Skocz do zawartości

Pioneer N50A

Typ sprzętu: Odtwarzacze Sieciowe

Producent: Pioneer

Model: N50A


Dobry

(4/5)


(4/5 na podstawie 3 opinii)

moshica

Data dodania: 24 styczeń 2018

moshica

Data dodania: 24 styczeń 2018

Jakość/cena
Ocena ogólna
Jakość/cena
Ocena ogólna
  • Jakość dżwięku
    Wykonanie
    Dobra dynamika i przestrzeń
    Zrównoważone pasmo

Jak długo posiadasz oceniany sprzęt?: ponad rok

Gdzie kupiłeś/aś oceniany sprzęt?: własny import

Dlaczego wybrałeś/aś ten sprzęt?: Dla przewidywalnej jakości i ceny

Z czym porównywałeś/aś przed decyzją o zakupie?: nie porówynywałem

Podaj zestaw w jakim używany jest oceniany sprzęt: wzmacniacz Pioneer A401
wzmacniacz słuchawkowy Pass oraz Lehmann

Opinia:

Odtwarzacz kupiłem zaraz po premierze w roku 2015, zaraz po recenzji na Audiostereo.pl

Kierowałem się głównie ceną, jego regularna cena PL wynosiła wówczas 2499zł.

Od początku jestem zadowolony z jakości, działa bezbłędnie ponad 3 lata z dyskiem WD 1TB na USB.

Bardzo dobrze zgrywa się ze wzmacniaczem słuchawkowym Pass, świetna dynamika, detal i przestrzeń.

Kupiłbym go jeszcze raz.


drago44

Data dodania: 14 styczeń 2015

drago44

Data dodania: 14 styczeń 2015

Jakość/cena
Ocena ogólna
Jakość/cena
Ocena ogólna
  • Jakość dzwięku
    Jakość wykonania
    Obsługa

Jak długo posiadasz oceniany sprzęt?: krócej niż 1 miesiąc

Dlaczego wybrałeś/aś ten sprzęt?: Jakość dzwięku i funkcjonalność

Podaj zestaw w jakim używany jest oceniany sprzęt: Music Hall A35.2, Dynaudio DM2/6

Opinia:

Dobry, zrównoważony dzwięk, bez wyostrzeń i przebarwień

W relacji do ceny super, moim zdaniem i w moim systemie lepszy od SM6 v2


Bonzo

Data dodania: 13 styczeń 2015

Bonzo

Data dodania: 13 styczeń 2015

Jakość/cena
Ocena ogólna
Jakość/cena
Ocena ogólna
  • Dobra jakość dźwięku
    Minimalistyczna stylistyka
    Przetwornik DAC
    Intuicyjna obsługa
    Możliwość połączenia ze smartfonem
  • Niedziałający sterownik USB na stronie producenta
    Brak modułów WIFI i BT (opcjonalne)

Jak długo posiadasz oceniany sprzęt?: krócej niż 1 miesiąc

Gdzie kupiłeś/aś oceniany sprzęt?: nie dotyczy

Ile zapłaciłeś/aś?: nie dotyczy

Dlaczego wybrałeś/aś ten sprzęt?: nie dotyczy

Z czym porównywałeś/aś przed decyzją o zakupie?: nie dotyczy

Podaj zestaw w jakim używany jest oceniany sprzęt: nie dotyczy

Opinia:

Test Pioneer’a N-50A

Odtwarzacz sieciowy N-50A to jeden z elementów rodziny stereofonicznych urządzeń audio firmy Pioneer. Sprzęt ten przeznaczony jest do odtwarzania muzyki zapisanej w formacie cyfrowym, odsłuchu radia internetowego, a dzięki przetwornikowi cyfrowo-analogowemu staje się świetnym urządzeniem dla użytkowników nie posiadających wejść cyfrowych w swoim wzmacniaczu lub amplitunerze.

 

Specyfikacja techniczna:

  • Ogólne:
    Pobór prądu: 34W
    Pobór mocy w trybie czuwania: 0,3W
    Waga (bez opakowania): 7,3kg
    Wymiary: 435mm (szer.) x 99mm (wys.) x 330mm (głęb.)

