Skocz do zawartości
IGNORED

Podłączaenie PC z kiepską kartą dźwiekową do amplitunera.


Mateusz1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chciałbym podłączyć amplituner kina domowego z głośnikami 2.1 do PC, problem w tym że ma on niskich lotów zintegrowaną kartę dźwiękową. Czy aby ją "ominąć" tak aby DAC w ampli zajął się przetwarzaniem dźwięku, należało by podłączyć go kablem optycznym?

Jeśli nie ma wyjścia optycznego na płycie, podłączenie najtańszej chińskiej karty załatwi problem? (np. takiej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) )

Mam bardzo małą wiedzę jeśli chodzi o temat audio, i jeżeli w czymś się mylę to proszę o sprostowanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My tym bardziej mamy małą wiedzę co masz w domu ;).

 

A tak na poważnie napisz jaki to ampli i jaka jest płyta główna w Twoim pc , spora część płyt głównych ma wyjście spdif , ale nie jest one wyprowadzone na zewnątrz , czasem wystarczy przewód i gniazdo, dla gniazd optycznych są specjalne przejściówki na śledziu i już będziesz miał możliwość podpięcia amplitunera .

 

Jeżeli nie będziesz miał na płycie głównej wyjścia to wtedy nie pozostaje Ci nic innego jak kupić takie urządzenie jak podałeś w linku , ale jak to gra to musisz sam sprawdzić .

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuje za odpowiedź.

 

Amplituner to Sony STR K890, a jak kupię standy do głośników to będzie Denon RCD M39 wraz głośnikami M39.

Niestety raczej zastosowanie wewnętrznej karty dźwiękowej czy przejściówki nie wchodzi w grę ponieważ zasłonił bym dopływ powietrza do karty graficznej. Płyta to Biostar H310MHD PRO.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ale mam jeszcze kilka dnie na jej ewentualna wymianę.

 

ale jak to gra to musisz sam sprawdzić .

Czyli jednak byłem w błędzie, myśląc że podłączając optycznym kablem PC do amplitunera, to on całkowicie zajmie się dekodowaniem sygnału cyfrowego na analogowy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mateusz1

 

Hej niestety Twoja płyta główna nie ma pinów odpowiedzialnych za spdif , przynajmniej instrukcja o tym nic nie mówi .

Najlepszym wyjściem w tym przypadku bez elementów dodatkowych jest podłączenie pc z ampli za pomocom kabla hdmi . Jeżeli nie możesz tego tak podłączyć to pozostaje Ci użycie jakiegoś konwertera usb-spdif .

 

Co do jakości tego z linka nie będę się wypowiadał ( nie znam tego modelu, ale wątpię żeby puszczony przez niego dźwięk był lepszy niż z integry, a już na pewno nie za pomocą kabla hdmi ) , jeżeli użyjesz przyzwoity konwerter to faktycznie nie powinien on mieć wpływu na dźwięk .

 

Pozdrawiam

Ps . prędzej chyba bym zaufał czemuś takiemu , dodatkowo tańsze :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź.

 

Mam możliwość podłączenia kablem HDMI.

 

Czy podłączając komputer kablem optycznym dźwięk zostanie pobrany przez amplituner i zintegrowana karta dźwiękowa nie będzie miała udziału w jego przetworzeniu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy podłączając komputer kablem optycznym dźwięk zostanie pobrany przez amplituner i zintegrowana karta dźwiękowa nie będzie miała udziału w jego przetworzeniu?

Tak , o ile w w opcjach : urządzenie do odtwarzana ustawisz sobie ampli , który po podłączeniu powinien się pojawić . Zresztą tak samo się stanie jak podłączysz kablem hdmi .

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spora część płyt głównych ma wyjście spdif , ale nie jest one wyprowadzone na zewnątrz , czasem wystarczy przewód i gniazdo, dla gniazd optycznych są specjalne przejściówki na śledziu i już będziesz miał możliwość podpięcia amplitunera .

Orientujesz się może jak to się fachowo nazywa, bo na allegro znalazłem tylko 2 szt. i w dodatku używane a cena była w okolicach 100 zł, a nie chcę mi się wierzyć żeby to tyle kosztowało.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orientujesz się może jak to się fachowo nazywa, bo na allegro znalazłem tylko 2 s

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Hej,

jeżeli masz na płycie wyjście elektryczne spdif to możesz po prostu za pomocą kabelka podłączyć wtyk rca nie potrzebujesz żadnych dodatkowych elementów , ja użyłem :

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

przylutowałem kabelki do gniazda, z tyłu komputera na ślepym śledziu wywierciłem dziurę i wstawiłem gniazdo rca przeznaczone do obudowy , drugi koniec kabla podłączyłem do pinów na płycie głównej , najtańsza opcja , oczywiście jeżeli nie potrzebujesz gniazda optycznego .

Jeżeli potrzebujesz wyjścia optycznego to niestety przejściówka ( śledź ) będzie Ci potrzebna .

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 20

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.