Skocz do zawartości
IGNORED

BUphonoAMP MC/MM


wydra9

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Chciałbym wam zaprezentować efekt swojej pracy, która trwała bardzo długo i w tym czasie powstało wiele urządzeń które brzmiały coraz to lepiej, odkąd zacząłem pracować w firmie która produkuje sprzęt audio studyjny i HI-END, prace nabrały tempa a zdobyta tutaj wiedza pozwoliła dokończyć projekt.

Trochę o brzmieniu i budowie... Zastosowany bufor wejściowy JFET praktycznie nie obciąża wkładki ponieważ ma znikomy prąd wejściowy, więc igła ma bardzo swobodną pracę i odtwarzane kawałki są bardzo dynamiczne i pełne szczegółów. Muzykę z czarnych płyt bardzo ciekawie się słucha. Bardzo duża szybkość opampów (2500V/us) pozwala wiernie odtworzyć najmniejsze drgnięcie igły a z racji że to aktywna RIAA zachować jak najmniejsze przesunięcia fazowe po przejściu przez NFB. Zastosowałem dużo małych pojemności w zasilaczu co dało bardzo punktowy i mocny bas, ponieważ mamy mniejsze ESR niż przy zastosowaniu dwóch dużych kondensatorów. Zastosowanie dwóch mostków prostowniczych oddzieliło masę od transformatora co bardzo obniżyło brumienie i zakłócenia z sieci przenoszone masą. Brzmienie urządzenia jest dynamiczne i pełne szczegółów, bas jest szybki i głęboki, wszystkie płyty które mam zaczęły brzmieć inaczej, ciekawiej, znacznie polepszył się drugi plan i wybrzmiewanie, nie ma tutaj mowy o zmulonym dźwięku, wysoki bias opampów dał ładną barwę wokali.

 

parametry jakie udało mi się osiągnąć:

Slew rate opamps : 2500V/us 450V/us

Max current out : 250mA ch.

Power supply : +/-15V

Idling current : 15mA ch.

MM

In imp.10k 30k 47k 70k 100k

In cap 100p 220p 320p

Gain : 41.624dB 1khz

Noise -96.7 dB

THD+N : 0.0364 %

THD : 0.0041 %

IMD: 0.001% -124.8dB

Crosstalk : -110dB 1khz

S/N : 69.8dB

MC

In imp. 100R 150R 300R

In cap X

Gain 54.29dB 1khz

Noise : -87.04dB

THD+N : 0.0369%

THD : 0.0031%

IMD : 0.001% -117.5 dB

Crosstalk : -110dB 1khz

S/N 69.5dB

Pomiary wykonalem przy pomocy karty M-Audio Delta 10/4 i programu Audio tester 3.0

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) b6f48c8e6091342452fb727d76774948_1521712221.jpg0f75a31cbc1a197ff5e3c82e3a12db56_1521712229.jpg44b352a9722bfa68c9701a0f29ba6eab_1521712237.jpg61584ff337a5894b52547e1ec770124f_1521712244.jpgc433c5db72093b6ee7b4a3bd89fa8ddb_1521712252.jpgd8e4586a9ba2949b62eb519d2c167d01_1521712260.jpg21ae674f721c13d555ce7dd10f3c5fd1_1521712269.jpgfe35e4340903567ff4dc000ba44193c4_1521712317.jpg3936a6fb2ef2831185160966002ee903_1521712307.jpg2f766bf8ea2cda951bd5d5cc1f7648e1_1521712299.jpgd5c0679e6d5b477d8d2bb1b74b0f525f_1521712289.jpgf17a64a99154aff25b8f00721109c506_1521712279.jpg

 

Troche pomiarów

 

abdb8fd444009362d1775842b7a40f17_1513338700.jpg4fd3091798738f69e723ad8a7b537a66_1513338699.jpgd45e5cabaca4ef0964b3f17f01807d37_1513338698.jpg

 

Wiecej na temat tego preampu mozna sobie poczytac tutaj.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastosowanie dwóch mostków prostowniczych oddzieliło masę od transformatora co bardzo obniżyło brumienie i zakłócenia z sieci przenoszone masą.

