Skocz do zawartości
IGNORED

Yamaha AX-900 w zestawie z Yamaha NS-777 Ktoś odsłuchiwał?


engineering

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, szukałem i nic nie znalazłem. Zestawiał ktoś może Wzmacniacz Yamaha AX-900 z kolumnami Yamaha NS-777? Interesują mnie opinie użytkowników, którzy słuchali takiego zestawienia. AX-900 skoro gra jasno, a NS-777 ciepło (tak pisali o NS-777 po forach), to zdaje mi się, że teoretycznie powinny się zgrać. Zamierzam pogonić trochę króliczka i możę wymienię kolumny, bo wzmacniacz na bank zostaje do końca swych dni. Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak duży masz metraż. Jeśli chodzi o kolumny Yamaha to lepsze w stereo są konstrukcje NS-F350 https://www.tophifi.pl/glosniki/glosniki-wolnostojace/yamaha-ns-f350.html jeśli poszukując czegoś tak dużego, albo NS-F330 https://www.tophifi.pl/glosniki/glosniki-wolnostojace/yamaha-ns-f330.html do mniejszych pomieszczeń.

Myślę ,że z AX-900 rewelacyjnie zagrają ELAC DEBUT F5 https://www.tophifi.pl/glosniki/glosniki-wolnostojace/elac-debut-f5.html lub F6.

Zapraszamy na odsłuchy. Koniecznie zabierz wzmacniacz ze sobą.

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokój ok 40m2. Patrzyłem też na NS-F350 i NS-F330. NS-F350 ma 200W, a ja zwykłem dobierać kolumny o mniejszej mocy niż moc wzmacniacza. NS-F330 mają 50W, są za małe. AX-900 ma 2 x 130W. NS-777 mają idealne 100W. Poza tym NS-F330 są 2-drożne, ten układ mnie nigdy nie przekonywał, być może błędnie. NS-F350 - nie widzę w specyfikacji skuteczności. Pasmo przenoszenia i stopień podziału częstotliwości też bardziej przekonują mnie do NS-777 - może nie wielka różnica, ale jakiś to dla mnie punkt zaczepienia jest. Nie będę ukrywał, że nie bez znaczenia jest fakt 20cm basów w NS-777 - Słucham electro, house, EDM, trance.

 

A jaką mają przewagę NS-F350 i NS-F330 nad NS-777 w stereo? PS Elac'a nigdy nie miałem przyjemności poznać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem brak odpowiedzi, zaproponowana przeze mnie konfiguracja jest dosyć, jakby to ująć oryginalna. Wychowałem się na Altusowo-estradowym brzmieniu. Pewnie sporo osób popuka się w czoło, ale słucham muzyki w zestawieniu Yamaha AX-900 i JBL ES80. Powiem więcej pokrętła od basu ustawione na max, tonów średnich na "0", a sopranu równierz na max. Kontrast także na maksymalnym uwypukleniu. Konfiguracja ta odpowiada mi jak najbardziej; powód zmiany jest chyba prozaiczny - kolumny już mi się opatrzyły. Poczytałem o Canton'ach, Elac'ach, Pure Acoustics oraz Focalach. Pierwsze trzy odpadły z różnych powodów. Focale zwróciły na mnie szczególną uwagę, a konkretnie Focal Aria 936 i choć teoretycznie byłoby mnie na nie stać (12 000 PLN za parę), to nie jestem audiofilem, szkoda mi takich pieniędzy. Ostatecznie znowu wróciłem do punktu wyjścia i myślę nad Yamaha NS-777. Pytanie brzmi czy te kolumny wniosą coś nowego w porównaniu z ES80. Jeśli tak to czego więcej można się od nich spodziewać. Może jednak ktoś organoleptycznie miał do czynienia z tymi kolumnami i podpowie jak grają, są jasne, czy może ciepłe.

 

Discomaniac-71 lub Justas32, pomogliście mi wcześniej, to może i teraz. Ostatecznie i tak mam zamiar zorganizować odsłuch, ale fajnie byłoby dowiedzieć się już teraz czy jest to zasadne. Dzięki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yamaha F350 są bardziej liniowe niż Ns 777 , które mają podkolorowane skraje pasma. Widzę ,że słuchasz na maksymalnych wychyleniach korektora więc może to nie taki zły pomysł przy czym ten kierunek to takie trochę pójście w bok względem JBL ES 80 a nie do przodu. Jak lubisz niski bas to ELAC DEBUT F6 zagrałyby sporo lepiej niż YAMAHA. Przemyśl jeszcze czy nie dać im szansy.

A może jakieś konstrukcje estradowe.....

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.