Jump to content

All Activity

This stream auto-updates     

 1. Past hour
 2. No tak, ja właśnie napisałem, że nie tylko należałoby, ale że tak się robi 😉
 3. Nie napisałem, ze to dziwne, tylko, że tak należałoby zrobić 🙂
 4. Chyba nie... pojemnosci do mieszania sa 0,9l 2,7l i 9l. Mi zostalo z poprzedniego malowania. Wiaderko 2,7l to koszt ~ 125zl
 5. ...dreptasz w miejscu. Jak to mawia klasyk: nie ma miedzi- dupa siedzi 😉. Dozbieraj i atakuj wyzszy poziom.
 6. A można załatwić próbkę tej tikurilli? Może ja później porównam z matowym duluxem. I będzie wiadomo na przyszłość. Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
 7. Polecam Ci sprawdzić takie kombinacje. Nie dawno grałem Devialetem 140 Pro z Pylona Audio Diamond Monitor. No klasa!
 8. Bondex matowa 🙂moze wydawac sie bardziej czarny.... jednak ta farba nie ma nic wspolnego z powierzchnia matową, bo swieci sie jak psu jajca katastrofa..... przy Tikk obojetnie pod jakim kątem pada swiatlo, matowy efekt jest ten sam. Tak wiec zostaje przy tikk optiva 3 ceramic.
 9. Tylko weź pod uwagę, że obok w wątku o lampowym stopniu do DACa zasada działania stopnia różnicowego nie znajduje zrozumienia 😉 No właśnie. Wcale nie jest tak, że połączenia symetryczne powstały z powodu dużych odległości. Owszem, to też, ale pamiętać należy, że bolec uziemiający w domowym audio to ostatnie lata, a w elektronice pro od zawsze. Tak więc separacja mas od zawsze jest problemem i stąd połączenia symetryczne nawet na krótkich 50cm odcinkach. Druga opcja - wszystkie urządzenia zasilane bez bolca Nie wiem, czemu to ma być dziwne, przecież tak się robi (poza tym, że może nie nazywajmy tego sumatorem). W przypadku końcówek mocy mogących pracować w mostku to oczywiste (mniej oczywista jest ich praca w stereo w przeciwfazie, żeby równo obciążać zasilanie i nie musieć odwracać polaryzacji przy pracy mostkowej, co z kolei w mostku znów inaczej działa, ale to nie ten temat), ale również przetworniki AD są tak robione - symetryczne wejście typu odbiornik linii (albo i wzmacniacz mikrofonowy) a znów potem symetryzator do kości DACa. I wszyscy słuchają muzyki nagranej w ten sposób - jak mają szczęście i nagrywający korzystał z profesjonalnego sprzętu 😉 Głupi przykładzik sprzętu amatorskiego: Mądry przykładzik klasycznego i jednego z bardzo niewielu (jeżeli nie jedynego tego typu) sprzętu symetrycznego - z konieczności, bo wejście audio jest też wejściem sterującym i niesymetrycznie się nie da: Mam ten zaszczyt. No tak. A co powiesz na to: "Mam takie monobloki (lampowe) używane w systemie do którego bywa podłączany komputer, i to działa mimo ze nie podejmowałem żadnych szczególnych działań. Po prostu połączyłem kablami RCA i już. Zagadnienie stosowania trafa w SPDIF to kolejne kuriozum. " Czyli ani symetria przy lampowych monoblokach ani separacja galwaniczna cyfrówki, tylko (znów cytat) "należy dociec przyczyny i wyeliminować ją". I tylko tyle, proste.
 10. Ma być... fajnie! 🙂 Zmieniłem odtwarzacz na CD S-6 i średnio to gra. Za dużo basu, który fruwa we wszystkie strony. Zdecydowanie nie ma efektu w-o-w po upgradzie. Planuję zmienić RCA i pobawić się lampami zaczynając od odtwarzacza i dlatego dopytuję żeby nie zrobić od razu jakiegoś podstawowego błędu w sztuce. PS Czym odkręcałeś śruby w SV-237? Są tak małe, że boję się, że je zetrę złym śrubokrętem.
 11. Ja kiedyś malewałem mieszkanie Bondexem i pamiętam że słabe krycie miała. Nie wiem jak czarna ale pewnie podobnie. Jeśli chodzi o te tańsze farby to ja wróciłem do Duluxa. I jest różnica na plus. Oczywiście nie każda firma ma kolor czarny. Ja na początek do pasów przy ekranie kupiłem czarny mat duluxa. Ale jeszcze nie malowałem. Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
 12. Ja bym zaproponował 350€ z płatnością poprzez PayPal z ochroną transakcji i ogarnięciem samemu przesyłki u brokera kurierskiego - w razie szkody transportowej Ty otrzymasz odszkodowanie, a w razie otrzymania cegieł możesz ubiegać się o zwrot kasy. Ale ogólnie posiadając RA-985BX, to lepiej przejść na RB-990BX by odczuć znaczny przyrost jakości, bo RB-980BX wiele mocarniejszy nie jest i jak jest problem z napędzeniem tych kolumn, to może on pozostać...
 13. Każda firma kablowa to w mniejszym lub większym stopniu ściema.
 14. Ten "prawdziwy" wybór 4/8 ohm, to pewnie jak kiedyś u Quadrala: 4ohmy, lub to samo plus szeregowy opornik.
 15. Wyniki mojego testu.... Bondex ma chyba jakies problemy z kontrola jakosci... pierwsza probka, ktora pomalowalem w domu byla kupiona ze sklepu z farbami. Ta po otwarciu byla czarna jak smola. Dwie, ktore kupilem potem z casto wygladaly bardziej na jakies grafitowo-granatowy jak czarny 😕 spr. sobie opinie na stronce castoramy. Ostatnio zmienilem smarta i aparat w nim jest naprawde slaby. Fotki strzelone x2 ze zmiana pozycji focusa wtedy zmienia sie odcien czerni. Dwie pierwsze, malowane raz, swiatlo pada z gory. malowane x2 i dwie tak... bondex z lewej i tikk z prawej
 16. Today
 17. Subfan prawi dobrze dozbieraj kasy do ampli a później kup konkretnego suba może być svs czasami bywają promocje lub używkę. 2kzł na zestaw 5 kolumn to jakieś nieporozumienie w miarę dobry sub kosztuje 2x tyle a gdzie reszta.
 18. Twoja stopka jest idotyczna Są tylko 2 możliwości albo nie żyłeś w PRLu Albo żyłeś ale byłes dzieckiem ustawionych rodziców Faktem jest tylko to że to jest twoja subiektywna obserwacja - tylko tyle
 19. Bosze Przemak ty gadasz z największymi grzybami na adiostereo. sorki ,dinozaurami. Przepraszam .tak patrząc na nicki .to wy jeszcze żyjecie ? fakt iż dawno nie opuszczałem swojego tematu muzycznego ……... No fajnie że żyjecie 🙂 A w temacie to owszem ,miałem coś napisać z własnych doświadczeń ale jestem tu tylko gościem...…:) ale polecam …..
 20. Może jeszcze ktoś podpowie kto ma zlampizowanego Denona jakie u niego są rozwiązania. Ciekawe jak robi to McGyver też umieszcza lampy wewnątrz?
 21. Nie wiem jak jest z Signature ale z Katana tak powinno się robić. Najpierw Katana, potem malina. Tyle, ze ja nie wyłączam to i nie mam potrzeby włączania. Choć skabana się nieco mocno grzeje (Katana nie malina).
 22. Wile TON Coaxial https://allegro.pl/oferta/wile-ton-coaxial-8249885356
 23. zibii

