Skocz do zawartości
IGNORED

zestaw do pokoju 40m2


globacti

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

zmieniam miejsce zamieszkania w związku z tym zamierzam skompletować zestaw audio stereo do salonu, który ma się składać ze wzmacniacza+tuner/amplitunera, oraz dwóch kolumn plus ew. subwoofer.

Skłaniam się ku używanym podzespołom, będę słuchał głównie z Synology, stąd dobrze aby wzmacniacz posiadał USB (rozważam też zakup jakiegoś playera-jakiego?).

Muzyka bardzo wszechstronna od jakiegoś chilloutu wieczorem, poprzez POP, Rock, czasem też Metallica, plus ścieżka audio z TV. Oczekuję od zestawu dużej dynamiki i dobrego, niskiego basu-możemy wspomóc kolumny subem.

Obecnie dysponuję Harmanem AVR347, Audiowave 141se i Rel q200 - to wykorzystam w innym pokoju.

Kolumny oprócz tego, że mają grać mają też wyglądać - stanowić rodzaj mebla w salonie, to oczekiwania tej lepszej połówki

Salon 40m2 otwarty na kuchnię 16m2 i hall 15m2

Zastanawiam się na Focal Aria 948+NADd 375 ew.Roksan K3-co o tym sądzicie

Budżet kolumny i wzmak ok.15000

 

Czekam na sugestie dotyczące wzmacniacza oraz kolumn

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Ja bym wybrał coś z tych dwóch propozycji np:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

lub

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

i do tego Nad c375. Zostanie jeszcze kasy na okablowanie, jakiś streamer lub Dac.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roksan Kandy K3 będzie dobrą opcją, wziąłbym także pod uwagę Musical Fidelity M3si. To bardzo mocny, wydajny wzmacniacz, jedynie musimy do niego dobrać kolumny raczej szybsze, analityczne. Focal Aria 948 to dobra opcja, spójrz także na Monitor Audio Silver 500 oraz Dynaudio X38.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam gustu Twej lepszej zapewne połowy, ale biorąc pod uwagę WAF ;-)

wybrał bym coś z tych propozycji, chyba, że mam absolutnie inny gust:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

trzy kolory do wyboru,

albo coś z tych, mających z kolei fornir do wyboru:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

a do nich np:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ale srebrny oczywiście, bo nie tylko wygląda, ale i mniej się kurzy ;-)

Przesiadka z Audiowave na Focale została przesłuchana ? czy to tak na początek,

bo to jednak inny model brzmienia ...a wymienione tu modele nawiązują do

tego, co masz w tej chwili.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tu coś z górnej półeczki:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

plus

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem niedawno ten sam dylemat,tylko pomieszczenie nieco większe. Musiałem pomóc w wyborze stereo ze strony audio. Wybór padł bezdyskusyjnie (design) na Polk Audio Signature S 60 białe,do tego Pioneer A- 50 DA czarny,oraz Pioneer N-30 czarny. Po podłączeniu w domu zaprzestaliśmy poszukiwania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NAD C 375 BEE + kolumny Elac za resztę budżetu. Połączenie tego wzmacniacza z FS 249 w pokoju o powierzchni 40 m2 + otwarta kuchnia + korytarz wypada moim zdaniem bardzo dobrze, o ile zależy nam na naturalnym brzmieniu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę to wszystkie propozycje są ciekawe, jeśli chcesz dobrze wybrać i cieszyć się latami z dobrego systemu, poświęć teraz trochę czasu na odsłuchy. To jedyny sposób na dobry zakup. Naprawdę taniej jest kupić od razu dobry system, niż później sprzedawać, wymieniać itp.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ale trochę mnie dziwi polecanie M3si + Aria 948 gdzie producent zaleca wzmacniacz pomiędzy 50-350W a minimum impedancji to 2.5om.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M3si to bardzo wydajna konstrukcja, na pewno nie będzie miała najmniejszych problemów z prawidłowym wysterowaniem kolumn Aria 948.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam MF 3si i raczej do tak dużego pomieszczenia jak 40 m

