Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  17 członków

Qobuz Klub
IGNORED

Qobuz klub


Roxi

Rekomendowane odpowiedzi

Zachęcam do wymiany opinii na temat tego serwisu, jego wad i zalet.

Moim zdaniem najlepszy aktualnie serwis streamingowy na rynku.

Serwis nie jest jeszcze oficjalnie dostępny w PL, ale wersja na android jest w języku polskim i jak widzę dostępna są już płyty polskich wykonawców. Może wkrótce będzie w PL.

Konto można założyć logując się przez Facebook. Serwis nie otrzymuje w ten sposób dostępu do naszych kontaktów, ale tylko e-mail.

Płatność kartą lub paypal.

Chwilowo odtwarzam serwis poprzez chromecasta, to nie wykupuje licencji na hires, ale ciekawy jestem na ile gra lepiej.

Serwis wygląda bardzo zachęcająco, na Apple nie ma wersji polskiej i są inne niedociągnięcia interfejsu.

U mnie gra to lepiej niż Tidal, płyty z ECM, ACT, TELARC... nic tylko słuchać :)

Edytowane przez Roxy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem coś u nich kupię ale streaming jest za drogi. I taki będzie dopóki nie wejdą oficjalnie na polski rynek.

Swoją drogą jest jakiś okres próbny, darmowy u nich?

Audirvana która gra mi Tidala ma tez możliwość grania Qobuza. Mógłbym porównać jakość. Na jakość ECM w Tidalu nie narzekam. Płyty, które kupiłem brzmią tak samo z Tidala via Audirvana. Piszę oczywiście o wersjach cyfrowych. Z winylem jest inaczej. ;)

Edytowane przez szaman777
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okres jest próbny 30 dni normalnie. Ceny raczej pozostaną na całą europę takie same. Płacisz za cały rok dwa miesiące gratis są :) Audirvana to na Macu grasz? Porównaj z ciekawości :)

Streaming to też głównie podpowiedzi i to Qobuz jest super :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Na maku.

Z cenami jest różnie. Wszystkie serwisy maja dostosowane ceny do polskich realiów. To i qobuz gdyby chciał oficjalnie wejść to musiałby się dostosować.

 

Już kiedyś próbowałem się tam zapisać, ale nie rozumiem francuskiego i trochę strach kartę podać. Zakup konkretnych plików przez VPN to co innego. Oni mi ciagle maile jakieś wysyłają a ja nic nie rozumiem. To co polecają słucham na Tidalu. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już kiedyś próbowałem się tam zapisać, ale nie rozumiem francuskiego i trochę strach kartę podać. Zakup konkretnych plików przez VPN to co innego. Oni mi ciagle maile jakieś wysyłają a ja nic nie rozumiem. To co polecają słucham na Tidalu. :)

 

Na dole strony masz kraj. Wybierasz GB i NL dostajesz po angielsku :)

Aplikacje desktopowa, mobilna na apple czy android mają inne wersje, bo to wiadomo niezależne aplikacje są. Na Android masz polski interfejs.

W ramach konta można równolegle serwis użytkować z trzech urządzeń mobilnych. Jednak słowem można się dogadać z bratem czy siostrą i obniżyć koszty serwisu :)

Edytowane przez Roxy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakość jakby lepsza z Qobuz niż tidal ale założenie konta do streamingu z polski jest na razie nie realne lub wymaga kombinacji jak za czasów crakowania programów 20 lat temu.

 

Najlepiej byłoby napisać, że nic o tym krakowaniu nie wiem :)

Rejestracja jest prosta jeśli masz konto na FB. Jak nie masz, to zleć to jakiemuś dziecku w rodzinie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co mieszać do tego facebooka?

VPN, serwer we Francji, czyścimy ciastka przed otwarciem strony i zakładamy konto.

