Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  49 członków

APS Aeon Klub
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Rocznice 26.02: N.Johnes, Paco de Lucia, M.Peszek

    26 lutego - rocznice Co łączy te trzy rocznice i osoby stojące za nimi? Z pewnością pasja do tego co robią, co robiły. Wkładanie w to serca, prawda muzyczna. Trzy różne postaci, a jednak da się wytypować cechy wspólne - wspólny mianownik. Czarowanie podczas śpiewania, nieprzeciętna uroda, piękna barwa głosu. Następnie mamy wirtuozerię, szybkość, timing i charakterystyczne frazowanie oraz niesamowitą i niezbyt często spotykaną rzecz taką jak umiejętność gry z innymi muzykami w sensie, pozost

    kangie
    kangie
    Muzyka

    "Com uczynił" muz. Cz.Niemen, sł. B.Leśmian - ANALIZA utworu, Felieton #50 Agaty Zakrzewskiej

    Muszę, bo jak inaczej... Uwielbiam ten utwór. Ciągle zastanawiam się co wtedy działo się w głowie Leśmiana. Arcymistrz poezji. A wykonanie muzyczne? Majstersztyk!   "Com uczynił" - Niemen muz. Czesław Niemen sł. Bolesław Leśmian Rok 1973, album Marionetki, Vol. 2. https://www.youtube.com/watch?v=uHxVZLpHmm4 *** Niesamowite! W końcu ktoś wziął na tapet utwór "Com uczynił" i zrobił analizę. Świetna analiza utworu. Z Felietonu Agaty Zakrzewskiej:

    kangie
    kangie
    Muzyka

    "Rammstein Symfonicznie" - koncert w Sali Koncertowej Radia Wrocław

    W dniu wczorajszym wieczorem w Sali Koncertowej Radia Wrocław odbył się koncert "Rammstein Symfonicznie". Wybrałem się tam razem z córką. Co prawda nie jestem wielkim fanem zespołu, znałem wiele ich utworów, ale nigdy nie słuchałem z płyt na systemie głównym. Dopiero gdy córka podrosła i w wieku 9 lat zaczęła interesować się muzyką rockową / metalową, zacząłem zdobywać kolejne doświadczenia. Córka kupiła kilka płyt tego zespołu (CD drogie jak diabli, ale czego nie robi się dla pasji i z pasji),

    kangie
    kangie
    Reportaże

    "Zaginiony Blues" / "Crossroads" - film z 1986 r.

    "Crossroads" (pol. "Na rozdrożu" lub "Zaginiony blues") – film wyreżyserowany w 1986 roku przez Waltera Hilla. Główne role: Ralph Macchio, Joe Seneca, Jami Gertz, Joe Morton Muzyka: Ry Cooder Film nawiązujący do tradycji bluesa. Utrzymana w nastrojowym tonie opowieść została zainspirowana historią życia znanych bluesmanów: Williego Browna i Roberta Johnsona. Występowali razem w Memphis na początku lat 30. Ich muzyka odznaczała się niesłychaną ekspresją. Robert Johnson był postacią

    kangie
    kangie
    Muzyka

    Dzisiaj rocznica urodzin EWY BEM

    23 lutego 1951 r. - urodziła się Ewa Bem - piosenkarka pop, jazz i blues, autorka tekstów. https://www.muzeumjazzu.pl/25594-2/   "Zmierzch" · Ewa Bem · Jeremi Przybora · Jerzy Wasowski · Marek Bliziński (Tribute To Marek Bliziński) https://www.youtube.com/watch?v=Ec3GX9WPfuY   Cytaty: „Bo żeby się dobrze bawić, trzeba swoją duszę rozkołysać.” —  Ewa Bem Źródło: „Zwierciadło”, 1/1935, styczeń 2008   „Jeżeli kobieta nie akceptuje siebie, to i święty Boże n

    kangie
    kangie
    Muzyka
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.