Skocz do zawartości
IGNORED

Sąsiedzi w sypialni, czyli wyciszenie dźwięków z zewnątrz - HEŁP


metalofczyca

Rekomendowane odpowiedzi

Kochani Audiofile - jesteście moją ostatnią szansą!

W zeszłym roku stałam się pełnoprawnym dorosłym i jako kredytobiorca wprowadziłam się do wymarzonego "EM". Problem w tym, że ścianę sypialni - tę od wezgłowia łóżka (a jakżeby inaczej) - dzielę z łazienką sąsiadów. Nie powiem, gdybym była ciekawską sąsiadką typu "radio wolna Europa", która pragnie przyswajać wszelkie informacje o sąsiadach - byłaby to może niezła gratka. Niestety jakoś słabo cieszy mnie stan wiedzy o częstotliwości brania prysznica i ewentualnych zaparciach sąsiadów ;) Czy mogę coś zrobić? Dodam jeszcze, że prostopadle do nieszczęsnej ściany jest zabudowana szafa z lewej, a z prawej okno, więc pole manewru jest ograniczone :(

Czy ktoś? Coś?

Hełp!

P.S. Jeśli w złym temacie - prośba o przesunięcie na właściwy topik zamiast bana :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rok dopiero się zaczął, a już mamy wątek roku :). Spróbuj wysłać do nich pismo, żeby przestali "emitować" ponad dozwoloną miarę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rok dopiero się zaczął, a już mamy wątek roku :). Spróbuj wysłać do nich pismo, żeby przestali "emitować" ponad dozwoloną miarę.

 

Nie powiem, czasem mnie kusi, żeby np. krzyknąć "nie zapomnij umyć rąk i spuścić wody!" albo "dwójeczka w minutę i dwanaście sekund! Nowy rekord!"... ale to broń obusieczna. Zdaje się, że oni też mogą prowadzić ranking naszych "rekordów" albo wystosować pismo o bardziej subtelne dowody miłości ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Materiały są różne począwszy od wełny a kończąc na kafoniku :)

 

 

 

 

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

-=SLAYER RUL3Z =-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za zainteresowanie <3

Dajecie nadzieję :))

 

Mogę jeszcze trochę pomarudzić i dopytać?

 

Może gruby korek ?

...

Chodzi mi o taki na ścianę ;)

 

Pomoże? Jak gruby musiałby być?

[Cały czas mówimy o takim na ścianę ;)]

Sam korek superglutem na ścianę czy to wymaga jakiegoś stelaża/podłoża? Bo chciałabym móc dalej korzystać z szafy - mam 1-2 cm zapasu tylko ;)

 

Materiały są różne począwszy od wełny a kończąc na kafoniku :)

 

Jakie materiały pomogą, a jednocześnie po montażu nie zajmą więcej niż 1-2 cm grubości? - inaczej wlezie mi na szafę :/

 

Thx

 

Może gruby korek ?

...

Chodzi mi o taki na scianę ;)

 

Taki byłby spoko?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

A może macie jakieś konkretne sklepy albo konkretne produkty do polecenia? Z góry dzięki - w imieniu swoim i sąsiadów pewnie też - mają w końcu nieletnie dzieci, z czego co najmniej jedno, któremu może być jeszcze ciężko wytłumaczyć niektóre dźwięki z sypialni ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak gruby musiałby być?

[Cały czas mówimy o takim na ścianę ;)]

Sam korek superglutem na ścianę czy to wymaga jakiegoś stelaża/podłoża?

 

Znalazłem takie coś:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

w opisie aukcji można znaleźć między innymi:

- pochłania od 30 do 70% dźwięków o częstotliwości 400-4000 Hz

- dobre właściwości rozpraszania i tłumienia dźwięków

 

Wiem, że to marketingowy bełkot ale 1cm korka jest chyba jednym z lepszych rozwiązań, zlikwiduje też ewentualny pogłos w sypialni ;-).

Ja kupuję akurat inny ( w roli , 4 mm ) ale będę sprawdzał czy da się go malować - dam znać.

Na te płyty można jeszcze jakąś płytę akustyczną (

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ) ale to już się robią spore koszty i nie wiem jak to potem zamaskować żeby było estetycznie.

