Jump to content

"Czasami czuję się bardzo samotny. Bywają takie dni, gdy czuję się samotny nawet w tłumie. Wyobrażam sobie, że z nią [wymarzoną miłością], kiedy już ją znajdę, ta samotność nie przytrafi mi się więcej.” - ELVIS PRESLEY


kangie

300 views

 Share

R.I.P.

ELVIS PRESLEY (08.01.1935 - 16.08.1977)

Cyt. 

"Elvis Presley cytaty Elvis Aaron Presley – amerykański piosenkarz i aktor. Jedna z ważniejszych ikon popkultury XX wieku, znany powszechnie jako Elvis, często nazywany „Królem Rock and Rolla” lub po prostu „Królem”. Wykonywał muzykę z pogranicza takich gatunków jak między innymi: rock, pop, country, rock and roll, czy rockabilly.

Urodzony w Tupelo przeprowadził się z rodziną do Memphis, gdy miał trzynaście lat. Jego muzyczna kariera zaczęła się w 1954 roku, gdy rozpoczął współpracę z właścicielem Sun Records, Samem Phillipsem. W listopadzie 1956 zadebiutował w filmie Kochaj mnie czule. W roku 1958 został powołany do armii, a dwa lata później powrócił do nagrywania.

Przez większość lat 60.XX wieku Presley grał w filmach i nagrywał do nich ścieżki dźwiękowe. Po siedmioletniej przerwie wrócił do śpiewania na żywo w 1968. W roku 1973 Presley wziął udział w Aloha from Hawaii, pierwszym koncercie nadawanym przez satelitę.

Po wielu latach nadużywania leków Presley zmarł nagle 16 sierpnia 1977 roku. Szacowany nakład ze sprzedaży wszystkich wydawnictw muzycznych Presleya na całym świecie sięgnął ponad 600 milionów płyt.

Został określony przez magazyn Billboard najlepszym artystą lat pięćdziesiątych. Po śmierci został pożegnany przez prezydenta Stanów Zjednoczonych Jimmy’ego Cartera słowami: „Jego muzyka, jego osobowość zmieniły oblicze amerykańskiej kultury. Elvis Presley był symbolem buntowniczego ducha naszego narodu”.

W roku 1986 został upamiętniony w muzeum Rock and Roll Hall of Fame. Wikipedia."

***

Niesamowite wykonanie, ekspresja, emocje... Podobno wzruszający i niepowtarzalny w śpiewaniu "a cappella".

"Unchained Melody" 

https://youtu.be/61-RycNKdJk?si=lt3yK1ZGifxAUyau

***

Cytaty:

 

„(…) czasami czuję się bardzo samotny. Bywają takie dni, gdy czuję się samotny nawet w tłumie. Wyobrażam sobie, że z nią [wymarzoną miłością], kiedy już ją znajdę, ta samotność nie przytrafi mi się więcej.” - Elvis Presley The thruth about me (sierpień 1956)

 

„Gdybym tej muzyki nie czuł, nie próbowałbym jej śpiewać.” - Elvis Presley Źródło: Leszek C. Strzeszewski, Elvis, op. cit.

 

„Chcę zabawiać ludzi. To całe moje życie. Do mojego ostatniego tchu.” - Elvis Presley I want to entertain people. That’s my whole life. To my last breath. (ang.)

 

„Wstaję o 7 po południu i widzę tylko cztery ściany. Poza publicznością na sali nie widuję nikogo. Zaraz po występie omawiam z zespołem zauważone błędy i koryguję je. Moja najlepsza publiczność to ludzie z małych miasteczek. Nigdy nie czułem się dobrze w towarzystwie facetów z wielkich miast.” - Elvis Presley o ciężkiej pracy nad koncertami. Źródło: Leszek C. Strzeszewski, Elvis, op. cit., s. 124.

 

„Boję się intelektualistów – powodują niezgodę i zazdrość. Trzymam się z daleka od tych, którzy mogą wpędzić mnie w kłopoty. Przebywam z ludźmi swojego pokroju.” - Elvis Presley Źródło: Leszek C. Strzeszewski, Elvis, PWM, Kraków 1986, s. 63.


„Moja wymarzona dziewczyna musi mieć nie mniej niż 24 lata, nie może palić i pić. Jej wzrost powinien wynosić 165–175 cm, a wymiary 85-80–85.” - Elvis Presley Źródło: Leszek C. Strzeszewski, Elvis, op. cit.,
 

„Rób coś wartego zapamiętania.” 

 

„Ja nie jestem Królem. Jezus Chrystus jest Królem. Ja jestem tylko wokalistą.”

 

„Jestem jedynakiem, ale mam nadzieję, że moje dzieci nie zaznają uczucia samotności.” - Elvis Presley bliźniaczy brat Presleya – Jesse Garon – zmarł wkrótce po narodzinach. The thruth about me (sierpień 1956)

 


Źródło: https://quotepark.com/pl/autorzy/elvis-presley/

 

EP01.jpg

EP02.jpg

EP03.jpg

 Share

1 Comment


Recommended Comments

×
×
  • Create New...

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.