Skocz do zawartości

Xindak A-06

Typ sprzętu: Wzmacniacze Stereo

Producent: Xindak

Model: A-06


Dobry

(3.8/5)


(3.8/5 na podstawie 5 opinii)

sprzet
st.kepinski

Data dodania: 20 sierpień 2018

st.kepinski

Data dodania: 20 sierpień 2018

Jakość/cena
Ocena ogólna
Jakość/cena
Ocena ogólna
  • -stosunek jakości dźwięku do ceny
  • -niebieskie podświetlenie
    -brak wyjścia słuchawkowego
    -brak trybu stand-by
    -"chińska" jakość wykonania

Jak długo posiadasz oceniany sprzęt?: ponad rok

Gdzie kupiłeś/aś oceniany sprzęt?: sklep internetowy

Dlaczego wybrałeś/aś ten sprzęt?: -wysokie oceny testach

Podaj zestaw w jakim używany jest oceniany sprzęt: Xindak C-06
Pioneer N-50
Denon TU-1500AE
JBL ES80

Opinia:

Sprzęt zakupiony pod wpływem testów i recenzji okazał się dokładnie taki, jak opisywano - nie do pobicia w swojej klasie cenowej i grający zdecydowanie klasę wyżej. Generalnie kawał solidnego sprzętu, który wykonuje swoje zadanie. Łyżką dziegciu jest wykonanie, np. plastikowe guziki potrafią odpaść i wystrzelić przy przełączaniu, gniazda połączeniowe wyglądają jak zakupione hurtem na wyprzedaży a sam wzmacniacz po kilku latach pracy w domowych warunkach jedzie do serwisu, gdyż zaczął emitować na jednym kanale niepokojące dźwięki, mi osobiście kojarzące się z luźną wtyczką mikrofonu, nasilające się z każdym tygodniem. Reszta to drobiazgi typu niebieskie podświetlenie, które mi akurat wybitnie nie leży a jest bardzo jasne i brak trybu stand-by sterowanego pilotem, co wymusza bezpośrednie fizyczne wyłączenie wzmacniacza. Gdyby nie to sprzęt zasłużyłby na najwyższą ocenę.


H Des

Data dodania: 17 czerwiec 2014

H Des

Data dodania: 17 czerwiec 2014

Jakość/cena
Ocena ogólna
Jakość/cena
Ocena ogólna
  • - solidne, proste, wykonanie
    - sekcja zasilająca niepowodująca wzbudzania głośników podczas włączania
    - potencjometr reagujący powoli, pozwalający na dokładne wyregulowanie głośności
    - przyjemne wizualnie podświetlenie przycisków
  • - pilot pozostawiający wiele do życzenia jeśli chodzi o jego wykonanie
    - pilot w niczym nie przypominający pilota od odtwarzacza z tej samej serii (C-06)

Jak długo posiadasz oceniany sprzęt?: ponad rok

Gdzie kupiłeś/aś oceniany sprzęt?: Emar - Bydgoszcz

Dlaczego wybrałeś/aś ten sprzęt?: Ponieważ nie jest wyposażony w peryferia, których bym nie używał, typu: przedwzmacniacz gramofonowy, słuchawkowy, korekcję barwy, podwójne gniazda głośnikowe.
Doceniam jego muzykalność, scenę i głębię.

Z czym porównywałeś/aś przed decyzją o zakupie?: Pioneer A-405R

Podaj zestaw w jakim używany jest oceniany sprzęt: odtwarzacz - Xindak C-06
interkonekt - Mark Levinson
kolumny - Dali Zensor 5
kable głośnikowe - Sun Wire Digisym Reference

Opinia:

Wzmacniacz w swoim przedziale cenowym ( do 2000zł ) prezentuje ciekawą scenę i przede wszystkim aprobatę jeśli chodzi o współpracę z różnymi zestawami głośnikowymi. Pracował u mnie z monitorami Ushera, Cantona i kolumnami wolno-stojącymi takich producentów jak: Kef, JBL, Taga Harmony, Heco. Po czym stanęło na Dali Zensor 5. Sprzęt świetnie odnajduje się w klimatach typu smooth jazz (Keiko Matsui, Bliss), elektornika (Vangelis), world music (Beautiful World), jak i legendach rocka (Pink Floyd). Instrumenty dęte, strunowe, przede wszystkim klawiszowe, ujmują namacalnym zawieszeniem w przestrzeni zarówno przed jak i za linią głośnikową. Perkusjonalia, gitary elektryczne trochę mniej wyraźne ale to już bardziej kwestia jakości nagrania. Tutaj istotnym elementem w ocenie jest synchronicznie redukujący się poziom dynamiki wraz ze wzrostem ilości zapisanych informacji. Każde z wejść, przypisanych pod konkretne rodzaje urządzeń, prezentuje inny klimat. Odsłuch tego samego źródła dźwięku podłączonego pod pozostałe wejścia kojarzy się z efektem jakby przed słuchaczem zawieszono za każdym razem inny rodzaj firan. Najczystszym, wraz z oczekiwaniami, jest sekcja CD. Tutaj wraz z bogatą barwą pojawia się soczystość i klarowność.

