Jump to content

Ludovico Einaudi Music - koncert 


kangie

148 views

 Share

Ludovico Einaudi Music Koncert 

20.05.2024 godz. 19.00 Sala Koncertowa Radia Wrocław

Cyt.

"Wyjątkowy koncert muzyki Ludovica Einaudi we Wrocławiu! Nie przegap niezapomnianego wieczoru pięknej muzyki, podczas którego melodie jednego z najlepszych pianistów i kompozytorów na świecie, Ludovica Einaudiego, zagra genialny czeski pianista Jan Schulmeister. Bilety na koncerty Ludovico Einaudi Music już w sprzedaży.

Ludovico Einaudi jest znany ze swoich prostych, a jednocześnie nawiedzająco pięknych minimalistycznych utworów na fortepian i oszałamiających partytur."

 

BILETY:
https://www.ebilet.pl/klasyka/koncert/ludovico-einaudi-music?partner=atrakcjepl

***

@GB 👍

Vo7wIFHHB0.jpg

 Share

2 Comments


Recommended Comments

  • Redaktorzy

Jeszcze wczoraj miałem w planie napisać ambitną recenzję z tego koncertu. Przygotować się. Plan jest niczym. Planowanie jest wszystkim.

O zmarłych należy pisać albo pochlebnie albo wcale. Zarówno Czech Jan Schulmeister, Włoch Ludovico Einaudi zmarłymi nie są, ich muzyka również nie jest martwa, zatem można pobawić się w "krytykanta" muzycznego.

W tej estetyce muzycznej jest coś, co mnie irytuje. Otóż 11 utworów z zagranych 14 było granych "na cztery". Ogrywanie czterech akordów. O ile jeszcze w grze ogniskowej na gitarze akustycznej jest dla mnie strawne, o tyle w grze fortepianowej powoduje moje stroszenie piór i bunt. Były trzy utwory, które wzbudziły moją ciekawość i zyskały sympatię. Zawierały melodię i ciekawą harmonię, akordy zawieszone (SUS - suspended) powodujące chwilowe uczucie niepewności i ciekawość rozwiązania harmonicznego.

Młody Czech mówił cicho. Bez mikrofonu ciężko było zrozumieć co mówi.

Ta muzyka może się podobać. Było wielu młodych ludzi.

Może @GB coś jeszcze doda od siebie, bo razem słuchaliśmy. Ja dziękuję za ciekawe popołudnie oraz wieczór w miłym towarzystwie. Do tego dobre jedzenie i picie przed koncertem. Summa summarum dzisiejszy "wypad" wychodzi na plus. 😉

 

 

IMG_20240520_210923.jpg

IMG_20240520_192550.jpg

IMG_20240520_192542.jpg

Link to comment
×
×
  • Create New...

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.