Jump to content

Leaderboard


Popular Content

Showing content with the highest reputation since 03/21/19 in Artykuł Comments

 1. 3 points
  Mój ulubiony album i tym samym najważniejszy to stosunkowo mało znany soundtrack Hansa Zimmer'a do filmu Ridley Scott'a "Black Hawk Down". W filmie Hans zderza ze sobą jak dwa żywioły gatunki muzyczne, które pozornie nie nadają się do łączenia ze sobą. Hans jednak po mistrzowsku wykorzystał potencjał drzemiący w etnicznych nurtach rodem z Afryki i połączył je z amerykańską mieszanką rocka, groove i hip hop. Muzyka w połączeniu ze zdjęciami dosłownie wciska w fotel. Mój ulubiony utwór z płyty to "Barra Barra" z mocno zaznaczoną przesterowaną gitarą i ujmującym wokalem Maala. Polecam każdemu, w tym do testów zestawów audio, ponieważ to doskonała realizacja.
 2. 2 points
  Mam chyba wszystkie jego płyty, byłem w Atlas Arenie na koncercie. Dla mnie najważniejszym albumem jest Interstellar. Dlaczego? Powstał w czasie, kiedy zdecydowana większość twierdziła, że już nic wielkiego nie wymyśli, że już wszystko było. Ten film bez jego muzyki nie byłby kiepski. Bez jego muzyki byłby niczym. Muzyka to 90% całości. Dla mnie Zimmer to geniusz. Ma swój odmienny, nie do pomylenia z nikim innym styl. Jego muzyka się nie nudzi choćby słuchać jej codziennie.
 3. 2 points
  Moim zdaniem - soundtrack z filmu Hannibal z 2001. Niesamowity, mroczny klimat - potęgujący i uwypuklający sceny filmu, które z całą pewnością by takie nie były, gdyby nie muzyka. Mogę dodać jeszcze kilka elementów na plus albumu: jest oparta o klasykę i w tym klimacie utrzymana - za podstawę ścieżki posłużyły nuty np.: „Nad pięknym, modrym Dunajem”. Następnym będzie ten z zapowiedzi – po pierwszych odsłuchach z YouTube – po prostu rewelacja, w tym przypadku pozycja „must have”. Nic w życiu nie wygrałem - więc pozostaje mi kupić! Ale gdyby jednak… to już z góry wielkie „THANKS” Wielki fan Hansa Zimmera.
 4. 2 points
  Dziekuje za miłe uznanie ,Pozdowionka dla Słuchaczy z forum jak i Administracji....
 5. 2 points
  Panie i Panowie jednak mamy "dementi" powyższego news'a! Okazuje się, że organizator przeniósł koszty parkingowe na fanów i bilety... rozpoczynają się od 25 złotych i kończą na 100 złotych. Spokojnie, nie pchać się - najdroższy bilet obejmuje autobusty, więc warto pomyśleć o grupowym (tańszym) i bardziej ekologicznym transporcie, lub poszukać miejsc parkingowych w okolicy (znacznie wcześniej, to info dla "oszczędnych"). Rzecz jasna w tym przypadku koncert odbędzie się i zapewne fani zespołu będą mieli udaną imprezę - czego im Administracja i Redakcja życzy serdecznie. Tak jak wspomnieliśmy w informacji dnia- mamy płytę do rozdania dla jednej osoby, która zostawi komentarz. Jak zawsze wybór trudny, ale mamy wyłonioną osobę, do której trafia płyta zespołu Scorpions! Wybór padł na post @Surykatka , GRATULUJEMY 🙂 ! Koledze @melodyman dziękujemy za szczery post. Obiecujemy w przyszłym roku nakłamać jeszcze bardziej! Miłego wszystkim dnia i pozdrawiamy. AudioRecki (Magazyn Kulturalny)
 6. 2 points
  I po "konkursie" 🙂 Wyborem Administracji podprartym redakcyjnym głosem dokonaliśmy naprawdę trudnego wyboru - najlepszego postu. Płyta Sophie Zelmani trafia do... Kolegi @Krzysztof_54067 Mamy też niespodziankę! Dla jak widać wielkiego fana Sophie - nowy album trafia także do Kolegi @hudykot Dziękujemy za udział i zwycięzcom GRATULUJEMY! Szczegóły wysyłki i odbioru - proszę o kontakt poprzez PW lub w odpowiedzi na wysłany mail! Pozdrawiam AudioRecki, Magazyn Kulturalny.
 7. 2 points
  Nie znałem wcześniej twórczości tej artystki. Pomyślałem sobie, że jeśli ktoś lub słuchać Katie Melua to polubi też Sophie. Bardzo podobny styl a nawet wokal. Mojej żonie bardzo się ta płyta podoba. Ja choć lubię zupełnie inne klimaty wysłuchałem tę płytę podczas wykonywania innych domowych czynności co sprawiło, że stały się one mniej uciążliwe. A bardziej poważnie myślę, że obowiązkowa pozycja dla zakochanej pary jako tło do wspaniałej kolacji przy świecach.
 8. 2 points
  Piękny, intymny głos, świetne - klimatyczne kompozycje. Sophie zauroczyła mnie już lata temu. Koncerty w jej wykonaniu to podobno prawdziwa uczta dla melomana. Wybieram się w kwietniu do Tarnowa.
 9. 1 point