Jak ty to rozumiesz-interpretujesz , rozwiń myśl.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W standardowym połączeniu transformatora w zasilaczu symetrycznym, początek i koniec dwóch uzwojeń jest połączony ze sobą i podłączony do masy zasilacza i po masie mogą wchodzić na układ śmieci z transformatora bezpośrednio. W tym układzie obydwa uzwojenia są połączone do oddzielnych mostków a każdy z mostków do oddzielnego zasilania od + i - zasilania dodatkowo jeszcze same uzwojenia są blokowane kondensatorami 100pF.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Mała aktualizacja projektu :) Preamp dostał nowy rozbudowany zasilacz który ma większe pojemności, układ z prestabilizacją i odseparowaną masę miedzy sekcjami. Dyskretny układ wejściowy przedwzmacniacza na jfetach jest teraz sparowany i dostał aktywne źródło prądowe, wymuszona klasa A jest teraz aktywna, nie obciąża ona opampa a wymusza duzy prąd spoczynkowy. poprawiłem pętle lokalne doszlifowałem wzmocnienie, ogólnie jest lepiej.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) 8c45ed9020f3e221ef6a33dbc7f033e6_1539088376.jpgad15abf2556b49590c304bad34880935_1539088371.jpgd9ccd64bd41642e3634387ab904008a5_1533121320.jpg

 

Jeśli ktoś chciałby posłuchać dać opinie pobawić się zapraszam tutaj

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Więcej o budowie i ogólna rozmowa o projekcie tutaj

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muzykę z czarnych płyt bardzo ciekawie się słucha

To brzmi jak tłumaczenie z google translatora. :)

 

I wzruszyła mnie ta blaszka separująca trafo od elektroniki.

 

Jak były obciążone wejścia podczas pomiarów?

 

To projekt komercyjny?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To projekt komercyjny?

 

Dobre pytanie.

 

Jakiś schemat można gdziekolwiek zobaczyć?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To projekt komercyjny?

"Urzadzenie gotowe uruchomione z kablem zasilajacym bedzie kosztowac ok. 1000zl z wysylka."

 

Jakiś schemat można gdziekolwiek zobaczyć?

 

"Dlaczego nie ma wersji do samodzielnego montazu.1 parowanie tranzystorow nie kazdy ma zaplecze zasilacz laboratoryjny miernik i wiedze zeby to zrobic

2 zasilacz nie kazdy umie go pomierzyc bo tam dobiera sie rezystory bo nie ma potencjometrow.

3 potrzebny jest ADC dobry z malymi szumami i znieksztalceniamy by zbadac fft czy sie nie wzbudza bo moze cos byc nie dolutowane a slychac nie bedzie ze sie wzbudza na jakis Mhz a bedzie sie grzac i sie spali uklad w koncu.

4 trzeba dobierac rezystor do pradu spoczynkowego zrodlo pradowe jest na jfet i trzeba doswiadczalnie dobrac rezystor.

5Trzeba miernikiem sprawdzic loading

6 wszystko jest male i jest ciasno bez doswiadczenia ciezko to polutowac by nie zrobic zwarc dobrze tez przed uruchomieniem obejzec pod mocna lupa do ukladow czy nie ma zwarc

7 wiekszosc elementow mam zamowionych po kilka set wiec ja moge dobierac elementy podczas montazu, wiekszosc elementow waznych jest 1% ale wiadomo jak to jest

Moglem o czyms teraz zapomniec ale ogolnie nie jest to latwy i prosty uklad zeby mogl byc kitem"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

AMB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie tu nie takie rzeczy robili, a kit nie musi być "dla każdego".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to sprzęt komercyjny i taki nie będzie, będzie dostępny tylko na zamówienie u mnie w odpowiedniej dla kupującego konfiguracji, więc będzie dostępne dla zamkniętego i świadomego grona, nie będzie produkcji nie będzie dostępny w internecie no chyba ze z drugiej reki.

Kitu nie będzie, tylko będzie dostępna sama uruchomiona płyta pcb z elementami.

Wloo_dek blacha jest cienka ale liczy się potencjał na niej, czy ekran na przewodach jest gruby? Nie. Na takiej samej zasadzie działa tutaj ta blacha. robi sporo pomiary to wskazały do tego jeszcze dodatkowo taką samą blachą jest owinięte trafo podwójnie a warstwy są oddzielone izolacją..

Wejście podczas pomiarów szumów było zwarte, podczas pomiarów thd FFT, pasma przenoszenia były szeregowo podłączone dzielniki gdzie wejście widziało jakieś 100R.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo nie jest komercyjny ze sklepu itp zrobiony w domowych warunkach i przedstawiony forumowicza z możliwością testów i jeśli chce ktoś to odkupienia. To zły dział? Można wziąć samą płytkę i wtedy Do it Yourself ::)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak lutować na głupiego bez schematu i bez pojęcia co się robi? To zaprzeczenie idei DiY.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No plyta bedzie gotowa, uruchomiona. Samemu można w tym wypadku zrobić sobie obudowe i dobrać trafo wedle uznania. Kupić złącza kable itp i coś zrobić samemu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to sprzęt komercyjny i taki nie będzie, będzie dostępny tylko na zamówienie u mnie w odpowiedniej dla kupującego konfiguracji, więc będzie dostępne dla zamkniętego i świadomego grona, nie będzie produkcji nie będzie dostępny w internecie no chyba ze z drugiej reki.