 

Segment wyparł z półki wzmacniacz Pioneer'a A-405R Gold, który bardziej odnajdywał się w ostrym rocku czy heavy metalu. Dynamika sprawiała wrażenie większych możliwości jednak zakres częstotliwości nie schodził już tak nisko. Nie mogę również powiedzieć żeby Xindak A-06 był potęgą basu. Nie ma tu w żaden sposób dominacji. Za to jest smak i precyzja przy szarpaniu strun kontrabasu i odpowiednio zestrojonych gitar basowych. Wokale w Pioneerze były dosyć mocno odchudzone i nie wychodziły poza linię kolumn. Ten rodzaj" promocji" dźwiękowej sprawdzał się do pewnego czasu, poza tym wzmacniacz oferował większą ilość podłączeń oraz możliwość spięcia kolumn na zasadzie bi-wiring'u lub dwóch par jednocześnie.

 

Tutaj właśnie chciałbym zwrócić uwagę, że Xindak A-06 jest wzmacniaczem dla konkretnego użytkownika. Jeśli tak naprawdę nie mamy w planach podłączania słuchawek, drugich par kolumn, czy też dwóch rodzajów kabli pod jedną parę, czy też gramofonu to po co przepłacać. Jestem pod tym względem raczej purystą i jako walor oceniam też brak zastosowania zewnętrznej korekcji barwy dźwięku. Wszystkie wzmacniacze jakie posiadałem najbardziej odpowiadały mi brzmieniowo w pozycji "direct" jeśli tylko w takową były wyposażone. Tutaj całe szczęście płacimy tylko za to czego tak naprawdę będziemy używać. Chciałbym również nadmienić, iż podczas kompletowania duetu wzmacniacz / odtwarzacz należy przyjrzeć się rocznikom urządzeń gdyż w pewnym momencie producent zmienił typ nóżek i można tak jak w moim przypadku wejść w posiadanie dwóch segmentów z tej samej serii ale stojących na różnych średnicach "stópek".

 

Na sam koniec odniosę się jeszcze do pilota. Sterownik wykonany jest niczym marna zabawka z Mango - zupełnie odwrotnie do pilota od odtwarzacza. Ten zaś zaskakuje swoją konstrukcją i bogactwem funkcji. Jest jednak światełko w tunelu. Oba urządzenia, jak i kilka innych, współpracują u mnie z pilotem uniwersalnym Logitech Harmony 600. Można przy jego pomocy sterować i wzmacniaczem i odtwarzaczem jednocześnie i to bez specjalnego programowania. Xindak przewidział chyba ten kierunek i po zaakceptowaniu funkcji "listen to music" na pilocie Logitecha regulujemy głośność i zmieniamy utwory bez konieczności przełączania urządzenia.

 

Resume: Zaskakujące jest ile i jak wiele można wyciągnąć z tak niedrogiego klocka. Każde zestawienie proponuje inne aspekty i doznania.


marek098

Data dodania: 24 wrzesień 2012

marek098

Data dodania: 24 wrzesień 2012

Jakość/cena
Ocena ogólna
Jakość/cena
Ocena ogólna
  • Fajnie podświetlane włączniki
  • Brak wyłącznika wzmacniacza w pilocie,potencjometr trzeszczy delikatnie od nowego

Jak długo posiadasz oceniany sprzęt?: ponad rok

Dlaczego wybrałeś/aś ten sprzęt?: bo tani jest i ok

Podaj zestaw w jakim używany jest oceniany sprzęt: kolumny VISATON EXPERIENSE V 20 wzmacniacz xindak 06 podłaczone pod laptopa i muza leci z spotify

Opinia:

