Jump to content
  • entry
    1
  • comments
    0
  • views
    2743

Orszak Trzech Króli we Wrocławiu. Pochód z Ostrowa Tumskiego na Rynek


Zwyzk

996 views

 Share

W poniedziałek o godz. 12.30 z Ostrowa Tumskiego już po raz dziesiąty wyruszy wrocławski Orszak Trzech Króli. Szacuje się, że w pochodzie ulicami Wrocławia weźmie udział około 10 tys. osób. Na zakończenie w Rynku odbędzie się wspólne kolędowanie.

Wrocławski Orszak Trzech Króli już tradycyjnie wyruszy z placu Katedralnego. Zgodnie z planem pochód mieszkańców w stronę Rynku ma wystartować o godz. 12.30. W kolumnie orszakowej, która przejdzie przez ul. Katedralną, most Tumski, ul. św. Jadwigi, pl. Nowy Targ, pl. Dominikański i ul. Oławską – i dalej do Rynku, pojawi się jak zwykle Gwiazdor, Latarnik Wrocławski, a także po raz pierwszy patron Wrocławia św. Jan Chrzciciel.

W czasie pochodu będzie prowadzona zbiórka na wyposażenie kuchni w centrum aktywności dla dzieci i młodzieży przy ul. Słowiańskiej. – Chcemy, żeby dzieci uczyły się codziennych czynności, m.in. samodzielnego przygotowywania posiłków, ale też zmywania – mówi Onetowi Paweł Trawka, rzecznik Caritasu Archidiecezji Wrocławskiej. Po darciu na Rynek odbędzie się wspólne kolędowanie z zespołem Arki Noego.

 Share

0 Comments


Recommended Comments

There are no comments to display.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.