Skocz do zawartości

Audiostereo.pl: Audiostereo Forum - Audiostereo.pl


Marantz ND8006 – odtwarzacz sieciowy / CD

salony denon salon marantz

 • Nie możesz odpowiedzieć
19 odpowiedzi w tym temacie

#1 Użytkownik nie jest zalogowany   lukiasz

 • Branża
 • 226 postów
 • Rejestracja: 10.12.2015

Napisano 19.12.2017 - 16:53

Marantz, światowy lider w dziedzinie zaawansowanych technologii audio, przenosi technologię cyfrowego dźwięku na wyższy poziom dzięki pierwszemu w historii firmy, kompleksowemu odtwarzaczowi muzyki cyfrowej. Model ND8006 został zaprojektowany jako bezkompromisowy, wszechstronny sprzęt grający wysokiej jakości, łączący możliwość odtwarzania płyt CD, streaming muzyki z sieci / Internetu, tryb DAC oraz funkcjonalność HEOS multiroom. Zbudowany w fabryce Shirakawa w Japonii, nowy członek rodziny stworzony został w oparciu o doświadczenie zespołu Marantz w dziedzinie inżynierii cyfrowego dźwięku wysokiej jakości oraz stanowi doskonałą parę z niedawno prezentowanym, zintegrowanym wzmacniaczem PM8006.

Dołączona grafika

ND8006: Kompleksowy odtwarzacz cyfrowej muzyki
Odtwarzacz ND8006 został tak zaprojektowany, aby spełnić wszystkie wymagania współczesnego miłośnika muzyki cyfrowej, łącząc w sobie możliwości zwykle wymagające dwóch lub trzech oddzielnych komponentów audio. Opierając się na sukcesie modeli NA8005 oraz SA8005, ale z wykorzystaniem nowo zaprojektowanych funkcji i strojenia, model ND8006 łączy w sobie odtwarzacz CD z wszechstronnym odtwarzaczem źródeł cyfrowych, oferując odtwarzanie muzyki z sieci domowej, pamięci USB, oraz wielu źródeł internetowych, takich jak serwisy streamingowe i radio internetowe, funkcjonalnością HEOS multi room jak również trybem DAC, umożliwiającym bezpośrednie podłączenie komputerów i innych urządzeń.

Odtwarzacz jest również przygotowany do obsługi przyszłych rozwiązań, obsługując wszystkie formaty DSD do 11.2 Mhz oraz PCM 384 kHz/32-bit. Ponadto, model ND8006 zapewnia obsługę zarówno Apple AirPlay, jak i Bluetooth, umożliwiając odtwarzanie muzyki z urządzeń przenośnych.

Marantz określa model ND8006 jako „kompleksowy odtwarzacz cyfrowych źródeł muzyki” – pojedynczy komponent audio, który jest potrzebny do zaspokojenia wszystkich obecnych i przyszłych potrzeb miłośników doskonałego brzmienia. Niezależnie od tego, czy posiadasz swoją muzykę na płytach CD, czy masz ją zgraną na dysk NAS lub komputer, czy może wolisz słuchać ulubionych utworów z Amazon Prime Music, Deezer Premium+, Spotify Connect lub Tidal, ND8006 odtworzy Twoje ulubione utwory zawsze w najdoskonalszej jakości dźwięku Marantz. Odtwarzacz może być używany z konwencjonalnym wzmacniaczem za pośrednictwem dedykowanego wyjścia typu fixed, lub podłączony bezpośrednio do wzmacniacza mocy i kolumn albo aktywnych głośników, dzięki wyjściu cyfrowemu przedwzmacniacza typu variable, a nawet udostępnia muzykę w całym domu, dzięki funkcjonalności HEOS – wystarczy podłączyć głośniki HEOS, aby stworzyć system multi room dla całego domu, wraz z prostą kontrolą poprzez aplikację dla urządzeń mobilnych.

Dołączona grafika

Zbudowany w oparciu o legendarną jakość dźwięku Marantz, uzyskaną dzięki zastosowaniu opatentowanego systemu Marantz Musical Digital Filtering oraz audiofilskiej klasy modułu DAC ESS9016 Sabre, wykorzystującego dwa kryształy zegara gwarantujące dokładną obsługę każdego sygnału cyfrowego audio. Obwód izolacji szumów zastosowany na wejściu USB typu B ‘‘computer audio’’ oraz na cyfrowych wejściach audio – dwóch optycznych i jednym koncentrycznym – blokuje zakłócenia powstałe z podłączonych komponentów w celu zapewnienia czystości sygnału, podczas gdy układy analogowe wykorzystują starannie dobrane komponenty oraz słynne Marantz Hyper-Dynamic Amplifier Modules (moduły HDAM). Natomiast ekranowany transformator toroidalny minimalizuje zakłócenia wewnętrzne.