 

Do korka jest specjalny klej (

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) )

 

Pozdrawiam

 

PS. Nie jestem producentem ani sprzedawcą korka :) , akurat sam mam potrzeby modyfikacji akustycznych pomieszczenia ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem takie coś:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

w opisie aukcji można znaleźć między innymi:

- pochłania od 30 do 70% dźwięków o częstotliwości 400-4000 Hz

- dobre właściwości rozpraszania i tłumienia dźwięków

 

Wiem, że to marketingowy bełkot ale 1cm korka jest chyba jednym z lepszych rozwiązań, zlikwiduje też ewentualny pogłos w sypialni ;-).

Ja kupuję akurat inny ( w roli , 4 mm ) ale będę sprawdzał czy da się go malować - dam znać.

Na te płyty można jeszcze jakąś płytę akustyczną (

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ) ale to już się robią spore koszty i nie wiem jak to potem zamaskować żeby było estetycznie.

 

Do korka jest specjalny klej (

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) )

 

Pozdrawiam

 

PS. Nie jestem producentem ani sprzedawcą korka :) , akurat sam mam potrzeby modyfikacji akustycznych pomieszczenia ;-)

 

Dzięki wielkie!

 

Korek na ścianie mi nie przeszkadza - nie muszę go maskować;) Mieszkanie ponoć z leksza loftowe mi wyszło (tak się ostatnio dowiedziałam z internetów - a ja tylko meble na nóżkach kupiłam, żeby mi mop automatyczny wlazł ;) ) - będę wszem i wobec ogłaszać, że to dekoracja i że od początku tak to miało wyglądać :D Poza tym podobo naturalne dekoracje w mieszkaniu to teraz nowy trend ;)

 

A takie trochę głupie pytanie, jakby mi się zachciało powiesić jakieś dekoracje na takiej korkowej ścianie (np. ramki na gwoździu albo zdjęcia na pinezkach), to mogę? Czy spierniczę cały efekt (w sensie nie wizualny a akustyczny ;) )?

 

P.S. W związku ze stanem budżetu w tym miesiącu chyba się nie wyrobię, ale postaram się pochwalić efektem, kiedy tylko ogarnę temat :))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakby mi się zachciało powiesić jakieś dekoracje na takiej korkowej ścianie (np. ramki na gwoździu albo zdjęcia na pinezkach), to mogę? Czy spierniczę cały efekt (w sensie nie wizualny a akustyczny ;) )?

Skoro zależy Ci na wygłuszeniu tego co za ścianą, myślę że ramki, zdjęcia i obrazy mogą tylko poprawić ten efekt. ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korek jest OK. Sam sobie zafundowałem takie coś, gdy po remoncie zmieniłem kanapę na taką z niższym oparciem (działała jako wytłumienie). Po instalacji korka akustyka polepszyła się znacząco a odgłosy zza ściany prawie zniknęły.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie! Jesteście cudowni.

Małżonek mnie podpytuje, czy w razie czego, jeśli będzie za ciemno w pokoju przez ten korek, czy możemy go potem pomalować albo przykryć tapetą bez utraty efektu wygłuszenia (jednak on nie podziela mojego upodobania do naturalnych dodatków w mieszkaniu ;) )? Co o tym sądzicie Panowie?

Pozdrawiam weekendowo :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Moim zdaniem korek nie spełni założonych oczekiwań,zwłaszcza że będzie bezpośrednio przyklejony na ścianę a jego grubość jest za mała.

Jedynym sensownym rozwiązaniem będzie ścianka izolacyjna (nazwa umowna) wykonana odpowiednio.

Materiały to min. płyty z wełny mineralnej(grubość 50,75,100 mm) oraz płyty karton gips typowo 12,5mm (te można malować).

Wadą tego rozwiązania jest to,że zabierze trochę powierzchni pokoju ,w zależności od tego jak grubą wełnę zastosujemy.

Trzeba mieć świadomość,że dźwięki z zewnątrz (tu sąsiad za ścianą) przedostają się przez podłogę oraz inne miejsca w których łączą się ściany.

 

 

Tak mniej więcej to wygląda.Przykład jest pokazany na ściance działowej,żeby mieć wyobrażenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Moim zdaniem korek nie spełni założonych oczekiwań,zwłaszcza że będzie bezpośrednio przyklejony na ścianę a jego grubość jest za mała.