i co do wydajności przy tak dużym pomieszczeniu nie polecałbym (zalecane wypożyczenie i przesłuchanie u siebie chociażby na łatwość wysterowania w/w kolumn)

natomiast wzmacniacz co do faktury dźwiękowej b.dobry

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazję posłuchać poprzednika M3i . Rozumiem , że może siępodobać jego brzmienie, ale do wydajnych wzmacniaczy bym go nie zaliczał. Lepiej się tu sprawdzi Roksan K3, Atoll IN200. Z oferty MF szukałbym używki M6i lub M6Si.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Co do twojego metrażu jest dosyć spory. Poszedłbym w kierunku np: Heco The New Statement. Duża potęga mocy bez problemu dadzą sobie rade. Kolumny na podbiciu na zworkach są bardzo wysoce szczegółowe. Średnica pełna szeroka. Bas mocny, nie rozlazły prosperuję świetną dynamiką.

Zapraszam na odsłuch.

 

Dobrze zgrywają się z NAD'em, a jeszcze lepiej z Atoll'em.

 

Drugą propozycją to Magnat Signature 1109 - troszkę inne brzmienie bardziej basowe, mocna góra, średnica troszkę bardziej spokojna. Bez problemu dadzą sobie radę z takim metrażem.

 

Pozdrawiam,

Grzegorz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę to wszystkie propozycje są ciekawe, jeśli chcesz dobrze wybrać i cieszyć się latami z dobrego systemu, poświęć teraz trochę czasu na odsłuchy. To jedyny sposób na dobry zakup. Naprawdę taniej jest kupić od razu dobry system, niż później sprzedawać, wymieniać itp.

 

Dokładnie !!! Warto już na początku przygody z audio zadać sobie trud, poświęcić czas na skompletowanie możliwie jak najlepszego systemu (w danym budżecie), czasami nawet trochę ten budżet przekroczyć, by jak najdłużej cieszyć się naszą ulubioną muzyką, bo o to w końcu chodzi nam wszystkim :) Nasze gusta się zmieniają, słuch dojrzewa i kiedy już przyjdzie czas na kolejne zmiany, dysponując większym budżetem, wracamy do punktu pierwszego :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Harpia... Moon...Sinusaudio...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 metrów otwarte na kuchnie i przedpokój ... Sporo. Tu trzeba naprawdę sporych kolumn. Budżet niby spory, ale ...

Ja bym Najpierw kupił kolumny a póżniej poszukał wzmaka.

Bywają na wtórnym runku Martiny Logany - do dużych pomieszczeń jak znalazł. A przy okazji zjawiskowe granie. Testowalem ostatnio najtańsze ich konstrukcje:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Z innych rzeczy można spróbować Dynaudio albo na przykład Polk Audio - potężne kolumny rodem z USA. Nie najdroższe, ale do dużych pomieszczeń.

 

Również bipolarne Definitive Technology mogą się nadać:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

No i sporo polskich konstrukcji: RLS, Audio Academy, Wigg Art, ESA

 

Pozdrawiam, Stempur

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokój masz spory, a więc i problem będzie taki, że kolumny o pozornie dużym dźwięku mogą zniknąć w tak dużej przestrzeni. Oczywiście nie chodzi o to by z salonu robić studio nagraniowe, ale trzeba mieć świadomość wypełnienia dźwiękiem tej powierzchni, szczególnie przy cichym słuchaniu.

Zastanów się nad kolumnami ESA Neo 3SE

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Model ten dobrze się "czuje" większych pokojach i wybija się na tle innych kolumn, w tym przedziale ceny.