Tak właśnie konto założyłem, po francusku z translatorem. Czasem zdarza się, że mają jakieś nagrania, na których mi zależy a nie ma ich gdzie indziej. No i teraz newsletter mi idzie po francusku. Nie wiem nawet jak się z niego wypisać. Mógłbym przetłumaczyć, ale czasem polecają dobre płyty więc niech leci. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roxy jakiś ty tępy jak ludzie to robili to ciebie na świecie nie było więc co ty o tym wiesz , to co w wiki napisali ?

 

Misio, zagalopowałeś się trochę, bo na pewno na świecie byłem, a dwa w tym co napisałem nie było złośliwości. Są osoby które nie uznają FB z zasady. Skąd mam wiedzieć czy do nich nie należysz.

Edytowane przez Roxy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Mam Qobuza Sublime od 8 miesięcy. Jeśli chodzi o wady to poza ceną jest nią chyba pewne przeładowanie aplikacji(zarówno tej na Antka jak i tej na PC) co wpływa na stabilność pracy. Najlepiej sprawdza się granie z plików zapisanych w pamięci transportu ale trzeba uważać żeby się nie wylogować bo wtedy cała zapisana muza znika(zostaje tylko ta zakupiona na własność).

Zalety to wg mnie jakość dźwięku. Czy gram z telefonu/lapka bo BT czy po USB zawsze gra to lepiej od innych portali. Czy jest to warte takiej ceny to inna sprawa. W przypadku Sublime dochodzą do tego dobre ceny na hi-resy. Typowa cena za album to 9-11 euro ale zdarzają się promocje.

Na razie nie wiem czy przedłużę tę przygodę. Będzie to pewnie zależało od tego czy będę miał 9 stówek na zbyciu. W zwykłym miesięcznym abonamencie, bez opcji zakupów, to jednak Tidal albo Deezer będzie rozsądniejszym wyborem.

 

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tidal to można rzec że jest za darmo kupując na alledrogo.

Jaka różnicę wychwytujesz w Tidalu vs Qubuz?

Na telefonie(używam z mini DAC+ słuchawki Grado SR60) można powiedzieć że poziom jest podobny. Tidal był bardziej zagęszczony, lekko ciemniejszy. Ja odbierałem to jako sztuczny efekt, który np. dobrze ma wypaść na telefonie i zwykłych pchełkach. Tidal jest bardziej klarowny lepiej brzmi np. w klasyce. Na pececie apka Qobuza jest dużo lepsza niż Tidala. Ja pierwszy raz słuchałem Tidala jak testowałem Roona i tam było OK. Jak trial na Roona się skończył to przejście na słuchanie z oryginalnej apki Tidala było bolesne, szukałem dalej i trafiłem na Qobuza. Teraz ze względów użytkowych nie słucham już z PC tylko przez BT/aptX tu raczej dramatycznych różnic nie będzie. Choć Tidal w wersji Premium(mam teraz nowego triala z T-Mobile)nadal brzmi ciemniej. Porównywanie jest niemiarodajne bo to mp3 ale ogólne wrażenia mam podobne jak za 1 pierwszym razem. Możliwe, że dla fanów rocka to Tidal brzmi lepiej.

 

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra ale nie rozmawiamy o jakis telefonach i bt tylko o pełno prawnych odtwarzaczach sieciowych lub pc jako transportu.

Tidal jest dla mnie jasniejszy dzwiek jest bardziej ostry łatwo to sprawdzić porównując swoje flac'ki vs tidal z podobymi opiniami spotkalem sie tutaj na forum, dla mnie to właśnie qubuz jest "normalny" a tidal jakby sztucznie wyostrzony. Taka jest moja opinia.

Edytowane przez bl4ck
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra ale nie rozmawiamy o jakis telefonach i bt tylko o pełno prawnych odtwarzaczach sieciowych lub pc jako transportu.

Tidal jest dla mnie jasniejszy dzwiek jest bardziej ostry łatwo to sprawdzić porównując swoje flac'ki vs tidal z podobymi opiniami spotkalem sie tutaj na forum, dla mnie to właśnie qubuz jest "normalny" a tidal jakby sztucznie wyostrzony. Taka jest moja opinia.

