Skocz do zawartości
IGNORED

chiński DAC PCM5102 - mod


baszek

Rekomendowane odpowiedzi

WItam

Zakupiłem chiński DAC PCM5102:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeszcze leci do mnie - jednak już pomyślałem, żeby go trochę zmodować tj. np. wymienić kondy oznaczone 222 (tj, 2.2nF) przed gniazdami RCA.

Czy ktoś się może orientuje, gdzie znajdę takie kondy o wartości 2.2nF, które coś polepszą ? Myślałem o PANASONICach SMD 2.2nF - ale są w rolkach tylko.

Na allegro tylko takie styroflexy znalazłem w dobrej cenie -->

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lepiej od razu kupić coś sprawdzonego

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Monitor Audio RX8, RX Center, Silver 1; DAC : 8-ch DIYINHK ES9016, XMOS Multichannel; Power AMP : 6-ch TPA3255

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lepiej od razu kupić coś sprawdzonego

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To pomarańczowa PCB już leci :-) ale faktycznie może DIYINHK lepszy -- przy DIYINHK - będę musiał wlutować tylko gniazda RCA ?

Różnica między DIYINHK PCM5102 a ALI PCM5102 będzie w ogóle słyszalna ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pomarańczowa PCB już leci :-) ale faktycznie może DIYINHK lepszy -- przy DIYINHK - będę musiał wlutować tylko gniazda RCA ?

RCA i gniazda XH które są dołączone do zestawu

 

Różnica między DIYINHK PCM5102 a ALI PCM5102 będzie w ogóle słyszalna ?

Możliwe, że nie... problem pojawi się wtedy, kiedy modyfikacji jakich dokonasz nie przyniosą spodziewanego efektu,

wtedy zaczniesz się zastanawiać, czy nie lepiej było kupić DIYINHK?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Monitor Audio RX8, RX Center, Silver 1; DAC : 8-ch DIYINHK ES9016, XMOS Multichannel; Power AMP : 6-ch TPA3255

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RCA i gniazda XH które są dołączone do zestawu

 

 

Możliwe, że nie... problem pojawi się wtedy, kiedy modyfikacji jakich dokonasz nie przyniosą spodziewanego efektu,

wtedy zaczniesz się zastanawiać, czy nie lepiej było kupić DIYINHK?

W takim razie zostawie w spokoju modowanie tej z aliexpress - i tak już frunie - 8$ to nie majątek. Jak przyleci to kliknę później DIYINHK

Najbardziej to jestem ciekawy jak to zagra w porównaniu z moim PCM2702 (mam tam ad8620 opamp) + holdegron h1 tpa6120

PCM2702 DAC -->

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekaw czy ktoś spotkał kompletny DAC na PCM5102 . Intryguje mnie od dawna ta dosyć mało popularna kość .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie spotkasz. Przeznaczenie tej kości jest av receivers, dvd bd players.

Poczytaj dataszet.

 

Pkrecz zrobił już dawno takiego daca i gra on bardzo dobrze, mi się bardzo podoba.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekaw czy ktoś spotkał kompletny DAC na PCM5102 . Intryguje mnie od dawna ta dosyć mało popularna kość .

 

Witam,

 

Zależnie od tego jaką przyjmiesz definicje kompletnego DAC-a :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

jest kompletnym DAC-em ale tylko z wejsciem USB i dalekim od high endu wzmacniaczem słuchawkowym (TDA1308). Plus jest taki, że można do tego dołączyć zewnętrzne zasilanie, a różnica jest znaczna - między zasilaniem USB a tracking pre-regulatorem na LM317 z acoustica.org (

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ) jakies 10-15dB w szumie (nie mam wyników przed sobą, piszę z pamięci).

 

Jesli chodzi o te plytkę zamówioną przez baszka to idąc tropem chinskich kit-ów ja bym zrobił tak że wziąłbym tę płytkę, zadbał o dobre zasilanie, dodał do tego jakiś odbiornik USB (XMOS z chin albo CM6631A jesli nie potrzeba DSD -

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ) i jeszcze jeden na CS8416 (

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ), zrobił przełącznik sygnałów I2S na 74HCT157 i kompletny DAC gotowy.

Zdaje sobię sprawę z ironii powyżej, że to nie highend. Z pewnoscią nie, ale zabawa przednia :) a na początek przygody z DIY to nawet nietrudne jest :)

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem ten dac w CD Teac`a , i w dwóch Luxmanach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem ten dac w CD Teac`a , i w dwóch Luxmanach.