  • Sieć:
    Interfejs Ethernet
    DLNA

  • Wyjście analogowe audio:
    Gniazda: RCA
    Pasmo przenoszenia 0,4Hz – 80kHz -3dB
    Stosunek sygnału – zakłócenia: 1kHz, 0dB, fs 192kHz: >111dB
    Zakres dynamiki: 1kHz, 0dB, fs 192kHz: >111dB
    Całkowite zniekształcenia harmoniczne: 1kHz, 0dB, fs 192kHz: <0,002%
    Separacja kanałów: 1kHz, 0dB, fs 192kHz: >105dB
  • Cyfrowe wyjście audio:
    Koncetryczne wyjście cyfrowe: RCA
    Cyfrowe wyjście opytczne: Cyfrowe gniazdo optyczne
  • Cyfrowe wejście audio:
    Koncentryczne wejście cyfrowe: RCA
    Cyfrowe wejście optyczne: Cyfrowe gniazdo optyczne
    USB typu B: USB 2.0 High Speed

 

1

2

3

4

 

 

Opis produktu:

 

Po otwarciu kartonu w środku znajdujemy Pioneer’a, który został zapakowany z wielką dbałością – wytłoczki styropianowe sprawiają, że między nim a ścianką kartonu jest duża przestrzeń, która zmniejsza prawdopodobieństwo uszkodzenia urządzenia, a sam odtwarzacz owinięty jest w piankę zabezpieczającą go przed wszelkimi zarysowaniami. Drugą rzeczą znajdującą się w pudełku jest worek z akcesoriami zawierający:

 

Pilot zdalnego sterowania

Dwie baterie AAA

RCA audio (czerwony/biały)

Przewód zasilający

Karta gwarancyjna

Instrukcja obsługi

CD-ROM

 

5

 

 

Po rozpakowaniu zabezpieczeń można przystąpić do podłączania przewodów. Wszystkie gniazda są opisane, więc nie ma żadnych problemów z dopasowaniem wtyczek – podłączanie jest intuicyjne. Widać, że sposób ułożenia gniazd był również przemyślany przez konstruktorów. Gniazda lewego i prawego wyjścia audio zostały odsunięte od siebie, dzięki czemu można bez problemu podłączyć nawet potężne interkonekty. Sekcja cyfrowa znajduje się w górnej środkowej części tylnego panela i podzielona jest na wejście i wyjście - zarówno coaxial jak i optyczne. Na dole tylnego panela jest miejsce dla takich wtyczek jak USB do pamięci przenośnych lub urządzeń firmy apple, gniazda USB DAC, gniazda ethernet oraz gniazda USB służącego do zasilania opcjonalnego modułu WIFI. Ostatnim gniazdem jest wejście jack służące do przesyłania sygnału z pilota od wzmacniacza w przypadku posiadania całej rodziny sprzętu z najnowszej serii Pioneera.

 

6

 

Front wykonany jest niezwykle elegancko – na czarnej połaci aluminium znajduje się włącznik, 5 przycisków do sterowania, wyświetlacz, kilka małych świecących na niebiesko diodek i gniazdo USB/i-Pod.

 

7

8

9

10

 

Obsługę umożliwia głównie pilot, który dobrze leży w ręku, a przyciski na nim ułożone są w sekcje, co bardzo pomaga przy jego użytkowaniu. Na górze pilota znajdują się przyciski odpowiadające za wybór źródła, niżej część służąca do obsługi utworów, natomiast na samym dole są przyciski służące do nawigacji po menu. Z racji, że wyświetlacz urządzenia jest nieduży trzeba do niego podchodzić przy zmianie opcji. Użytkownicy iPhone-ów oraz smartfonów z systemem Android są w stanie wyeliminować ten problem przy użyciu ControlApp, wystarczy podłączyć telefon i Pioneer’a pod to samo źródło internetu. W przypadku takiego podłączenia można sterować urządzeniem z poziomu telefonu, a wszystkie informacje dotyczące tego co się dzieje w Pioneerze mamy w ręku.