Doskonałą jakość połączenia zapewnia dwuzakresowy moduł Wi-Fi (2.4/5GHz) oraz gniazdo Ethernet, nie zapomniano również o entuzjastach słuchania muzyki w słuchawkach: model ND8006 wyposażony został w dedykowany wzmacniacz słuchawkowy, zbudowany ze starannie dobranych komponentów, takich jak moduły HDAM-S2 – takie same jak w głównych obwodach audio, oraz w przełącznik wyboru siły wzmocnienia, zapewniając bezproblemową obsługę szerokiej gamy słuchawek. Tryb ‘’H/P OFF’’ zapewnia najlepszą jakość dźwięku, gdy sekcja słuchawkowa nie jest wykorzystywana. Możliwość włączania oraz wyłączania jest dostępna także dla łączności Bluetooth jak i Wi-Fi.

Odtwarzacz ND8006 zapewnia doskonałe brzmienie Marantz każdemu sygnałowi z cyfrowego źródła, a jego wysoce zintegrowana konstrukcja umożliwia łatwy dostęp do wszystkich możliwości odsłuchowych, zarówno teraz, jak i w przyszłości.

Model ND8006 jest idealnie dopasowany do niedawno wprowadzonego, czysto analogowego wzmacniacza zintegrowanego PM8006, w którym pierwszy raz wprowadzona została nowa sekcja Marantz Music Phono EQ. Łącząc to, co najlepsze w świecie cyfrowym i analogowym, nowy duet jest marzeniem każdego miłośnika audio, niezależnie od preferowanego źródła muzyki. Co więcej, do każdego modelu dołączono nowy pilot bezprzewodowy, który może kontrolować zarówno model ND8006, jak i PM8006.

Dołączona grafika

Dostępne są kolory czarny oraz srebrno złoty. Model PM8006 jest już w drodze, natomiast ND8006 będzie dostępny od stycznia 2018 roku.

Kluczowe cechy:

    Odtwarzanie CD, CD-R/RW (MP3/WMA)
    o Najlepsza jakość dźwięku z ukochanych srebrnych płyt
    Audiofilska konwersja cyfrowo analogowa 192kHz/32bit (ESS9016) z dwoma kryształami zegara
    o Najdokładniejsza konwersja i jakość dźwięku ze wszystkich źródeł
    Opatentowane moduły Marantz HDAM-SA2
    o Szerszy zakres dynamiki oraz mniejsze zniekształcenia w analogowej sekcji wyjściowej
    Dyskretny wzmacniacz słuchawkowy z modułem HDAM-SA2 oraz kontrolą siły wzmocnienia
    o Wysoka jakość dźwięku, obsługa nawet wymagających słuchawek
    Podwójnie ekranowany transformator toroidalny, podwójna płyta nośna oraz sztywne nóżki
    o Eliminacja wibracji dla zapewnienia najczystszego dźwięku
    Dwuzakresowy moduł Wi-Fi 2.4GHz/5GHz
    o Poprawiona stabilność sieci, zwłaszcza w domach o dużym natężeniu Wi-Fi
    Wbudowana bezprzewodowa funkcjonalność HEOS multi room
    o Doskonaly dźwięk multi room przy wykorzystaniu produktów HEOS, kontrola przez aplikację
    AirPlay, Bluetooth, radio internetowe, Spotify Connect, Amazon Music, TIDAL, Deezer i inne
    o Dostęp do niemal nielimitowanych źródeł muzyki on line (w zależności od dostępności)
    2x optyczne, koaksjalne oraz USB typu B wejścia cyfrowe z obwodem redukcji szumów
    o Najlepsza jakość plików wysokiej rozdzielczości do 32bit/384kHz PCM oraz DSD 11.2MHz
    Obsługa formatów WAV, MP3, AAC, WMA, FLAC oraz ALAC z kompatybilnych urządzeń USB
    o Obsługa wszystkich najpopularniejszych formatów cyfrowej muzyki, także tych w wysokiej
    rozdzielczości
    Jedno optyczne oraz jedno koaksjalne wyjście cyfrowe; wyjścia analogowe RCA variable oraz fixed;
    złącze RS232
    o Wiele wyjść i możliwości instalacji niestandardowej
    Dostępny w kolorze czarnym oraz srebrno złotym
    o Doskonale dopasowany do wzmacniacza zintegrowanego Marantz PM8006


Zapraszamy do zapoznania się z produktami firmy Marantz:
http://www.salonydenon.pl/pl/MM/Marki/MARANTZ


#2 Użytkownik nie jest zalogowany   Troya

 • Użytkownicy
 • 38 postów
 • Rejestracja: 01.02.2017

Napisano 17.02.2018 - 13:42

Od dłuższego czasu nie ma żadnych informacji, ani testów tylko poezja od producenta.
Może ktoś ma jakieś wieści, zrobił test, porównanie z np SA8005.
Proszę i coś więcej.

