Skocz do zawartości
IGNORED

Klub sympatyków marek Electrocompaniet i Abrahamsen


lord_vader

Rekomendowane odpowiedzi

Zakładam ten wątek, aby właściciele urządzeń tej firmy a także sympatycy i osoby które miały kontakt z tymi urządzeniami mogły podzielić się swoimi spostrzeżeniami, radami, opiniami itp.

Serdecznie zapraszam.

 

Strona producenta: http://www.electrocompaniet.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpisuje sie do kluby z Electrocompaniet ECD1 DAC. Swietny DAC. Jedyne co moge zarzucic to to , ze z bardzo bliska slychac troche transformator. Moze to jednak dotyczyc tylko mojego egzeplarza. Jesli ktos ma ECD1 to moze przystawi ucho blisko obudowy i poslucha czy troche buczy? Dzieki.

 

Zmieniam w tej chwili wzmocnienie. Zastanawiam sie nad jakas integra Electrocompaniet. Co sadzicie? (bez wklejanie linkow do bylych tematow)

Pozdrawiam,

Parsec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parsec

 

Miałem tego DACa na odsłuchu ( ECD1 ), jest to bardzo fajny i zacny przetwornik, miałem go zakupić lecz kuzyn zorganizował mi zakup EMC 1 w Niemczech. Nie żałuję zakupu EMC 1. Nie mniej jednak ECD 1 jest wart przynajmniej odsłuchu.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wielkim uznaniem witam tę inicjatywę. Właśnie interesuję się ECI5 i w ogóle Electrocompanientem ponieważ przeczytałem, że potrafi łączyć zalety lampy i tranzystora, co by wskazywało że jesteśmy blisko audiofilskiej nirvany. Trochę słabo mi sie konotuje miejsce produkcji - Norwegia - bo może wskażywać na najwyższe koszty produkcji. Czy Panowie potwierdzą że E gra z zaletami lampy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak:Jego szkoła brzmienia jest zbliżona do lampy ale nie identyczna.Nie jestem przekonany co do wysokości kosztów produkcji,ceny tych urządzeń są niższe od np.Krell,McIntosh i im podobnych a jeśli chodzi o klase urządzeń,są na tym samym poziomie.Wysokiej klasy wzmacniacze potrafiące wysterować każde kolumny.Posiadałem już ECI-4,AW-180 a obecnie jak w o mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Pozdrawiam fanów marki.

Powiem tak- to jest porządny sprzęt, pracowałem dla nich jakiś czas temu, znam całą ówczesną załogę i pozostawiłem też swój ślad. Nie mogę złego słowa powiedzieć, koszty produkcji w tym kraju są rzeczywiście wysokie, ale ma to pozytywny wpływ chociażby na kwestie jakości, podzespołów itp.

 

Pozdrawiam,

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakew

Z moich doświadczeń wynika,że dobre granie zaczyna się od AW-180,integry nie bardzo mnie zadowoliły

a próbowałem je z różnymi kolumnami(KEF ref.203,205,Jmlab 1027)i kilka innych.Może była zła akustyka

może nie takie okablowanie,może inna przyczyna ale AW-180 to już Hi-End to już gra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Według informacji prasowych ma się wkrótce pojawić mowa wersja ECI5 o onzaczeniu mkII. Poprawiono układy wewnętrzne, zwiększono pojemności kondensatorów, ścieżka sygnału jest krótsza, a wyświetlacz jest większy. Producent informuje, iż urządzenie zostało poprawione w wielu aspektach i można oczekiwać wyraźnej poprawy brzmienia. Więc osoby zamierzające kupić ECI5 niech się wstrzymają z kupnem albo niech walczą o rabat u dystrybutora na obecną wersję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

‘Electrocompaniet’s aim when designing the ECI-5 MkII was to make the sound more modern, enhancing the details and dynamics… and when you listen to it, you’ll certainly hear that they’ve succeeded,’ says Philippe Luder, of Audio Dynamics, which distributes Electrocompaniet in Australia. The amplifier has a RRP of $11,999 (australijskich)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Parsec

Jeśli to Ci pomoże dawno temu porównywałem ECI-3 z KAV-300i przed kupnem. Prawdziwszy dźwięk fortepianu, lekkie przygaszenie ostrośći dęciaków i poczucie realności dźwięku były dla mnie większe w ECI, jak widać. Taki typ prezentacji mi odpowiada, znajomy nazwał go "ekscytująca relaksacja" i to moim zdaniem dobrze pokazuje charakter Electrocompanieta. Wiele osób uważa je za mułowate i ociężałe, ale oni szukają innego sposobu prezentacji dźwięku, na minus mogę dodać że stereofonia i lokalizacja planów dźwiękowych jest przeciętna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem, czy powinieneś żałować? Wydaje mi się że masz za gruby sprzęt do ECI3, jeżeli integra to myślałbym o ECI5, ewentualnie pre/power. Jak jesteś z Warszawy to w hi-fi clubie na Kopernika możesz posłuchać Electrocompanieta i samemu przekonać się, czy Ci to odpowiada. Kwieciste opisy sprzętu niejednego już zwiodły ...

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze to i racja by integre z glowy sobie wybic, a chcialem tym razem uniknac pre/power. Mam w domu pozyczona integre Krell KAV-400xi. Nie moge jej sluchac, brzmi jak radio tranzystorowe, szczegolnie przy cichym sluchaniu. A pomyslec, ze na serio przymierzalem sie do kupna tego Krella. Do tego grzeje sie mocniej niz wszystkie koncowki mocy ktore mialem. Byc moze w zestawieniu z innymi kolumnami brzmi OK, ale nie z moimi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ECI3 też się grzeje i to całkiem mocno, musi mieć kilkanaście cm luzu nad sobą i trochę po bokach żeby go nie ugotować. Gdybym go zmieniał (na integrę) to albo ECI5 albo JR Concentra, ale jak na razie to dla mnie inne systemy walutowe ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Gratulacje - kawał bardzo porządnej maszyny. Jeśli grasz na lampie to powinieneś być w 7 niebie.

to fakt maszyna niezła, wszystko równo spasowane, rolka od otwierania chodzi idealnie, żadnych luzów, kawał klocka a brzmienie:-pppp

lampa?chyba do niej wrócę;-ppp

"...na pohybel gównozjadom po obu stronach lady..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.