 

11

 

 

Testowanie produktu:

 

Gniazda USB/i-Pod

Pioneer wyposażony jest w dwa wejścia USB - z przodu i z tyłu - pozwalające podłączyć i-Pod, pamięć flash lub dysk HDD o ile jest on sformatowany jako FAT32. Podłączając i-Pod na początku nawigujemy z poziomu urządzenia firmy Apple. Możemy wtedy używać naszego playera dokładnie w taki sam sposób jak wtedy, gdy podłączone są pod niego tylko słuchawki. Po naciśnięciu na pilocie funkcji iPod CONTROL, iPod wchodzi w sterowanie pasywne i całą kontrolę przejmuje Pioneer. Biblioteka ukazuje się na wyświetlaczu naszego strumieniowca i za pomocą pilota możemy poruszać się po jego zasobach. W przypadku pamięci flash oraz dysków zewnętrznych sytuacja wygląda tak od samego początku. Podłączenie „zwykłych” odtwarzaczy MP3 niestety skutkuje niepowodzeniem jeśli chodzi o zauważenie plików muzycznych, tak samo było w momencie kiedy próbowałem podłączyć mojego smartfona. Odtwarzając pliki muzyczne na wyświetlaczu pojawiają się informacje dotyczące wykonawcy, utworu, albumu, jakości i formatu nagrania, czasu nagrania oraz - jeśli jest przypisana - wyświetlana jest również okładka.

 

12

13

 

 

Radia Internetowe

W urządzeniu znajduje się biblioteka stacji radiowych z całego świata. Wybierając stacje możemy korzystać z takich filtrów jak rodzaj nadawanej muzyki, popularność stacji lub - to co wydaje się być najbardziej przydatne - szukanie po regionach. Dla naszego przypadku trzeba przejść drogę Countries -> Europe -> Poland by móc wybierać spośród rodzimych stacji.

W takim podkatalogu również możemy szukać po wcześniej wymienionych filtrach lub otworzyć niezliczoną bazę wszystkich stacji. Po wybraniu interesującej nas rozgłośni na wyświetlaczu pojawia się jej nazwa, jakość nadawania, logo oraz to, jak długo jej słuchamy. Niestety przez to, że mamy do czynienia z radiem internetowym musimy się liczyć z opóźnieniem, które wynosi około 45 sekund względem czasu rzeczywistego, więc wszelkie konkursy radiowe w rodzaju „kto pierwszy ten lepszy” nie zdadzą tu egzaminu.

 

14

15

 

 

DAC

Przetwornik cyfrowo-analogowy pozwala nam na podłączenie sygnału cyfrowego za pomocą gniazda koaksjalnego, optycznego oraz USB typu B, który zostanie przetworzony na sygnał analogowy. Daje to nowe możliwości dla fanów typowo analogowych urządzeń wzmacniających sygnał wejściowy. Wystarczy podłączyć pod N-50 np. konsolę do gier, TV, odtwarzacz DVD/BlueRay, czy wszelkiego rodzaju inne sprzęty, które nie posiadają analogowego wyjścia. Używając USB typu B możemy podłączyć komputer, który zobaczy Pioneer’a jako zewnętrzne urządzenie audio i wykorzysta go do przetwarzania muzyki. Funkcja USB-DAC umożliwia asynchroniczny transfer sygnału wykorzystując wbudowany w odtwarzacz zegar o wysokiej precyzji do obróbki sygnału audio. Niestety sterownik, który pobierałem ze strony producenta nie umożliwiał mi połączenia komputera z odtwarzaczem. Dopiero inny, ściągnięty z nieoficjalnych źródeł, rozwiązał problem i zapewnił synchronizację.

 

16

17

18

 

 

Spotify

Litera A w nazwie N-50A oznacza możliwość korzystania z serwisu muzycznego Spotify. Wymagania są proste – należy posiadać konto Spotify, mieć połączenie z tym samym źródłem internetu co Pioneer i ściągniętą aplikację Spotify na smartfonie. Po włączeniu aplikacji trzeba wejść w ustawienia aplikacji i ustawić, że chcemy odtwarzać za pomocą naszego urządzenia zewnętrznego. Od tej pory aplikacja wykorzystywana jest jak zawsze, jednak dźwięk leci z głośników naszego zestawu stereo, a na wyświetlaczu telefonu pojawia się informacja, że odtwarzanie odbywa się za pomocą N-50A.

