Jump to content

Leaderboard


Popular Content

Showing content with the highest reputation since 07/05/19 in Artykuł Comments

 1. 2 points
  Te "garaże" niepotrzebne bo jak widać po klubie założonym przez rafal735r kolumny tzw. "Pana Mietka" się sprzedają i ich posiadacze są zadowoleni a o to przecież chodzi, by słuchanie dawało przyjemność. No i tak naprawdę takie złośliwe wtrącenie do recki "Pana Mietka" nie mówi kompletnie nic o recenzowanych kolumnach a bardziej o samym recenzencie. Gdyby jeszcze napisał to zwykły user to możnaby przymknąć na to oko ale audiorecki powinien chyba dawać inny przykład? Super byłoby zrobić test zbiorowy średniej wielkości kolumn podłogowych (krajowych i zagranicznych producentów) i tak samo przy np. niedużych monitorach, przyjmując jakieś widełki cenowe. Wtedy taka zbiorowa recka miałaby większą wartość. Pozdrawiam.
 2. 1 point
  Rozumie że ten model wychodzi z oferty. Parametry przyjmowanych formatów są dosyć leciwe ( w tekście ani słowa....)
 3. 1 point
  Miałem tego plusa a także poprzednika, skok jakościowy był wyraźnie odczuwalny. Do ciekawszych funkcji zaliczyłbym regulowaną redukcję jitera, dzięki niej można usłyszeć na czym polegają te zakłócenia. Polecałbym do niego jakąś kartę lub transport z dobrym zegarem i z wyjściem optycznym + dobry kabel toslink, max 192/24 jest naprawdę w zupełności wystarczające, resztę zrobi ww funkcja redukcji jittera. Ja miałem kartę Asusa i kabel QED Bardzo solidne brzmienia delta-sigma z rozdzielczością już na naprawdę wysokim poziomie
 4. 1 point
 5. 1 point
 6. 1 point
  W M-Dac podoba mi się duża ilość wejść i wyjść. Trudno znaleźć coś podobnego u innych producentów.
 7. 1 point
  Troche szkoda ze odeszli od korekcji stosowanej w modelach altus 140,110.Pamietam ze korzystalem z tej mozliwosci.Piekne czasy.
 8. 1 point
  O tym napisałem w swoim poście, chodzi o zadowolenie. Moim skromnym zdaniem i jak sądzę także wielu innych - kolumny dostarczane przez znanych, dużych producentów, mające za sobą odpowiednie pomiary, przemyślaną budowę (nie na ucho) i do tego gwarantowaną powtarzalność produktu - cieszą się większą popularnością, niż DIY konkretnego wykonawcy, czy nawet całej grupy wykonawców takich kolumn. Temat poruszony w recenzji nie jest bez powodu, firma Fyne Audio nie jest produktem skopiowanym od innej, znacznie starszej i cenionej marki. Takie nawiązania w tym przypadku nie miałyby żadnych podstaw. Przyjemność jest rzeczą względna, kto jak kto, ale doświadczony audiofil jak Ty o tym doskonale wie. I słuszna jest Twoja opinia -liczy się w głównej mierze zadowolenie, widziałem jednak już w swoim życiu "firmy" dające zadowolenie do czasu, kiedy "panu Mietkowi" nie urodził się w głowie pomysł na nową działalność, a klienci zostawali bez wsparcia czy serwisu. Pal licho jak "twórca" korzysta z komponentów ogólnie dostępnych, gorzej w innym przypadku. Z drugiej strony absolutnie nie piętnuję wyboru produktów rynku DIY! Jestem za tym, że każdy musi przynajmniej raz w życiu dać szanse takim produktom. Twierdzenie, że DIY jest "złe" to nieuprawnione i krzywdzące zdanie. Mówi bardzo wiele, że nie jest to produkt "kopia" Tannoy'a. Że nie ma mowy o kopiowaniu w szerszej skali jakiegoś produktu, a kolumny Fyne Audio można przyrównać do konstrukcji DIY, czyli budowania kolumn na podstawie i wzorowaniu się innej marki. Zbieżność pewnych rozwiązań jest oczywiste, jednak nie jest to kopia w kopię, a Fyne Audio korzysta w 100% z własnych rozwiązań i patentów. Patentów czyli czegoś, co nie ma miejsca w przypadku produktów DIY. Ważny głos i cenny. Pomysł w pełni do poparcia, można by w pewnym stopniu (zaznaczam w pewnym) przybliżyć różnicę pomiędzy danymi konstrukcjami. Nie oznacza to jednak, że kiedykolwiek napisałbym "to jest najlepsze". Uważam, że słowo "najlepsze" jest zarezerowane dla każdego z osobna produktu i klienta/odbiorcy. Każdy produkt ma swojego klienta, który ceni subiektywnie daną rzecz za to, czego ktoś inny nie dostrzega lub często nawet odrzuca. Twój pomysł jest bardzo dobry, na jesieni jest szansa na jego realizację. Adam z przyjemnością poznam Twoje propozycje (PW) i będziemy działać w tym kierunku. Jest ku temu spora szansa. Pozdrawiam.
 9. 1 point
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.