Jump to content

All Activity

This stream auto-updates     

 1. Past hour
 2. Istnieje już klub Lectora , w którym dzielimy się spostrzeżaniami
 3. żeby mocniej poczuć niższe tony
 4. Ale po co się tak podniecać? I tak się nikomu nie udowodni, że nie słyszy, jak twierdzi, ze słyszy. Nie da się udowodnić, że czegoś nie ma.
 5. countryfan

  Potrzebuję ...

  Poszukuję kogoś kto zaprojektuje i wykona zasilacz liniowy niskoszumny do Behringera DEQ2496 np. wg schematu ze strony AWDIY PSU V2 lub własnej konstrukcji - w każdym razie poprawnie zaprojektowanego - prowadzenie mas etc. żeby nie było problemów. Jeżeli macie ew. pomysły / rekomendacje do kogo się z tym zwrócić piszcie proszę na priv. Poszukuję także pewnego źródełka lasera Toshiby TAOHS-KP2 (do Yamahy).
 6. Wprawdzie trochę to poniżej pasa, ale po starej znajomości - czy przedwczoraj zaliczyłbyś do kategorii słyszących kogoś, kto nie odróżnia na słuch trąbki od saksofonu? Co się od przedwczoraj zmieniło? do której kategorii zaliczysz mnie, który słyszy różnice między trąbką i saksofonem, tenorem i altem, lespaulem i stratocasterem, pianinem i fortepianem? Może uczciwiej byłoby odnosić się konkretnie do poszczególnych wpisów, zamiast klasyfikować ludzi na podstawie własnego widzimisię?
 7. Słyszał, ale nie wiedział, CO SŁYSZAŁ. To właśnie jest sęk. Warto zastanowić się i zrozumieć, CO słychać (lub nie) i dlaczego, a nie pitolić o niedorastaniu nauki do zjawisk w audio.
 8. Słyszeć sobie można ale istniejącym faktem to nie musi być 🙂
 9. Hmmm czyli lepiej pisać bzdury że się słyszy niż napisać "ja nie słyszę różnicy"?
 10. Mialem wzmacniacz estradowy, Moze i się wdaje, ale nie pisał ze nie słyszy
 11. Jest jeszcze jedna opcja... Może ci się wydawać że słyszysz. A jeśli uważasz że to zły argument to zajrzyj na jeden z oddziałów w szpitalu dla chorych psychicznie gdzie pacjenci słyszą różne rzeczy i sprawdź czy też to usłyszysz. Żeby było jasne... nie twierdze że słyszący a tym bardziej ty jesteście chorzy psychicznie. Chce tylko pokazać że są osoby które twierdzą że słyszą ale tak naprawdę nie słyszą. Nie twierdzę też że wszystko gra tak samo ale czasem różnica jest iluzoryczna. I warto sprawdzić w jakiś inny sposób czy to złudzenie czy faktyczna zmiana.
 12. To słyszący mają manię wyższości, sceptyków uważają za głuchych i ciągle pouczają że nauka nie dotarła na ich poziom, więc wymyślają swoje prawa na potwierdzenie złudzeń słuchowych, a nawet obalają istniejące 🙂
 13. Nooo... Juz niedawno tu mieliśmy przypadek Pierwszego Słyszącego i jego (nie)słyszenia trąbki i saksofonu. Brawo On! A bezpiecznik słyszał... Podobnie jak inni z "Klubu Nietoperza", co to słyszą deski pod przedłużaczem i rozmagnesowanie winyli. Normalnie szok.
 14. Niestety nie miałem styczności z jakimikolwiek kolumnami OZ, ale z opinii wynika, że tego typu konstrukcje są łase na prąd. Wśród producentów OZ jest chyba w niszy i poza ATC nic mi nie przychodzi do głowy. Jeśli chciałbyś coś mniejszego może warto się zainteresować - https://www.hifi.pl/ogloszenie/audio/09/320789.php Pozdrawiam.
 15. Czytałem 3 razy i za cholerę nie wiem o jakim odtwarzaczu piszesz i co to ma wspólnego z tematem wątku.
 16. Nie jestem AUDIOFILEM, nie mam presji na sieciówki, IC czy USB. Co nie znaczy że nie słyszę różnic między wzmacniaczami. A Wasze tkwienie w przekonaniu że miałem głośność inną przekonuje mnie tylko do tego że Was się nie da przekonać. Ciekawi mnie też dlaczego tak bardzo "niesłyszący" chcą przekonać "słyszących" że Ci drudzy ulegają sugestii, złudzeniom, i mają omamy słuchowe. I poświęcają temu bardzo wiele czasu i energii. To jest jakaś wasza misja czy jak? Mnie jakoś nie za bardzo zależy żebyście Wy "niesłyszący" usłyszeli cokolwiek. Nie słyszycie Wasza sprawa... Nie chcecie usłyszeć tym bardziej Wasza sprawa. A'porpos wody... Wiesz co to dysza laminarna ? Nikt nie wnika jak bardzo zardzewiałymi rurami ta woda dociera do dyszy. Tylko wodę widać a prądu nie... Może to na takiej zasadzie działają kable elektryczne... nie wiem, kombinuję... Nie znam się...
 17. Wymagać to se każdy może może:) A w przypadku słyszenia, to albo się słyszy albo nie. Jak się nie słyszy, to, po prostu trzeba się z tym pogodzić a nie strzelać fochami . 🙂
 18. MARER