Kitu nie będzie, tylko będzie dostępna sama uruchomiona płyta pcb z elementami.

Bardziej to ogłoszenie, bo jest to niewątpliwie ogłoszenie o sprzedaży, powinno się znaleźć w zakładce -

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ja przeczytałem kilka stron linkowanych do tego urządzenia i jeśli piszesz w tamtym temacie, że nie jest potrzebne parowanie jFetów wejściowych, a parowanie mosfetów przerasta Twoje możliwości, to o jakości urządzenia jakie proponujesz można tylko gdybać.

Nie wiem, bo go nie słyszałem, ale skoro każdy z użytkowników testujących go musiał coś grzebnąć pod posiadane wkładki, to też powinno zastanawiać przyszłych kupujących.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Prędzej się podłoga w drewnianym kościele zapadnie niż cegła na głowę komukolwiek spadnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projekty w zakładce DIY zawsze są opisane, jest schemat, jest dyskusja na temat elementów, rozwiązań i urządzenia składamy sami. Podłączenia trafa i wsadzenie do obudowy to nie DIY tylko finalny montaż, a każdy kto bawi się w samodzielne składanie trochę dłużej pewnie nie raz słuchaj muzyki przez tygodnie/miesiące ze sprzętu bez obudowy, na desce albo w kartonie po butach ;)

 

Argumenty o ilości rezystorów w szafie, wymaganego parowania elementów i przede wszystkim tego, że "wszystko jest małe i trudne do montażu (lekka parafraza)" są moim zdaniem trochę śmieszne, jeżeli popatrzymy na inne projekty na tym forum, które są poziom wyżej jeżeli chodzi o poziom skomplikowania czy trudności montażu.

 

Tak więc - popieram MSki, ten moduł powinien być w wątku sprzedażowym :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Koledzy za poparcie bo już zacząłem się zastanawiać czy jestem jakiś dziwny, że tylko mnie to przeszkadza:-).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm nie wiedzialem ze paruje sie jfety, wiedzialem o bjt. Doszkolilem sie i sa tam parowane jfety na wejsciu. Mosfetow tam nie ma. Sa zrodla pradowe na bjt i wymuszona klasa A opampow na zrodle z jdetow ktore tez dobieram.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i macie racje że nie jest to do końca DIY, no ale gdzie go wrzucić skoro nie zrobiła tego firma a człowiek w domu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ale gdzie go wrzucić skoro nie zrobiła tego firma a człowiek w domu.

Podałem Ci link (powyżej) do zakładki w której sprzedawane jest wszystko to, co związane jest z audio, a więc od elementów, po gotowe i działające urządzenia w obudowie. Jak ktoś będzie zainteresowany Twoim, to na pewno poprosi o kontakt.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Prędzej się podłoga w drewnianym kościele zapadnie niż cegła na głowę komukolwiek spadnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ah szkoda, bo mój temat zniknie bardzo szybko w czeluściach co chwile nowych postów, a bym chciał wrzucać jakieś zmiany nowe rzeczy, opinie... itp...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy już Cię informowali...chcesz dyskutować, robić poprawki w swoim projekcie, to wklej schemat urządzenia.

Jeśli jesteś zainteresowany jedynie jego sprzedażą, to jest od tego właściwe miejsce na Forum.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Prędzej się podłoga w drewnianym kościele zapadnie niż cegła na głowę komukolwiek spadnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie.

 

Ale żeby nie było tak smutno na ochotnika mogę zacząć- tak patrząc na płytkę to pewnie mamy tam wtórnik z dyskretnych FETów + wzmacniacz operacyjny. Ciężko tam coś wykombinować nowego poza niuansami w postaci polaryzacji czy to układów wejściowych czy wyjściowych, ale żeby zrobić to sensownie potrzebna jest wiedza co dany wzmacniacz operacyjny ma w środku.

Stosowanie FETów jako wejście wkładki MC uważam za dyskusyjne ze względu na szumy 1/f których kolano jest już w paśmie słyszalnym i potrafi być dość wysoko.

Zresztą widać, że z szumami tego układu szału nie ma.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem, żeby uzyskać mniejsze szumy, należało by dać chociaż 4 sztuki JFETów równolegle. Jeżeli mówimy o układach o średnim stopniu skomplikowania, takie rozwiązanie jest moim zdaniem dobrym pomysłem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem, żeby uzyskać mniejsze szumy, należało by dać chociaż 4 sztuki JFETów równolegle. Jeżeli mówimy o układach o średnim stopniu skomplikowania, takie rozwiązanie jest moim zdaniem dobrym pomysłem.

