Skocz do zawartości
IGNORED

Klub White Bird Amplification (WBA)


wbamp.com

Rekomendowane odpowiedzi

Zapraszamy do zapoznania się z nową stroną www oraz ofertą polskiej manufaktury White Bird Amplification. Firma powstała w 2009r. i przez dłuższy czas jej działalność opierała się głównie na wykonywaniu lampowych wzmacniaczy słuchawkowych. W chwili obecnej oferta obejmuje również przedwzmacniacze oraz wzmacniacze do kolumn.

 

Okres chwilowej nieobecności na rynku poświęcony był na opracowanie i liczne testy nowo powstających projektów, a także przygotowaniem witryny w sieci. Na chwilę obecną możemy zaoferować pięć modeli wzmacniaczy do kolumn, cztery modele wzmacniaczy słuchawkowych oraz pięć modeli przedwzmacniaczy. Oferta WBA jest cały czas poszerzana i niebawem pojawią się kolejne wzmacniacze, które dostępne będą w bardzo szerokim przedziale cenowym tak by każdy miał możliwość doboru sprzętu do własnych potrzeb.

 

W maju 2018r. wznowiliśmy działalność produkcyjną równolegle stale pracując nad kolejnymi modelami autorskich urządzeń audio. Poza standardowymi pozycjami w ofercie zapewniamy możliwość personalizacji zamówień poprzez korzystanie z automatycznych konfiguratorów na naszej stronie www lub bezpośredni kontakt z nami. Siedziba firmy mieści się w Kluczborku. Zapraszamy serdecznie.

post-71145-0-85688000-1526308991_thumb.jpg

post-71145-0-09980500-1526309006_thumb.jpg

post-71145-0-50977800-1526309016_thumb.jpg

post-71145-0-64893000-1526309042_thumb.jpg

post-71145-0-46251400-1526309065_thumb.jpg

post-71145-0-80865000-1526309079_thumb.jpg

post-71145-0-39547000-1526309145_thumb.jpg

post-71145-0-26493400-1526309301_thumb.jpg

post-71145-0-41741600-1526312145_thumb.jpg

post-71145-0-16584400-1526312154_thumb.jpg

post-71145-0-04970100-1526312210_thumb.jpg

post-71145-0-69603500-1526312286_thumb.jpg

post-71145-0-81651700-1526312405_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, piękne. Obudowy, ktore stosuje teraz Piotrek to mistrzostwo. W sumie też się cieszę, ze nie dał się namowic na wystajace ponad obudowę trafa. Wzmacniacze są prostsze w formie.

 

Ale zgrabny wygląd i tak jest najmniej istotny. Dźwięk tych monosów moze zaskoczyć nawet najbardziej zaawansowanych melomanow ;)

post-60415-0-89586800-1526498427_thumb.jpeg

post-60415-0-45113700-1526498446_thumb.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blackromek. Ja slyszałem monobloki na kt88 no i mam monosy na 211. Sam słucham raczej muzyki mocnej w tym metalu. Obydwie konstrukcje spokojnie zagrają z Twoimi Paradigmami. Kwestia teraz jakiego oczekujesz dźwięku. Kt88 to pentoda,211 trioda. Teoretycznie do metalu lepsza bylaby pentoda w pull pushu ale tylko teoretycznie. Piotrek robi lampy, ktore nie mulą. I nie wiem czy potwierdzi ale jego dźwięk firmowy jest dźwiekiem dynamicznym. Spokojnie sięgalbym po triodę jest rownie dynamiczna, a gra dźwiekiem bardziej wypełniony parzystymi harmonicznymi, ktore mogą umilić słuchanie ostrzejszych kawalków :). Ale to moje zdanie. Oprócz gatunkow muzycznych ważne są też preferencje dźwiękowe. Powinieneś pogadać z Piotrkiem.