  Wzajemnie dla wszystkich Wesołych Świąt
 10. 1 point
  Album ,,Czarna Madonna" został wydany po raz pierwszy w listopadzie a nie w lipcu 2016
 11. 1 point
  Z tym mniej znanym to bym nie przesadzał 🙂 Kwestia otwartości. Ja go znam ze świetnego Berlin Calling, gdzie zagrał rewelacyjnie.
 12. 1 point
  Dla mnie Depeche Mode to właśnie głównie single, remixy i cały ten kram. Bardzo lubię te wszystkie boxy zawierające najrozmaitsze wersje nagrań. Jest tego multum, ale i ten nowy box chętnie poznam, nawet, jak odkrycie Ameryki to to nie będzie. Nie jestem i już chyba nie będę fanem ich albumów. I co mi zrobicie ;-) ? hehe
 13. 1 point
  Tak szczerze, to chciałbym żeby to była prawda i te typki tu nie przyjeżdżały. Niech jadą do Wenezueli.
 14. 1 point
  Muzycy nie przepraszają w nim za decyzje swoich dziadków, bo nie mieli na nie wpływu. Mają za to świadomość swojej historii i przypominają o niej, by już nigdy takie zbrodnie się nie powtórzyły. Boli ich okropna przeszłość, ale kochają swój kraj.
 15. 1 point
  Byłem na ich koncercie na Openerze. Polecam - nawet jeśli ktoś nie jest fanem muzyki elektronicznej. Świetne wizualizacje na ogromnych ekranach robią nieziemskie show.
 16. 1 point
  Ze strony firmy TEWO- "Rezonans nawet o niskiej częstotliwości wpływa negatywnie na pracę naszych urządzeń. Dobrym przykładem jest tutaj gramofon z precyzyjną igłą odczytującą ścieżkę płyty winylowej, czy urządzenia wyposażone w lampy próżniowe z cienkimi elektrodami. Takie delikatne i precyzyjne części są podatne na niekontrolowane drgania, wpływając tym samym na estetykę brzmienia które słyszymy" I to ma sens. Natomiast testowanie takiej platformy jako urządzenia poprawiającego dźwięk CD, SACD itp jest po prostu śmieszne. Każde z takich urządzeń buferuje strumień danych, jakiekolwiek wypadnięcie pojedynczych bitów przy normalnym poziomie wibracji jest niemożliwe, w dobrym sprzęcie można to sprawdzić w trybach serwisowych. Podobnie zresztą jest z wszelkimi cudami poprawiającymi stabilność obrotów płyty CD/SACD - nie ma to żadnego znaczenia. Napędy tego typu radzą sobie od samego początku z każdą nierównomiernością obrotów, nawet do całkowitego zatrzymania się płyty i przy prędkości kilka razy większej od nominalnej. Tak działa buforowanie, tak działają algorytmy odczytu danych, tak działa redundancja zapisu danych. "Pracuje ciszej i nie przenosi tyle drgań na obudowę - co w sprzyjających warunkach odsłuchowych odwdzięczy się polepszeniem samego brzmienia muzyki"- powtórzę "...odwdzięczy się polepszeniem samego brzmienia muzyki" Muzyki, a nie jakiejś zmniejszonej wibracji czy szumu napędu. Cała reszta mojej wypowiedzi - możesz coś zakwestionować? Czy jak zwykle w "audio-voodoo" będziemy się spierać, że ktoś słyszy, ktoś nie słyszy. Producent zaleca platformy dla gramofonów, tu mamy próbę rozszerzenia na napędy CD/DVD, zupełnie bezsensowną próbę. Paradoksalnie, bardziej uwierzę, że niektóre wzmacniacze, nie tylko lampowe, ale z lekko brzęczącymi transformatorami mogą wiele zyskać na użyciu takiej platformy.
 17. 1 point
  Ze strony firmy TEWO- "Rezonans nawet o niskiej częstotliwości wpływa negatywnie na pracę naszych urządzeń. Dobrym przykładem jest tutaj gramofon z precyzyjną igłą odczytującą ścieżkę płyty winylowej, czy urządzenia wyposażone w lampy próżniowe z cienkimi elektrodami. Takie delikatne i precyzyjne części są podatne na niekontrolowane drgania, wpływając tym samym na estetykę brzmienia które słyszymy" I to ma sens. Natomiast testowanie takiej platformy jako urządzenia poprawiającego dźwięk CD, SACD itp jest po prostu śmieszne. Każde z takich urządzeń buferuje strumień danych, jakiekolwiek wypadnięcie pojedynczych bitów przy normalnym poziomie wibracji jest niemożliwe, w dobrym sprzęcie można to sprawdzić w trybach serwisowych. Podobnie zresztą jest z wszelkimi cudami poprawiającymi stabilność obrotów płyty CD/SACD - nie ma to żadnego znaczenia. Napędy tego typu radzą sobie od samego początku z każdą nierównomiernością obrotów, nawet do całkowitego zatrzymania się płyty i przy prędkości kilka razy większej od nominalnej. Tak działa buforowanie, tak działają algorytmy odczytu danych, tak działa redundancja zapisu danych.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.