Jedynym sensownym rozwiązaniem będzie ścianka izolacyjna (nazwa umowna) wykonana odpowiednio.

Materiały to min. płyty z wełny mineralnej(grubość 50,75,100 mm) oraz płyty karton gips typowo 12,5mm (te można malować).

Wadą tego rozwiązania jest to,że zabierze trochę powierzchni pokoju ,w zależności od tego jak grubą wełnę zastosujemy.

Trzeba mieć świadomość,że dźwięki z zewnątrz (tu sąsiad za ścianą) przedostają się przez podłogę oraz inne miejsca w których łączą się ściany.

 

 

Tak mniej więcej to wygląda.Przykład jest pokazany na ściance działowej,żeby mieć wyobrażenie.

 

Dzięki! Widziałam wcześniej ten filmik, ale dla takich rozwiązań musiałabym rozebrać szafę i przesuwać otwór okienny, co nie wchodzi w grę, bo raz, to tzw. kukułka, a dwa wspólnota ukręciłaby mi łeb za modyfikacje budynku z zewnątrz :/

Nie liczę na to, że znajdzie się rozwiązanie, które wyciszy pokój tak bardzo, że będę musiała włączać muzykę, żeby zagłuszyć dźwięk mojego pulsu, ale każda realna poprawa mile widziana :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzięki wielkie!

 

Korek na ścianie mi nie przeszkadza - nie muszę go maskować;) Mieszkanie ponoć z leksza loftowe mi wyszło (tak się ostatnio dowiedziałam z internetów - a ja tylko meble na nóżkach kupiłam, żeby mi mop automatyczny wlazł ;) ) - będę wszem i wobec ogłaszać, że to dekoracja i że od początku tak to miało wyglądać :D Poza tym podobo naturalne dekoracje w mieszkaniu to teraz nowy trend ;)

 

A takie trochę głupie pytanie, jakby mi się zachciało powiesić jakieś dekoracje na takiej korkowej ścianie (np. ramki na gwoździu albo zdjęcia na pinezkach), to mogę? Czy spierniczę cały efekt (w sensie nie wizualny a akustyczny ;) )?

 

P.S. W związku ze stanem budżetu w tym miesiącu chyba się nie wyrobię, ale postaram się pochwalić efektem, kiedy tylko ogarnę temat :))

Mam podobny problem i chętnie obejrzę efekt metamorfozy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

De gustibus non est disputandum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo błędnych informacji w odpowiedziach.

Po pierwsze zeby uzyskać efekt musisz wygłuszyc całą ścianę, za szafą też. Inaczej powstanie mostek akustyczny i wszystko będziesz słyszeć przez szafę, która może zadziałać jak pudło rezonansowe.

Druga sprawa na filmiku pokazane sa płyty cementowe faramcel, które są dużo cięższe, bardziej izoluja, sa bardzo wytrzymałe i drogie.

Gotowe płyty do montażu oraz parę innych rozwiązań ma firma sempatap. Poszukaj w googlach. Maja gotowe płyty łączone ze specjalną gąbką które przyklejasz na ścianę

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korek, pianka i inne szmatki służą do wygłuszania pomieszczenia, głównie w zakresie wysokich częstotliwości, by wygłuszyć ścianę trzeba, jak pisali koledzy, masy, w której ugrzęzną fale akustyczne. Oczywiście jest cała masa profesjonalnych ale drogich metod i materiałów. Zrobiłem kilka takich izolacji dla siebie i znajomych, stosunkowo tanim kosztem. Jeśli masz ochotę napisz na priv.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Izolacja nie mylić z absorpcją to nic innego jak masa masa i jeszcze raz masa. Nie kombinuj z korkami, piankami bo to wyrzucanie pieniędzy w błoto w tym przypadku. Daj na ścianę najcięższe co jesteś w stanie dostać w zadowalających ciebie pieniądzach.

 

Jeżeli chodzi o szafę to upewnij się że ścianka która "dotyka" problematycznej ściany jest do niej dobrze zamocowana, albo w ogóle jej nie dotyka.