Pamiętaj jeszcze o jednym. Swobodnie możesz sobie wachlować lampami w pre i dobrać dźwięk jaki Ci pasuje. Nie slyszałem silverbirda na 300B ale znając Piotrka to też nie zrobił z niego budyniowego misia ;)

 

Nie sluchalem tych Paradigmów ale patrząc na parametry to kt88 i 211 bez najmniejszego problemu je wysterują.

 

Rysio, jesli chodzi o 2A3 to Piotrek musi się wypowiedzieć.

 

A tak swoją drogą to bardzo dobry pomysł żeby do rocka, metalu mieć amplifikację lampową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planujecie zrobić wzmacniacz na lampach 2a3?

 

 

Możemy wykonać taki wzmacniacz na specjalne zamówienie w klasie A lub klasie AB. Ze względu na małą moc 2A3 wzmacniacz typu Push-Pull (około 2 x 13W) będzie praktyczniejszy jednak nasz Single Ended działałby na dwóch równolegle połączonych 2A3 w kanale więc w przypadku zestawienia z nim wysokosprawnych kolumn również powinien zapewnić przyzwoitą dynamikę i wystarczającą głośność odsłuchu,

 

Witam który z waszych wzmacniaczy nadaje się do rocka metalu kolumny paradigm studio 100 v 5

 

 

Do tych gatunków polecamy zwłaszcza model Thunderbird (Monoblock lub Dual Mono). Może on współpracować z lampami mocy typu KT88, KT120 lun KT150. Pracuje w klasie AB co umożliwia uzyskanie bardzo dużej dynamiki i niskiego zejścia basu. Szczegółowy opis wzmacniacza znajduje się pod linkiem:

 

Thunderbird Dual Mono: https://www.wbamp.com/pl/produkt/thunderbird-dual-mono-wzmacniacz-zintegrowany/

Thunderbird Monoblock: https://www.wbamp.com/pl/produkt/thunderbird-monoblock-x-2/

 

Do sterowania tego modelu bardzo dobrze sprawdza się preamp Firebird: https://www.wbamp.com/pl/produkt/firebird/

 

Zapewnia on duże wypełnienie dźwięku oraz szybki punktowy bas zwłaszcza ze stopy co jak wiadomo w muzyce rock-metalowej jest rytmicznym fundamentem.

 

Blackromek. Ja slyszałem monobloki na kt88 no i mam monosy na 211. Sam słucham raczej muzyki mocnej w tym metalu. Obydwie konstrukcje spokojnie zagrają z Twoimi Paradigmami. Kwestia teraz jakiego oczekujesz dźwięku. Kt88 to pentoda,211 trioda. Teoretycznie do metalu lepsza bylaby pentoda w pull pushu ale tylko teoretycznie. Piotrek robi lampy, ktore nie mulą. I nie wiem czy potwierdzi ale jego dźwięk firmowy jest dźwiekiem dynamicznym. Spokojnie sięgalbym po triodę jest rownie dynamiczna, a gra dźwiekiem bardziej wypełniony parzystymi harmonicznymi, ktore mogą umilić słuchanie ostrzejszych kawalków :). Ale to moje zdanie. Oprócz gatunkow muzycznych ważne są też preferencje dźwiękowe. Powinieneś pogadać z Piotrkiem.

Pamiętaj jeszcze o jednym. Swobodnie możesz sobie wachlować lampami w pre i dobrać dźwięk jaki Ci pasuje. Nie slyszałem silverbirda na 300B ale znając Piotrka to też nie zrobił z niego budyniowego misia ;)

 

Nie sluchalem tych Paradigmów ale patrząc na parametry to kt88 i 211 bez najmniejszego problemu je wysterują.

 

Rysio, jesli chodzi o 2A3 to Piotrek musi się wypowiedzieć.

 

A tak swoją drogą to bardzo dobry pomysł żeby do rocka, metalu mieć amplifikację lampową.