Nawet jeśli teraz sobie myślisz, że cena tych kolumn wypełnia większość Twojego budżetu, to zastanów się, czy nie lepiej budować dobry system etapami, niż za chwilę go zmieniać ponosząc straty przy odsprzedaży.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

K2 twoja propozycja ma sens jeśli sprzedaż kolumny autorowi za 10k. Nawet nie jesteście w sklepie a i tak chcecie złapać ten ulotny moment w którym klient z podekscytowania nie myśli racjonalnie. Kupując kolumny za 12k i karmić je wzmakiem za 3-5 to profanacja a gdzie źródło,okablowanie itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Hej, po dłuższej przerwie, wzmak zakupiony NAD C390, poluję na Focale Arie 948 lub Electry 1028 w okazyjnej cenie ;) słuchałem Arii 936 i brzmiały wg mnie bardzo dobrze. Myślę też nad Kef`ami R900 albbo Sonus Venere 3.0 - co wy na takie zestawienie. Heco The New Statement - ciekawa propozycja, na papierze duża skuteczność i bardzo nisko schodzą - ciekawe jak w praktyce?

Pozdrawiam i dzięki za odpowiedzi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, po dłuższej przerwie, wzmak zakupiony NAD C390, poluję na Focale Arie 948 lub Electry 1028 w okazyjnej cenie ;) słuchałem Arii 936 i brzmiały wg mnie bardzo dobrze. Myślę też nad Kef`ami R900 albbo Sonus Venere 3.0 - co wy na takie zestawienie. Heco The New Statement - ciekawa propozycja, na papierze duża skuteczność i bardzo nisko schodzą - ciekawe jak w praktyce?

Pozdrawiam i dzięki za odpowiedzi

Sam jestem w posiadaniu Heco i jak poszukasz to parę testów się tu znajdzie (mój i kolegi "jaxcek"są na pewno) co pozwoli Ci ocenić czy warto, zresztą możesz pożyczyć na test od S4.

Zanim je kupiłem trochę też słuchałem Focal Aria 926,936 - te, już prawie kupowałem, Venere 3,0 i doszedłem do Venere S ale.....nie wiem jak gra Twój wzmacniacz.

Venere 3,0 gra bardzo podobnie jak Aria 926 obie graja dość neutralnie i równo, jak dla mnie jednak za sterylnie, Aria nie znacznie cieplej, 3,0 bardziej twardo, nie wiele a jednak. Co do 948 to coś było nie tak i szybko zrezygnowałem, zaś 936 to ciepły głośnik, z naciskiem na dolne pasmo i w ogólnym zarysie taki "czaso-umilacz"

A, New Statement? masz pytania? śmiało, co wiem to napisze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bogusław, dzięki za obszerną odpowiedź, a słuchałeś może Focal Electra 1028? Zastanawiam się czy poradzą sobie w 40m2, Venere 3.0 zrównujesz z 926 Focala - czyli rozumiem, że 936 są cieplejsze/bardziej dynamiczne/lepsza scena?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bogusław, dzięki za obszerną odpowiedź, a słuchałeś może Focal Electra 1028? Zastanawiam się czy poradzą sobie w 40m2, Venere 3.0 zrównujesz z 926 Focala - czyli rozumiem, że 936 są cieplejsze/bardziej dynamiczne/lepsza scena?

Electra 1028 nie słuchałem, wiec się nie odzywam. 40m2 - mało to nie jest, ale myślę ze nie będzie kłopotu nagłośnić, Venere 3,0 piekny design ale dźwiękowo nie porwały mnie. 926 na ten metraż może ginąc bas, postawił bym na 936, dźwiękowo jest po ciepłej stronie i dobrym basem, średnie tony - nic tam nie brakowało, no, mają gdzieś małe cofniecie bo nie wszystkie wokale grały prawidłowo, wysoko tonowy mógł by być trochę głośniejszy ale słuchałem je w salonie, wiec pomieszczenie dobrze wytłumione możne dlatego tak, a nie kupiłem bo nie chcieli pożyczyć do domu. Zapamiętałem je jako typowy głośnik do relaxu gdzie godzinami można słuchać muzy. Dodam ze dynamiki im nie brakuje a scena, hmm, już nie pamiętam bo za dużo tego było, ale nie sądzę by w tych pieniądzach było coś źle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.