#3 Użytkownik nie jest zalogowany   whir

 • Użytkownicy
 • 128 postów
 • Rejestracja: 12.01.2013

Napisano 23.02.2018 - 15:43

Podpinam się. Pojawiła się jedna recenzja ale brak porównania z poprzednikami.

https://www.stereolife.pl/archiwum/testy-lista/przetworniki-i-streamery-lista/3479-marantz-nd8006

#4 Użytkownik nie jest zalogowany   Pietuisza

 • Użytkownicy
 • 39 postów
 • Rejestracja: 20.02.2017

Napisano 18.03.2018 - 11:19

Heos, działa koślawo, wywala się, zacina, wczytuje okładki, bądź i nie, działanie totalnie losowe itp.  Marantz potrafi zagrać 5s a następnie przeskakuje na losowo wybrany plik, co nie występuje np. na Auralic. Już jest o klasę lepiej niż na8005 ale nadal wymaga dopracowania. Z plikami zdecydowanie lepiej sobie radzą: Pioneer NA70, Sotm, Auralic, Aurender, Devialet, DCS a nawet malinka. Z odpowiednim zasilaniem Sotm, malinka wydają się być lepsze dźwiękowo. Choć to zależy już od indywidualnych preferencji. Katalogowanie plików trwa wieczność na Marantz, tu też wygrywa Auralic a nawet malinka.

#5 Użytkownik nie jest zalogowany   Troya

 • Użytkownicy
 • 38 postów
 • Rejestracja: 01.02.2017

Napisano 24.03.2018 - 22:34

Wyświetl postUżytkownik Pietuisza dnia 18.03.2018 - 11:19 napisał

Heos, działa koślawo, wywala się, zacina, wczytuje okładki, bądź i nie, działanie totalnie losowe itp.  Marantz potrafi zagrać 5s a następnie przeskakuje na losowo wybrany plik, co nie występuje np. na Auralic. Już jest o klasę lepiej niż na8005 ale nadal wymaga dopracowania. Z plikami zdecydowanie lepiej sobie radzą: Pioneer NA70, Sotm, Auralic, Aurender, Devialet, DCS a nawet malinka. Z odpowiednim zasilaniem Sotm, malinka wydają się być lepsze dźwiękowo. Choć to zależy już od indywidualnych preferencji. Katalogowanie plików trwa wieczność na Marantz, tu też wygrywa Auralic a nawet malinka.
No to jestem zawiedziony. Spodziewałem się czegoś dopracowanego. A jak z płytami CD sobie radzi? Jakiś postęp względem 8005 czy obniżenie jakości?

#6 Użytkownik nie jest zalogowany   Pietuisza

 • Użytkownicy
 • 39 postów
 • Rejestracja: 20.02.2017

Napisano 26.03.2018 - 09:29

Płyty CD to porażka, gorzej niż stare TDA 1541 za 300 zł. Może to dobrze chodzi tylko w komplecie ze wzmacniaczem Marantz ale nie wydaje mi się.

#7 Użytkownik nie jest zalogowany   Troya

 • Użytkownicy
 • 38 postów
 • Rejestracja: 01.02.2017

Napisano 27.03.2018 - 00:45

Wyświetl postUżytkownik Pietuisza dnia 26.03.2018 - 09:29 napisał

Płyty CD to porażka, gorzej niż stare TDA 1541 za 300 zł. Może to dobrze chodzi tylko w komplecie ze wzmacniaczem Marantz ale nie wydaje mi się.
To tragedia. Posiadam wzmacniacz Marantz 8005. Napędza u mnie heco celany 702gt i nastawiłem się na połączenie CD i streamera w jednym klocku. A może znasz jakieś urządzenie, które łączy te 2 funkcje? Oprócz Onkyo C-N7050?