 

 

Ironbird na 211 także zabrzmi w ostrzejszych stylach muzycznych jest to jednak triodowy wzmacniacz SE gdzie charakter dźwięku w stosunku do konstrukcji PP na tetrodach strumieniowych typu KT jest bardziej przesunięty w stronę nasycenia parzystymi harmonicznymi. W muzyce rockowej czy metalowej być może będzie trudniej wysłyszeć subtelności klasy SE ze względu na dużą kompresję środkowej części pasma podczas realizacji w studio czy nagrań live. Do najcięższych odmian metalu gdzie instrumenty strunowe przestrojone są dużo niżej niż strój standardowy lub wręcz stosuje się gitary barytonowe najlepiej będzie spisywała się KT150 w klasie AB. Dla odsłuchów cichych do około 7W na kanał Thunderbird pracuje w klasie A nie przekraczając prądu spoczynkowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No proszę, jaka profeska. A jak się ma sprawa z przedwzmacniaczem na 2A3. Rożni się w sposob znaczacy w stosunku do firebirda na ecc88?. Ma cechy dźwięku odrożniajace go od mniejszych lampek? Mam firebirda na ecc88, a jestem ciekaw tych 2A3.

 

Blazebird (preamp na 2A3) posiada cechy bezpośrednio żarzonej triody, które w moim subiektywnym odczuciu najbardziej nasycają brzmienie parzystymi harmonicznymi co powoduje, że dźwięk staje się cieplejszy i nabiera więcej "czaru". Punkt pracy dla 2A3 został ustawiony tak by wydobyć tego charakteru jak najwięcej jednocześnie jeszcze nie przekraczając granicy zwolnienia/zniekształcenia basu. 6922 w Blazebirdzie pracuje w układzie identycznym jak w Firebirdzie z tym, że jej poszczególne triody w układzie WK (wejście) oraz WA (wyjście) przedzielone są lampą 2A3.

Edytowane przez wbamp.com
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeslucham ten pre na 2A3 ale tak jak mowiłem będzie miał wysoką poprzeczkę bo dla mnie Firebird (ecc88) jest tak uniwersalny, że nie bedzie łatwo. Dodatkowo cieszę się, ze udalo mi się Piotrka namowić na zbalansowanego firebirda. Nie ma co poprawiać, ulepszać :). No...moze zrobilem błąd, ze tylko jedno xlr owe wejście zrobiłem.

 

No i z uporem maniaka będę twierdził, że 211 czyli Ironbird doskonale nadaje się do metalu. Ok, pullpush i wieksza wydajnoscć klasy AB jest nie do przecenienia ale Ironbird ma wystarczającą moc i dynamikę żeby sponiewierać nawet typowo tranzystorowe kolumny jakie mam. Czyli kolumny na ss iluminator. Piszę to słuchając wcześniej Mettalicę Death Magnetic, a teraz Behemota. Troszkę posłuchałem metalu na rożnych zestawach i naprawdę Ironbirdy są bardzo uniwersalne. Coraz bardziej jestem zaskoczony. Miala być miła, mocna lampka, a ona do mnie z pazurem wyskakuje. Piotrek, monosy na 211 są genialne. Muszę przesluchać jeszcze tego Twojego Silverbida. Nie jestem fanem 300B ale może mnie do niej przekonasz.

 

Behemocik ;)

 

Najbardziej podoba mi się, że monosy nie robią z black metalu ściany dźwięku, tylko jest to przestrzeń dźwiękowa. Instrumenty są porozstawiane na scenie, nie ma kompresji, upraszczania. Każdy dźwięk jest policzony i nie odpuszczony w odtworzeniu, a przy tej dużej rozdzielczosci i nawałowi dźwięku zero zmęczenia. Dlatego zawsze twierdziłem, ze metalu slucha się na lampach. Tylko bardzo dobry tranzystor da sibie radę z tym gatunkiem.

 

Acha, gdybym miał coś poprawiać to do metalu dalbym wiekszą membranę na bas w kolumnach. Niby wszystko superfajnie ale slyszałem wielokrotnie stopę na szybkich duzych basowcach i 18 nie ma z nimi szans.

post-60415-0-29505300-1527447225_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Zibi.

