Jump to content

All Activity

This stream auto-updates     

 1. Past hour
 2. KENWOOD BASIC M1A DLD Impedancja = 4-16 OHM Zniekształcenia THD = 0,004% Współczynnik tłumienia = 1000 Moc: 110W -8ohm 150W-4ohm 600zł. Wysyłka po mojej stronie. https://www.olx.pl/oferta/wzmacniacz-koncowka-kenwood-basic-m1a-dld-damping-factor-1000-rotel-CID99-IDzz2W6.html#93bc44b11b;promoted
 3. Ja również się podłączę. Potrzebuję bufora z regulacją głośności pomiędzy cs4397 (wygrzebana z szuflady kiedyś popularna płytka, wyjście +/- napięciowe z dac), a zbalansowanym wejściem wzmacniacza w klasie d (tpa3255 by 3eaudio). Może spróbuję innych dac, ale najchętniej zbalansowane - mogę wtedy pominąć opampy na wejściu tpa3255.
 4. Przecież podałem: www.blu-raystats.com Kłopoty z czytaniem czy myśleniem? Zupełnie niczym niesprowokowana chamska zaczepka zgłoszona do Moderacji. Przecież podałem: www.blu-raystats.com Kłopoty z czytaniem czy myśleniem? Zupełnie niczym niesprowokowana chamska zaczepka zgłoszona do Moderacji. To jakaś zupełnie nowa matematyka Przecież podałem: www.blu-raystats.com Kłopoty z czytaniem czy myśleniem? Zupełnie niczym niesprowokowana chamska zaczepka zgłoszona do Moderacji. To jakaś zupełnie nowa matematyka. Przecież podałem: www.blu-raystats.com Kłopoty z czytaniem czy myśleniem? Zupełnie niczym niesprowokowana chamska zaczepka zgłoszona do Moderacji. To jakaś zupełnie nowa matematyka. Przecież podałem: www.blu-raystats.com Kłopoty z czytaniem czy myśleniem? Zupełnie niczym niesprowokowana chamska zaczepka zgłoszona do Moderacji. To jakaś zupełnie nowa matematyka. Przecież podałem: www.blu-raystats.com Kłopoty z czytaniem czy myśleniem? Zupełnie niczym niesprowokowana chamska zaczepka zgłoszona do Moderacji. To jakaś zupełnie nowa matematyka.
 5. Mam Akai GX-630D. Sporo serca i czasu włożyłem w niego, choć nie był w złym stanie. Ale.. wymiana tranzystorów (stare wprowadzały wyraźny szum), kondensatorów, rozbieranie, czyszczenie, smarowanie silników i mechanizmów wymagających przesmarowania. Poprawa znacząca. Pozostało zakupić taśmę kalibracyjną, skalibrować (na taśmach Maxell XL I nagrywa... dla mnie rewelacyjnie, nawet na 9,5 - sprawdzam na dobrych słuchawkach i zewnętrznym wzmacniaczu słuchawkowym, ale ja już powyżej 16 kH nie słyszę ;)) i będzie tip-top.Tak więc, jeśli nie kupisz takiego po rzetelnym serwisie, to trochę pracy Cię czeka, albo zlecenie przeserwisowania. Dla mnie to przyjemne zajęcie (uwaga - nie podejmuję się serwisowania "obcych" sprzętów), bo lubię "pogrzebać" w sprzęcie - w sensie postawienia go na nogi. Odpręża mnie to. Generalnie, Akai 630D podbija nieco bas, takie mam wrażenie, ale to też zależy od taśmy. Ale, jak pisał Lech36, dla mnie magnetofony to sentyment i uspokajają mnie kręcące się szpule (muzyka smakuje wtedy lepiej). Z drugiej strony, uległem pokusie posiadania dwuśladowego szpulaka. No i drogą kupna nabyłem Tascama 32. Skalibrowany ponoć pod PER 