  Mono bloki w klasie D

  Na wolnym powietrzu to i ustrojów za pierdylion zł nie potrzeba😂. Sam bym posłuchał takiego sparingu. W flagowych s16hz co tam siedzi na basie 4x8" od scana😉. Jeszcze chwilkę i świat je zobaczy coś koło wakacji miała być premiera salonu w Kutnie czekamy😀. A nowości w YB audio powstają w mgnieniu oko i to na elipticorach😉.
 24. W 9511 też jest silniczek przy potencjometrze. W wyższym modelu 9911 jest potencjomter solidniejszy, bez silniczka. Sam silniczek nie ma ze dużego znaczenia, znaczenie ma wiek i jakość samego potencjometru.
 25. atmeg

  46 konflikt muzyczny .

  Wideo i nagrania Rokiczanki to jest jakiś Kosmos .To jest piękno wizualne połączone z dobrą muzyką …. Coś niesamowitego ... Oczywiście nie musicie s9ie ze mną zgadzać ,mam was gdzieś ….. Nieważne ……. Liczy siem muza i swietne wideo . padam na kolana …. Polacy ,czyli my nie wiemy co mamy najbardziej wartościowego .Jesteśmy z tego obdzierani kłamstwami . A mamy wielkie bogadztwo w tradycji ,piękno ,wartości i siłe .
 1. Load more activity
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.