Jump to content

Audiooświr

  • entry
    1
  • comments
    0
  • views
    1038

Jak dbać o słuchawki, żeby służyły na lata


huxley

539 views

Dzisiaj na szybko!

W dzisiejszych czasach słuchawki są niesamowicie popularnym gadżetem. Wiele osób nie jest w stanie sobie wyobrazić porannej podróży komunikacją miejską do pracy, czy szkoły bez słuchania ulubionej muzyki bądź radia przez słuchawki. Niestety dużym problemem wszystkich użytkowników słuchawek jest ich żywotność. Niedziałająca jedna słuchawka, przerywanie dźwięku, niełączące wejście mini jack to częsta niedogodność. Jak dbać o słuchawki, żeby służyły na lata?

Przechowywanie 

Bardzo ważne jest, aby słuchawki przechowywać w miejscu, które nie ma dostępu do kurzu, pyłu, płynów, ostrych przedmiotów mogących przeciąć kabel urządzenia lub je porysować. Jeżeli nie korzystamy ze słuchawek jakiś czas, warto zabezpieczyć je folią, by kurz nie przedostał się do ich wnętrza. Kabel powinien być zwinięty w luźną pętlę i nie powinien zwisać z blatu, pułki bądź biurka. Mniejszy kłopot z kablami mają użytkownicy słuchawek bezprzewodowych z bluetooth Ważna jest również cyrkulacja powietrza. Miejsce, w którym jest przechowywany ów gadżet, powinno mieć dostęp do świeżego powietrza. Warto zaopatrzyć się także w specjalne stojaki słuchawkowe, etui bądź podkładki. 

Użytkowanie 

Jeżeli chodzi o słuchawki douszne oraz dokanałowe warto czyścić je regularnie z woskowiny usznej i innego brudu. Kabel powinien wisieć luźno, nie może być zaplątany oraz niczym przygnieciony. Pracując przy biurku, powinno się zwracać uwagę, czy nie jeździ się kółkami od fotela biurowego po kablu. Nie należy szarpać słuchawek oraz na siłę ich podłączać do urządzenia. Natomiast dbanie o słuchawki nauszne jest nieco bardziej wymagające. Przed założeniem takich słuchawek na uszy warto zdjąć kolczyki z uszu, ponieważ ostre elementy biżuterii mogą uszkodzić nausznice. Nausznice co jakiś czas należy prać ręcznie w ciepłej wodzie z dodatkiem płynu do kąpieli oraz dokładnie wysuszyć. Pianki oraz tipsy powinno się regularnie przemywać ciepłą wodą. Po skończeniu używania słuchawek warto nausznice wyczyścić z potu, brudu oraz woskowiny usznej.

Reasumując, przestrzegając wyżej przedstawione proste zasady można przedłużyć żywotność słuchawek oraz czerpać z ich użytkowania radość przez wiele lat.

0 Comments


Recommended Comments

There are no comments to display.

Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock podczas używania strony.

Zarejestrowani użytkownicy mogą wyłączyć ten komunikat.