528. Mam wrażenie, że poprawnie skalibrowany tylko przy 15 IPS, bo różnica pomiędzy 7,5 a 15 jest słyszalna (na zestawie słuchawkowym), niestety... A taką miałem nadzieję, że przy 7,5 położy Akajca na łopatki. Tak się jednak nie stało. Jak się wzbogacę, to kupię taśmę kalibracyjną to Tascam/Teac i spróbuję porządnie skalibrować na 7.5 IPS. Przy 15 IPS na PER 528 czy TDK LX (taką akurat mam) daje idealną kopię źródła. Ponieważ przy szpulowych magnetofonach "słucham" też oczami, to kupiłem Tascama - podoba mi się bardziej niż Revox w podobnej cenie. Ale Revox ma silniki AC, Tascam niestety DC. Akai też ma AC i mój 630D przy odtwarzaniu jest deadly silent, cichuteńki, pracy silników nie słychać. Mój wniosek jest taki - jak do domowego użytku to Akai jest pewniejszy (głowice) i wystarczający (na nowych LPR35 też wyśmienicie nagrywa). Ewentalnie jakiś Sony, np. 755A (też mi się bardzo podoba). Dwuślad, jak ma się dostęp do taśm matek lub ich kopii (ja nie mam niestety). Ostatecznie do super kopii z świetnego winyla odtwarzanego na świetnym gramofonie z jeszcze świetniejszą wkładką i rewelacyjnym pre. Tylko, głowice żal piłować przy 15 IPS 😞 jeśli to nie Sony albo Akai. O jejku, ale się rozpisałem! To się pochwalę tym Tascamem
 6. Wszystko bardzo upraszczasz i odczytujesz jak ci wygodnie. Dociekliwość i próby wyjaśnienia zjawisk odbierasz jako wymądrzanie się i manie wielkości. Stawiasz tezy które logicznie rozwijając bez problemu można sprowadzić do absurdu i to odbierasz jako poniżanie i ataki personalne. Tobie wystarcza niezachwiana wiara w twój nadprzyrodzony słuch. Nigdy nie masz wątpliwości że może jednak mózg płata ci figle. Oczywiście nikt ci tego nie zabrania. Ale jest zasadnicza różnica w stwierdzeniu "Ja słyszę swoje kable" a generalizowaniem "kable mają fundamentalny wpływ na brzmienie sprzętu a jak tego nie słyszysz to jesteś głuchy" Żaden ze sceptyków nie twierdzi że każdy sprzęt brzmi tak samo. Sceptycy jedynie stawiają pytanie dlaczego tak się dzieje. Żaden ze sceptyków nie twierdzi że wzmacniacze różnie grają tylko dla tego że mają inaczej ustawioną głośność a jedynie że różnica głośności przy porównywaniu wzmacniaczy MOŻE mieć wpływ na wynik porównania. A tak na marginesie może byś napisał jak to jest z tym kablem od elektrowni do domu bo jakoś wszyscy pytani nabrali wody w usta:)
 7. Wręcz przeciwnie- MY nie tworzymy pseudo elitarnych tworów typu "salonik", gdzie mogą wejść tylko "wtajemniczeni", gdzie nie ma wolności słowa, bo każdy niepoprawny ideowo wpis jest kasowany przez lokalną cenzurę, a autor wylatuje jub jest szykanowany. My dopuszczamy odmienne poglądy i dyskusję, wymagamy tylko argumentów i merytoryki, nie wystarczy nam "ja słyszę!"
 8. A ja polecam Rotel rcd971. Do 1000zl bez problemu się znajdzie i ciężko o lepszy cd w cenie do 2000zł w używanym sprzęcie. Kto miał ten wie. Ewentualnie dorzuć do listy jeszcze audiolaba 8200cd. Za ok 2,2kzl można brać.
