Jump to content

All Activity

This stream auto-updates     

 1. Past hour
 2. Bardzo fajny opis SAMa, moje głośniki niestety nie są na liście, ale i tak z D200 grają pięknie. Ciekawe co by było z SAMem...
 3. Bzdura....cieszy mnie że można poprawić obraz, ale na jak wielkim ekranie to dobrodziejstwo można dostrzec, lub jak blisko siedzieć?? :)) Mnie bardziej interesuje AI zaaplikowane do 4K (Q90R)....materiału HD jest zdecydowanie więcej niż 4K i korzyści z takiego zabiegu można mieć wyraźne już od 65 cali. Ty ten temat zbyłeś kompletnym milczeniem....
 4. Miłośnika lamp chcesz do "cyfrówek" przekonać ? 😉 A tak poważnie to był dość krótki odsłuch i zależało mi na sprawdzeniu jak to zabrzmi na moim systemie. Jak Arcady będą u mnie na dłużej wtedy mogę myśleć o sprawdzeniu też czegoś innego , ale parcia też na to nie będzie. Takie Gato Audio chętnie. Zawsze ich kolumny z ich elektroniką dobrze grały. Widać , że nie są to ludzie z pierwszej łapanki . Ktoś tego posłuchał i z sensem zestroił. Mimo tanich przetworników w kolumnach bronią się brzmieniem.
 5. Rozumiem, że według ciebie, jeśli nie jestem uznanym projektantem/producentem audio sprzedającym swoje produkty masowo, produkty których nawet połowę ceny pochłaniają koszty marketingu, to moje opinie dotyczące starych, budżetowych wzmacniaczy rotela są niezasadne ? Może i są to subiektywne opinie, co nie zmienia faktu, że taki wzmacniacz, zagrał kiepsko dla mnie i kilku osób podczas odsłuchu (płasko, bez dociążenia, średnicą "na twarz", sucho z jasną, ostrą górą bez wybrzmień, itd.) Za to z dobrą dynamiką i szybkością na basie (może do rocka będzie ok). Niestety granie "na twarz" potrafi szybko zmęczyć, przynajmniej mnie.
 6. Tadeiro

  Klub Black Cat Cable

  Jest zakładka "Kluby".
 7. Polecam Micro-tik RB951G-2Hnd,lub inną wersję z pasmem 2,4 i 5Ghz ale zawsze można podejśc do firmy która instaluje takie systemy i poprośić o wizję lokalną.Ja dopiero po takiej wizycie zdałem sobie sprawę jaki już panuje "śmietnik" jak wiele mam śieci w okolicy i jakie to rodzi problemy,dlatego warto przejśc na 5Ghz jeśli już koniecznie muśi być Wi-Fi. Wszystko wpinasz kablami do rutera,jeśli nie pośiadasz narzędzi gniazd czy wtyczek to wezwij fachmana który to zrobi.
 8. Klony handlowe przeciążyły system?
 9. Czy ten dac za 30Euro to Fiio Do3? Pytam, bo sam potrzebuje daca do telewizora. Częsta opinia o tym Fiio jest taka, ze do tv w zupełności wystarczy, no ale jeśli na irdacu wrażenia z filmów czy dialogi są dużo lepsze to może warto zainwestować w Irdaca? To by sugerowało, że nawet z tak marnym źródłem jak tv warto dopłacić. BTW Czy ktoś porównywał irdac I badź Irdac II z Heglem hd 10/11/12 ??
 10. Witam, Audiolab Q-DAC to dobre rozwiązanie, które powinno podnieść jakość dźwięku. Brzmienie jest muzykalne, niemęczące podczas długich odsłuchów. Konkretnie w tym przypadku pozostaje szukać używanych egzemplarzy, ponieważ Q-DAC jest już nieprodukowany. Alternatywą dla Q-DAC mógłby być Heed Dactilus III charakteryzujący się zdecydowanie lepszą dynamiką oraz szczegółowością. Posiada wejście koaksialne, optyczne oraz USB.
 11. Teraz mam impulsówkę od Botlandu, ale mam zamiar kupić Tomanka...Rozumiem, że miałeś na myśli Tomanka...?
 12. Awaria zasilania spowodowana wyładowaniami cenowymi ;p
 13. Lech36