 

Od siebie dodam tylko że warto pomyśleć o czymś w rodzaju zabudowy jakie często ludzie robią na telewizor(takie wystające na którym wieszają tv) , można ją odsunąć od szafy i okna tak żeby z nimi nie kolidowała i będziesz miała coś w rodzaju podwójnego wezgłowia.

 

Podsumowując szukaj najcięższego materiału na jaki jesteś w stanie sobie pozwolić i daj go tak dużo jak tylko możesz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
zolacja nie mylić z absorpcją to nic innego jak masa masa i jeszcze raz masa.

 

Nie tylko, jeszcze odsprzęgnięcie, absorpcja i tłumienie. Masa z reguły ma największy wpływ, ale nie zawsze wystarczy. Korek, tapety akustyczne nie mają większego wpływu na izolacyjność akustyczną. Prawidłowo wykonaną izolację akustyczną można zobaczyć w moim wątku (link w sygnaturce).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

Rzeczywiście dużo jest błędnych informacji i skrajnych opinii jak można zaizolować akustycznie taką ściankę.

Zajmuję się tym problemem dość długo i trochę wiem. W prawdzie na temat przenikania drgań to można doktorat napisać,

a my tu wszyscy posiadamy tylko jakiś fragment tej ogromnej wiedzy.

Najtrafniejsza jest jak mi się wydaje jest odpowiedź piotra-50202. Konkretna i rzeczowa.

 

Nie jest specjalnym problemem wygłuszyć taką ściankę, tylko najpewniej chcesz to zrobić sama jak najtaniej, jak najłatwiej,

ale efekt powinien być jak najlepszy. No i tu rodzą się sprzeczności.

Przyklejenie korka czy innych pianek może problemu nie rozwiązać bo są to materiały do niwelowania pogłosu,

poprawy akustyki itp, a nie do izolacji drgań ściany.

 

Zróbmy wyobrażeniowy eksperyment.

1.Jeżeli na pozostałych trzech ścianach tylko, przykleiłabyś gruby korek, jakieś pianki piramidki itp, a ścianę

od sasiada z łazienką zostawiła gołą to poczujesz, że iloś informacji z tamtąd się zmniejszyła. A dlaczego, jak jej

wcale nie izolowaliśmy?

2. Jak myslisz ile waży taka ścianka. Otóż waga może wynosić od +/- 50 do 250 kg za m2. Przy 10 m2 mamy wagę

od 500 kg do 2,5 tony. I jeżeli taka masa materiału wpada w drgania przenosząc dźwięki do Twojego pokoju,

to przyklejąc cokolwiek lekkiego też będzie drgało razem ze ścianką i o skutecznej izolacji nie ma mowy.

 

Strzeszczając się.

Należy postawić taką przegrodę, która nie będzie stykała się na sztywno z naszą ścianką, sama nie będzie w padała w drgania a dodatkowo musi jeszcze je pochłaniać.

Ścianki z g-k z wełną na stelażu w jakimś % spełniają te wymagania, ale sztywne mocowanie stelażu do sufitu i podłogi

może powodawać przenikanie boczne. Od bardzo dużej staranności i wiedzy montażysty zależy efekt końcowy.

Najlepszym rozwiązanie są ścianki wielowarstwowe klejone. Jednak ceny zaczynają się do 200,- zł/m2 przy grubości 5 cm.

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robiłem takie wyciszenie ... właśnie łazienki... z pianki T35 5cm grubości + 10mm mdf + tkanina.. praktycznie cała ściana i.... fakt rozmów, śpiewania z łazienki nie słychać.....

nie słychać jak prysznic spadnie do wanny :)... ale szum wody praktycznie bez zmian.