 

Nie mowie ze nie, ale patrzac na bebechy Luxmana to jest tam troche jednak wieksza dbalosc o sciezke sygnalu i zasilanie niz w zlozonym - jak to opisalem - chaupniczo z chinskich kit-ow (nie mam nic do Chinczykow) DACu. Poza tym Luxman ma luksusowa nazwe i luksusowa cene :)

Pozdrawiam i zycze powodzenia z kombinowaniem :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Zależnie od tego jaką przyjmiesz definicje kompletnego DAC-a :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

jest kompletnym DAC-em ale tylko z wejsciem USB i dalekim od high endu wzmacniaczem słuchawkowym (TDA1308). Plus jest taki, że można do tego dołączyć zewnętrzne zasilanie, a różnica jest znaczna - między zasilaniem USB a tracking pre-regulatorem na LM317 z acoustica.org (

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ) jakies 10-15dB w szumie (nie mam wyników przed sobą, piszę z pamięci).

 

Jesli chodzi o te plytkę zamówioną przez baszka to idąc tropem chinskich kit-ów ja bym zrobił tak że wziąłbym tę płytkę, zadbał o dobre zasilanie, dodał do tego jakiś odbiornik USB (XMOS z chin albo CM6631A jesli nie potrzeba DSD -

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ) i jeszcze jeden na CS8416 (

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ), zrobił przełącznik sygnałów I2S na 74HCT157 i kompletny DAC gotowy.

Zdaje sobię sprawę z ironii powyżej, że to nie highend. Z pewnoscią nie, ale zabawa przednia :) a na początek przygody z DIY to nawet nietrudne jest :)

 

Pozdrawiam.

 

Na początku podłącze pod GPIO - I2S do raspberry pi zero W - do tego volumio == komplet do odsłuchu :-) i zobacze jak gra --> jak będzie ok to może wrzucę go jako daily DAC pod PC.

== Raspberry -- I2S -> PCM5102 --> RCA pod holdegron h1 TPA6120 || albo pod ampa tpa3116 podłącze jak zakupie jakieś głośniki ||

 

Co do DACU pod PC to na DIYINHK jest komplet tj. USB-->XMOS+PC5102 ~75$ (z wysyłką) --> dla mnie inwestycja nie mająca sensu - przynajmniej pod mój sprzęt :-)

Gdzieś czytałem, że jako USB to I2S - sprawdzają się sprzęty na AMANERO np.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku podłącze pod GPIO - I2S do raspberry pi zero W - do tego volumio == komplet do odsłuchu :-) i zobacze jak gra --> jak będzie ok to może wrzucę go jako daily DAC pod PC.

== Raspberry -- I2S -> PCM5102 --> RCA pod holdegron h1 TPA6120 || albo pod ampa tpa3116 podłącze jak zakupie jakieś głośniki ||

 

Będzie grało oczywiscie, ale z moich doswiadczen z takim polaczeniem (tam było ES9018K2M i bez podawanego z RPI MCLK) wynika, ze pomimo oddzielnego zasilania RPI i DAC-a w pomiarach wychodziła kicha szumowa - słyszalna też uchem na wyższych poziomach głośności. Po prostu RPI dosc mocno sieje zakłóceniami... Z tym ze u mnie to bylo RPI3, wykorzystana masa portow gpio do roznych innych rzeczy (wyswietlacz po i2c, sterowanie przekaznikami, sterowanie glosnością na PGA2311 i takie tam). Moze u Ciebie przy RPI Zero tego kłopotu nie będzie. W moim przypadku pomogło dołożenie izolatora I2S ADUM1400 (tylko taki scalak moglem kupic w Polsce bez kłopotu). Oczywiscie nie mowie, ze koniecznie tak trzeba, mnie po prostu irytował fakt, że teoretycznie składam DAC-a o "wysokich parametrach" (bo przeciez wszystkie te 24bity i 192kHz), a mi szumi i swiszczy cyfrowym smieciem..

 

 

Gdzieś czytałem, że jako USB to I2S - sprawdzają się sprzęty na AMANERO np.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Amanero nie miałem nigdy... Wielu mówi, że jest najlepszy, ale tez najdrozszy :) Mialem rózne XMOSy z Chin i różne CM6631 i te drugie wcale nie wypadały gorzej, prócz tego, że nie było DSD rzecz jasna...

BTW. w nocie Amanero

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) tez polecają zastosować izolator I2S miedzy nim a DAC-em :)

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW. w nocie Amanero

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) tez polecają zastosować izolator I2S miedzy nim a DAC-em :)

Darmowe PCB można też dostać

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Monitor Audio RX8, RX Center, Silver 1; DAC : 8-ch DIYINHK ES9016, XMOS Multichannel; Power AMP : 6-ch TPA3255

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 20

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.