 

Teraz jestem w pracy więc nie mogę zrobić. Ale poszukam moze mam coś w telefonie.

Od razu zaznaczam, że mam mnóstwo sprzętu. Samych wzmaków chyba z 5. I to takich cukiereczków :). W tym momencie w systemie głównym.

Unison Research Unico CDE, dac matrix x-sabre, pre to WBA Firebird w pelni zbalansowany klasa A, monosy Ironbird w najbardziej wypasionej wersji. Kolumny to YB Iluminatus.

 

Gram z plyt cd lub hiresy.

 

Okablowanie to ic xlr i rca DIY (wybitne). Glosnikowce to DPA is 19 lub MB Hybrid (nie mogę się zdecydować). Zasilajace to Oyaide Tunami, Ziggi, Belden.

 

W sumie nie jest to drogi zestaw, a poziom dźwięku satysfakcjonujący. To czego niektórzy nigdy nie osiagają ja już mam. Słucham muzyków, a nie płyt.

 

Ironbirdy wyparły mi z systemu głównego 100W w klasie A i 300 w AB Pliniusa. Nie sądziłem, że to kiedykolwiek nastąpi ale stało się. Każdy ze wzmacniaczy ma plusy i minusy ale w skutek jest taki jak na zdjęciu.

 

Ironbird jest zestrojony na 45W. Trudno powiedzieć czy pociągnołby E-tony. Nie powiem Ci bo slabo wogole znam E-tona. Bardziej znam Scan Speak. A nie bawię się w znafcow czegoś czego nie slyszalem (co czeste na tym forum).

Powiem Ci, ze moje 18 iluminator są piekielnie trudne. Graly z 100W sinus koncowką bardzo wydajną i było nieżle. Tak naprawdę rozwinely skrzydla przy 100W w kl A lub 300W w kl AB. I ktoś kto gra na budzetowce o mocy 100W to nie zna tak naprawdę tych przetworników.

 

Tak, ze Zibi jak zawsze :) trzeba to sprawdzić zanim się kupi :).

Jeszcze moje kolumny

post-60415-0-43578200-1527576241_thumb.jpeg

post-60415-0-61545500-1527577250_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audiowit

Daj fotkę całego zestawu razem z kolumnami.

W ciemności wygląda to super.

Ciekaw jestem czy ironbird polubił by się z moim pre bat vk3i.

Chciał bym takie monobloki do moich accutonów ale obawiam się że 40W w klasie A to za mało na 30cm bas etona który w nich siedzi.

 

Możliwe jest wykonanie wzmacniacza Ironbird w wersji Push-Pull. W takim układzie pracy osiągałby on ponad 100W na kanał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Robert, milo Cię tu zobaczyć.

Artur ma teraz dwa preampy na testach z WBA. Brzmi to podobno jeszcze lepiej.

 

No ale Push-pull to już byla by potęga. Zibii, przesluchaj sobie nawet z ciekawosci te monosy. Lampa 211 to barwa, dynamika, klasa. SE ma subtelność, a Push-pull hmmm... to mogłoby zabrzmieć ciekawie :)

 

Moze udałoby Ci się posluchać KT. To też fajne granie. Nieco inny charakter. Jest tyle możliwości....a Piotrek wyskakuje z coraz nowymi projektami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hi_aro, a skądś Ty bo moze do mnie masz bliżej.

 

Od roku producenta namawiam na dac. Chyba teraz się to trochę ruszy, bo Arturo postawił przed Piotrkiem wyzwanie. WBA to tacy lampowi konserwatyści ;).Zobaczymy jak pójdzie z dac, bo Piotrek to perfekcjonista i nie wypuści niczego co nie jest maxymalnie dopracowane. Czyli to jest czas...

 

Zresztą moze WBA się wypowie bo wiem, że plany i coś na warsztacie jest ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.