

Piotrek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zapraszam na odsłuch. Posłuchaj elektroniki YAMAHA z kolumnami B&W 685 S2. Może się okazać,że bardzo się Tobie takie zestawienie spodoba.

Koledzy polecają różne opcje a u nas dziwnym trafem najczęściej po odsłuchu klienci wybierają właśnie detaliczne dynamiczne brzmienie B&W 685 S2 z Yamahą.

https://www.tophifi.pl/systemy-mini-101/systemy-mini/yamaha-pianocraft-mcr-n670-bw-685s2.html

Zapraszamy

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo takie brzmienie jest efektowne i robi wrażenie przy odsłuchu. A później ból głowy itp dolegliwości.

Najlepiej idź i sam posłuchaj kilku konfiguracji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też bym się opierał przed tymi kompletami, wybierając choćby IL Nota 260 czy JBL Arena 130.

Ale może kompletu z nimi nie ma :-((

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Nota 260 jak najbardziej zestawik możemy zrobić w niezłej cenie.

https://www.tophifi.pl/systemy-mini-101/systemy-mini/yamaha-musiccast-pianocraft-mcr-n670-nota-260.html

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.