 9. A nie jest to zwykły rk27? https://allegro.pl/oferta/potencjometr-alps-rk27-motor-2x100k-logarytmiczny-6906300549
 10. Słuchawki SENNHEISER HD 600 https://allegro.pl/oferta/sluchawki-sennheiser-hd-600-8021721810 Dla forumowiczów ,przesyłka gratis
 11. Ja mam. Nie kupowac, lepiej przepic albo dac na zbożny cel. Wypuszcza ... tylko skad bierze material?
 12. Kwestia podatności zawieszenia igły- niektórym wkładkom nie jest obojętne, do jakiego ramienia je wieszamy. Typowym przykładem jest Ortofon robiony dla Duala, do ultralekkiego ramienia (nie pamiętam oznaczenia, miałem przy Dualu 515, wygląd jak OM5/10).
 13. Mniej niz polowa to w tym temacie praktycznie wszystko. PS. jak wklejasz takie cyferki trollu to podaj zrodlo dla weryfikacji bo twoja wiarygodnosc jest dla mnie ZEROWA. PS2. Ty wiesz co to jest Atmos czy DTS X? Na zywo, u siebie w systemie, a nie przeczytane w necie? he, he, he. Wracaj do demo 8K
 14. Mały update z kronikarskiego obowiązku - kolejny "hack" to mocniejsze dokręcenie śruby z tyłu obu głośników - wydaje się, że też wprowadziło poprawę, ale jak to bywa - nie do końca. Bas jest pełniejszy, a góra spokojniejsza względem tego co było wcześniej (w końcu treble nie świdruje), ale problemy krzykliwości jakby się przeniosły w obszar wyższej średnicy. Pewnie dokręcenie uszczelniło głośnik i przez to jest bardziej zdyscyplinowany, ale nie wszystko w nim da się doprowadzić do szczęśliwego zakończenia 😉
 15. Linear PCM 5 8.33 % DTS-HD Master Audio 25 41.67 % Dolby TrueHD 1 1.67 % Dolby Atmos 25 41.67 % DTS:X 3 5.00 % Dolby Digital 1 1.67 % Total with Known Audio 60 (www.blu-raystats.com, wyłącznie tytuły które ukazały się w 2019) Nie "praktycznie wszystko" tylko mniej niż połowa.
 16. Instalacje radiowęzłowe mają tę zaletę, że można na większą odległość bez większych strat przesłać sygnał do głośników. Jeśli hala ma 50m to i długość przewodów będzie słuszna. Dla takich odległości opór można już mierzyć w omach. Odbije się to nie tylko na głośności ale i na jakości dźwięku. Jeśli chcesz uniknąć głośników z transformatorami możesz zrobić jakiś Multiroom na bazie sonosa czy choćby chromecasta. Do tego głośniki aktywne i już. Oczywiście zakładając, że w cała hala objęta jest wifi.
 17. Nie dam ci tej przyjemnosci, ktos cie musi wychowywać skoro moderacja nie chce albo nie potrafi. no coż, tzw. ruch robi kase dla portalu, a Ty jestes najlepszym nakręcającym ruch jeleniem. Za darmochę, he, he, he ...
 18. Niestety nie za bardzo, musiałbyś na zamówienie robić odczepy 8 i 16 omów Tak wygląda optymalne ra dla lampy EL84
 19. Masz oczywistą rację lumpen-buraku. Wystarczy że przestaniesz się tutaj produkować.
 20. nie mogę, bo jest za krótki o 15cm. Poza tym od zmiany jest lepiej. Preamp mam bardzo dobry w Marantzu, musiałbym wydać z 2k aby był odrobinę lepszy, więc to bez sensu. Wkładka europejska czemu nie japońska? Jaka różnica jaka waga ramienia jak docisk jest ten sam?
 21. Chocbys sie staral byc pierwszym jestes i tym drugim. Wlasnie wyszedl z ciebie. Brawo Jasiu. Zerknij do slownika PWN bo ci sie pojecia mieszaja. Znowu cos skopiowales z netu i nie rozumiesz znaczen. Mama nie nauczyla, Pani nauczycielka także. Czym skorupka za mlodu ... A o Jasiu u Janie znasz? Do moderatorow: oszczedzcie ten watek, stalego bana dla mnie w tym watku poprosze ... i dla tego trolla tez ... bedzie spokoj.
 1. Load more activity
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.