Użytkownik Troya edytował ten post 27.03.2018 - 00:55


#8 Użytkownik nie jest zalogowany   whir

 • Użytkownicy
 • 128 postów
 • Rejestracja: 12.01.2013

Napisano 02.04.2018 - 22:17

Wyświetl postUżytkownik Pietuisza dnia 26.03.2018 - 09:29 napisał

Płyty CD to porażka, gorzej niż stare TDA 1541 za 300 zł. Może to dobrze chodzi tylko w komplecie ze wzmacniaczem Marantz ale nie wydaje mi się.
W jakiej konfiguracji słuchałeś ND8006?
Nowy? Wygrzany (min 50h)?
Z czym i w jaki sposób porównywałeś? Pliki vs CD?
Testuje 2 tyg i mam pewne wnioski, którymi się podzielę na forum jak znajde czas popisać.

Wyświetl postUżytkownik Troya dnia 27.03.2018 - 00:45 napisał


To tragedia. Posiadam wzmacniacz Marantz 8005. Napędza u mnie heco celany 702gt i nastawiłem się na połączenie CD i streamera w jednym klocku. A może znasz jakieś urządzenie, które łączy te 2 funkcje? Oprócz Onkyo C-N7050?
Troya a miałes kiedyś cdka SA8005 lub SA7003 podłączonego do PM8005. Bo ja mam SA7003 i teraz testuję ND8006.

Użytkownik whir edytował ten post 02.04.2018 - 22:11


#9 Użytkownik nie jest zalogowany   Marcepan

 • Użytkownicy
 • 295 postów
 • Rejestracja: 22.10.2012

Napisano 07.04.2018 - 11:46

To się AV przejechało po nowym marantzu - napęd od nikogo sabre z płyty nie dało rady pliki takie sobie czyli powtórka z sa8005 (miałem) z tym że tam pliki grały super - no nie wszystkie grał bo to nie strumieniowiec  ale jednak - czyli po sensacji (50 godzin ktoś radzi wygrzewać hmm pewnie branża)

#10 Użytkownik nie jest zalogowany   Troya

 • Użytkownicy
 • 38 postów
 • Rejestracja: 01.02.2017

Napisano 07.04.2018 - 12:40

Wyświetl postUżytkownik whir dnia 02.04.2018 - 22:17 napisał

W jakiej konfiguracji słuchałeś ND8006?
Nowy? Wygrzany (min 50h)?
Z czym i w jaki sposób porównywałeś? Pliki vs CD?
Testuje 2 tyg i mam pewne wnioski, którymi się podzielę na forum jak znajde czas popisać.


Troya a miałes kiedyś cdka SA8005 lub SA7003 podłączonego do PM8005. Bo ja mam SA7003 i teraz testuję ND8006.
Niestety nie miałaem SA8005 ani SA7003. Ale rozważam opcję kupna SA8005 po tym co tu czytam na temat ND8006. Usilnie pragnąłem jednego klocka zamykającego obie funkcje, ale teraz mam większy mętlik. SA8005 przemawia do mnie ze względu na pliki FLAC po USB. Stereamer też to odtwarza, ale mam sporo CD i nie chcę ich odtwarzać w byle czym.

#11 Użytkownik nie jest zalogowany   whir

 • Użytkownicy
 • 128 postów
 • Rejestracja: 12.01.2013

Napisano 07.04.2018 - 16:24

@Troya - wypożycz z S4Home i podziel się opinią.
Nic nie tracisz poza 25 plnów na przesyłke zwrotną.
Ja swoje rozpiszę jak znajdę chwilę.

#12 Użytkownik nie jest zalogowany   Marcepan

 • Użytkownicy
 • 295 postów
 • Rejestracja: 22.10.2012

Napisano 07.04.2018 - 17:08

Sa8005 po USB bajka prawie jak z 14 tylko już nie pamiętam czy czytał flaki - sprawdź - cd też jakiś tragiczny nie był ale już nie angażował (u mnie przegrał bezpośrednio z Ca 351) trzeba odsłuchać

#13 Użytkownik nie jest zalogowany   whir

 • Użytkownicy
 • 128 postów
 • Rejestracja: 12.01.2013

Napisano 07.04.2018 - 22:16

Wyświetl postUżytkownik Marcepan dnia 07.04.2018 - 17:08 napisał

Sa8005 po USB bajka prawie jak z 14 tylko już nie pamiętam czy czytał flaki - sprawdź - cd też jakiś tragiczny nie był ale już nie angażował (u mnie przegrał bezpośrednio z Ca 351) trzeba odsłuchać
Przypomnij mi z jakim wzmacniaczem spinałeś SA8005?

50 godzin to kompletne minimum, które sam zaobserwowałem aby pozbyć się tam szorstkości i wąskiej sceny.