  Audio mity

  Nic nie zepsuł, wprowadził jeszcze większą wesołość na kompanii ;-). Jasne, np. usłyszeć zmianę po wymianie bezpiecznika sieciowego ;-). Z tym że to nie ucho powoduje to słyszenie zmiany tylko wyobraźnia czyli w tym momencie działa mózg, ale działa pod wpływem emocji związanej ze zmianą, często fałszując obraz rzeczywisty. Mi nie przeszkadza, tylko bez sensu nabija posty zacierając właściwą, techniczną informację. Już kiedyś deklarował że się nie znudzi i może tak przez całą dobę i jeszcze trochę po południu ;-). Właśnie niedawno doświadczyłem tej zmiany. Elektrolit w zasilaczu dostał zwarcia po wielu latach wytrwałej pracy zwarcia i wysadził bezpiecznik sieciowy. Usłyszałem zmianę powalającą na kolana ;-).
 14. Nie mam w zwyczaju kłamać.....odpisałem na to co widziałem. Kropka! Nie trzeba edytować bym nie widział całego wpisu.....piszesz tekst i dajesz, ja to widzę i odpisuję. W tym czasie zanim zapiszę swoją odpowiedź doklejasz kolejny tekst który zostaje połączony z poprzednim. Chociaż mój tekst jest już wklejony to całości Twojego do odświeżenia strony nie jestem w stanie zobaczyć.... Nie było tak? Przyznaj się, nie mijaj się z prawdą. :) W temacie; W tym "teście" znowu porównuje się dwa telewizory nie z tej samej "epoki".....porównanie z 4K tegorocznym (Q90R) już tak dobrze nie wypadło.....nie pamiętasz tego porównania? Wypadałoby napisać że te telewizory coś dzieli poza rozdzielczością.....tego nie ma w tym opisie dlatego nie są ci ludzie dla mnie autorytetami, nie porównują działania tych odbiorników profesjonalnie.
 15. Nie. To które masz teraz wystarczy. Masz optymalne połączenie, lepiej nie będzie, jak z resztą sam zauważyłeś. A jak nie masz co robić z kasą to idź na lody.
 16. Dlatego zaproponowałem cyfrowe bo małe i lekkie😀 pasowały by do małych podłogówek jak arcady😉.
 17. Szeryfie...granice wolności wypowiedzi nie zostały przekroczone, także spokojnie. Może odzewu zero, bo nikt z takim "maniakiem" zwyczajnie nie chce się spotkać ? Może twór upór jest zbyt niezdrowy ?
 18. Wszystkie wymienione kolumny sprawdzą się w kinie, oczywiście każda będzie oferowała trochę inne brzmienie i tak jak dla mnie w tym wypadku nr. 1 będą Polki ze względu na mocne i dynamiczne brzmienie z dobrze zaakcentowanym basem w kinie sprawdzą się doskonale a i w stereo nie mają się czego wstydzić. Jako nr. 2 postawiłbym na Indiana Line Tesi to kolumny delikatniejsze w brzmieniu, nastawione bardziej na szczegółowość i muzykalność, która na pewno będzie atutem w stereo. Trzecia propozycja to Melodika najbardziej efekciarska z trójki, ale i w mojej ocenie najsłabsza propozycja. Gdybym mógł zaproponować jeszcze jakąś alternatywę to wziąłbym pod uwagę jeszcze Pylona Sapphire 25 to bardzo udana i popularna konstrukcja kolumn świetnie sprawdzająca się w kinie jak i w stereo. Zapraszam na odsłuch i indywidualne wyceny.
 19. To jest okazja, nowy stoi za 3200 a zużywać się w tym nie ma specjalnie co. Do tego już wygrzany.
 20. Link był od samego początku. Tamtego wpisu akurat w ogóle nie edytowałem. Więc (najdelikatniej mówiąc) mijasz się z prawdą.
 21. Zdecydowanie świadomość i wiedza pomagają w "bezpiecznym" odnajdywaniu się w dzisiejszej rzeczywistości..
 22. Ponieważ nieustająco poszukuję dobrych i tanich rozwiązań chciałem zapytać o taką nakładkę: https://www.audiophonics.fr/en/dac-and-interfaces-for-raspberry-pi/audiophonics-digipi-aes-toslink-tcxo-digital-interface-aes-ebu-for-raspberry-pi-p-13316.html gram w tej chwili po USB z czystej Maliny(miałem Allo DigiOne, ale szczerze nie różniło się to jak dla mnie od grania po USB, więc sprzedałem-poza tym coax potrzebuję do innego źródła), ale zastanawiam się czy takie połączenie mogłoby coś wnieść...W dacu mam wolne wejście AES/EBU, stąd pomysł...Jeszcze jak z zasilaniem? Niektóre nakładki trzeba zasilać osobno, noszę się zamiarem dokupienia Tomanka, jak w takim razie zestawić taką nakładkę i zasilanie? Rozumiem, że te niebieskie zworki służą do konfiguracji zasilania...?Które może sprawdzić się najlepiej, uwzględniając zasilanie od Tomanka?
 23. Witam Czy ktoś się orientuje, czy do Primare A20 mk III będzie pasował pilot c22 dołączany do serii I21? Obsłuży wszystkie podstawowe funkcje jak łącz/wyłącz, głośność i wybór źródeł? pozdr
 1. Load more activity
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.