Skocz do zawartości
IGNORED

Szumy i trzaski z amplitunera


tajtus5

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

W weekend włączyłem wzmacniacz Yamahy AX2 i pojawiły się trzaski i szumy podczas odsłuchu.

Dźwięk jest nadal słyszalny, ale zniekształcony i zagłuszony - zarówno na głośnikach jak i na słuchawkach.

Odłączanie zasilania i reset też nie pomógł.

 

Sprawdziłem przełączając wybór wejścia sygnału, że zakłócenia występują w każdej pozycji, czy to wejście cd/dvd/aux lub inne...niezależnie także czy jest to wejście cyfrowe czy analogowe.

Trzeszczenie słychać także na wyjściu pre out, bo mam tam na stałe podpięty wzmacniacz stereo.

 

Pytanie do Was czy ktoś miał podobne usterki w amplitunerach, głównie chodzi mi o to czy to problem jakiegoś kondensatora czy większego i droższego elementu.

AX2 bardzo lubiłem, służyła dzielnie przez kilka lat w początkach przygody z audio, ale wiadomo że jest to stary wzmacniacz, który nie posiada dekoderów HD na których mi ostatnio zależy.

Główne pytanie czy naprawa AX2 jest jeszcze opłacalna, czy dokładając pare stówek celować już w jakąś używkę z dekoderami w stylu Yamahy rx-2065 lub coś podobnej klasy

 

Pozdrowienia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.