Najnowsze radioodtwarzacze Alpine tworzące serię CDE są żywym (oczywiście w wyobraźni) przykładem potwierdzającym tezę, iż projektanci tej japońskiej firmy osiągnęli pełną doskonałość w umiejętnym dobieraniu zmian estetycznych, jak i technicznych. Prosta forma i delikatne zmiany w wyglądzie tak można w skrócie podsumować najnowsze radioodtwarzacze Alpine serii CDE. Cała seria ma siedmiu reprezentantów, których można podzielić na 3 grupy.
Pierwszą z nich stanowią CDE-9872R/RM, odpowiednio z zielonym/bursztynowym podświetleniem, wyposażone w takie udogodnienia jak: odtwarzanie płyt CD i plików MP3, wzmacniacz 4x45W, możliwość bezpośredniej współpracy z iPodem zamiennie z dodatkowym wejściem audio, tuner radiowy RDS, wyjście na wzmacniacz zewnętrzny (z opcją sterowania poziomem subwoofera), obsługa modułu Bluetooth i interfejsu sterowania z kierownicy. Tradycyjnie dla Alpine ergonomia jest na najwyższym poziomie, a kształtowanie sygnału audio to prawdziwy majstersztyk. Dysponujemy: filtrem górnoprzepustowym odcinającym niepotrzebne czy wręcz szkodliwe dla głośników sygnały; zwykłe regulatory tonów wysokich i niskich zamienione są w 1-zakresowe korektory parametryczne, a w przypadku tonów niskich nawet z regulacją szerokości wpływu korekcji; sam zakres korekcji także zwiększono do +/- 14dB.
Druga grupa to model CDA-9874 w trzech wersjach kolorystycznych. Usprawnieniem w kwestii wyglądu i obsługi w stosunku do najprostszych urządzeń serii CDE jest niezaprzeczalnie obrotowe pokrętło regulacyjne. W kwestii funkcjonalności modele CDE-9874 dysponują dodatkowo wejściem sygnału na przednim panelu i podwójnym wyjściem na zewnętrzny wzmacniacz (jedno z nich z niezależną regulacją poziomu subwoofera).
W trzeciej grupie odnajdziemy dwa modele CDE-9880R i CDE-9882Ri. Radioodtwarzacze te wyraźnie odróżniają się od innych reprezentantów serii CDE. Opuszczany panel bez szczeliny na płytę umożliwia zastosowanie innego (czytaj większego) wyświetlacza, dając jednocześnie więcej przyjemności z kręcenia stabilną, dużą gałką głośności. W stosunku do modelu CDE-9874 dysponujemy w tym przypadku większą o 5W na kanał mocą (4x50W), trzema parami wyjść na wzmacniacz (przód, tył, subwoofer z regulacją), a dla miłośników skompresowanej muzyki zdolnością do odtwarzania nie tylko plików MP3, ale także WMA i AAC. Jednak prawdziwą rewolucją jest wyposażenie obu radioodtwarzaczy w gniazdo USB do podłączenia przenośnych pamięci i odtwarzaczy, z pełną obsługą MTP (Media Transfer Protocol), standardu firmy Microsoft. Obsługa MTP pozwoli użytkownikom na bezpieczne umiejscowienie swojego mobilnego odtwarzacza i całkowite sterowanie nim z poziomu radia.
Model CDE-9880R reprezentuje klasyczne barwy - ciemny panel z zielonym podświetleniem klawiszy (możliwość zmiany na bursztynowe), natomiast CDE-9882Ri to nowoczesne kolory - srebrny panel przedni z przyciskami świecącymi w tonacji niebiesko/czerwonej. Magiczna literka "i" w oznaczeniu tego ostatniego oznacza kabel (KCE-422i) do bezpośredniego podłączenia odtwarzaczy iPod z gniazdem dokującym na wyposażeniu.
.
Majstersztyk od Alpine
Rozpoczęty przez Redaktor, 16.07.2008 13:25
Zobacz też
| Temat | Forum | Autor | Podsumowanie | Ostatni post | |
|---|---|---|---|---|---|
ALPINE 3544
|
DIY | jarek.zeb-ce |
|
||
|
Nowości | dskrzypczak |
|
||
Alpine CDE113BT- opinie
|
Auto stereo | mac2005 |
|
|
|
ALPINE CDE-9874RR czy CLARION DXZ388RUSB
|
Auto stereo | Snara |
|
|
|
Alpine CDA-9856R - jak zimne radio to piszczy silnik przesuwu lasera
|
Stereo | bazyl123 |
|
|
Audiostereo Magazyn
Nadchodzące wydarzenia w kalendarzu
Brak nadchodzących wydarzeń
Popularne tagi
- stereo
- wzmacniacz
- dac
- denon
- koncert
- update
- pioneer
- cd
- kolumny
- warszawa
- jazz
- audiopunkt
- niedrogie
- marantz
- nad
- amplituner
- akustyka
- yamaha
- słuchawki
- winyl
- konkurs
- q21
- tanie
- dali
- artykuły
- lampa
- dźwiękowa
- kef
- głośniki
- harman kardon
- odsłuch
- post-rock
- muzyka
- squeezebox
- zestaw
- jamo
- flac
- post rock
- sennheiser
- gramofon
- cx 880
- joplin
- ragtime
- denon df 107
- bose wave
- tak do 500 zł.
- maple leaf
- brak stereo
- bose
- scott
Najnowsze tematy
-
Jaki wzmacniacz do Harwa s-10adrianswdn14 - wczoraj, 23:46
-
Kolumny Klipsch i jaki subwoofer?Lucjusz0 - wczoraj, 21:54
-
Słuchawki bezprzewodowe NOKIA BH-504gatto1 - wczoraj, 21:16
-
Kolumny + wzmacniacz do 6Kpawel86 - wczoraj, 20:55
-
marantz vs advance acousticTomek Koko - wczoraj, 20:49












