Skocz do zawartości
IGNORED

Moja chwilowa impresja i jak zawsze pytanie:)


Jakub Pers

Rekomendowane odpowiedzi

Impresja polega na tym że kompletuje zestaw stereo w cenie między 7 a 10k i słucham czytam itd i coraz mniej wiem ale mniejsza z tym. Generalnie chodzi o to że priorytet mam na taka muzykę

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Teraz mam nad 356 z dac po modzie i jeszcze stare kolumny jamoc407 który chce wymienic na cos lepszego, slucham z malinki. Mam dziwne wrażenie słuchając na słuchawkach superlux za ok200zł podłączonych pod zewnętrzną kartę a ona przez usb do kompa że to bardzo dobrze brzmi, to mozlwie ze to brzmi mocno? Czy to moze tak ze kolumny stereo to duzo bardziej skomplikowana sprawa niz uzyskanie ''dobrego efektu'' na sluchawkach? I oczywiscie wciaz jestem otwarty na sugestie kolumn:) pokoj ok20m ale jak mnie rodzina wypierd. to pojde do 10m a lubie w nocy sobie przy dzonie i piwku pofreejazzowac, juz nie moge sie doczekac az ten proces kompletowania pszretu zakoncze i zaczne sluchac...:) pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to moze tak ze kolumny stereo to duzo bardziej skomplikowana sprawa niz uzyskanie ''dobrego efektu'' na sluchawkach?

Tak. Na słuchawkach dużo łatwiej uzyskać wysoką jakość dźwięku. Natomiast efekt stereo jest robiony pod głośniki i na słuchawkach wypada słabo, chyba że stosuje się dodatkowe przetwarzanie. Są też nagrania dedykowane na słuchawki i te dają kapitalne efekty przestrzenne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tak. Na słuchawkach dużo łatwiej uzyskać wysoką jakość dźwięku. Natomiast efekt stereo jest robiony pod głośniki i na słuchawkach wypada słabo, chyba że stosuje się dodatkowe przetwarzanie. Są też nagrania dedykowane na słuchawki i te dają kapitalne efekty przestrzenne.

zatem czy moze warto kupić dobre sluchawy do zestawu ale czy wystarczy je podłączyć pod mojego nada 356 z Dac czy wiąże się to z kolejnymi wydatkami

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po mojemu wystarczy kupić słuchawki do NAD'a. Będzie dużo lepiej.

Dodam jednak, że mając co prawda tylko Philipsy 890 poza piwnicznym basem z nauszników nie

odczuwam żadnego innego dyskomfortu wobec głośników. Tyle, że najlepsze nauszniki

nie są w stanie wymasować przepony ;-)))

Stereo jest tak, jak pisze @popej - bardziej czytelne na głośnikach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po mojemu wystarczy kupić słuchawki do NAD'a. Będzie dużo lepiej.

Dodam jednak, że mając co prawda tylko Philipsy 890 poza piwnicznym basem z nauszników nie

odczuwam żadnego innego dyskomfortu wobec głośników. Tyle, że najlepsze nauszniki

nie są w stanie wymasować przepony ;-)))

Stereo jest tak, jak pisze @popej - bardziej czytelne na głośnikach.g

I optymalnie wpisał się do wejścia słuchawkowego?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie ma różnicy pomiędzy gniazdem w CD i we wzmacniaczu,

ale w każdym systemie może być zupełnie inaczej.

I po to są wzmacniacze słuchawkowe, jak komuś nie wystarczają te fabrycznie wbudowane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.