 

Ja bym na Twoim miejscu zrobił właśnie takie wezgłowie na całej ścianie... grubość minimum 5cm.. im gęstsza pianka tym lepiej..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko, jeszcze odsprzęgnięcie, absorpcja i tłumienie

 

Nie wiem co masz na myśli mówiąc absorpcja i tłumienie. Co do odsprzęgania to się zgodzę. Masa jest najprostszym i najtańszym rozwiązaniem. Prawda jest taka że wszelkie powstające ustroje, mają miejsce bytu tylko że względu na problemy konstrukcyjne no a jakoś trzeba klientów zachęcić. Jeżeli stawiał byś np studio od zera, to nie bawiłbyś się w wełny, pianki i inne cuda wianki, tylko postawił dwie grube ściany na osobnych fundamentach i problem z głowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zacznij od tego może: mata dźwiękoizolacyjna Semag FD-1, 34dB dźwiękoizolacyjności. Na blachę daje to efekt podobny do 20cm żelbetu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Najlepiej ich zapytać, ale zakładałbym to przykleić na ścianę i na to k-g lub jeszcze panele a'la wezgłowie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
Nie wiem co masz na myśli mówiąc absorpcja i tłumienie.

Wszystko tutaj (link). Co ciekawe, jedna, dodatkowa płyta GK podnosi izolacyjność przegrody STC o 2-3, a warstwa GreenGlue pomiędzy dwoma płytami GK o ok. 10 (pomiary wg Orfield Laboratories, akredytowane NVLAP).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowna Pani, jeśli to mieszkanie jest nowe to ma Pani do czynienia z wada ukrytą, proszę porównać projekt ze stanem rzeczywistym- technologia wykonania, dylatacje, grubość materiału, sposób montażu, zmiany aranżacyjne u Pani i sąsiada. To kilka rzeczy, w których cos mogło pójść źle i winny musi sie znaleźć najlepiej przed upływem 5 lat wraz z naprawieniem szkody. Oczywiście potrzebuje Pani pomiarów- inspektor budowlany z aparaturą. Wygłuszenie ze strony dewelopera musi nastąpić w przypadku niezachowania norm, to jego obowiązek. Jesli budynek jest starszy i mieszkanie jest z drugiej ręki trzeba zrobić tak jak piszą koledzy porzucający pomysł z korkiem, bo tylko oddzielna ścianka może dobrze wygłuszyć dźwięki - ilość odizolowana zależna od jakości i właściwości izolatora. Pzdr!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem polega właśnie na tym że wszystko zza oceanu opiera się o konstrukcje ich domów i problemy z tym związane. W przypadku naszych murowanych domów wygląda to trochę inaczej, mniej w tym filozofii.

 

 

Walls That Work Best.

" Based on our testing, the best walls for low frequency sound absorption are staggered or double wood stud walls. Both provide a broad range of effective sound absorption "

 

Nawet oni wiedzą że problem polega w lekkich konstrukcjach które rezonują.

 

Co do samego greenglue to trochę robienie wody z mózgu. Sama idea takiej wielowarstwowej ściany jest jak najbardziej poprawna, ale ten sam sam efekt osiągniesz stosując zwykły silkon, który będzie tworzył elastyczną warstwę redukującą rezonanse. Bo sam środek nie stanowi żadnej bariery, to po prostu amortyzator.

 

Należy też wziąć pod uwagę że wartości przez nich podawane są właśnie dla takich lekkich konstrukcji. Gdybyś taką "kanapkę" przykleił do murowanej ściany, zysk byłby znikomy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
Sama idea takiej wielowarstwowej ściany jest jak najbardziej poprawna, ale ten sam sam efekt osiągniesz stosując zwykły silkon,

Nie uzyskasz takiego samego efektu. Podstawowa różnica jest taka, że silikon nie ma takich właściwości tłumiących jak wiskoelastyczny GG, a poza tym, z czasem wysycha i zaczyna przenosić wibracje. A nieumiejętnie zaaplikowany może powodować rezonanse pomiędzy okładzinami. Temat wałkowany wielokrotnie, są na to badania na stronie GG.

 

Gdybyś taką "kanapkę" przykleił do murowanej ściany, zysk byłby znikomy.

Mam dokładnie takie kanapki "przyklejone" do murowanych ścian w swojej salce kinowej, Izolacyjność wzrosła o >15dB, w porównaniu do ściany z betonu komórkowego. W środku poziom szumu tła wynosi NC24 (pomiar niestety ograniczony szumem mikrofonu). Producenci systemów GK również zalecają przedścianki jako sposób na podniesienie izolacyjności ścian murowanych, średni zysk podają >11dB (znajdziesz na stronach Kanuf i Sinat). Nie są to systemy wyłącznie do domów amerykańskich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 34

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.