  Potrzebuję ...

  Przygarnę ORYGINALNE Amanero jeśli komuś zalega
 19. KENWOOD BASIC M1A DLD Impedancja = 4-16 OHM Zniekształcenia THD = 0,004% Współczynnik tłumienia = 1000 Moc: 110W -8ohm 150W-4ohm 600zł. Wysyłka po mojej stronie. Kilka fotek w ogłoszeniu olx. https://www.olx.pl/oferta/wzmacniacz-koncowka-kenwood-basic-m1a-dld-damping-factor-1000-rotel-CID99-IDzz2W6.html#93bc44b11b;promoted
 20. Ja również się podłączę. Potrzebuję bufora z regulacją głośności pomiędzy cs4397 (wygrzebana z szuflady kiedyś popularna płytka, wyjście +/- napięciowe z dac), a zbalansowanym wejściem wzmacniacza w klasie d (tpa3255 by 3eaudio). Może spróbuję innych dac, ale najchętniej zbalansowane - mogę wtedy pominąć opampy na wejściu tpa3255.
 21. Przecież podałem: www.blu-raystats.com Kłopoty z czytaniem czy myśleniem? Zupełnie niczym niesprowokowana chamska zaczepka zgłoszona do Moderacji. To jakaś zupełnie nowa matematyka.
 22. Mam Akai GX-630D. Sporo serca i czasu włożyłem w niego, choć nie był w złym stanie. Ale.. wymiana tranzystorów (stare wprowadzały wyraźny szum), kondensatorów, rozbieranie, czyszczenie, smarowanie silników i mechanizmów wymagających przesmarowania. Poprawa znacząca. Pozostało zakupić taśmę kalibracyjną, skalibrować (na taśmach Maxell XL I nagrywa... dla mnie rewelacyjnie, nawet na 9,5 - sprawdzam na dobrych słuchawkach i zewnętrznym wzmacniaczu słuchawkowym, ale ja już powyżej 16 kH nie słyszę ;)) i będzie tip-top.Tak więc, jeśli nie kupisz takiego po rzetelnym serwisie, to trochę pracy Cię czeka, albo zlecenie przeserwisowania. Dla mnie to przyjemne zajęcie (uwaga - nie podejmuję się serwisowania "obcych" sprzętów), bo lubię "pogrzebać" w sprzęcie - w sensie postawienia go na nogi. Odpręża mnie to. Generalnie, Akai 630D podbija nieco bas, takie mam wrażenie, ale to też zależy od taśmy. Ale, jak pisał Lech36, dla mnie magnetofony to sentyment i uspokajają mnie kręcące się szpule (muzyka smakuje wtedy lepiej). Z drugiej strony, uległem pokusie posiadania dwuśladowego szpulaka. No i drogą kupna nabyłem Tascama 32. Skalibrowany ponoć pod PER 528. Mam wrażenie, że poprawnie skalibrowany tylko przy 15 IPS, bo różnica pomiędzy 7,5 a 15 jest słyszalna (na zestawie słuchawkowym), niestety... A taką miałem nadzieję, że przy 7,5 położy Akajca na łopatki. Tak się jednak nie stało. Jak się wzbogacę, to kupię taśmę kalibracyjną to Tascam/Teac i spróbuję porządnie skalibrować na 7.5 IPS. Przy 15 IPS na PER 528 czy TDK LX (taką akurat mam) daje idealną kopię źródła. Ponieważ przy szpulowych magnetofonach "słucham" też oczami, to kupiłem Tascama - podoba mi się bardziej niż Revox w podobnej cenie. Ale Revox ma silniki AC, Tascam niestety DC. Akai też ma AC i mój 630D przy odtwarzaniu jest deadly silent, cichuteńki, pracy silników nie słychać. Mój wniosek jest taki - jak do domowego użytku to Akai jest pewniejszy (głowice) i wystarczający (na nowych LPR35 też wyśmienicie nagrywa). Ewentalnie jakiś Sony, np. 755A (też mi się bardzo podoba). Dwuślad, jak ma się dostęp do taśm matek lub ich kopii (ja nie mam niestety). Ostatecznie do super kopii z świetnego winyla odtwarzanego na świetnym gramofonie z jeszcze świetniejszą wkładką i rewelacyjnym pre. Tylko, głowice żal piłować przy 15 IPS 😞 jeśli to nie Sony albo Akai. O jejku, ale się rozpisałem! To się pochwalę tym Tascamem
 23. Wszystko bardzo upraszczasz i odczytujesz jak ci wygodnie. Dociekliwość i próby wyjaśnienia zjawisk odbierasz jako wymądrzanie się i manie wielkości. Stawiasz tezy które logicznie rozwijając bez problemu można sprowadzić do absurdu i to odbierasz jako poniżanie i ataki personalne. Tobie wystarcza niezachwiana wiara w twój nadprzyrodzony słuch. Nigdy nie masz wątpliwości że może jednak mózg płata ci figle. Oczywiście nikt ci tego nie zabrania. Ale jest zasadnicza różnica w stwierdzeniu "Ja słyszę swoje kable" a generalizowaniem "kable mają fundamentalny wpływ na brzmienie sprzętu a jak tego nie słyszysz to jesteś głuchy" Żaden ze sceptyków nie twierdzi że każdy sprzęt brzmi tak samo. Sceptycy jedynie stawiają pytanie dlaczego tak się dzieje. Żaden ze sceptyków nie twierdzi że wzmacniacze różnie grają tylko dla tego że mają inaczej ustawioną głośność a jedynie że różnica głośności przy porównywaniu wzmacniaczy MOŻE mieć wpływ na wynik porównania. A tak na marginesie może byś napisał jak to jest z tym kablem od elektrowni do domu bo jakoś wszyscy pytani nabrali wody w usta:)
 24. Wręcz przeciwnie- MY nie tworzymy pseudo elitarnych tworów typu "salonik", gdzie mogą wejść tylko "wtajemniczeni", gdzie nie ma wolności słowa, bo każdy niepoprawny ideowo wpis jest kasowany przez lokalną cenzurę, a autor wylatuje jub jest szykanowany. My dopuszczamy odmienne poglądy i dyskusję, wymagamy tylko argumentów i merytoryki, nie wystarczy nam "ja słyszę!"
 25. A ja polecam Rotel rcd971. Do 1000zl bez problemu się znajdzie i ciężko o lepszy cd w cenie do 2000zł w używanym sprzęcie. Kto miał ten wie. Ewentualnie dorzuć do listy jeszcze audiolaba 8200cd. Za ok 2,2kzl można brać.
 1. Load more activity
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.