 

19

20

21

 

 

W przypadku posiadania konta w serwisie Spotify w zasadzie zbędne jest kolekcjonowanie utworów na wszelkiego rodzaju nośnikach. W połączeniu z tym urządzeniem posiadamy niemal nieograniczone źródło piosenek w naszym systemie HiFi. W trakcie odtwarzania na wyświetlaczu Pioneer’a pojawia się w zasadzie identyczny obraz jak przy odtwarzaniu utworów z pamięci flash.

 

22

 

 

ControlApp

Aplikacja ControlApp jest świetnym rozwiązaniem w dzisiejszych czasach kiedy niemal każdy wyposażony jest w smartfon. Aby korzystać z aplikacji musi być spełniony warunek podłączenia internetowego opisany wcześniej. Po włączeniu aplikacji sprzęt wykrywany jest automatycznie i ściągana jest paczka oprogramowania dedykowanego dla naszego urządzenia – trwa to kilka chwil po których możemy cieszyć się przyjemnością korzystania z odtwarzacza za pomocą telefonu. Aplikacja daje nam możliwość zmiany źródeł, przeglądania katalogów czy szukania stacji radiowych. Co najlepsze wszystko widzimy przed samym nosem, nie ma konieczności podchodzenia do sprzętu. Dodatkowo aplikacja znajduje wszystkie utwory, które posiadamy na smartfonie i za pośrednictwem jednego przycisku możemy słuchać ich przez N-50A.

 

23

24

25

26

27

 

 

Dźwięk

Pioneer ma w zanadrzu kilka ulepszeń dźwięku, które faktycznie są w stanie z plików cyfrowych dać sygnał nieodbiegający od analogowego. To, na czym dokładnie polegają te systemy, tłumaczy strona producenta. Ja zdecydowałem się je tylko wymienić: Hi-bit32, Auto Level Control, 192 kHz/32-bit dla USB-DAC, Auto Sound Retriever. Budowa urządzenia wewnątrz również pokazuje, że sprzęt nastawiony jest na wymagających odbiorców – osobna sekcja zasilająca dla obwodu analogowego oraz cyfrowego. Jak się to ma w praktyce? Jeśli miałbym znaleźć zwycięzce między N-50 grającego pliki w formacie FLAC, a odtwarzaczem PD-8030, nie umiałbym zdecydować, który jest lepszy. Oba urządzenia radziły sobie z dźwiękiem podobnie. Natomiast już przy próbie radiowej między F-701, a testowanym strumieniowcem widać korzyści na rzecz N-50. Dźwięk był dynamiczniejszy, a kontrabas grający w tle jazzowego utworu miał dużo głębsze niskie tony.

 

 

Podsumowanie:

 

Pioneer N-50A jest urządzeniem, które wprowadza nas w nową erę słuchania muzyki cyfrowej. Umożliwia odsłuch plików multimedialnych z urządzeń przenośnych jak również bezpośrednio z komputera czy smartfonu. Dzięki przetwornikowi DAC jesteśmy w stanie wykorzystać starsze wzmacniacze i amplitunery do nowych celów. Dzięki swojej uniwersalności sprzęt może trafić do domów osób, które głównie kolekcjonują swoją muzykę w postaci cyfrowej zapisanej w plikach mp3 lub FLAC jak również osób ceniących sobie wysoką jakość dźwięku. Jest świetną alternatywą dla konwencjonalnych odbiorników radiowych szczególnie teraz, kiedy trzeba przygotować się na przejście z sygnału analogowego na cyfrowy. Przetwornik DAC sprawia, że N-50A staje się ciekawym uzupełnieniem dotychczasowego zestawienia sprzętu stereo jaki posiadamy. Dodatkowa możliwość słuchania utworów z bazy Spotify sprawia, że pozostałe źródła dźwięku stają się wręcz zbędne. Urządzenie mógłbym polecić osobom młodym, które są biegłe w nowinkach technicznych, jak również dojrzalszym słuchaczom, którzy nie boją się wyzwań z nowoczesnym sprzętem i potrafiącym uwierzyć w to, że dźwięk cyfrowy również może brzmieć analogowo.

 

 

Film:

 

 

Link do strony producenta:

http://www.pioneer.pl/pl/products/42/201/18420/N-50-K/page.html





Opinie użytkowników

Rekomendowane komentarze

Brak komentarzy do wyświetlenia


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.