Wzmacniacz spisuje się rewelacyjnie muzyka puszczana jest z programu spotify wysoka rozdzielczość prawie jak z płyty ale mi to wystarcza , kolumny mam vizaton experiense V 20 obudowy wykonałem samodzielnie głośniki średnie zmieniłem na aluminiowe od wyższego modelu, gra lepiej i wygląda lepiej ,do tego jasne bukowe obudowy,rewelacja ,pokój 25 m2,XINDAK rewelacyjnie gra przy tych kolumnach bas jest w każdym momencie przy cichym słuchaniu i głośniejszym soprany rewelacyjnie a na środek pasma też nie narzekam ,poprzednio słuchałem na YAMAHA DSP- A595 dźwięk tez nie był tak kiepski ,ale gorszy soprany kuły w uszy ale po zmianie wzmacniacza aż chce się podkręcić,po przekręceniu gałki na połowę niczego nie brakuje jest bas taki jak ma być soczysty i głęboki wysokie tony rewelka , dzwięki czasami odrywają się od kolumny aż ciarki mnie przechodzą, na pewno można złożyć lepszy klocek,ale będzie trudno zmieścić się w tej kwocie bo kolumny mnie wyniosły kity 3500zł i obudowy 1000zł plus xindak za 1500 a spotifi pozwala mi na dostęp do praktycznie każdego utworka za 20zl miesięcznie a muzyka jakościowo jest dardzo dobra,polecam ten zestaw.


w2c

Data dodania: 04 luty 2008

w2c

Data dodania: 04 luty 2008

Jakość/cena
Ocena ogólna
Jakość/cena
Ocena ogólna
  • - wykonanie - cena - muzykalność
  • - pilot!!! - brak funkcji "standby"

Jak długo posiadasz oceniany sprzęt?: od 1 miesiąca do roku

Gdzie kupiłeś/aś oceniany sprzęt?: Koris - Poznań

Dlaczego wybrałeś/aś ten sprzęt?: Cena, jakość (nie licząc pilota), najlepiej wypadł na tle konkurencji.

Z czym porównywałeś/aś przed decyzją o zakupie?: NAD C325BEE, HK 970, NAD C352

Podaj zestaw w jakim używany jest oceniany sprzęt: HD 970 + Kef Cresta 2 + Supra PLY 2.0

Opinia:

Podczas odsłuchu do 2 podejścia załapał się tylko NAD C352 oraz opisywany Xindak. Pozostałe modele bardzo szybko odpadły. Każdy wie, że NAD C352 to troszkę wyższa półka jednak Xindak niczym nie odstawał. Prezentował równie świetny poziom jeśli chodzi o scenę, muzykalność, panowanie nad głośnikami (podstawki) na wykonaniu kończąc. (Świetnie zaprezentował się z podstawkami AE Neo 1) jeśli nie odstawał to po co przepłacać? Domyślam się, że NAD miałby pewnie przewagę po podłączeniu większych kolumn jednak dla mnie był to nieistotny szczegół gdyż mój pokój niestety ledwo przekracza 14m2. Xindak niczego nie stara się udawać, gra prosto i przyjemnie. A przecież o to chodzi...


radoslavm

Data dodania: 20 styczeń 2008

radoslavm

Data dodania: 20 styczeń 2008

Jakość/cena
Ocena ogólna
Jakość/cena
Ocena ogólna
  • cena, ocieplone, finezyjne brzmienie, ciekawy wygląd
  • beznadziejna niebieska lampka otaczająca włącznik, niemiłosiernie daje po oczach w nocy, obleśny tandetny pilot

Jak długo posiadasz oceniany sprzęt?: ponad rok

Dlaczego wybrałeś/aś ten sprzęt?: cena, chęć poznania marki, dobre recenzje

Z czym porównywałeś/aś przed decyzją o zakupie?: Harman HK 675, NAD 320 bee

Podaj zestaw w jakim używany jest oceniany sprzęt: Xindak C-06, Mimas II, Nordost Black Night, Nordost Flatline Gold

Opinia:

Jak każdy klocek Xindak potrzebuje odpowiedniego zestawienia, podczas odsłuchów z Paradigmami Studio 20 byłem oczarowany, u siebie z o wiele mniej efektywnymi Mimasami II brakowało mu kopa, na godzinie 9 jest na prawdę fajnie, ale wieczorem kiedy trzeba zjechać na 7 czuć brak prądu.

Za to jednak odpłaca się on na prawdę miłym dla ucha, ciepłym, melodyjnym dźwiękiem. Do tzw. plumkania, czyli smooth jazzu, chilloutu, nowych brzmień będzie w sam raz. Natomiast do cięższego grania, tu może czegoś brakować. Chyba, że posiada się wysoko efektywne kolumny, wtedy da radę. Przychylam się do opinii, że to na początek drogi bardzo ciekawa propozycja





Opinie użytkowników

Rekomendowane komentarze

Brak komentarzy do wyświetlenia


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.