Skocz do zawartości
IGNORED

Klipsch R-28F czy RP-260F?


Adiii

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Co wybrać? Z racji budżetu, po mocnym jego naciągnięciu, mogę zainwestować w RP-260F. Ale pytanko czy starczy basu? Stąd pomysł, że może R-28F mają 20cm i wg. opisu są mocniejsze i głośniejsze. Taki był z resztą pierwotny plan.

Wiem, ze RP to inna liga. Zauważyłem, że są zbudowane z lepszych elementów, są 6 cm niższe od R28, ale skrzynię mają głębszą od 28 stąd nadzieja, że może ta moc basu będzie na podobnym poziomie. No ich wygląd... nie ma co porównywać ;)

Kino raczej w 5.0 na razie zostanie, więc dlatego zależy mi tak na tym basie. Solon 35m2, ale z boku otwarta kuchnia i klatka schodowa, razem będzie ponad 50m2.

Czy RP-260F dadzą radę? Odległość od głośników do ucha słuchacza 5m.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seria Reference Premiere jest znacznie lepsza brzmieniowo. Przy bezpośrednim porównaniu różnica jest ogromna, znacznie lepsze dociążenie, środek pasma, bardziej dokładna góra, lepszy bas. Zdecydowanie namawiam na Rp-260F (https://www.q21.pl/klipsch-rp-260f.html), to naprawdę inna liga, klasa dźwięku. Bez problemu RP-260F nagłośnią dobrze Twój salon, to niesamowicie wydajne i silne kolumny.

Zresztą zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, w przypadku pytań oraz specjalnej oferty cenowej dla forumowicza oczywiście służę pomocą.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak. Odpowiedź bardzo pobieżna

Bo z czym?

Samo stwierdzenie że R260F jest lepszą klasą jest oczywiście do tego nie potrzebujesz pytania.

Ale uwaga. R28F wymaga innego wzmacniacza lub i amplitunera.

20cm membrany znacznie trudniej ruszyć od tych 16cm. Z czym 16 cm membrany nagłośnią 50 m?

Podesłać Ci jedne i drugie na odsłuch?

Piotrek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.