Na Roon z użyciem jPlay i Fidelizera praktycznie nie było różnic między Tidalem i własnymi plikami. Co do BT to używam Mass Fidelity Relay jako transportu i dźwięk z LG G6 na Qobuz jest na tym samym poziomie co z apki PC, jeśli nie lepszym. Ciekawą opcją jest Audirvana gdzie można słuchać i Tidala i Qobuza, ale na razie nie ma pilota na Androida. Dźwiękowo jest progres, zarządzenie biblioteką Qobuza też jest wygodniejsze. Dla mnie też Qobuz brzmi naturalniej, ale podtrzymuje swoje wrażenie, że Tidal dodaje trochę masy, że kiepskie pop kawałki brzmiały efektowniej.

 

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam Qobuza Sublime od 8 miesięcy. Jeśli chodzi o wady to poza ceną jest nią chyba pewne przeładowanie aplikacji(zarówno tej na Antka jak i tej na PC) co wpływa na stabilność pracy.

 

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

 

Cześć ,właśnie się chciałem zapytać co z Ta płynnością aplikacji na pc. Bo u mnie wielka porażka , aplikacja ma takie opóżnienia że kompletnie nie da się w jakiś sposób używać .

Mieliście może tak ?

1* YAMAHA as2100/MATRIX mini-i pro2s 2* Sony ta f870es/xa20es/Dynavoice df8/Aim sc808 /UPS Powertecnique pro3000 1800W online, 3* Marantz/pm7200 /cd6000ose/ st7001/Mordaunt Short Avant 916i,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć ,właśnie się chciałem zapytać co z Ta płynnością aplikacji na pc. Bo u mnie wielka porażka , aplikacja ma takie opóżnienia że kompletnie nie da się w jakiś sposób używać .

Mieliście może tak ?

To jest wada Q. Apka jest przeładowana więc często chodzi wolno. Najlepiej zapisywać pliki na dysku, wtedy apka chodzi płynniej.

 

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dżięki za odpowiedż . ale to jest tak zamulone że nie da się nawet nic przełączyć bo za wiechy są po pare naście sec. Na andku to lepiej wyglada ale to tylko tel ... Za tyle kasy mogliby się bardziej postarać

1* YAMAHA as2100/MATRIX mini-i pro2s 2* Sony ta f870es/xa20es/Dynavoice df8/Aim sc808 /UPS Powertecnique pro3000 1800W online, 3* Marantz/pm7200 /cd6000ose/ st7001/Mordaunt Short Avant 916i,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Pytanie, czy jak znajdę obejście aby założyć konto na Qobuz w Polsce i opłacić abonament to będzie on działał normalnie u nas w kraju, czy robią blokadę po IP ? Chodzi mi o odpalenie go na odtwarzaczy sprzętowym, gdzie nie mam jak zaimplementować VPN-a a całego ruchu domowego wolałbym nie puszczać przez jakiegoś nieznanego operatora. Nigdy niewiadomo, gdzie informacje z tych serwisów VPN tak naprawdę lądują. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Chciałbym się przywitać w klubie. Od wczoraj jestem użytkownikiem serwisu Qobuz. Skusiła mnie obecna promocja w USA. Odtwarzam sprzętowo na SOTM-200 w połączeniu z Roon-em.

Informacyjnie, jak na razie weryfikacja użytkownika odnośnie lokalizacji i dostępności usługi odbywa się tylko w momencie zakładania konta - uruchomienia usługi (tu przydaje się VPN). Później, tj przy streamingu lokalizacja IP nie jest weryfikowana (jak na razie).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie przerzuciło na plan "Studio"  i nie pozwala nic zmienić.

https://www.stereophile.com/content/qobuz-lowers-pricing-other-streaming-services-respond

Jak na chwile wyłączyli prąd, Restart PC, Qobuz mnie sprawdził i nie chciał się uruchomić, na konto też nie wpuszczał, musiałem mieszać z VPN , -- zaskoczyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.