Jump to content

All Activity

This stream auto-updates     

 1. Past hour
 2. O jakim streamingu w przypadku skrętki sieciowej piszesz?
 3. Możesz napisać tak "step by step" jak będzie taki test wyglądał według Ciebie? Procedura?
 4. Ranking sprzętu.pdf
 5. KEF'y Były mierzone - 3 Ohm 😞 https://audio.com.pl/testy/stereo/zespoly-glosnikowe/105-kef-iq5 a jak Ci się podobają, to w metrażu wystarczą te: https://allegro.pl/oferta/kolumny-tonsil-duet-100w-8ohm-7446196080 https://allegro.pl/oferta/znakomite-kolumny-mivoc-8038045605 https://allegro.pl/oferta/kolumny-stereo-wharfedale-diamond-8-3-myslenice-6952192731 https://allegro.pl/oferta/kolumny-stereo-infinity-primus-250-komis-myslenice-6875999315 sam mam 15 m2 i jak dla mnie monitory są w sam raz. Najlepszym wyjściem byłby zakup lokalnie - z możliwością posłuchania i obejrzenia zarówno przez allegro, jak olx. A na pewno można byłoby przyjść z omomierzem 😉
 6. Today
 7. Przecież w Trójmieście masz od groma sklepów audio. Po co w ciemno zamawiałeś? Poza tym ciekawe, że miałeś dwa koła, a zamówiłeś sprzęt za dwa razy tyle. Chyba, że kupiłeś jedną kolumnę.
 8. Nagrania miały być ocieplone a w rzeczywistości zostały przegrzane
 9. Z takim głuchym audiofilem spokojnie mogę założyć się i o 20.000 zł - łatwy zarobek 🙂 Wybacz, ale skończ już pisać brednie o tracić czas czytających. Nie założyłem tego wątku, aby robić tu "Bocznicę". Nie dogadamy się. Nie da rady. Niech piszą Ci, którzy kable słyszą. Ps. Zakład aktualny. Puszczamy np. Malejonka i "Panny Wyklęte", a ja 5x kolejno odpowiadam, który kabel gra w moim systemie. Kasę mogę oddać w depozyt, jeżeli chcesz mieć pewność "wygranej" 😄
 10. Yesterday
 11. Miałem okazję posłuchać kilku tak przygotowanych urządzeń. (Dzięki kolegom ) Dwa wzmacniacze tej samej firmy, jeden nieco modyfikowany w pre i zasilaniu drugi nie, i dwa identyczne daci diy zbudowane konsekwentnie na różnych podzespołach. O ile w wzmacniaczach różnice były słabe bez szału i można było się pomylić w testach, to w dac'ach juz tak nie..Konsekwentnie bo jeden cały na elnach i rezach jednego typu i konsekwentnie bo drugi identyczne płytki pcb całe na nichiconach i rezach drugiego typu. Pstryk/Pstryk i wszystko stało się jasne. Dwa różne urządzenia.. Nie wiem tylko czy w tych urządzeniach dac, wszystkie elementy miały zgodność w parametrach.. Raczej nie sądzę bo koszt tego przedsięwzięcia byl i tak dość znaczny 278 elementów. Nie mniej odmienność cechująca oba daci to zupełnie odwrotne jakby cechy. Poza tym różnice w takich dziwnych miejscach m.in jak drażniące wyostrzenia na formantach! lub nie w wokalistyce/chóry.. Nikt mi nie powie i nie przekona.. Co do mundorfów, nie spotkałem wadliwych szt i jakiś rozstrzałów w parametrach ale nie przepadam za nimi, wolę stare siemensy sikorel.
 12. Pantaleon

  Simaudio CLUB

  Standardowo, na tego typu dolegliwości polecilbym głośnikowy TQ Blue.... ale masz 🙂 Nic sensowniejszego ("tłustego") polecić nie mogę.
 13. Piotr Wrzosek

  Simaudio CLUB

  Dziękuję za polecane Kable. Na pewno wypróbuję. Ale zrobię to na nowym mieszkaniu. Tu mam problem mój salon to prostokąt o wymiarach 4 / 6 a kolumny stoją na dłuższym boku .... Wygrzewanie mam za sobą . Zgadzam się początki były nerwowe... 😁 Teraz jest ok. Co do basu to myślę że tu chodzi o rozmieszczenie i glosniki. Z drugiej strony zależy od materiału. Kiedy słucham nowej płyty Billie Eilish to nie mam z tym problemu jest idealnie bez rozmacia a to nie łatwy materiał dla sprzętu. Ale już przy Kubie Badachu troszkę jakby brakowało. Mourning Grace Patricia Barbel super... zresztą ten kawałek był głównym testerem.
 14. Nie matura lecz chęć szczera zrobi z ciebie soundchasera [emoji23][emoji1787]
 15. A myslalem ze to tylko ja tak odbieram remastery z 2011 - ze szczegolnym naciskiem na "Nocny Patrol". Chetnie porownalbym czasy utworow po remasterze z oryginalnymi, bo mam wrazenie jakby ktos tempo podkrecil.
 16. Pantaleon

  Simaudio CLUB

  Nie wiem na jakim etapie wygrzewania jest Twój ACE ale na dopiero po 300-400h pokazuje lepszy bas, wypełnienie i wyrafinowanie. Początki są nieco nerwowe, krzykliwe, ostre i suche. Spędziłem w towarzystwie tego klocka wiele godzin i słyszałem jak się zmienia. Co do kabla: Jeśli chcesz więcej ciepła, "gęstości" i basu spróbuj Cardasa Parseca. Jeśli wolisz oddech i połysk - koniecznie Istotek EVO3 Sequel lub EVO3 Premier. Świetne kable za idiotyczne pieniądze. Sam się na nie zdecydowałem mimo, że miałem conajmniej 2-krotnie wyższy budżet.
 17. Zapoluj na Siesty, za 1000 używki dostaniesz. Wiele lepsze od tych Pylonów.
 18. ALE jeśłi jest złącze EURO - to ono nie odróżnia wejścia wyjścia - tylko na pinach są te sygnały - potrzebny jest PEŁNY kabel EURO no chyba że Toshiba nielegalnie używa nazwy EURO https://pl.wikipedia.org/wiki/SCART
 19. Zapomniałem dodać, że kondensatory są całkowicie nowe, nigdy nie użyte.
 20. Tak. Poproszę o kontakt via PW i podanie imienia osoby (osób) na które mają być przygotowane wejściówki.
 21. przeciez pisaöem ze Plus z Minusem
 22. Pakiety i sumy kontrolne streamingu chyba nie dotyczą ...
 23. Chyba nie. Przynajmniej ja nic o tym nie wiem 🙂 Dzięki!
 24. Ano dlatego że np. minus od kolumny w suficie , powinien być połączony z minusem od tej nieaktywne kolumny - zgadza się ? Czy się mylę ? Bo jeśli się nie mylę, to problem polega właśnie na tym że nie dostanę się do przewodów od strony kolumny, które są zabudowane w suficie...
 25. Czyli z używanych do 1000 nic nie znajdę? Lepiej w nówki iść?
 26. Od tego jest forum dyskusyjne, żeby zabierać głos i się nie zgadzać :-) Gdyby wszyscy się zgadzali nie byłoby dyskusji tylko same monologi :-)
 27. Szobod

  Klub HEGEL

  Jako pre działa super. Regulacja głośności jest ekstra. Nie działa jako end point Roon i raczej nie będzie. Pilot jest metalowy
 1. Load more activity
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.