Użytkownik whir edytował ten post 07.04.2018 - 22:16


#14 Użytkownik nie jest zalogowany   Marcepan

 • Użytkownicy
 • 295 postów
 • Rejestracja: 22.10.2012

Napisano 07.04.2018 - 22:43

Nie przeczę że wygrzewanie jest koniecznie nr 1 należy do kolumn dynaudio (duża średnica cewek) wzmacniacze ok ale przetworniki cyfrowe? To podobnie jak kable na granicy percepcji ale branża zasadziła się Na marżę to I deszcz zaklinać będą a ja proponuje zerknąć na na8005 teraz dobra cena dzięki tej sensacji nd

Taki mały zakład - ile czasu nd8006 potrzebuje do zejścia poniżej 4500? - stawiam na 2 miesiące - kto da więcej ? Pozdrawiam branżę

#15 Użytkownik nie jest zalogowany   Troya

 • Użytkownicy
 • 38 postów
 • Rejestracja: 01.02.2017

Napisano 08.04.2018 - 23:53

Wyświetl postUżytkownik whir dnia 07.04.2018 - 16:24 napisał

@Troya - wypożycz z S4Home i podziel się opinią.
Nic nie tracisz poza 25 plnów na przesyłke zwrotną.
Ja swoje rozpiszę jak znajdę chwilę.
Też rozważałem wypożyczenie. Ale poczekam cierpliwie, aż pojawi się więcej opinii, a mniej kolorowych opisów producenta. I pewnie cena zacznie spadać:)

#16 Użytkownik nie jest zalogowany   Grzesh

 • Użytkownicy
 • 66 postów
 • Rejestracja: 25.02.2014

Napisano 16.04.2018 - 15:43

W najnowszym Audio-Video (numer 3 z tego roku) jest test Marantza pisany przez pana Filipa Kulpę.

#17 Użytkownik nie jest zalogowany   whir

 • Użytkownicy
 • 128 postów
 • Rejestracja: 12.01.2013

Napisano 30.04.2018 - 07:09

https://www.qobuz.com/ie-en/info/hi-fi/bancs-d-essai/marantz-nd8006-the-exclusive180332

Teścik w zagranicznej "prasie"

#18 Użytkownik nie jest zalogowany   whir

 • Użytkownicy
 • 128 postów
 • Rejestracja: 12.01.2013

Napisano 03.05.2018 - 19:06

http://blog.son-video.com/en/2018/04/review-marantz-nd8006/

Jeszcze takie review

#19 Użytkownik nie jest zalogowany   Grzesh

 • Użytkownicy
 • 66 postów
 • Rejestracja: 25.02.2014

Napisano 07.06.2018 - 19:08

Skusiłem się i mam od wczoraj. Na razie ciężko coś mi powiedzieć bo mam mało czasu na testy, może w przyszłym tygodniu będę miał więcej czasu to coś napiszę.
Jedyny problem na jaki natrafiłem to to że odtwarzacz nie widzi w sieci mojego urządzenia Diune Base HD, a szkoda bo Diune służył mi wcześniej przy Onkyo jako serwer sieciowy gdzie mam mnóstwo muzyki w plikach. Marantz po prostu go nie widzi, nie wiem co się dzieje oba "sprzęty" są podpięte kablem pod router tak jak wcześniej Onkyo, nie wiem czego to wina.....

#20 Użytkownik nie jest zalogowany   Troya

 • Użytkownicy
 • 38 postów
 • Rejestracja: 01.02.2017

Napisano 03.09.2018 - 09:31

Wyświetl postUżytkownik Grzesh dnia 07.06.2018 - 19:08 napisał

Skusiłem się i mam od wczoraj. Na razie ciężko coś mi powiedzieć bo mam mało czasu na testy, może w przyszłym tygodniu będę miał więcej czasu to coś napiszę.
Jedyny problem na jaki natrafiłem to to że odtwarzacz nie widzi w sieci mojego urządzenia Diune Base HD, a szkoda bo Diune służył mi wcześniej przy Onkyo jako serwer sieciowy gdzie mam mnóstwo muzyki w plikach. Marantz po prostu go nie widzi, nie wiem co się dzieje oba "sprzęty" są podpięte kablem pod router tak jak wcześniej Onkyo, nie wiem czego to wina.....
Proszę podziel się wrażeniami.Użytkownicy przeglądający to forum: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Audiostereo Magazyn

baner image
 
Nasza strona internetowa wykorzystuje cookies (pol.: ciasteczka)

Na naszej stronie wykorzystujemy ciasteczka (ang. cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej - więcej o tym w Naszej polityce prywatności. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień dotyczących cookies, umieszcza je w pamięci Twojego urządzenia.

Akceptuję   Zmiana ustawień