Jump to content
  • entries
    11
  • comments
    10
  • views
    2220

Blaski i cienie popularnego portalu handlowego Allegro w temacie sprzęt audio i płyty cd.


Janklowoda

228 views

 Share

Dobry Wieczór. Po weekendzie utracone szare komórki odbudowane więc pora coś tam napisać. Na największy w Polsce portal handlowy wylano już cysterny żalu i krytyki więc nie będę nic dodawał napiszę tylko, że w wielu sytuacjach powinniśmy popatrzeć krytycznie na siebie czy my jako sprzedawcy nie strzelamy sobie sami w kolano.

Allegro prosi nas, żeby opis oferowanego towaru był jak najbardziej pełny i nie zawierał niedomówień spekulacji i i innych takich tam. Sam przeglądam często oferty "sprzęt audio dla domu" patrzę często na bardzo niewyraźne zdjęcia z opisem typu: "jeżeli jesteś na tej stronie to znaczy, że wiesz o jaki sprzęt chodzi" i jeszcze z często śladowymi danymi technicznymi to zadaję sobie pytanie "czy ktoś na pewno chce sprzedać ten sprzęt". Jako potencjalny klient czuję się olany zignorowany i odpuszczony na full przez "sprzedawcę".

Czy to taka wielka sztuka sklecić kilka konkretnych zdań czy nawet jeśli trudna sztuka pisania do tego zniechęca skopiować z netu i zrobić parę lepszych zdjęć, żeby ułatwić sobie samemu życie i zwiększyć ewentualny popyt. "Daj sobie Mosze szansę kup Los". Uszanuj potencjalnego klienta a on będzie szanował ciebie i nie wysyłał męczących pytań.

Podobnie rzeczy się mają w dziale "płyty kompaktowe" widzę pojedyncze zdjęcie płyty cd widzianej z przodu i opis "to co na zdjęciu" jest na szczęście wykonawca i tytuł ale płyty to towar specyficzny mający różne wydania z różnych lat o różnej wartości postrzeganej przez klienta jeżeli tego nie ma to muszę pytać jaki rok, wytwórnia, producent, etc. a wystarczyłoby zrobić zdjęcie tylnej strony płyty i wszystko byłoby jasne /no prawie wszystko bo w opisany stan musisz wierzyć na słowo chociaż niektórzy próbują załączać zdjęcia dysku od strony zapisu co bardzo mnie bawi.

Naprawdę nie wiele wysiłku wymaga zaprezentowanie oferty w sposób elegancki konkretny i jednoznaczny a nie obwiniać Allegro, że "nie idzie" czy klientów, że nie chcą kupować bo wina leży po Twojej stronie. Czyżbyśmy byli już tak gnuśnym i wygodnym społeczeństwem, że nie chce nam się podejmować działań leżących w naszym interesie?

Pozdrawiam. 

 Share

0 Comments


Recommended Comments

There are no comments to display.

×
×
  • Create New...

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.