 

Owszem, ale to nie żadna wiedza tajemna, jest teoria, są na to wzory. Generalnie dla nieskorelowanych źródeł szumu takie łączenie daje spadek szumu w stosunku n1/2 (pierwiastek z liczby elementów). Czyli dla czterech połączonych tranzystorów szum zmaleje dwukrotnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To cikawe co mowicie dlatego onkyo w swoim pre stosuje az 32szt jfetow na wejsciu.

 

U mnie nie jest to wtornik a para roznicowa ktora wchodzi od razu nna pare opampow

 

To byl denon nie onkyo. Zastanawia mnie czy takie polaczenia jfetow nie zwiekszy zbytnio pojemnosci na wejsciu co zle wplynie na wkladki MM

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, ale to nie żadna wiedza tajemna, jest teoria, są na to wzory. Generalnie dla nieskorelowanych źródeł szumu takie łączenie daje spadek szumu w stosunku n1/2 (pierwiastek z liczby elementów). Czyli dla czterech połączonych tranzystorów szum zmaleje dwukrotnie.

 

Tak, to żadna tajemnica, na sąsiednim forum temat był trochę rozwinięty przy okazji omawiania DACów. Przeglądałem trochę serwisówek do starszych wzmacniaczy z wejściem phono i jest to częsty zabieg.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wejście podczas pomiarów szumów było zwarte, podczas pomiarów thd FFT, pasma przenoszenia były szeregowo podłączone dzielniki gdzie wejście widziało jakieś 100R.

 

Słabo. Mylące. Dlaczego nie zrobiłeś pomiaru na zasadzie: obciążenie wejścia 47k (MM)- -> pomiar dla MM dla (powiedzmy)40dB wzmocnienia i analogicznie dla MC:

obciążenie wejścia 100ohm i pomiar przy (powiedzmy) 60dB

 

Ogólnie fajna kostka, aczkolwiek drażnią mnie urządzenia bez opisów. Hand-mejd handmejdem, ale to nie wyklucza profeski. ;)

Działaj dalej, masz potencjał.

Pozdro.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mylące. Dlaczego nie zrobiłeś pomiaru na zasadzie: obciążenie wejścia 47k (MM)- -> pomiar dla MM dla (powiedzmy)40dB wzmocnienia i analogicznie dla MC:

obciążenie wejścia 100ohm i pomiar przy (powiedzmy) 60dB

 

Dokładnie, to jedno.

Drugie, to zamiast czerwonych kond. WIMA KSE wypadałoby zastosować MKP lub lepiej KSF-y, choćby stare Miflexu.

Poprawiłoby to zgodność ze sztuką elektroniki i może parametry (V/us).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Megadeth - A House Divided       🤘SENJUTSU🤘         α  Ω  β  λ  μ  ∅  ½  ²  €  $  π         Ⅵ Ⅵ Ⅵ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, to jedno.

Drugie, to zamiast czerwonych kond. WIMA KSE wypadałoby zastosować MKP lub lepiej KSF-y, choćby stare Miflexu.

Poprawiłoby to zgodność ze sztuką elektroniki i może parametry (V/us).

Troche sł•abo dostępne i duże te kondensatory. W czym są lepsze od tych WIM co stosuje?

 

Słabo. Mylące. Dlaczego nie zrobiłeś pomiaru na zasadzie: obciążenie wejścia 47k (MM)- -> pomiar dla MM dla (powiedzmy)40dB wzmocnienia i analogicznie dla MC:

obciążenie wejścia 100ohm i pomiar przy (powiedzmy) 60dB

 

Ogólnie fajna kostka, aczkolwiek drażnią mnie urządzenia bez opisów. Hand-mejd handmejdem, ale to nie wyklucza profeski. ;)

Działaj dalej, masz potencjał.

Pozdro.

Zastanawia mnie czy za bardzo takie dzielnik by nie siał podczas pomiarów, jednak to by wyszły bardzo duże wartości żeby z 2.5V RMS zrobić 2.5mV i widziane przez wejście jako 47k.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastosowane kondensatory u mnie są typu MKP, MKT i FKP żaden z nich nie jest wspomnianym KSE.

 

WiMA nawet chyba nie robi KSE, przynajmniej nie znalazłem. KSE z tego co widziałem to takie stare kondensatory osiowe przeźroczyste niczym te KSFy

 

Ciekawy artykuł odnośnie tego co pisaliście.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Niestety w tym wypadku jest konieczność stosowania kondensatora w torze, a ja tego nie chce :) Zawsze można dać potka lub DC serwo i dać do plusa opampa, no ale to kwestia do przemyślenia.

U mnie jest to inaczej rozwiązane bo ja mam parę różnicowa na wejściu z parowanych J-fetów.

b296b6b88b5aaff4d1d9f3f1bb3f356b_1539088381.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.